» »

Nakup avtomobila

Nakup avtomobila

feryz ::

400 konj je zeh, to vam lahko povem iz prve roke. Pri takih kilah. Res je sicer, da od 200 do 250 km/h še zmeraj vleče bolj kot en povprečnež od 0 do 60 km/h, ampak to ni to.
Drugače konji niso za na avtocesto, tam jih ne rabiš. Konji so za regionalke. Tam pa pridejo v poštev. Niti sanja se vam ne, kje vse se da brez rizika prehiteti. Praktično povsod. Puff in si mimo.
Moraš biti pa, seveda, črtno slep. Ker v zadnjih par letih, so prepenzlali na polno praktično vse. Kar me niti malo ne gane. Če je varno, je varno. To je tisto, kar šteje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Gagarin ::

Pa kaj temule trolu res verjamete al kaj? Pred par dnevi je v enem postu prodajal starega Megana za 2800 čičatu v Bosno, pa umotvoril kako se služi s prodajo starih pasatov na jug, zdej pa tule avte za stokratno ceno kupuje...

feryz ::

Megane je bil od naše. Vsaj to bi lahko izluščil iz teksta. Zdaj ima nove gare.
Tole ni trolanje, fant moj dragi. Letos sem imel na probi, za par dni, že 4 kolica, katerih vrednost seže krepko v šestmestno cifo. Celo 2x šestmestno cifro.
Zdaj čakam novega za test. Ker popolnoma odločen še nisem.
Sicer se jaz dnevno vozakam z avtom, ki je koštal 150 čukov. In to tam, kjer vi niti s traktorjem ne bi šli. Avto je za nucat, ne za gledat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Kripto mesi ::

To z GR2 skupaj Forzo Horizon igrata? :))

feryz ::

Hecno, ne? Ti se v 600+ konjski avto niti vsest ne smeš brez dovoljenja. Meni ga dajo za domov. Boš še malo žgancev pojedel, da boš na istem nivoju. Če sploh.

Drugače ne vem, kaj je to Forza Horizon. To pa priznam.
P.S. Sem poguglau. Predvidevam, da je to nadomestek za nekaj, kar nikoli v življenju ne boš imel. Za večino življa popolnoma zadošča.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

sunshine403 ::

feryz je izjavil:

400 konj je zeh, to vam lahko povem iz prve roke. Pri takih kilah. Res je sicer, da od 200 do 250 km/h še zmeraj vleče bolj kot en povprečnež od 0 do 60 km/h, ampak to ni to.
Drugače konji niso za na avtocesto, tam jih ne rabiš. Konji so za regionalke. Tam pa pridejo v poštev. Niti sanja se vam ne, kje vse se da brez rizika prehiteti. Praktično povsod. Puff in si mimo.
Moraš biti pa, seveda, črtno slep. Ker v zadnjih par letih, so prepenzlali na polno praktično vse. Kar me niti malo ne gane. Če je varno, je varno. To je tisto, kar šteje.

Yup bmw7 so svabi ze v osnovi skonstruirali ravno za regionalke... da ne recem celo za kaksno cesto kot je cez Vrsic in po dolini Soce. Ni boljsega na taksnih cestah kot 5.5m dolga gajba ki vaga 2.5tone :|

IL_DIAVOLO ::

feryz je izjavil:

Hecno, ne? Ti se v 600+ konjski avto niti vsest ne smeš brez dovoljenja. Meni ga dajo za domov. Boš še malo žgancev pojedel, da boš na istem nivoju. Če sploh.

Drugače ne vem, kaj je to Forza Horizon. To pa priznam.
P.S. Sem poguglau. Predvidevam, da je to nadomestek za nekaj, kar nikoli v življenju ne boš imel. Za večino življa popolnoma zadošča.


Sem mislil, da nisi samovšečen bedak. I was so wrong.

WhiteAngel ::

feryz je izjavil:

katerih vrednost seže krepko v šestmestno cifo. Celo 2x šestmestno cifro.


Torej 12-mestno cifro? Wow.

Vanquish ::

WhiteAngel je izjavil:

feryz je izjavil:

katerih vrednost seže krepko v šestmestno cifo. Celo 2x šestmestno cifro.


