» »

Naravo in družbo slovci ! NA POMOČ PROSIM ...

Naravo in družbo slovci ! NA POMOČ PROSIM ...

Samo Vprašaj ::

Zaključujem študij ZGODOVINE in poklicno bi se rad nekam usmeril. Problem pri meni je, da sem v teoriji čisti družboslovec v praksi pa raje kot zgodovinsko knjigo berem o novi tehnologiji. Leta 2015 sem si sestavil nov računalnik in od takrat naprej spremljam tehnološki kotiček preko YouTube in SloTecha.

Žal mi nikoli nista šla matematika in fizika zato si niti upal nisem misliti, da bi kdaj postal računalničar čeprav sem si tega vedno želel. Vedno me ljudje sprašujejo kaj delam v podjetju, ki se ukvarja za skrb z dediščino, ko bi lahko bil računalničar. Ni tako preprosto... Ali pač ?

Problem je, da logično znam odpravljati težave vendar nimam prave izobrazbe za to. Na primer v podjetju kjer delamo samo družboslovci je enkrat "crklna" projekcija in pol sta prišla dva računalničarja na koncu sem popravil zadevo sam. To predpisujem temu, da sem z projekcijo upravljal jaz in sem bolj poznal ozadje in potencialni primer, ki bi se lahko zgodil. Med eno izmed teh zim ko doma premlevam, kaj bi lahko počel sem tudi pisal na Mlacom in Funtech če bi potrebovali koga za prodajo, sestavo pcjev pa so odgovorili da trenutno nimajo namena zaposlovat.
Že dalj časa se zanimam, da bi se lotil osnov programiranja ampak kako daleč bi sploh lahko prišel brez matematike ?

Torej rekli boste ZGODOVINAR in dela v podjetju, ki je vezano na njegovo smer. Ni vse tako preprosto. Delo sem opravljal zgolj kot študent čeprav sem bil zadnji dve leti med glavno turistično sezono tudi zaposlen na 8 ur. Plača, naj bo transparentno 1500E.

In kje se skriva problem. V tem, da celo zimo presedim doma ker nimam dela, se ukvarjam z zaključevanjem študija, ki mi je bil položen v zibeljko, ker pač si zapomnem stvari iz zgodovine in mi teoretično noben drug predmet v času izobraževanja ni šel. Postajam depresiven, ker je dan enak dnevu, predvsem pa me skrbi, da me na pomlad zaradi Corona krize ne bodo zaposlili. Podjetje je namreč dellno vezano na prihodke od turizma.

In ko smo že pri tem. V preteklih letih sem imel izdelano vizijo kako privabiviti več obiskovalcev in vse vzvode da bi se naredil masovni turizem. Tega predloga niso upotevali saj bi na enkrat bilo "preveč za delat."
Sam sem obratnega razmišljanja, saj bi z povečanimi prihodki zaposlili lahko več ljudi. Vem ja ... predober sem za ta svet ker ne skrbim le zase.
Najraje bi šel z svojim znanjem delati v Postonjsko jamo saj se le tam v Sloveniji znajo iti pravi turizem a je zadeva trenutno tako na dnu. Sam pa bi tudi moral začeti iz dna speravi namesto da bi začel kot promotoror bi verjento začel z prodajo spominkov... Morda se motim. Problem je, da me tudi tam verjetno nebi zaposlili, ker so že svojih toliko odpustili. Druga stvar, ki jo vsi izpostavljajo je da v Postojnski jami niti ni tako rožnato delati, kot nekateri pravijo.

Ko sem zograj omenil 1500E to govorimo za dleo kjer čakaš, da nekdo pride in ga potem vodiš po muzeju. Velikokrat se niti to ne zgodi, ker ni tiste strukture, ki sem jo sam hotel spremeniti. Torej tam sediš in gledaš v zrak. Ja dobro... kaj bi se pritoževal a po drugi strani ... psihično bi mi to prišlo do vrha, saj sem navajen dela. Tam se lahko zamotim z knjigo, filmom, računalniškimi igricami ampak si ne predstavljam stagnirati na delovnem mestu naslednjih 40 let.

