» »

Zanič Simobilovo omrežje?

Zanič Simobilovo omrežje?

poweroff ::

Živim v okolici Ljubljane in v soboto je za nekaj ur zmanjkalo elektrike. Se zgodi, a po cca. 2 urah je izginil tudi Simobilov signal.

No, zanimivo je pa, da je signal v Telekomovem omrežju pa lepo delal. Zakaj? Domnevam, da ima Telekom boljše UPS-e ali pa celo generator, Simobil pa v omrežje pač vlaga minimum in njegovi UPS-i zdržijo samo 2 uri.

Skratka, v soboto potem ko je signal prišel nazaj, kličem na Simobil da izvem kaj je bilo. Pa preprosto ni bilo prostega operaterja! Zakaj? Domnevam, da Simobil varčuje tudi pri zaposlenih na klicnem centru...

No, dobil sem jih pa včeraj. In so mi natrosili kup izgovorov, na koncu pa rekli, da "baterije pač ne zdržijo več dni" (elektrike ni bilo nekaj ur) ter "žal nimamo vpogleda v delovanje Telekomovega omrežja".

No, danes pa seveda ista zgodba. Ob 3-h zjutraj je zmanjkalo elektrike in približno čez 2 uri je padel tudi Simobilov signal. Telekom pa je deloval brez težav.

Druga težava je pa, da že nekaj časa opažam, da ko se peljem proti domu, da mi na dveh mestih preprosto zmanjka 4G/3G mobilnega signala. Ob "normalni" rabi se tega ne pazi, če pa uporabljaš podatkovni ali videoklic (npr. preko Signala), pa se to opazi. In to konstantno na dveh lokacijah - na eni v 90%, na drugi v kakšnih 50%. A zanimivo - do tega prihaja najpogosteje v dnevnih urah, ko je omrežje bolj zasedeno. Pozno ponoči teh težav praktično ni.

Mimogrede, na eni lokaciji padejo tudi navadni GSM klici. In sicer se to zgodi takole. Ko se pogovarjaš, in si na 4G ali 3G signalu, dela normalno. Potem preklopi na 2G signal oz. Edge in še dela. Ko pa bi moralo preklopiti nazaj na 4G, pa se zveza prekine. Domnevam, da ne znajo pravilno delati tim. "handoverjev".

Četrto opažanje. Na neki točki proti domu se peljem čez gozd. Le-ta ni pokrit z mobilnim signalom. Signal se prekine nekje 200 m oz zadnje vasi pred tem gozdom. No, včasih pa je signal trajal do kakšnih 500, 600 m od te vasi. Po "novem" ne več. Razen pozno ponoči.

Sklepam, da je omrežje preobremenjeno, zato bazna postaja signal usmerja v sektorje z več uporabniki. Ponoči, ko preobremenitve ni, pa ga usmeri tja, kjer sem aktiven uporabnik.

No, te težave so se začele pojavljati, ko je Simobil dobil mega posel z državno upravo oz. ko je MJU podpisalo pogodbo z njim (in ne več s Telekomom/Mobitelom). Sklepam, da je Simobil dal bolj ugodno ponudbo, a njegovo omrežje preprosto ni bilo pripravljeno na nove uporabnike. Zato je začelo klecati.

Hkrati pa so se verjetno tudi nehali truditi, saj so mega posel že dobili. Zato po mojem mnenju precej manj vlagajo v omrežje in kadre kot bi lahko. Vlagajo pa v marketing in PR, to pa. Ampak od tega se kvaliteta storitev ne bo izboljšala.

V glavnem, resno razmišljam, da bi šel h drugemu ponudniku. Ker Simobilovo omrežje je po mojih opažanjih preprosto čedalje bolj zanič.
sudo poweroff

kixs ::

Tudi na Telekomu bos cakal v nedogled na prostega operaterja.

Tudi na Telekomu zmanjka na dolocenem mestu signala in prekine klic. In to na avtocesti.

Tilen ::

Matthai, ne govori neumnosti, ker MJU posel predstavlja 1.5% vseh uporabnikov. Se pa strinjam s tabo, da se da na omrežju še marsikaj postoriti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Bizkit45 ::

pač si na tisti bazni, ki ima najslabše baterije. Telekom/Telemach imata pa ta problem kje drugje..
vedno je tko da imaš kje kakšen šibki člen, le da si na tej bazni ti, ki sedaj pizdiš.
Povej jim da imaš probleme s signalom in da če ne popravijo boš zamenjal operaterja. Potem se bodo pa oni odločili ali je logično investirati par 10k v eno bazno na kateri je 5 uporabnikov..

