» »

Prebolevanje virusa

Prebolevanje virusa

zobnik ::

Ne vem ali je prišlo do kakih drugih okužb-virusov, ali pa gre za ta novejši virus. Hvala bogu sem od danes že vredu, mal še občutim a ni panike. Začel se mi je nekje 22.10 z lažjimi simptomi, najbolj izrazit se je začel 25.10, ko sem dobil bolečine v trebuho in prsnem košu, ponoči težje dihal in sem moral nekajkrat ven na zajem zraka. Za lažje spanje sem vzel nekaj tablet lekadola (nisem v lekarni spraševal kaj bi priporočal, ker sem bil zbegan) in spal tik pred odprtim oknom. Naj še omenjam enkrat vroče potem mrzlo, nekje sredi tega tedna izgubil tudi vonj. Utrujenost sredi dneva brez pretiranega napora.
Nekatere sem že spraševal s katerimi sem bil v stiku, če so še zdravi.
  • zaklenil: bluefish ()

kixs ::

Ce si imel taksne simptome, bi moral biti v samoizolaciji. Ves kje si ga staknil?

mahoni ::

Ce ne bi bilo te kurceve drame na internetu, ti bi to smatral kot gripo oziroma se to ne.

zobnik ::

Pred 2 leti pljučnica sem prebolel brez zdravil, tole pa vsaj brez lekadola ne vem, če bi zmogu.

Technics111 ::

zobnik je izjavil:

Pred 2 leti pljučnica sem prebolel brez zdravil, tole pa vsaj brez lekadola ne vem, če bi zmogu.


Lahko hodiš vsaki dan brez maske med okuženimi. Samo zjutraj in zvečer moraš spit domače žganje šnops vsaj 60% alco, jest sveže nariban Hren, ter česen. Da to delaš vsaki dan 1000000% ne dobiš nobenega virusa!!!

borut_p ::

Haha kere bucke. Se na cesen si pozabil

wajdouc ::

Pa z mrzlo vodo se polivat! Virusu ni všeč, če ga zebe v tebi.

hr_natakar ::

ne vem ali je prišlo do kakih drugih okužb-virusov, ali pa gre za ta novejši virus. Hvala bogu sem od danes že vredu, mal še občutim a ni panike.Utrujenost sredi dneva brez pretiranega napora.


Lepo, da si nas obvestil, da se zdaj pocutis vredu. Ampak utrujenost si omenjal ze prej v eni drugi temi, ze avgusta.

https://slo-tech.com/forum/t769728/0

zobnik ::

Ja poleti pri 30C zdaj mamo pa 8-12C

Nikonja ::

Z vsemi simptomi si šel v lekarno in potencialno okužil še gospo nasproti tebe, pa še koga zraven???
Seveda nisi spraševal, pa ne zaradi tega ker si zbegan ampak ker veš da če bi te poslali na testiranje in bi bil pozitiven bi še kazno fasal !!

Če bi ga vsi nehali srat o teorijah zarote in to resno vzeli, bi se to sranje že zdavnaj končalo ali pa nebi niti blizu tako usrano kot zdaj...

vostok_1 ::

zobnik je izjavil:

Pred 2 leti pljučnica sem prebolel brez zdravil, tole pa vsaj brez lekadola ne vem, če bi zmogu.


Lahko, da si malce v rizični skupini zaradi tega. Pljučnico se ne preboleva brez zdravil, ker te lahko permanentno sfuka.

Sicer pa vidiš, da ni hujšega. Jemlji pa raje aspirin. Covid je delno krvna bolezen, ti zgosti kri, pij tekočine še in še.

Vsekakor pa priporočam, da se izogibaš tudi gripi, če imaš slabo zdravstveno zgodovino.

Nikonja je izjavil:

Z vsemi simptomi si šel v lekarno in potencialno okužil še gospo nasproti tebe, pa še koga zraven???
Seveda nisi spraševal, pa ne zaradi tega ker si zbegan ampak ker veš da če bi te poslali na testiranje in bi bil pozitiven bi še kazno fasal !!

Če bi ga vsi nehali srat o teorijah zarote in to resno vzeli, bi se to sranje že zdavnaj končalo ali pa nebi niti blizu tako usrano kot zdaj...