Nekaj imam tudi sicer našparanega a nekaj na svoje se lotiti me je preveč strah. Razmišljam predvsem o oddaji stanovanj za turiste. Nevem, ni poguma.

Kaj bi mi vi svetovali. ?
Naj ostanem na tem delovnem mestu če mi uspe in jih finance marca ne pokopljejo in potem tam stagniram, naj grem poskusiti srečo v Postojno, ki je zame največji gigant na področju turizma pri nas ali naj se lotim nekaj na svoje, morda to z stanovanji. Razmišljal sem opcijo Food Truck ima kdo kaj izkušenj z tem ? Je zajebano poslovat na tak način, in dobit ljudi, ki bi to počeli ?
Prosim dajte kaj svetovat, mogoče naravoslovci glede te prekvalifikacije in družboslovci glede situacije z šihtom.

Najlepše se vam zahvaljujem in morda mi kak nasvet končno polepša dan :)

pegasus ::

Lahko se usmeriš na zgodovino tehnologije, ali pa samo računalništva, če ti je ljubše. Potencialna delovna mesta od kuratorjev v ustreznih muzejih do poučevanja npr. na FRI, ki zelo rabi en zgodovinski predmet, pa se tega zares ne zaveda. Zelo zanimivo je raziskovati, zakaj so danes stvari take kot so in kako je prišlo do tega, kakšen splet okoliščin in naključij je vplival nanje in kaj bi lahko bilo če bi bilo takrat nekaj malce drugače. Na zalogi imam en tovrsten talk, kjer začnem z Antikythera mehanizmom in abakusom, končam pa s kubernetesom in glede na feedback je publiki kar všeč.

nergac ::

Lahko pa poskusiš z rimskim pravom.

Galaxy ::

Nujno potrebujemo React Native developerje. Tolko glih, da znaš nekaj osnov, te takoj vzamemo :D

kuall ::

Samo Vprašaj je izjavil:

Že dalj časa se zanimam, da bi se lotil osnov programiranja ampak kako daleč bi sploh lahko prišel brez matematike ?


Spoh ne rabiš matematike. To smo že razčistili v eni temi, da samo idioti mislijo, da smo programerji matematiki.

A110 ::

kuall je izjavil:

Samo Vprašaj je izjavil:

Že dalj časa se zanimam, da bi se lotil osnov programiranja ampak kako daleč bi sploh lahko prišel brez matematike ?


Spoh ne rabiš matematike. To smo že razčistili v eni temi, da samo idioti mislijo, da smo programerji matematiki.


Za stancat spletne strani je res ne rabiš. Za marsikaj pa jo rabiš.

kuall ::

A si programer? Če ja kaj programiraš? Zadnjič je tu en lolek nabijal, kako rabiš matematiko, na koncu je prijavil, da ne zna programirat. Ne pametovat o stvareh, o katerih nimaš pojma.

Meizu ::

Samo Vprašaj je izjavil:

Zaključujem študij ZGODOVINE in poklicno bi se rad nekam usmeril. Problem pri meni je, da sem v teoriji čisti družboslovec v praksi pa raje kot zgodovinsko knjigo berem o novi tehnologiji. Leta 2015 sem si sestavil nov računalnik in od takrat naprej spremljam tehnološki kotiček preko YouTube in SloTecha.

Žal mi nikoli nista šla matematika in fizika zato si niti upal nisem misliti, da bi kdaj postal računalničar čeprav sem si tega vedno želel. Vedno me ljudje sprašujejo kaj delam v podjetju, ki se ukvarja za skrb z dediščino, ko bi lahko bil računalničar. Ni tako preprosto... Ali pač ?