Torej 12-mestno cifro? Wow.


ce je 6 mestna cifra - 100.000 koliko je 2x sestmestna cifra? :D

Raptor F16 ::

Vanquish je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

feryz je izjavil:

katerih vrednost seže krepko v šestmestno cifo. Celo 2x šestmestno cifro.


Torej 12-mestno cifro? Wow.


ce je 6 mestna cifra - 100.000 koliko je 2x sestmestna cifra? :D


2x100.000 je koliko ?

Lahko je tudi
2x900.000

Wild guess
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

sandmat ::

lol, uživam v branju te troll teme :D

pero50 ::

eden je že omenil, pa bom še jaz.
giulia qv :) sicer nekako dvomim da boš šel iz nemške krave na kaj takega, ampak vseeno pravijo da je to super avto :D

hojnikb ::

Iz 7er na Alfo? Taksnen poslovnez ga more potem skrit dalec stran, ce se pripelja na sestanek :)
#brezpodpisa

KAVINSKY ::

hojnikb je izjavil:

Iz 7er na Alfo? Taksnen poslovnez ga more potem skrit dalec stran, ce se pripelja na sestanek :)


Par let staro 7ko na drugo ali tretjo roko pa ima res že vsak balkanski fuga-majster na delu v njemački :))

Ko parkiraš spredaj Alfu pa si vsak misli, da je ta verjetno nor, ampak ima pa okus.

Vanquish ::

KAVINSKY je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Iz 7er na Alfo? Taksnen poslovnez ga more potem skrit dalec stran, ce se pripelja na sestanek :)


Par let staro 7ko na drugo ali tretjo roko pa ima res že vsak balkanski fuga-majster na delu v njemački :))

Ko parkiraš spredaj Alfu pa si vsak misli, da je ta verjetno nor, ampak ima pa okus.


definitivno - v primeru, da je tebi ime Vsak :D

hojnikb ::

KAVINSKY je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Iz 7er na Alfo? Taksnen poslovnez ga more potem skrit dalec stran, ce se pripelja na sestanek :)


Par let staro 7ko na drugo ali tretjo roko pa ima res že vsak balkanski fuga-majster na delu v njemački :))

Ko parkiraš spredaj Alfu pa si vsak misli, da je ta verjetno nor, ampak ima pa okus.

fuga mojster vozi E65, mogoče F01, seveda oboje z base 3.0 dizlom.
#brezpodpisa

;-) ::

haha fora pravijo :D

Sem videl tvojo masinco tako da ja ni forza. Vseeno pa mi ni jasno zakaj kupujes limo ce ti je gušt prehitevat po regionalkah.

In zakaj ob enem rabiš 2 toni odvečnega materiala s sabo vozit in 200 nepotrebnih konj.

Do šihta mej zafiro dalje za regionalke pa si kupi gt3.

Gambino ::

feryz je izjavil:

Megane je bil od naše. Vsaj to bi lahko izluščil iz teksta. Zdaj ima nove gare.
Tole ni trolanje, fant moj dragi. Letos sem imel na probi, za par dni, že 4 kolica, katerih vrednost seže krepko v šestmestno cifo. Celo 2x šestmestno cifro.
Zdaj čakam novega za test. Ker popolnoma odločen še nisem.
Sicer se jaz dnevno vozakam z avtom, ki je koštal 150 čukov. In to tam, kjer vi niti s traktorjem ne bi šli. Avto je za nucat, ne za gledat.


V katerem merilu to govoriš 1:8, 1:10, hahahahah, otrok.

RedDrake ::

Trol tema.
Še enkrat.
Bentley Flying Spur W12.
Gre kot se zagre, pelje se kot na oblakih in ko prispeš nekam vejo, da si poslovnež velikega kalibra.
Vse drugo je za tak denar neumnost na kubik.

igor0203 ::

Sam si pozabil omenit, da je grd k smrt :))

Vanquish ::

igor0203 je izjavil:

Sam si pozabil omenit, da je grd k smrt :))


ti to resno?

igor0203 ::

Zelo resno, ga ne bi kupil tud če bi bil 10k€. Rolls Royce Wraith po drugi strani...

tomaz- ::

Si na Urusa pomislil? Meni super služi

m0LN4r ::

Jaz cakam na kak VLOG, youtube ali karkoli, da vidim kak track day s temi 600km+ avti in z njim, ker me avti zanimajo.

