» »

Hitrostna omejitev pri Prestranku?

Hitrostna omejitev pri Prestranku?

DjJuvan ::

Ker sem dobil na dom kazen za prekoračeno hitrost (kao omejitev 50kmh), me je najbolj zbegala lokacija takozvanega prekrška. Preden se zapeljem na lokacijo, da še realno pogledam omejitve hitrosti, sem najprej prečekiral google maps. Namreč, na zemljevidu označenem delu (Reška cesta, Prestranek) ni nobene druge oznake za omejitev hitrosti, kot 70km/h. Ker pa je to cesta, ki pelje naprej v naselje Prestranek, druge table nisem našel. Torej je prej in za to omejitvijo 90km/h? Jaz sem šel ravno malo nad 70km/h, ker sem se vozil po omenjenih znakih.

 Reška cesta

Reška cesta



Je kdo poznan s to cesto, ali sem karkoli spregledal?

Machete ::

Kje točno? Tu pri pumpi, do železnice je 70 se mi zdi skraj sigurno ni 50!
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mitkos ::

S katere smeri si se pripeljal? Če iz Postojne, mislim da so tablo za konec naselja Prestranek premaknili, tako da s te strani zna biti omejitev 50. Iz Pivške strani pa ne vem.

DjJuvan ::

Praktično pri pumpi ja.
 pumpa reška

pumpa reška



Pripeljal sem se iz Pivke.

UganiKdo ::

A nimaš na plačilnem nalogu bolj natančno določene lokacije? (Edit: nisem videl druge slike)

Kot drugo, pa ali si dobil kazen za prekoračitev izven naselja ali v naselju? Ker možno da so kaj raztegnili nasleje od kar je bil google tam? Po slikah sodeč je to namreč izven naselja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

DjJuvan ::

@UganiKdo, lokacija je cesta pri tej pumpi. Tudi slikali so me tu v rit, kjer sem dal zadnji screenshot.

Machete ::

Čudna scena iz Pivke bi moralo biti 70, če so premikali kaj table pa nevem. Naslednji teden grem kaj mimo, samo ti rabiš hitro rešit ane :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

UganiKdo ::

Poglej ali je kazen po 5. ali 6. odstavku 46. člena ZPrCP. Ker sodeč po google maps bi moralo tam bit celo 90km/h, ker je takoj za tablo 70 km/h križišče. Tako, da je velika verjetnost da so kaj spreminjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

DjJuvan ::

1. točka 1. odstavka 46. člena ZPrCP in 4.točka 5. odstavka 46. člena ZPrCP

Aston_11 ::

Po spominu izpred 14 dni je tam omejitev 50 km/h. Radar stoji ponavadi pred Tuš Bine. Malo pred tem se je ponavadi potegnilo, sedaj se potegne direkt v radar. Tabla konec naselja bi morala biti za Binetom (če se prav spomnim, so jo prestavili). Na google maps ni videti nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

UganiKdo ::

DjJuvan je izjavil:

1. točka 1. odstavka 46. člena ZPrCP in 4.točka 5. odstavka 46. člena ZPrCP


To je prekoračitev v naselju, tako da očitno so prestavili table za naselje, glede na stanje v google maps.

sunshine403 ::

Za doticno lokacijo ne vem, so pa vsaj po Gorenjskem in v okolici Ljubljane v zadnjih parih letih (po tistem, ko se je naokoli vozil google) mocno raztegovali vasi in naselja. Ena boljsih je znak za Ljubljano sredi gmajne, ko gres skozi Gameljne in imas se ene 2km do prve hise v Ljubljani.... go figure

Buggy ::

/rant on
Banda prokleta brezobrazna inkasantska. Tako se pri nas skrbi za varnost? Radarji na lokacijah, ki so primerne za zaracunavanje kazni in ni v praksi nobenega ogrozanja, tam kjer bi pa res morali biti jih pa ni (sole, ZD,...).

Tudi problem odseka ceste s slabo cestno podlago (sredi hoste) resujejo tako, da iz 90kmh dajo omejitev na 50kmh in potem zraven se radar. Win-Win za njih. Ce pride do nesrece so kriti, statistika se poveca za neprilagojeno hitrost...to da je pa cesta v k*rcu ali pa da se vozijo po tej cesti ljudje z 10 let starimi gumami pa nima veze. Mi pa kot vedno tiho pa placevat take bedarije.

Da o tem kaksna zmeda z oznakami je na dolocenih mestih sploh ne zacnem...
/rant off & sry...ne poznam ceste in ne znam pomagat, samo po slikah sodec je punkt nekako tako problematicen kot na lokacijah okoli mene...neproblematicen :8)

solatko ::

UganiKdo - In spet boš dejal, da to delajo strokovnjaki, ko jaz trdim, da je veliko omejitev idiotsko postavljenih in nimajo z varnostjo v prometu nič. To so mišnice za kasiranje in nekateri politični interesi vaških petelinov (občinskih županov).
Seveda, če greš tam 70 si potencialni morilec in nevaren voznik.
Delo krepa človeka

UganiKdo ::

in smo spet pri podtikanju izjav? A res nisi sposoben drugega? No, poleg ogrožanja ostalih udeležencev v prometu s sistematičnim, povsem nepotrebnim kršenjem prometnih predpisov?
Žalostno.

korenje3 ::

Spet nekdo ki išče tolažbo za kršenje zakona.