Problem je, da logično znam odpravljati težave vendar nimam prave izobrazbe za to. Na primer v podjetju kjer delamo samo družboslovci je enkrat "crklna" projekcija in pol sta prišla dva računalničarja na koncu sem popravil zadevo sam. To predpisujem temu, da sem z projekcijo upravljal jaz in sem bolj poznal ozadje in potencialni primer, ki bi se lahko zgodil. Med eno izmed teh zim ko doma premlevam, kaj bi lahko počel sem tudi pisal na Mlacom in Funtech če bi potrebovali koga za prodajo, sestavo pcjev pa so odgovorili da trenutno nimajo namena zaposlovat.
Že dalj časa se zanimam, da bi se lotil osnov programiranja ampak kako daleč bi sploh lahko prišel brez matematike ?

Torej rekli boste ZGODOVINAR in dela v podjetju, ki je vezano na njegovo smer. Ni vse tako preprosto. Delo sem opravljal zgolj kot študent čeprav sem bil zadnji dve leti med glavno turistično sezono tudi zaposlen na 8 ur. Plača, naj bo transparentno 1500E.

In kje se skriva problem. V tem, da celo zimo presedim doma ker nimam dela, se ukvarjam z zaključevanjem študija, ki mi je bil položen v zibeljko, ker pač si zapomnem stvari iz zgodovine in mi teoretično noben drug predmet v času izobraževanja ni šel. Postajam depresiven, ker je dan enak dnevu, predvsem pa me skrbi, da me na pomlad zaradi Corona krize ne bodo zaposlili. Podjetje je namreč dellno vezano na prihodke od turizma.

In ko smo že pri tem. V preteklih letih sem imel izdelano vizijo kako privabiviti več obiskovalcev in vse vzvode da bi se naredil masovni turizem. Tega predloga niso upotevali saj bi na enkrat bilo "preveč za delat."
Sam sem obratnega razmišljanja, saj bi z povečanimi prihodki zaposlili lahko več ljudi. Vem ja ... predober sem za ta svet ker ne skrbim le zase.
Najraje bi šel z svojim znanjem delati v Postonjsko jamo saj se le tam v Sloveniji znajo iti pravi turizem a je zadeva trenutno tako na dnu. Sam pa bi tudi moral začeti iz dna speravi namesto da bi začel kot promotoror bi verjento začel z prodajo spominkov... Morda se motim. Problem je, da me tudi tam verjetno nebi zaposlili, ker so že svojih toliko odpustili. Druga stvar, ki jo vsi izpostavljajo je da v Postojnski jami niti ni tako rožnato delati, kot nekateri pravijo.

Ko sem zograj omenil 1500E to govorimo za dleo kjer čakaš, da nekdo pride in ga potem vodiš po muzeju. Velikokrat se niti to ne zgodi, ker ni tiste strukture, ki sem jo sam hotel spremeniti. Torej tam sediš in gledaš v zrak. Ja dobro... kaj bi se pritoževal a po drugi strani ... psihično bi mi to prišlo do vrha, saj sem navajen dela. Tam se lahko zamotim z knjigo, filmom, računalniškimi igricami ampak si ne predstavljam stagnirati na delovnem mestu naslednjih 40 let.

Nekaj imam tudi sicer našparanega a nekaj na svoje se lotiti me je preveč strah. Razmišljam predvsem o oddaji stanovanj za turiste. Nevem, ni poguma.

Kaj bi mi vi svetovali. ?
Naj ostanem na tem delovnem mestu če mi uspe in jih finance marca ne pokopljejo in potem tam stagniram, naj grem poskusiti srečo v Postojno, ki je zame največji gigant na področju turizma pri nas ali naj se lotim nekaj na svoje, morda to z stanovanji. Razmišljal sem opcijo Food Truck ima kdo kaj izkušenj z tem ? Je zajebano poslovat na tak način, in dobit ljudi, ki bi to počeli ?
Prosim dajte kaj svetovat, mogoče naravoslovci glede te prekvalifikacije in družboslovci glede situacije z šihtom.