Sicer pa ja, ce denar nebi bil problem, bi jaz rajsi gledal za kak rally stage car in sel na Col de turini. Tam se bos pa tezko obracal z nekaj metersko ladjo in dvemi tonami, po hribu navzgor. Tukaj weight reduction prinese vec, kot linerno visanje konjev.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Greg91 ::

feryz je izjavil:

Megane je bil od naše. Vsaj to bi lahko izluščil iz teksta. Zdaj ima nove gare.
Tole ni trolanje, fant moj dragi. Letos sem imel na probi, za par dni, že 4 kolica, katerih vrednost seže krepko v šestmestno cifo. Celo 2x šestmestno cifro.
Zdaj čakam novega za test. Ker popolnoma odločen še nisem.
Sicer se jaz dnevno vozakam z avtom, ki je koštal 150 čukov. In to tam, kjer vi niti s traktorjem ne bi šli. Avto je za nucat, ne za gledat.


Mojster, cifre za decimalno vejico ne štejejo. :))

donvito ::

To je avto:

Poslušaj zvok:
KLIK

feryz ::

Evo, izgleda, da bodo res spodbili davek na luksuz in upoštevali zgolj okoljsko komponento. Kar pomeni, da naj bi "zafira II" šla krepko dol. Po njihovi pravljici za lahko noč, naj bi kombinirani 500 plus 200 konjski pogon spravil ven iz sebe 66 g/km CO2. Se pravi kot en mini jajc za par jurjev.
Morajo pa baje to sprejeti do novega leta. Še parkrat gremo spat in se bomo odločili kaj in kako. Se ne bo treba s Slovaško jajcat. Čeprav še vedno ostane DDV,ki ga v tem primeru niti ni tako malo.

feryz ::

Evo, zaključuje se era "zafire 1". Danes sta na privat posest vdrla policaja in mi ukradla privatno lastnino. Brez naloga ali česarkoli. Onadva sicer temu strokovno pravita zaseg avta, vendar glede na to, da s sabo nista imela ničesar razen vin številke sprintane na papirju, da nista vedela, kaj naj bi bil razlog temu, da nista vedela, kdo je podal razlog, da nista vedela praktično ničesar, se jaz s tem ne bi strinjal. Ko sem jima povedal, da jima avta ne dam, sta mi to toplo priporočila, ker bi v nasprotnem poklicala pomoč in bi za dosego svojih ciljev uporabili "strokovna sredstva". Jaz bi pa še kaj zaslužil zraven.
Baje se je moja oz. moje zafire vin številka pojavila na interpolu v tujini, zato se je slovenska policija, slovenskemu državljanu, na ozemlju Slovenije, odločila, da mu odvzame privat lastnino. Kar tako, na lepe oči. Ker drugega ne vejo. Več kot očitno je, koga rajši ščiti jebena policija, ki jo jaz plačujem.
Lahko je pomota, lahko je lažna prijava, lahko je karkoli, ampak oni mi najprej ukradejo avto, potem pa bodo začeli ugotavljati, če za to obstaja pravna podlaga. Kot zanimivost, dokler mi policija avta ne ukrade in dobi v svojo posest, ne more izvedeti popolnoma nič v zvezi s tem ali pridobiti kakršnegakoli dokumenta.
Seveda sta mi tudi že svetovala, naj grem do odvetnika, ker ga bom potreboval. In sem tudi že šel.
V glavnem, zafira lahko pride nazaj jutri, lahko čez en teden, mesec, leta, nikoli. Kdo bi vedel? Avto je bil testni, star pol leta, ko sem ga kupil. Lahko je karkoli, ampak neizpodbitno dejstvo je, da je že leta moj in da so ga spizdili meni
In ja, če se sprašujete, avto je imel popolnoma normalno tovarniško podaljšano garancijo, v okviru katere, ga je tudi BMW lani poservisiral, kar jih je stalo okrog 25 jurjev. Glede na obseg servisa je padel tudi predlog, da avto vzamejo nazaj oz. menjajo, vendar sem to kategorično zavrnil, ker nisem imel kaj drugega vzeti pri njih.