Arctander ::

Prej bi rekel, da sta vzrok Bob in HoT, ki sta oba na omrežju A1 (ex Simobil) in z nizkimi cenami privabljata veliko novih uporabnikov.

Seba22 ::

Jap omrežje pa zanič od A1(ex Simobil).Se spomnim ko sem bil še pri simobilu cca 5 let nazaj in sem mogel skozi okoli bajte letat da sem se lahko zmenil pa še te je prekinjalo skos v bajti ni šans da sem se pogovarjal po telefonu ker nikoli ni bilo omrežja

Oglašujejo pa tako kot da majo najbolše omrežje v slo kar je pa v realnosti daleč od tega
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

GupeM ::

poweroff je izjavil:

Živim v okolici Ljubljane in v soboto je za nekaj ur zmanjkalo elektrike. Se zgodi, a po cca. 2 urah je izginil tudi Simobilov signal.

No, zanimivo je pa, da je signal v Telekomovem omrežju pa lepo delal. Zakaj? Domnevam, da ima Telekom boljše UPS-e ali pa celo generator, Simobil pa v omrežje pač vlaga minimum in njegovi UPS-i zdržijo samo 2 uri.

Ko je bil pred dobrimi tremi leti žled, je bilo na našem koncu obratno. Simobil je delal še skoraj cel dan, medtem ko je Telekom klecnil.

poweroff je izjavil:

Skratka, v soboto potem ko je signal prišel nazaj, kličem na Simobil da izvem kaj je bilo. Pa preprosto ni bilo prostega operaterja! Zakaj? Domnevam, da Simobil varčuje tudi pri zaposlenih na klicnem centru...

No, dobil sem jih pa včeraj. In so mi natrosili kup izgovorov, na koncu pa rekli, da "baterije pač ne zdržijo več dni" (elektrike ni bilo nekaj ur) ter "žal nimamo vpogleda v delovanje Telekomovega omrežja".

Drugič ob takšnih naravnih nesrečah probaj za foro poklicati še na Telekom. Čakal boš ravno toliko ali še dlje.

poweroff je izjavil:

Druga težava je pa, da že nekaj časa opažam, da ko se peljem proti domu, da mi na dveh mestih preprosto zmanjka 4G/3G mobilnega signala. Ob "normalni" rabi se tega ne pazi, če pa uporabljaš podatkovni ali videoklic (npr. preko Signala), pa se to opazi. In to konstantno na dveh lokacijah - na eni v 90%, na drugi v kakšnih 50%. A zanimivo - do tega prihaja najpogosteje v dnevnih urah, ko je omrežje bolj zasedeno. Pozno ponoči teh težav praktično ni.

Pridi na naš konec, boš videl. Na relaciji približno 5 km ni o Telekomu ne duha ne sluha, A1 ima 4G, vse črtice ali pa ena manjka.

poweroff je izjavil:

Mimogrede, na eni lokaciji padejo tudi navadni GSM klici. In sicer se to zgodi takole. Ko se pogovarjaš, in si na 4G ali 3G signalu, dela normalno. Potem preklopi na 2G signal oz. Edge in še dela. Ko pa bi moralo preklopiti nazaj na 4G, pa se zveza prekine. Domnevam, da ne znajo pravilno delati tim. "handoverjev".

Še nisem sprobal na Telekomovem omrežju, vem pa, da mi A1 klica že zelo dolgo ni prekinil. Je pa res, da zelo malo kličem. Tudi če kličem, so pogovori večinoma zelo kratki.

poweroff je izjavil:

Četrto opažanje. Na neki točki proti domu se peljem čez gozd. Le-ta ni pokrit z mobilnim signalom. Signal se prekine nekje 200 m oz zadnje vasi pred tem gozdom. No, včasih pa je signal trajal do kakšnih 500, 600 m od te vasi. Po "novem" ne več. Razen pozno ponoči.

Lahko, da so bolj optimalno usmerili celico, lahko je razlika zaradi vremena/listja na drevju/snega/...

poweroff je izjavil:

Sklepam, da je omrežje preobremenjeno, zato bazna postaja signal usmerja v sektorje z več uporabniki. Ponoči, ko preobremenitve ni, pa ga usmeri tja, kjer sem aktiven uporabnik.