Najlepše se vam zahvaljujem in morda mi kak nasvet končno polepša dan :)


Čisto tako mimogrede, v računalniških trgovinah pozabi na plačo 1500€. Pismo kje to delaš, a rabite še kakšnega?

A110 ::

kuall je izjavil:

A si programer? Če ja kaj programiraš? Zadnjič je tu en lolek nabijal, kako rabiš matematiko, na koncu je prijavil, da ne zna programirat. Ne pametovat o stvareh, o katerih nimaš pojma.



Ne, po izobrazbi sem matematik. In ja, programiram. Predvsem delo s podatki, strojno ucenje. In ja, da razumem kaj se v ozadju dogaja potrebujem matematiko. Pa to ne samo tiste osnovne frijevske ampak včasih tudi kaj vec

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

Cruz ::

Se mi zdi, da je matematika&programiranje podobna zadeva kot glasbena teorija&igranje inštrumenta. Ni nujno, a pomaga, sploh za bolj poglobljeno razumevanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

showsover ::

Gre bolj za način razmišljanja.

Samo Vprašaj ::

Meizu je izjavil:

Samo Vprašaj je izjavil:

Zaključujem študij ZGODOVINE in poklicno bi se rad nekam usmeril. Problem pri meni je, da sem v teoriji čisti družboslovec v praksi pa raje kot zgodovinsko knjigo berem o novi tehnologiji. Leta 2015 sem si sestavil nov računalnik in od takrat naprej spremljam tehnološki kotiček preko YouTube in SloTecha.

Žal mi nikoli nista šla matematika in fizika zato si niti upal nisem misliti, da bi kdaj postal računalničar čeprav sem si tega vedno želel. Vedno me ljudje sprašujejo kaj delam v podjetju, ki se ukvarja za skrb z dediščino, ko bi lahko bil računalničar. Ni tako preprosto... Ali pač ?

Problem je, da logično znam odpravljati težave vendar nimam prave izobrazbe za to. Na primer v podjetju kjer delamo samo družboslovci je enkrat "crklna" projekcija in pol sta prišla dva računalničarja na koncu sem popravil zadevo sam. To predpisujem temu, da sem z projekcijo upravljal jaz in sem bolj poznal ozadje in potencialni primer, ki bi se lahko zgodil. Med eno izmed teh zim ko doma premlevam, kaj bi lahko počel sem tudi pisal na Mlacom in Funtech če bi potrebovali koga za prodajo, sestavo pcjev pa so odgovorili da trenutno nimajo namena zaposlovat.
Že dalj časa se zanimam, da bi se lotil osnov programiranja ampak kako daleč bi sploh lahko prišel brez matematike ?

Torej rekli boste ZGODOVINAR in dela v podjetju, ki je vezano na njegovo smer. Ni vse tako preprosto. Delo sem opravljal zgolj kot študent čeprav sem bil zadnji dve leti med glavno turistično sezono tudi zaposlen na 8 ur. Plača, naj bo transparentno 1500E.

In kje se skriva problem. V tem, da celo zimo presedim doma ker nimam dela, se ukvarjam z zaključevanjem študija, ki mi je bil položen v zibeljko, ker pač si zapomnem stvari iz zgodovine in mi teoretično noben drug predmet v času izobraževanja ni šel. Postajam depresiven, ker je dan enak dnevu, predvsem pa me skrbi, da me na pomlad zaradi Corona krize ne bodo zaposlili. Podjetje je namreč dellno vezano na prihodke od turizma.