Ne bo hudega, ker ni tako kužen ta virus. Večina pa nima niti reakcije nanj. Vsaj omembe vredne.

Kaj pomeni ga vzeti resno?
Saj veš, da ta virus bo sedaj sezonski. Permanentno for the rest of your life?
Če ga ne trofiš sedaj, ga boš drugič. Lockdowni so povsem brezveze.
Kako vam to že enkrat lahko vbijem v glavo?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

DeeJay ::

vostok_1 ::

Maska pri večini ljudi ni koristna, ker ne uporabljajo prave in niti ne ravnajo pravilno z njo. Še poveča rizik.
Tipu je bilo usojeno, kot bo vsem nam. Covid-19 ne bo šel stran. Ne more. Je endemičen.

Zabite si to že enkrat v glavo. tepci.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Karen ::

Verjetno si mislil epidemičen... Drugače Wiki definicija: Da je nekaj endemično, pomeni da pripada točno določenemu kraju ali okolju in ... družine, rodovi, vrste, podvrste) so navadno endemične za manjša območja. Napačna tujka.

zobnik ::

Nikonja je izjavil:

Z vsemi simptomi si šel v lekarno in potencialno okužil še gospo nasproti tebe, pa še koga zraven???
Seveda nisi spraševal, pa ne zaradi tega ker si zbegan ampak ker veš da če bi te poslali na testiranje in bi bil pozitiven bi še kazno fasal !!

Če bi ga vsi nehali srat o teorijah zarote in to resno vzeli, bi se to sranje že zdavnaj končalo ali pa nebi niti blizu tako usrano kot zdaj...


Me je prišla ven poklicat da sem notri vstopil, masko gor čez nos, sam rekel lekadol navaden, plačal s kartico brez stika.
Ničesar se nisem dotikal razen zdravila.

Aspirin sem dva vzel pred lekadolom s predledki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

vostok_1 ::

Karen je izjavil:

Verjetno si mislil epidemičen... Drugače Wiki definicija: Da je nekaj endemično, pomeni da pripada točno določenemu kraju ali okolju in ... družine, rodovi, vrste, podvrste) so navadno endemične za manjša območja. Napačna tujka.


Endemičen se uporablja tudi za viruse, ki postanejo udomačeni. Covid-19 je po vseh merilih avtohton. Kroži v populaciji in ne bo šel nikoli več stran. Bo mutiral in vsako leto igra z njim. Bomo pa razvili imunost nekateri in bo to morda le dodatna prehlad/gripa. Razen, če bo imel Billy spet kake načrte.


Res ste nepismeno iritirajoči bedaki nekateri od vas.
Poglejte si številke. Na blažjem udaru so 75+ letniki. Vsi ostali se bomo morali pač sprijaznit, da bo to še ena tečnost v sezoni.

Edino kar se lahko kregamo, je koliko želite žrtvovati te starostnike v razmerju do kapacitet zdravstva.
Spet jih ne bo veliko, ampak vi zahtevate očitno 0.

No, to boste pač pošteno plačali. Vrjemite. Pošteno. Ekonomski impakt vaše strahopetnosti bo epohalen.
Ne vrjet meni...poslušajte ekonomske analitike.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

hr_natakar ::

Wikipedia , novodobna religija. :)

gddr85 ::

vostok_1 je izjavil:

Kaj pomeni ga vzeti resno?
Saj veš, da ta virus bo sedaj sezonski. Permanentno for the rest of your life?
Če ga ne trofiš sedaj, ga boš drugič. Lockdowni so povsem brezveze.
Kako vam to že enkrat lahko vbijem v glavo?

S tem da imaš tle najbrž 50:50 možnosti - vse gre mimo, kot da ni nič oz. lažji prehlad, al pa končaš na cevkah v intenzivni, sicer za tiste, ki radi gamblajo, go for it, ane ;)

DeeJay ::

En mal omen virus, pa mamo spet novo COVId temo... mislm, da je tale že ene peta :)

hr_natakar ::

Tudi pri gripi tvegas. Ampak 50:50 možnosti se mi zdi mocno pretirano.

vostok_1 ::

gddr85 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kaj pomeni ga vzeti resno?
Saj veš, da ta virus bo sedaj sezonski. Permanentno for the rest of your life?
Če ga ne trofiš sedaj, ga boš drugič. Lockdowni so povsem brezveze.
Kako vam to že enkrat lahko vbijem v glavo?