Kaj sploh hoče od nas? Da poskušamo potrditi, da ni kršil zakona, da se bo bolje počutil?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

chort ::

Omejitev na tistem odseku je že par let 50, tabla je pa od odcepa, s katerega je slika še cca 50 m proti Pivki. Tudi jaz imam spominsko sliko, zato na tistem delu redno poje tempomat in sredinec za vse, ki se mi tiščijo v rit.

solatko ::

UganiKdo - Ko smo debatirali o nesmiselnih omejitvah na slovenskih cestah, si se postavil na stališče, da za to skrbijo ustrezne strokovne službe, če prav smo drugi dokazovali, da so na marsikateri cesti omejitve previsoko, glede na stanje in obliko cestišča, na veliko ravnih odsekov, z dobro vidljivostjo pa je omejitev 50 ali 70, če prav bi bila brez problemov 90 ali več, če nebi bila to najvišja omejitev na lokalnih in magistralnih cestah.
Ti se hočeš ob vsaki taki omembi zvlečt ven, ker ti nisi dajal takih izjav.
Trdim, da je prometna politika v SLO enako zblojena, kot na večini drugih področij, tudi pi kazenskem pravu, glede gospodarske in druge kriminalitete.

chort - Tako je, ampak to ne opravičuje kretenov, ki so to nesmiselno omejitev tam postavili in prispevajo več strupenih izpuhov v ozračje, po drugi strani pa služijo na lepem delu ceste, ki tehnično omogoča veliko višje hitrosti, he, he, vse za money.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

val46 ::

In v čemu je problem? Ja, res je bilo na tej točki do par let nazaj omejitev 90, nato 70, sedaj je 50. To pa zato, ker pred leti ni bilo tukaj nič. Nato je najprej zrasla trgovina Tuš, nato benzinska črpalka, zdej je pa tam še bar in par drugih privat trgovin in servisov, tako da se je posledično povečala fluacija vklučevanja na glavno cesto vsaj za 200% če ne še več. In ni nobenega semaforja ali kaj podobnega, tako da ob predpostavki, da bi tam bila še vedno omejitev na 90km/h, bi bilo vključevanje v promet še toliko težje, kot je že. Sploh v poletnih mesecih, ko je cesta polno obremenjena zaradi vseh turistov, ki rinejo v hrvaški kvarner in dalje v dalmacijo.

LapD ::

Pri pumpi je definitivno omejitev 50, tabla za naselje je namreč pri odcepu za bivši Javor, kje skoraj vsak teden postavijo radar in slikajo ko prideš iz Pivke. Zelo inkasantsko, saj ima še vedno veliko ljudi v glavi, da je tabla za naselje pri mostu, kjer je bila pred tem, ampak jim nič ne moreš.
web&motion designer

zobnik ::

mene je enkrat na Star Vrhniki slikal v rit, ko zapuščal naselje, 51km/h, omejitev 40....tablo za konec naselja so prestavli še naprej.
6 preveč po njihovem.
Če bi vozil 48 vrjetno nebi dobil nič.
Zdaj se držim tega vozim par km več...pa če je zadaj kdo k luči ne vidim.

UganiKdo ::

solatko je izjavil:

UganiKdo - Ko smo debatirali o nesmiselnih omejitvah na slovenskih cestah, si se postavil na stališče, da za to skrbijo ustrezne strokovne službe, če prav smo drugi dokazovali, da so na marsikateri cesti omejitve previsoko, glede na stanje in obliko cestišča, na veliko ravnih odsekov, z dobro vidljivostjo pa je omejitev 50 ali 70, če prav bi bila brez problemov 90 ali več, če nebi bila to najvišja omejitev na lokalnih in magistralnih cestah.
Ti se hočeš ob vsaki taki omembi zvlečt ven, ker ti nisi dajal takih izjav.
Trdim, da je prometna politika v SLO enako zblojena, kot na večini drugih področij, tudi pi kazenskem pravu, glede gospodarske in druge kriminalitete.

chort - Tako je, ampak to ne opravičuje kretenov, ki so to nesmiselno omejitev tam postavili in prispevajo več strupenih izpuhov v ozračje, po drugi strani pa služijo na lepem delu ceste, ki tehnično omogoča veliko višje hitrosti, he, he, vse za money.

Zdaj pa ze kar slaboumno in direktno lazes. In to vse zato da dikazujes svojo superiorno omejenost, ker si tako slab voznik da niti prometnih predpisov nisi sposoben spostovat.

m0LN4r ::

Buggy je izjavil:

/rant on
Banda prokleta brezobrazna inkasantska. Tako se pri nas skrbi za varnost? Radarji na lokacijah, ki so primerne za zaracunavanje kazni in ni v praksi nobenega ogrozanja, tam kjer bi pa res morali biti jih pa ni (sole, ZD,...).