In ko smo že pri tem. V preteklih letih sem imel izdelano vizijo kako privabiviti več obiskovalcev in vse vzvode da bi se naredil masovni turizem. Tega predloga niso upotevali saj bi na enkrat bilo "preveč za delat."
Sam sem obratnega razmišljanja, saj bi z povečanimi prihodki zaposlili lahko več ljudi. Vem ja ... predober sem za ta svet ker ne skrbim le zase.
Najraje bi šel z svojim znanjem delati v Postonjsko jamo saj se le tam v Sloveniji znajo iti pravi turizem a je zadeva trenutno tako na dnu. Sam pa bi tudi moral začeti iz dna speravi namesto da bi začel kot promotoror bi verjento začel z prodajo spominkov... Morda se motim. Problem je, da me tudi tam verjetno nebi zaposlili, ker so že svojih toliko odpustili. Druga stvar, ki jo vsi izpostavljajo je da v Postojnski jami niti ni tako rožnato delati, kot nekateri pravijo.

Ko sem zograj omenil 1500E to govorimo za dleo kjer čakaš, da nekdo pride in ga potem vodiš po muzeju. Velikokrat se niti to ne zgodi, ker ni tiste strukture, ki sem jo sam hotel spremeniti. Torej tam sediš in gledaš v zrak. Ja dobro... kaj bi se pritoževal a po drugi strani ... psihično bi mi to prišlo do vrha, saj sem navajen dela. Tam se lahko zamotim z knjigo, filmom, računalniškimi igricami ampak si ne predstavljam stagnirati na delovnem mestu naslednjih 40 let.

Nekaj imam tudi sicer našparanega a nekaj na svoje se lotiti me je preveč strah. Razmišljam predvsem o oddaji stanovanj za turiste. Nevem, ni poguma.

Kaj bi mi vi svetovali. ?
Naj ostanem na tem delovnem mestu če mi uspe in jih finance marca ne pokopljejo in potem tam stagniram, naj grem poskusiti srečo v Postojno, ki je zame največji gigant na področju turizma pri nas ali naj se lotim nekaj na svoje, morda to z stanovanji. Razmišljal sem opcijo Food Truck ima kdo kaj izkušenj z tem ? Je zajebano poslovat na tak način, in dobit ljudi, ki bi to počeli ?
Prosim dajte kaj svetovat, mogoče naravoslovci glede te prekvalifikacije in družboslovci glede situacije z šihtom.

Najlepše se vam zahvaljujem in morda mi kak nasvet končno polepša dan :)


Čisto tako mimogrede, v računalniških trgovinah pozabi na plačo 1500€. Pismo kje to delaš, a rabite še kakšnega?


Sem napisal, da sem delal le sezonsko in prej kot študent zato tega dela sploh nimam. Že 5 let mi govoriju "tu nebo dela" in potem sem vsako sezono prisoten zato ne vem kaj naj naredim.
Moje vprašanje je bilo ali naj poskušam še naprej ali naj grem delat nekam drugam. In če ostanem ali naj se v "prostem času" lotim učenja programiranja ali je to popolnoma stran vržen čas ?

kuall ::

A110 je izjavil:

Ne, po izobrazbi sem matematik. In ja, programiram. Predvsem delo s podatki, strojno ucenje. In ja, da razumem kaj se v ozadju dogaja potrebujem matematiko. Pa to ne samo tiste osnovne frijevske ampak včasih tudi kaj vec


Programer mora razumet področje, ki ga programira. Ni pa matematika tisto področje, ki se ga največ programira. Če ti ravno slučajno programiraš matematična področja to ne pomeni, da bodo vsi programerji programirali to področje. Več se programira kakšne poslovne stvari naprimer.

nergac ::

Očitno rabimo Zgodovinarja Mašin in Kode.
In odpadnega materiala tudi.
Več mašin, manj papirja, je bil moto.
Zdaj imamo več mašin, in več papirja.
Le kaj je šlo narobe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

styrian ::

Samo Vprašaj je izjavil:


Sem napisal, da sem delal le sezonsko in prej kot študent zato tega dela sploh nimam. Že 5 let mi govoriju "tu nebo dela" in potem sem vsako sezono prisoten zato ne vem kaj naj naredim.
Moje vprašanje je bilo ali naj poskušam še naprej ali naj grem delat nekam drugam. In če ostanem ali naj se v "prostem času" lotim učenja programiranja ali je to popolnoma stran vržen čas ?


