» »

Oljna peč, mam svoje zahteve :D

Oljna peč, mam svoje zahteve :D

Klemenn ::

Torej, zaradi pogojev, ki jih imam, dobim jzst peč, OLJNO, na kurilno olje. Ne oporekat, 100% bo na kurilno olje.

Zanima me, če slučajno katero kdo priporoča, ogrevala bo približno ~~30m2

Pa še eno željo mam, malo drugačno:

Zelo zaželjeno bi bilo, če bi peč imela timer; Da nastavim, da se mi ob 5.00 prižge, da je toplo ob 6.00 ko se jaz vstanem!

Škodil ne bi tudi termostat, ki bi prižgal peč, ko bi doseglo n- stopinj.


Csaka pomoč bi bla hvaležna :D

icek ::

www.seltron.si - tukaj izdelujejo en kup termostatov in regulatorjev za ogrevanje.
Rider of Theli
www.air-tv.net

maksimvs ::

Jebediah, nisi navedel kako peč bi rad. Ali jo misliš priklopiti na centralno ogrevanje ali pa postavit direkt v prostor? Ker 30m2 je malo za oljne peči.

Klemenn ::

aja
ja postavu bi jo direkt v prostor, to je ona k moraš dolivat skoz kurilno olje, ne rabim jzst centralne peči :D

Klemenn ::

s seltronom si pa nix ne pomagam, to so samo regulatorji :\

iščem v bistvu peč z regulatorjem

elson2k ::

Jebediah, mogoce bi bila cenejsa/boljsa resitev kasna bejbika katero bi lahk reguliral :D :D , pa se vec zadovoljstva bi imel ob uporabi >:D

Spajky ::

jest mam staro peč, ki od 1.decembra ponavadi daljnje 3 mesece gori non stop ko olimpijski ogen pač na min (2dl/h 24h/dan) in samo dolivam nafto in ogrevam skor celo stanovanje, malo večje kot tvoje, ima pa seveda peč ventilator, da meša zrak skozi.Če je bolj mraz bolj zahajcam, ma ko grem spat spet dam na minimum, da zjutraj nimam ledenice. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Klemenn ::

elson2k: a mate pr vs v štacun tut take? :D

drgač pa, za nastavljat majo, sm jzst bi še vseeno rad neki z timerjem :\

elson2k ::

Jebediah, zal nimamo :D . Ce bi mel bi ze jst ponucal >:D

Slowenc ::

Še ena možnost:
Kaj pa če bi med vtičnico in vtikačem od peči vstavil navadni timer. Stane ene par jurjev. Ti mu samo nastaviš kdaj naj spusti elektriko čez in takrat bo peč lepo zalaufala.

To je dobra taktika za antikomarske naprave, da ti ne gorijo cel dan.
Skiny gate.

Klemenn ::

v bistvu..pametno :D

bom premislu, še vedno pa bi bil vesel, če mi kdo najde kej tazga ;D

elson: ko boste naročal, rezerviri mi eno, dve...vse? :D

elson2k ::

Jebediah, zmajanu :D

Klemenn ::

še en q, offtopic, za elsona...mate kako mesto frej za študenta? med vikendi,popoldnevi neki tazga? da snemam windowse, pa menam mrežne? :D

resno :)

elson2k ::

odgovor, offtopic: se pozanimam, pa ti sporocim. se zna zgodit kej, prednovoletni cas pa to,darila,tecni ljudje... :D . uglavnem,ce bo kej, sporocim.

LP

Klemenn ::

/me awaits the call. :D

Bevcan ::

Zanima me če pri taki peči pol kej smrdi v prostoru.

jjohny ::

Tudi jaz se bojim, da takšna peč smrdi. Ali potrebuje tudi dimnik??

lp, jani8-O 8-O

undefined ::

Če nima dimnika, potem vsekakor smrdi. Smo imeli enkrat petrolejsko peč v prostoru, stvar res ni zdravju škodljiva, je pa nosu zelo moteča. Čist zrak dobi povsem nov pomen. :)

Klemenn ::

ja, peč na kurilno olje ima dimnik


glede petrolejske peči: je pa tako; sta dve vrsti petroleja, en je ta, ki se ga ma za stroje (kake kosilnice) in ta elo smrdi. en je pa tak ki je nekak prečiščen, odišavljen ipd..je pa fora v tem da je ta smrdeči cenejši..zato potem smrdi :\

SkIDiver ::

Jebediah. Samo eno vprašanje. Kje si našel peč na olje, ki ima termostat in ostali staff in se recimo tud vklop in izklop? To me pa res zanima. Pri nas mamo eno na olje pa jo morš sam zapalt, da gori regulator je pa na žgance. Edina dobra stvar je, da je prkloplen dovod olja oz nafte iz 200 litrskega soda po dovodni cevi tako da ni nobene potrebe po tankanju in smradu po prostoru. Zadeva pa ma dimnik ja. Smrdi pa nč sploh pa je zakon ko ni treba dolivat nč.