S tem da imaš tle najbrž 50:50 možnosti - vse gre mimo, kot da ni nič oz. lažji prehlad, al pa končaš na cevkah v intenzivni, sicer za tiste, ki radi gamblajo, go for it, ane ;)


Da, če imaš 105+ let in pridružene bolezni.
V resnici je tam nekje procent ali dva smrtnosti.

Saj veš, da se je predkratkim "okužilo" 90% nekega DSOja tu v SLO. Se upaš trdit, da bo 50% od njih v naslednjih 10 dneh mrtvih?

Skratka, nehajte bluzit. Nehajte paničarit. Usoda vam ne zbeži. Covid ne bo šel stran. Tudi cepivo, ga ne bo odstranilo.
It's here to stay.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

gddr85 ::

nene, gripa je skor isto, tam je normalno, da jih par tisoč pristane na cevkah al pa v grobu, praktično ista stvar :))

vostok_1 ::

hr_natakar je izjavil:

Tudi pri gripi tvegas. Ampak 50:50 možnosti se mi zdi mocno pretirano.


50/50 ni močno pretirano. To so fantazije mikroinfarkterjev.
Rate komplikacij za 85+ letnike se meri v single digit procentih. Ne pa 50.

Skratka, folk je zblaznel. Dobesedno nimajo več nadzora nad njihovim racionalnim delom možganov. In to mislim resno.

gddr85 je izjavil:

nene, gripa je skor isto, tam je normalno, da jih par tisoč pristane na cevkah al pa v grobu, praktično ista stvar :))


Kolikokrat boš še bluzil?
Koliko jih je sedaj končalo na cevkah?

In pol pravite nam teoretiki zarot, ko pa hodite na okoli in bluzite o 50:50.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Markus386 ::

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc...

direktne stevilke (spodaj, tabelica, vkljucno z pricakovanimi smrtmi)

hr_natakar ::

Se vedno nimajo nobenih dokazov, da je koronavirus bistveno bolj nevaren kot gripa. Razen PCR testov, ki so nezanesljivi. Tudi zdravniska zbornica je priznala, da pozitivni PCR test ne dokazuje, da je pozitivna oseba kuzna ali bolna. Torej kje so dokazi? Obdukcije v nemcije so bile. Vodilni sodne medicine pravi, da nobena oseba , ki je uradno bila zrtev kovid ni umrla zarad kovid ampak zarad raka ali drugih kronicnih bolezni, ki bi tudi sicer v kratkem umrle. Klaus Puschel je tudi povedal, da niso zeleli upostevat rezultatov v uradnih porocilih.

gddr85 ::

ne sej, ko zdej berem tele covid teme, damn..človk se bolj boji fasat gripo, kot pa tale covid :P

vostok_1 ::

gddr85 je izjavil:

ne sej, ko zdej berem tele covid teme, damn..človk se bolj boji fasat gripo, kot pa tale covid :P


Skoraj isto, kolektivno gledano.
S covidom imaš morda res kak procentek več možnosti zapletov.
Govorimo o minornih številkah vsega skupaj.

A vam naredim ponovno šolo? Zgleda, da vam osnovni koncepti ne gredo v betico.

1. Covid-19 is here to stay, forever
2. Vsi ga bomo fasali eventuelno
3. Cepivo bo zgolj delno efektivno
4. Smrtnost pod 75+ let je on par z gripami
5. Pod 50+ ste praktično imuni

Razumite, da zaradi vaše histerije bo prišel zelo visok račun. Marsikdo bo najebal zaradi tega (razen JJjevi plačanci kot je recimo citiran zgoraj).
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OstaniZdrav - slovenska aplikacija za sledenje stikom (II) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
36445747 (30679) darkolord

Test Covid19 pozitiven, vprašaj kaj te zanima! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23724679 (15537) ;-)
»

Morda še drugi primer ponovne okužbe s SARS-CoV-2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
969590 (5680) MrStein
»

Kakšna je vaša "obramba" proti gripi in prehladu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10613799 (11440) IL_DIAVOLO

Več podobnih tem