Zavedaj se da še diplomanti računalništva ne najdejo službe, kako si predstavljaš da boš ujel njihovo znanje? Zakaj vsak, ki ne ve kaj bi počel, avtomatsko sili v računalništvo in ne gre recimo polagati ploščic???

kuall ::

Slab nasvet. Le naj gre v računalništvo. Rabimo čimveč programerjev, da bomo čimprej znali narediti robote, ki bodo ploščice polagali namesto nas. No resda izdelava robotov ni glih delo programerjev ampak že bolj znanstvenikov, je pa vsaj blizu. Ko si enkrat programer zlahka rataš znanstvenik, če hočeš. Al pa bodo vsaj tvoji otroci imeli večje možnosti, da bodo izumili takega robota, ne pa da bodo polagalci ploščic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

nergac ::

Ja, kot kot okrogli sesalci ali nekaj takega ...

MasterTade ::

styrian je izjavil:

Samo Vprašaj je izjavil:


Sem napisal, da sem delal le sezonsko in prej kot študent zato tega dela sploh nimam. Že 5 let mi govoriju "tu nebo dela" in potem sem vsako sezono prisoten zato ne vem kaj naj naredim.
Moje vprašanje je bilo ali naj poskušam še naprej ali naj grem delat nekam drugam. In če ostanem ali naj se v "prostem času" lotim učenja programiranja ali je to popolnoma stran vržen čas ?


Zavedaj se da še diplomanti računalništva ne najdejo službe, kako si predstavljaš da boš ujel njihovo znanje? Zakaj vsak, ki ne ve kaj bi počel, avtomatsko sili v računalništvo in ne gre recimo polagati ploščic???


Hm, kje naj se pa nauči polaganja ploščic?

Drugače pa lahko probaš ampak te more res zanimat, ali celo veselit če ne boš trpel. Sem imel na faksu predmet v tej smeri in sem videl da to pač ni za vsakogar
Mors omnia aequat

styrian ::

Pri obrtniku, brezplačno delo. Saj računalničarji na začetku tudi veliko delajo brezplačno, dokler ne osvojijo znanja.

MasterTade ::

In ne strinjam se s tem da lahko vsak gre kar tako programirat kot se nekateri že malodane norca delajo. Se spomnim ko so nekateri mislili da se bodo delavci ki so delali 20 let v fabrikah naučili programirat.

styrian je izjavil:

Pri obrtniku, brezplačno delo. Saj računalničarji na začetku tudi veliko delajo brezplačno, dokler ne osvojijo znanja.


Ga ne najdeš, oziroma še nikjer nisem slišal da bi kdo iskal vajenca
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

styrian ::

Če ga ne najde za brezplač no, pa naj nekumu plača, da ga priuči.

kuall ::

MasterTade je izjavil:

Se spomnim ko so nekateri mislili da se bodo delavci ki so delali 20 let v fabrikah naučili programirat.

Točno to je rekel Biden. Ta je res mau preneumna. Ne more en 50 letnik, potem ko je celo življenje delal kot fizični delavc in je izgubil službo začet programirat samo zato, da bo služil, tako lahko pa vseeno ni. Moraš imet veselje. Mladostniška zagnanost tudi veliko pomaga, ko si star se ti ne da več veliko.

Kvinta ::

Food Truck ima kdo kaj izkušenj z tem ?