In tako sem na začetku. Kaj kupiti? Definitivno bom rabil avto v kratkem. Najbolj žalostno je, da ga nisem našel v pol leta in ga tudi zdaj ne bom. Kupil bi popolnoma enako zafiro, ampak jo ne delajo več. Tudi ostalo je žalost, grozna žalost.
Sicer pa sem se verjetno že odločil, ker sem se primoran.
Audi A8, mislim, da ima najmočnejši 460 konj. Beda totalna. Ampak nimam kaj. Že zdaj vem, da bom razočaran nad avtom in nezadovoljen z njim. Pa še zelo dolgo bom čakal nanj. In plačal kot žuti. Konfigurator kaže okrog 180k. Minus popust, seveda.
Glede na vse to, je gotovo, da ne bo dolgo pri hiši, mogoče leto, največ dve. Ta čas bodo pa morda kaj drugega uporabnega spacali skupaj.

Fak. Cele dneve si bom zdaj glavo razbijal s tem, kaj kupiti. Ker sto posto pa le nisem. Bi nekaj rental, itak bo država častila, ampak spet nič užitnega ne dobiš. Sama cenena jajca.

Blinder ::

Haha, zasegli zafiro, zd3ej pa ti bodo se racunali 30 € na dan za skladiscenje tvojega avta :))
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Taip4n ::

Glede na tekst v drugem odstavku sem skoraj prepričan, da sta prvi in tretji popolni bullshit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Taip4n ()

feryz ::

Pa kaj misliš, da sem puklavec in da moram cele dneve lagati?
Tak dan je bil danes. In tako je bilo. Jutri bo nov, bomo videli, kaj se bo pokazalo.

Kar se tiče, da z mano ni vse v redu... jaz audija ne primerjam s fičotom, ampak s tem, kar imam. Oz. kar sem imel. In temu niti blizu ne more priti. Tudi BMW s trenutnimi modeli ne.

Magic1 ::

Haha, popravilo Zafire 25k€:)) A je bilo popravilo zamenjava za novo?
Magic

Taip4n ::

V prvem odstavku pišeš, da imaš Zafiro oz. vsaj imel si jo. Ok, razumem.
V drugem odstavku pišeš, da je Audi A8 skret. Ne razumem, glede na to da si v prvem povedal, da imaš Zafiro. Audi A8 in Zafira noč in dan.
V tretjem odstavku pišeš, da bo država nekaj rentala. Ne razumem.

Tema stara slabih 6 mesecev. Razsvetli me v čemu je point tvojega posta, da ne bom v tmi taval?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Taip4n ()

feryz ::

Ti si nov. Zafira je v narekovajih, tako so jo namreč označevali tukaj forumski zafrustriranci. V resnici je vse kaj drugega kot to.

Taip4n ::

Aaa. Kater avto pa je "Zafira" brez narekovajev?

feryz ::

750d.

;-) ::

Mel si dober avto, kar A8 nebo :)

So mi pa smešni tvoji pogledi v zivljenju na nakup avtomobila, po eni strani gledas samo na cimvec konj in da ti je limo vsec, ceprav je limo najvecja beda od avta sploh za starca z tako malimi vnuki :p

Na tvojem mestu bi se vozo okoli s kakim poršom, za vse ostalo kar rabis plac pa s sluzbenim kombijem :)

Ampak dobro, hvala ker si in razmisljas tako, od tega imamo vsi nekaj, ce das drzavi das nam vsem, in se par familij ima sihte.

Res pa ne razumem:
-veliko konj
-limo
-na konc pa dizla

Razumel bi:
-veliko konj
-limo
-bencin

-veliko konj
-sportnik
-bencin

-veliko konj
-karavan (da lahko vnuke peles na sankanje)
-bencin

Si se pa dobro reso avta, to bi se pr nas tk prodajalo leta.

m0LN4r ::

Ja ta oblika je nekako penzionisticka, razen ce si kak zupan ljubljane ali podobno se razumem.
180k za audija ali bilokaj, kar je po izgledu kot avto za korejskega ministra nevem.