Narobe sklepaš. Bazna postaja sama ne usmerja signala.

poweroff je izjavil:

V glavnem, resno razmišljam, da bi šel h drugemu ponudniku. Ker Simobilovo omrežje je po mojih opažanjih preprosto čedalje bolj zanič.

Po želji. Verjetno bo čez nekaj časa podobna tema z naslovom Zanič (in drago) Telekomovo omrežje.

Pa še to: Ne zagovarjam nobenega od njiju. Stvar je v tem, da imata obe omrežji nekje boljšo pokritost kot drugje. Eno je boljše tukaj, drugo drugje. Zase vem samo to, da z A1 načeloma nimam težav. Tudi podpora uporabnikom se mi je do zdaj zdela na nivoju. S Telekomom pa nimam osebnih izkušenj, poznam jih samo iz druge roke.

imagodei ::

poweroff je izjavil:

V glavnem, resno razmišljam, da bi šel h drugemu ponudniku. Ker Simobilovo omrežje je po mojih opažanjih preprosto čedalje bolj zanič.

Jaz stanujem v vaškem okolju in sem na Bobu. Od trenutka, ko sem šel iz Simobila na Bob (jasno, Bob je Simobilov, omrežje je isto!) opažam drastično poslabšanje signala na tistem območju. v zadnjem času pa postaja samo še slabše. V hiši mi telefon lovi samo še na 2 mestih, izven hiše pa dobim tudi HSDPA (verjetno tudi LTE, a moj telefon tega ne podpira). Geografija področja, kjer imam hišo, je žal taka, da lovim samo en stolp, pa še do tega nimam direktnega "line-of-sight".

Skratka, kar mene moti, je "upad" signala v trenutku, ko sem prešel na Boba. Zadeva je ponovljiva, enako je opazila tudi moja boljša polovica ter kasneje še tast in tašča, ki živita v sosednji hiši in sta ravno tako menjala iz Simobila na Boba. Naj povem, da nikjer drugje, kjer se gibljem, ne zaznam teh težav. Očitno pa je res nekaj na tem, da je omrežje preobremenjeno. Sam sem prepričan v to, da ima Simobil nastavljen QoS in da smo Bob uporabniki drugorazredni. Kar je sicer povsem razumljivo. Ni pa razumljivo, da storitve ne nudiš, ker imaš preobremenjeno omrežje.
- Hoc est qui sumus -

jukoz ::

Jaz mam pa ravno obratne izkušnje - od 2011, ko je bila na našem koncu (okolica LJ) ena bolj resna nevihta, Telekom ni več usposobil svoje bazne. In sem šel na BOB, ker ima simobil enake ali pa malenkost dražje klice iz tujine (ne EU) kot telekom, gostuje pa pri simobilu.

poweroff ::

GupeM je izjavil:

Narobe sklepaš. Bazna postaja sama ne usmerja signala.

Kaj nima treh sektorskih anten?

No, pa četudi ne - to, da je signal boljši ob nočnih urah po moje nakazuje na to, da je omrežje sicer preobremenjeno.

Kakorkoli, jaz sem imel s Simobilom dobre izkušnje, je pa res, da me je zanimalo samo da mi zagotavljajo signal in bandwith. Marketing, novi aparati, akcije - to me ni nikoli zanimalo. Tudi glede varnosti jim ne zaupam, oz. si jo zagotavljam sam. Skratka, zanima me samo da mi zagotavljajo čim boljši signal. Ostalo me ne zanima.

Problem je, da so zdaj na določenih odsekih njihove storitve začele slabše delovati. Lahko da je oprema stara, lahko pa da so preprosto boljšo opremo odnesli na druge lokacije. Ne glede na to pa imam občutek, da v infrastrukturo vlagajo čisto premalo.

imagodei, kaj ni QoS pri nas prepovedan?
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Dr_M ::

V nasem koncu (okolica grosuplja) tudi ni A1 omrezja ze cca 14h (ni elektrike), medtem ko Telekom dela.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

poweroff ::

No, točno to pravim. A je tolk faking težko generatorje kupiti?

