» »

FRI vs FE

FRI vs FE

1 2
3
»

GummyBear ::

>> To je zato, ker ne poznas studija na obeh smereh. Analiza vezij je samo en del(veja) FE-ja za katero se odlocis. Jaz sem na moji smeri elektrotehnike(avtomatika) zadnji 2 leti programiral pri prakticno vsakem predmetu, vezij pa prakticno nisem videl.

To še zmeraj ni dokaj, da bi se karkoli prepletalo med FE in FRI. Programiranje ima ogromno faksov. Iz izkušenj (kot inštruktor) ti lahko povem, da se tudi na PeF učijo osnov programiranja oz. programeskega razmišljanja, pa pedagog nikoli ne bo razvijalec softwara. Tudi prodajalka v Mercatorju dela z računalnikom, pa zato še ni strokovnjakinja za IT.

Novopečeni diplomant FRI-ja se bo najverjetneje zaposlil v kakšni manjši firmi, kjer razvijajo spletne aplikacije. Težko bi našel firmo, ki bi iskala FRI-jevca (programerja ali admina) z znanjem elektrotehnike.

Invictus ::

GummyBear je izjavil:


Novopečeni diplomant FRI-ja se bo najverjetneje zaposlil v kakšni manjši firmi, kjer razvijajo spletne aplikacije. Težko bi našel firmo, ki bi iskala FRI-jevca (programerja ali admina) z znanjem elektrotehnike.

Mislim, a je celo računalništvo samo WEB? Precej omejeno gledanje ...

FRIjevci, na hardware smeri, pa tudi ostali, so čisto sposobni sprogramirati tistih par senzorjev in mikrokontrolerjev iz kazterih štromarji delajo celo znanost.

Kaj pa je admin z znanjem elektrotehnike?

Dejstvo je da se zaradi pomanjkanja razvoja elektro firm večina diplomantov FE zaposli v IT. Tako kot tudi strojnikov. Pa še plače so višje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI ali FE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
11619347 (14118) 7982884e
»

A se je možno samostojno naučit programiranja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14933412 (29506) darkkk
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146617 (34137) awy
»

FE ali FRI

Oddelek: Šola
247452 (6658) i386

!_S.O.S_! => iz FE(uni) na FRI(uni) ? - (razlika med obema itd.)

Oddelek: Šola
82576 (2393) hamax

Več podobnih tem