Jaz nimam izkušnj z tem jih pa vidim na vsaki prireditvi pri mnogih šolah in trgovskih centrih danes tu jutri tam na vsakem bazenu ob vsakem ribniku ali šoderjami tud na ohceti hodijo po novem vem za enega ,ko dela samo vikende čez tedn pa spi tak ,da vrjetno slabo mu ne gre pa vsem ostalim tudi ne :D
A.C.A.B

Ales ::

kuall je izjavil:

A si programer? Če ja kaj programiraš? Zadnjič je tu en lolek nabijal, kako rabiš matematiko, na koncu je prijavil, da ne zna programirat. Ne pametovat o stvareh, o katerih nimaš pojma.
Zakaj potem ravno to počneš?

Računalniška znanost brez matematike ne obstaja.

Programiranje v smislu obrtniškega izdelovanja pa rabi matematiko približno toliko, kot polagalec ploščic rabi biti arhitekt ali fizik. Ok, malo karikiram, ampak tako je.

Za nameščanje Wordpressa matematike pač ne rabiš. Za copy-paste funkcij je tudi ne, oz. ravno toliko, da prepoznaš kaj je kaj. Za kak algoritem napisat iz nule kje je pa fajn da imaš vsaj približno pojma o čem se gre. Za kaj več jo pa rabiš. Večina obrtniških programerjev dokaj redko pride do tega zadnjega stavka, do predzadnjega pa kakor kdo.

pegasus je izjavil:

Lahko se usmeriš na zgodovino tehnologije, ali pa samo računalništva, če ti je ljubše. Potencialna delovna mesta od kuratorjev v ustreznih muzejih do poučevanja npr. na FRI, ki zelo rabi en zgodovinski predmet, pa se tega zares ne zaveda. ...
Pod to se lahko samo podpišem.

OP-u bi svetoval, da skuša združiti svoje sedanje znanje z novim, ki bi si ga rad pridobil. Kje in kako... je pa na njem.

Samo par opomb glede ostalega:

Samo Vprašaj je izjavil:

Problem je, da logično znam odpravljati težave vendar nimam prave izobrazbe za to.
Zveni kot da bi se lahko priučil.

Že dalj časa se zanimam, da bi se lotil osnov programiranja ampak kako daleč bi sploh lahko prišel brez matematike ?
Kar daleč. Poskusi, boš hitro videl.

... da celo zimo presedim doma ker nimam dela, se ukvarjam z zaključevanjem študija ...
Tega le dokončaj, kakorkoli se boš že odločil oz. se ti bo obrnilo glede zaposlitve.

... Najraje bi šel z svojim znanjem delati v Postonjsko jamo saj se le tam v Sloveniji znajo iti pravi turizem a je zadeva trenutno tako na dnu. Sam pa bi tudi moral začeti iz dna speravi namesto da bi začel kot promotoror bi verjento začel z prodajo spominkov... Morda se motim. ...
Po moje da se. Če se boš prijavil za delovno mesto prodajalca spominkov, potem lahko pričakuješ, da boš to tudi delal in da se tudi ne boš kar tako izvlekel iz tega. Če pa se prijaviš na kaj drugega, boš kaj drugega tudi počel.

Ne pa preveč sanjat, da boš od prodajalca spominkov na podlagi svojih idej zlezel ne vem kam. Poskusi se že od štarta drugače pozicionirati.

... Torej tam sediš in gledaš v zrak. Ja dobro... kaj bi se pritoževal a po drugi strani ... psihično bi mi to prišlo do vrha, saj sem navajen dela. Tam se lahko zamotim z knjigo, filmom, računalniškimi igricami ampak si ne predstavljam stagnirati na delovnem mestu naslednjih 40 let.
Morda ne. Ampak zveni kot idealna situacija, v kateri lahko čas izkoristiš za nova znanja in se v kratkem času odpraviš kam naprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7114706 (6248) PH03N1X
»

Šola ali tečaji - začetek programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7710256 (8371) Ahim
»

Učenje doma za novo službo - Katera znanja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5712218 (9933) scipascapa
»

Future proof: fakulteta ali samoizobrazevanje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13627682 (24899) AndrejO
»

FRI vs FE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10125191 (19982) Invictus

Več podobnih tem