Najbolj grdo se mi pa zdi, da če gre kaj narobe, v tekam primeru Simobil klice v sili "zagotavlja" preko Telekoma.
sudo poweroff

SmeskoSnezak ::

Meni je zanimivo tole, da privatniki uporabljajo bolj kot ne vsi (skorajda) isto infrastrukturo, kar se tice hrbtenicnih povezav. Zakaj se ne more urediti tako, da se infrastrukturo z zakonodajo lasti drzava, privatniki pa jo lahko imajo v najemu, s tem da vsi privatniki vlagajo v izbolsanje te infrastrukture preko "najemanja"?
@ Pusti soncu v srce... @

GupeM ::

Mogoče država hoče preveč najemnine, pa se jim bolj splača lastno infrastrukturo furat? Pa tudi, bi država začela postavljati 4G omrežje, če ne bi imeli konkurence? Spomni se, kako je bilo, ko je prišel T2 s svojo optiko. Šele takrat se je zganil tudi Telekom in poleg širjenja optičnega omrežja še nekoliko spustil cene/povečal hitrosti.

Markus386 ::

No, točno to pravim. A je tolk faking težko generatorje kupiti?

Če imaš nekje električno napeljavo toliko stabilno, da je verjetnost daljšega izpada le enkrat na (npr.) deset let, se pač ne splača imet generatorje. Tudi če povrneš mesečno naročnino oškodovanim takrat, je ceneje od generatorja.

Mogoče država hoče preveč najemnine, pa se jim bolj splača lastno infrastrukturo furat? Pa tudi, bi država začela postavljati 4G omrežje, če ne bi imeli konkurence? Spomni se, kako je bilo, ko je prišel T2 s svojo optiko. Šele takrat se je zganil tudi Telekom in poleg širjenja optičnega omrežja še nekoliko spustil cene/povečal hitrosti.


Mimogrede, trenutno je situacija taka, da če telekom postavi fiber, ga mora nujno ponuditi v najem ostalim operaterjem za precej nizko ceno (ne vem več točno, ranga 13, 14 eur na mesec).
Torej, en operater naračuna, da če nekje potegne fiber, X novih uporabnikov, Y procentov ima 20eur za internet, Z procentov ima razne "trojčke" za 50+eur, ipd, in naračuna, da se mu investicija povrne v roku (recimo) petih let. Pride država, in vsili obvezno oddajanje fibra, pride (recimo) telemach, da rahlo dumpinško akcijsko ceno, in vsi potencialni telekomovi uporabniki skočijo na telemach, telekomu pa se pri ~14eur na mesec investicija ne povrne niti v 10 letih. Posledično telekom neha postavljat fiber. Drugi operaterji pa te obveznosti nimajo.

Sklepam, da je omrežje preobremenjeno, zato bazna postaja signal usmerja v sektorje z več uporabniki. Ponoči, ko preobremenitve ni, pa ga usmeri tja, kjer sem aktiven uporabnik.

Ponoči je manj šuma (manj aktivnih uporabnikov, ni sonca,...), posledično je boljši SNR.

Tilen ::

Matthai,

Si.mobil FY 2016 CAPEX = 23 mio EUR
Telekom Slovenije FY 2016 CAPEX = 147 mio EUR
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

D3m ::

Danes klicali iz A1, da bodo po novem letu začeli postavljati novo bazno postajo na mojem koncu.

Očitno je moje blago najedanje prišlo do efekta (najedal sem 1 leto).
|HP EliteBook|R5 6650U|

poweroff ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Meni je zanimivo tole, da privatniki uporabljajo bolj kot ne vsi (skorajda) isto infrastrukturo, kar se tice hrbtenicnih povezav. Zakaj se ne more urediti tako, da se infrastrukturo z zakonodajo lasti drzava, privatniki pa jo lahko imajo v najemu, s tem da vsi privatniki vlagajo v izbolsanje te infrastrukture preko "najemanja"?

Zato, ker je država pred desetletjem ali več imela to možnost, pa so se državni uradniki na tedanjem Ministrstvu za informacijsko družbo drugače odločili. Ko je bil referendum za vračanje vlaganj v Telekomovo infrastrukturo so celo trdili, da če bomo glasovali proti vračilom, da bodo pa naredili "infrastrukturno podjetje".

Na srečo ljudje niso nasedli in so zahtevali denar nazaj. Ker pri Telekomu so bile transakcije vedno bolj enosmerne... 8-)

Markus386 je izjavil:

Če imaš nekje električno napeljavo toliko stabilno, da je verjetnost daljšega izpada le enkrat na (npr.) deset let, se pač ne splača imet generatorje. Tudi če povrneš mesečno naročnino oškodovanim takrat, je ceneje od generatorja.