Klemenn ::

skidiver, ja sej, zato pa prašam, sej mi je že fotr reku da to majo edin petrolejke, kaka zibro, sm sm vseen upal da se najde kej :\

SkIDiver ::

Zibro so en kurc vredni. Tele oljne so čist cool. Čez noč jo daš lepo čist na minimum pa ti skoz greje na minimumu enakomerno zutri pa sam pojačaš. Poraba, najmanjša naj bi bla 2dl na uro sam ni vidt pr nas. Mogoče zato ker je izolacija na stenah izredno debela. En hint. V merkurju dobiš neke nastavke za na dimnik. Jz pravm temu "turbina":D . Od peči maš cev za dimnik pol daš to "turbino" umes ter še preostalo cev do luknje v zidu za dimnik. Zadeva zgleda nekako takole. Na obeh delih imaš luknjo da natakneš na cev. Vmes med enim in drugim izhodom pa je več manjših cevi skozi katere gre dim iz peči in zadeva izkorišča toploto dima. Se pozna full. Po specifikacijah naj bi imel dim pri izhodu iz peči temperaturo nekje okol 300°C tko da zadeva res dobr izkorist dim. Povpraši v merkurju po tej zadevi. Omen da je kot nekakšen radiator za izkoristek toplote dima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Klemenn ::

čaki čaki, moram jz najprej peč dobit :D

aja, btw, bom jzst probal enkrat pridt po cdje, zmeram mi zmanjka cajta, dej me jutr ob ene 13.20 poklič/pozvon, da se spomnim, oz boš doma? :\

SkIDiver ::

Bom doma ja. Upam da se spomnem, če ne bom prej v PC notr pov:D

cekr ::

Mislim, da imajo v Merkurju neko japonsko zadevščino. Ne vem sicer, kako se imanuje, deluje pa na petrolej brez vonja. Ima že vso avtomatiko vgrajeno v ohišje,tudi programsko uro. Pri znancu ogreva takšna pečka še več kot 30m^2.
Petrolej pa dobiš na pumpi ali pa pri Merkurju.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

cekr ::

Tale je dražja zadevščina, imajo pa tudi cenejše:
Merkur
Merkur
Merkur
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Klemenn ::

kot sem rekel, peč bo 100% če bo na kurilno olje :\

BLACK EAGLE ::

Rešitev zate je peč Wamsler oznaka os 4/5 moči 5kw segreje do 124 pri občasnem segrevanju do 84 kubičnih metrov, kuri pa od 0,22 do 0,69 l/h. Obstaja pa tudi alternativa :

-električni konvektor z ventilatorjem 2kw s timerjom
-peč na petrolej z dvojnim izgorevanjem EUROSTOVE Oslo

Klemenn ::

petrolej in elektrika odpadeta, peč bo 100% kurilno

kaj je pa tazga na tej Wamsler ?

a maš kako internet page? oz, kej se pozanimat za to v sloveniji?

BLACK EAGLE ::

Pojdi v Merkur pa ti bodo pokazali. Najboljše peči so Buderus, samo da pri tebi to odpade, ker imaš samo 30 m, te pa so narejene za segrevanje min. 130 m

Klemenn ::

še enkrat...meu bom mičkeno peč, tako k je samostojna in je velika kot televizo (~) ne rabim jzst peči, za gret celo stanovanje! samo mojo sobo :D boli mene k**** za druge :D

sidney ::

Jest mam doma tako pecko... En sprasuje za dimnik : seveda mora bit ... je pa cisto enostavna: kurisce in rezervoar za olje.... izgleda pa kot trajnozareca pec .... smrdi ne, greje pa zelo dobro .... moj nasvet : ne postavi jo v kot, ker je tam cirkulacija zraka najmanjsa. Najbolje je pod oknom, tam je najvecja cirkulacija zraka. Tako bos imel enakomerno ogret cel prostor. Vrejemi 100% preikusena teorija.
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Klemenn ::

elson, daj praši šefa če ma ohišje zame, pa mi pošlji pm :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pravilno kuriti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16725998 (2169) d4vid
»

Ogrevanje na Elektriko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15960026 (29475) konspirator
»

Povečanje vleka dimnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5236895 (16319) Kac
»

Razlika med petrolej in plinsko pečjo (prenosna za v hišo)

Oddelek: Loža
2217455 (11272) boss-tech
»

bukova drva

Oddelek: Loža
437654 (1955) Relanium

Več podobnih tem