Razumel bi, ce bi za isti denar vzel nekaj v stilu AMG Roaster ali GT, damn se Honda NSX je opcija, ne pa te omare z priokusom hladne vojne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

feryz ::

400 konj, je 400 konj. Dizelskih še mnogo boljše kot bencinskih, probajte pa boste videli. Da dizelskim konjem nikoli ne zmanjka sape. Taki, ki so podprti s štirimi turbinami, pa vlečejo na polno po celem območju. Od štandgasa dalje.
Da ne omenjam, da lahko moje 2 tone težke gare, z vožnjo, kot jo udejanja povprečen forumaš, premikaš naokrog s sedmimi litri povprečne porabe.
Sem testiral vse kar obstaja. Tudi 700 konjsko Panamero. Priznam, da mi je hibridni pogon noro všeč, ampak avto je karjola. Neudoben, zastarel, noro nepraktičen, proti mojemu, iz športnega vidika, glup kot kamen. Anti športaš. Drugače bi bil že parkiran na dvorišču. Aja, na testu po Sloveniji, sem imel porabo skoraj 18 l/100 km. Ni glih zanemarljivo proti 10-im litrom dizla.

Zakaj limo? V nedeljo zvečer sta me, po desetih urah vožnje, uhapsila policajčka. Nista mogla verjeti, da je še kaj od mene. Jaz pa sem bil popolnoma spočit, kot nov, zgolj malo že naveličan. In če imaš par takih voženj mesečno, znaš ceniti udobje in spočitost, ki ti ga taki avti nudijo.
V tista športna jajca naj se mularija tlači. Matr, navsezadnje sem abrahamec.

hojnikb ::

Snow preprodaja v parlament. :)
#brezpodpisa

feryz ::

V bistvu tlačanim cele dni in ližem riti naokrog po Sloveniji, kot navadna prostitutka. Nekje moram tudi jaz biti suženj.
Avto je zgolj osnovno sredstvo, mesečni strošek, za katerega je treba delati. Nič posebnega. Avto si lahko privošči vsak, ki nekaj malega dela.
In ki ne vlaga v neke kojne, sklade, bla, bla in sanja, da nekoč bo pa tudi on bogat in si bo takrat kupil hišo in avto. Jaz si to rajši sproti kupujem in zraven uživam življenje.

Jutri bom še na tem svetu, ali pa tudi ne. Kar drugi naj škrtarijo na sebi, jaz ne bom.

Magic1 ::

On je samo star prdec, ki več nima kam denar dat. Sej za taka jajca ne rabiš veliko denarja. Takšni avti izgubljajo vrednost vsak dan, lukuzen avto s veliko konji je po desetih letih vreden ravno za eno Dacio. To si lahko skoraj vsak privošči, samo je vzdržavanje drago, vendar nič nemogočega.
Haha me je sam prehitel v beseda:))
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Raptor F16 ::

feryz je izjavil:

Evo, zaključuje se era "zafire 1". Danes sta na privat posest vdrla policaja in mi ukradla privatno lastnino. Brez naloga ali česarkoli. Onadva sicer temu strokovno pravita zaseg avta, vendar glede na to, da s sabo nista imela ničesar razen vin številke sprintane na papirju, da nista vedela, kaj naj bi bil razlog temu, da nista vedela, kdo je podal razlog, da nista vedela praktično ničesar, se jaz s tem ne bi strinjal.



Avto je bil očitno ukraden.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

kixs ::

In to ugotovijo po dobrih 2 letih?

Raptor F16 ::

kixs je izjavil:

In to ugotovijo po dobrih 2 letih?


Glede na baze podatkov na tehničnih je res malo bebavo, da tega ne morejo takoj povezat z bazo ukradenih. To bi lahko skripta preverjala. Ampak kaj čmo, digitalizacija je križ.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

b3D_950 ::

Ko to tamo peva.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

feryz ::

Raptor F16 je izjavil:

Avto je bil očitno ukraden.
Se strinjam, ampak ukradli so ga policaji.
Ker avto je moj, tudi po policijskih evidencah.

KAVINSKY ::

Verjetno so hoteli iti na en krog. Saj niso zadnjič ti sledili domov pa te spraševali o avtu?

feryz ::

Ta dva sta bila iz druge jedinice. Kriminalca, baje. Uni so bli pešadija.

Kripto mesi ::

Je treba šparat in kupovat rabljene avtomobile. :|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o moci motorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10612723 (9365) WizzardOfOZ
»

Nakup prvega vozila in predlogi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17519063 (12741) bambam20
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25742462 (25121) GR2
»

Mnenja o opel Astri (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9047852 (19565) Meizu
»

Kateri karavan kupiti ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
40990566 (62971) jero_no1

Več podobnih tem