V zadnjem tednu 2x izpad. Letno imamo kar nekaj izpadov. Ne splača se?

Seveda ne, če pa uporabniki vse požrejo.

No, da pa ne bi o tem kako je elektrika "kritična infrastruktura". Daleč od tega.

Markus386 je izjavil:

Ponoči je manj šuma (manj aktivnih uporabnikov, ni sonca,...), posledično je boljši SNR.

Torej tako kot sem rekel. Poddimenzionirano omrežje za trenutno število uporabnikov.

Tilen je izjavil:

Si.mobil FY 2016 CAPEX = 23 mio EUR
Telekom Slovenije FY 2016 CAPEX = 147 mio EUR

In to je opravičilo za slabe storitve?
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Dr_M ::

Bodi vesel, da nisi pri telemachu, tam so sele pizdarije :)):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

harvey ::

Dr_M je izjavil:

Bodi vesel, da nisi pri telemachu, tam so sele pizdarije :)):))

Ja ravno to sem povedal pospeševalki prodaje, ki je ponujala (barantala) popust, da bi prešel v njihov tabor, a čudno, da o teh težavah ni vedela nič :). Kvaliteta klicnega centra je pri Telekomu z združitvijo Mobitela v Telekom drastično padla; enako se je podaljšal odzivni čas. Da o Telemachovem klicnem centru niti ne zgubljam besed, recimo prijave po e-mailu sploh nimajo vodene kot ticket:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

SmeskoSnezak ::

Kaksen nov ponudnik iz tujine bi moral priti v Slo, eden izmed mocnejsih (Telefónica ali pa Orange), mogoce bi se potem kaj premaknilo.
@ Pusti soncu v srce... @

jusv ::

Dr_M je izjavil:

Bodi vesel, da nisi pri telemachu, tam so sele pizdarije :)):))


Kakšne? Jaz sem bil danes cel čas brez težav dosegljiv.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Tilen ::

Tudi meni na A1 že ves dan vse deluje. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

poweroff ::

Tilen je izjavil:

Tudi meni na A1 že ves dan vse deluje. ;)

No, saj če vam pa v "headquartersih" ne bi delovalo omrežje, bi bilo pa res čudno... ;)
sudo poweroff

Dimnik ::

jusv je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Bodi vesel, da nisi pri telemachu, tam so sele pizdarije :)):))


Kakšne? Jaz sem bil danes cel čas brez težav dosegljiv.


Ma veš kako je, vsak ma svoje veselje. Jaz sem že lep čas na telemachu s tremi telefoni in trojčkom in do sedaj brez težav pa še veliko sem prišparal od prestopa iz telekoma....se mi kar smilijo kako j8h lupijo......aja pa sem na vasi, pa še v prekmurju kjer smo itak v največjem sranju

Bakunin ::

Matthai

jaz imam widget od https://play.google.com/store/apps/deta... in preverjam kdaj in na katero bazno mi preklopi.

Oziroma ko mi preklopi na kaksno (domačo?) femtocelico.


bazne postaje pa imas na https://www.mobilna-telefonija.com/info...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Markus386 ::

poweroff je izjavil:

[

Markus386 je izjavil:

Če imaš nekje električno napeljavo toliko stabilno, da je verjetnost daljšega izpada le enkrat na (npr.) deset let, se pač ne splača imet generatorje. Tudi če povrneš mesečno naročnino oškodovanim takrat, je ceneje od generatorja.

V zadnjem tednu 2x izpad. Letno imamo kar nekaj izpadov. Ne splača se?

Seveda ne, če pa uporabniki vse požrejo.

No, da pa ne bi o tem kako je elektrika "kritična infrastruktura". Daleč od tega.


V zadnjih 10 letih pa kolikokrat? tudi 2x?

Glej, radio ni kabel, tukaj nimaš vpliva na vse raznorazne motnje in težave na poti, ampak samo stremiš k čimvečjemu številu "devetk" pri zanesljivosti, torej da ti storitev dela 99% časa (dve devetke), 99.9% časa (tri devetke), ali več.

