» »

Izpad telefonskih storitev Telekoma

Izpad telefonskih storitev Telekoma

EnJozek ::

Zdravo!
Danes dopoldne (okrog 9:00) se mi je zgodil izpad Telekomovih storitev telefonije, ki sem ga opazil, ko sem iskal svoj mobilni telefon, ki se ga ni dalo priklicati s pomočjo fiksnega telefona (niti s pomočjo aplikacije na tablici).
Ko sem poklical vse znane Telekomove številke za pomoč in informacije, nisem mogel vzpostaviti zveze z nobeno od njih. Situacija je bila identična tako na fiksnem kot na mobilnem delu.
Nadalje sem isto poizkusil iz mobilnih telefonov, ki so v omrežju A1 - rezultat je bil isti. Odpeljal sem se v večje mesto 15 km stran in poskusil ponovno z mobilnega telefona, rezultat isti.
Na strani Telekoma nisem našel nobenega obvestila, spletni chat s pomočjo tablice ni bil možen. Poslal sem jim nekaj email sporočil in dobil avtomatske odgovore in nato po približno uri in pol odgovor osebe, ki me je obvestila, da imajo težave in da se te kažejo pri NEKATERIH uporabnikih.
Zmotil me je opis težav, ko odgovarjajo, da imajo težave zgolj NEKATERI uporabniki. Meni se zdi, da je bil obseg težav veliko večji (več lokacij, različni operaterji), kar pa je težko ugotoviti, ker obveščajo kot je videti zgolj tiste, ki vprašajo, ostali bodo verjetno zadovoljni, ko bo sistem spet deloval normalno in ne bodo spraševali naprej.
Smisel teme je torej, da se javijo uporabniki, ki so danes zjutraj opazili podobne težave, ker meni osebno se zdi skrajno neprofesionalno, da ostaneš skoraj odrezan od sveta in ne moreš dobiti nobene informacije o tem, kaj se dogaja. Hkrati bi Telekomu želel izreči dobrodošlico v 21. stoletju in jim usmeriti pozornost na dejstvo, da se o izpadih uporabnike lahko obvešča na spletnih straneh, kjer imajo pisano ponudbo vsega, škoda pa jim je imeti objavljene vitalne informacije o delovanju sistema in smo torej uporabniki prepuščeni sami sebi.

ToniT ::

Bile so težave na vseh področjih telefonije, mobilnem delu, IP, IP centrex. Stvari se počasi urejajo. Tudi na lokalnem Telekomu ne vedo točno kaj je narobe...

T743 ::

Imaš prav tudi na T2 ne dela (gostovanje v mobitel omrežju od kake 9 ure dalje), te pa že odzivnik obvesti o težavah, ter da jih odpravljajo. Za kakšne točno gre pa ne vem...

sajmon ::

https://www.telekom.si/pomoc-in-podpora...

Nisem opazil, da omrežje ne deluje, dokler mi drugi niso javili, da sem nedosegljiv.

kixs ::

Okolica Krskega... enako okoli 9h prekinitev delovanja tako mobilne kot fiksne telefonije pri Telekomu... se zdaj vcasih prekine.

Kriv je 5G :lol:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

EnJozek ::

Pozabil sem napisati lokacijo - okolica Celja.

Update - kaže da so izpad opazili tudi na RTV:

https://www.rtvslo.si/slovenija/po-drza...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EnJozek ()

ToniT ::

Ne dela po celi Sloveniji. Vsaj lokalni sodelavci Telekoma ne vedo, kaj točno je narobe...

Ciba ::

Na Dunajski cesti v LJ vleče GVO nove kable od Mercatorjevih stolpnic naprej...

mitkos ::

Signal sem imel na telefonu, klical nisem, poklican mislim da tudi nisem bil, mi pa niso delali podatki na telefonu. Za fiksne storitve ne vem. Lokacija: Postojna.

Dtrader ::

Zanimiva situacija... Androidi na 2G, pa še nedosegljivi povrhu, Iphone brez težav.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

WhiteAngel ::

Dopoldne je tudi internet zafrkaval.

EnJozek ::

Dtrader je izjavil:

Zanimiva situacija... Androidi na 2G, pa še nedosegljivi povrhu, Iphone brez težav.

Pri meni je iphone.

energetik ::

Tule JZ od Ljubljane nobenih težav, normalno delam od doma.

ToniT ::

Internet je deloval cel čas brez težav.

Voluharr ::

So tudi na Triglavu jamrali, da ne dela klicni center...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1877561024 (712) ruski76
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632168235 (24443) neosonic
»

VoLTE v Sloveniji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13031165 (11456) Ghost007
»

Zanič Simobilovo omrežje?

Oddelek: Mobilne tehnologije
304981 (3829) jusv
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
343111122 (57869) OK.d

Več podobnih tem