Tudi spekter je precej omejen in oddajne moči tudi. Na 800Mhz lahko sicer pokrivaš ogromno rurala, a nekaj "zahtevnih" uporabnikov ti lahko porabi vse resurse. Lahko greš na višje frekvence, in nižji doseg, a v vsako vasico s tremi hišami postavljat bazne postaje se pa tudi ne izplača, ker grejo potem cene storitve še za precej več gor, kot gredo sedaj. Tudi sredi ljubljane lahko z nesrečno izbiro lokacije ostaneš brez povezljivosti, mogoče pa jo že s premikom terminala za (dobesedno) 10cm dobiš z zelo visokim SNR.

Ko pride do izrednih razmer (naj bo to žled, neurje ta teden, ali pa pijan kmet, ki s traktorjem izruva električni drog), pač pride do izpadov. Se zgodi. Pokličeš na reklamacije, zatežiš, dobiš nekaj eur nazaj, in si srečen. Ali pa nisi, in menjaš operaterja, in se ti isto zgodi na drugi lokaciji. Podobno velja za generator... če so izpadi elektri redki, je dovolj UPS, ki pokrije nekaj ur (kdaj pa je že nazadnje zmanjkalo štroma za toliko časa?), zagotovi varen shutdown, in konec. Mala škatla, gre v rack, ne išče ne hrane ne vode ne vzdrževanja, samo na par let zamenjaš baterije. Če rabiš še generator, rabiš gorivo, rezevar, požarno varnost, skrbeti moraš za izpuh, za hlape, ipd, in se cena precej dvigne, tako da, če imaš na tistem področju samo nekaj deset uporabnikov, je ceneje, če jim povrneš (npr.) polovico naročnine za ta mesec, kot da tam postavljaš generator.

Imeti 100% zaneljivosti pa ne zmore nihče. Si videl izpade tudi drugje, tudi take, ki so vplivali na dosti več ljudi (in denarja), od raznih googlov do amazonovih izpadov, pa dalje.

poweroff ::

Markus386 je izjavil:

V zadnjih 10 letih pa kolikokrat? tudi 2x?

Letno v povprečju 5x.

Markus386 je izjavil:

Glej, radio ni kabel, tukaj nimaš vpliva na vse raznorazne motnje in težave na poti, ampak samo stremiš k čimvečjemu številu "devetk" pri zanesljivosti, torej da ti storitev dela 99% časa (dve devetke), 99.9% časa (tri devetke), ali več.

A so kje kakšni javni podatki o tem? Ker malo dvomim, da je za decimalko sploh devetka. Kolikor imam v spominu ima celo Telekom nekje okrog 98,x% uptime. Kritična infrastruktura, my ass.

Markus386 je izjavil:

Pokličeš na reklamacije, zatežiš, dobiš nekaj eur nazaj, in si srečen.

Seveda pa operater sam ne bo ponudil te možnosti. No, saj je logično. Je pa za bruhat, da se njihov PR hkrati na vsa usta hvali s skrbjo za uporabnike...
sudo poweroff

Markus386 ::

Jah kaj naj ti rečem... glasuj s svojo denarnico, pa zamenjaj operaterja :)
In če misliš, da ti bo operater (ali trgovec, ponudnik storitve, oz. kdorkoli) kar sam, samoiniciativno ponujal reklamacijo, pa ne vem v kakem svetu živiš :)

poweroff ::

Kaj nisi prebral kaj sem napisal?

Saj ne govorim o samoinciativnosti. Govorim o podlem PR-u. ;)
sudo poweroff

jusv ::

Dimnik je izjavil:

jusv je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Bodi vesel, da nisi pri telemachu, tam so sele pizdarije :)):))


Kakšne? Jaz sem bil danes cel čas brez težav dosegljiv.


Ma veš kako je, vsak ma svoje veselje. Jaz sem že lep čas na telemachu s tremi telefoni in trojčkom in do sedaj brez težav pa še veliko sem prišparal od prestopa iz telekoma....se mi kar smilijo kako j8h lupijo......aja pa sem na vasi, pa še v prekmurju kjer smo itak v največjem sranju


Ma, še vedno ko sem se vozil po vaših koncih (okoli Moravskih Toplic) je bil signal zelo dober. Tako da jaz nimam pripomb. Glede šparanja napram telekomu pa sploh ne dvomim.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava s signalom (razpisujem simbolično nagrado! :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
549907 (4767) Ahim
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
343111175 (57922) OK.d
»

Simobil, izkušnje?

Oddelek: Mobilne tehnologije
152165 (1682) čuhalev
»

Simobil: slab signal v stanovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6114488 (12855) car100

Več podobnih tem