Tudi problem odseka ceste s slabo cestno podlago (sredi hoste) resujejo tako, da iz 90kmh dajo omejitev na 50kmh in potem zraven se radar. Win-Win za njih. Ce pride do nesrece so kriti, statistika se poveca za neprilagojeno hitrost...to da je pa cesta v k*rcu ali pa da se vozijo po tej cesti ljudje z 10 let starimi gumami pa nima veze. Mi pa kot vedno tiho pa placevat take bedarije.

Da o tem kaksna zmeda z oznakami je na dolocenih mestih sploh ne zacnem...
/rant off & sry...ne poznam ceste in ne znam pomagat, samo po slikah sodec je punkt nekako tako problematicen kot na lokacijah okoli mene...neproblematicen :8)

To pa ti dam prav! To ni normalno kaj so v zadnjem letu naredili na podezelju. Vsak ovinek s mal slabso bankino, so nametal table 50 in 60, Ne zajebavam se, ce recem, da od Radkesburga proti Motvarjevcem in nato proti Mariboru in vse do Brezic je teh tabel kot dreka, nemoteno 90 se prakticno nikjer ne vozis vec kot kak kilometer ali dva. GROZA.
Da bi pa v 20+ letih, porihtali asfalt, na novo ali popravili bankino, to_ pa_ ne_ !

Jebemu boga se madzari so zacel pri meji asfaltirati na novo po vaseh. Se mal pa bomo mi tisti iz katerih se bodo smejali, ko se cez mejo pripeljes. No Avstrijci se ze itak smejejo, pa hkrati klejejo, kake ceste mamo. Pol pa se davaj 50 in 60. Oni pa po vaseh vecinoma ze 80 izvev pa skoraj vsepovsod 100, razen v ruralnih alpah tu pa tam.

PS: No vsaj elektricarji so veseli, ker se lahko jajcajo po vecini podezelja zdaj med 50 in 70 upraviceno. V mojem rodnem kraju tudi

Jaz se tudi vedno vozim po naselju 50, ze celo zivljenje, pa so me zdaj po 13 letih vseeno dobil 100 metrov za eno tablo, ker se je se avto kotalil not v vas z 2kmh prevec po toleranci... Pa sem ze mel prakticno tempomat ze nastavljen
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

solatko je izjavil:

UganiKdo - In spet boš dejal, da to delajo strokovnjaki, ko jaz trdim, da je veliko omejitev idiotsko postavljenih in nimajo z varnostjo v prometu nič. To so mišnice za kasiranje in nekateri politični interesi vaških petelinov (občinskih županov).
Seveda, če greš tam 70 si potencialni morilec in nevaren voznik.

Se strinjam. Znam za ene par odsekov, ko se ve da je cesta v kurcu ze 20-30 let. Se popravi? Ne. Se postavi omejitev 60 ? Seveda.
V bistvu je bilo tako, da tam prej table nikoli ni bilo in si se komot vozil 90+ samo pac moral si it po sredini, ker je bankina vec kot pol metra sirine pogreznjena, sicer pa gre tudi tam ce se hoce.
No potem so nekaj let pozneje postavili table 70, zdaj so 60, zdaj samo cakam naslednji dopust k bo ziher ze 50.

Aja pa stevilo teh kurcevih "prilagoditev" se je po mojem obcutku, tam kjer se vozim vsaj podvojilo. Prakticno se mi sploh ne splaca pospesevati do 90, ker je cez XY metrov ze naslednja tabla.

To bi moral neke studente organizirati ponoci, pa jih ven pobrat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zobnik ::

Ko je bila omejitev 90 so se zgodile nesreče in so eni šli v tožbo proti upravlajlcu cest...oni pa dal znak 70, ker tud to ni šlo skoz so pa dal 60. In ker so je spet nekdo pritožil so pa dal 50....pa tiste cone 30 so zarad ljudi postavli tja. Država, občina samo dela v dobrobit ljudi...vsako pritožbo morajo pač resno jemat.
Sam ugotavljam, da je že kar nekaj časa problem v ljudeh, ki jih srečuješ bojda na pločniku, zaprtih prostorih, cestah, hribih....in ne na občini.

m0LN4r ::

Država, občina samo dela v dobrobit ljudi...vsako pritožbo morajo pač resno jemat.
Ni res, odvisno je kdo se pritozi in v kaksnem odnosu je z "obcino" zupanom, uradniki itn. kje ti zivis? - to so ponavadi neki zagrenjeni posamezniki, ne pa vecina.
Vecina je za to, da se cesta popravi. Ce se pa pritozi npr. zupanova kolega banda je pesem drugacna. Smo dali skozi peticijo za novo cesto, ki je smrdela vsakemu zupanu, seveda tablo postavit, da se utisa zadevo pa ni noben problem. Ali pa se pritozi nekdo, ki je tesno povezan z njim in je imel na kaksnem problematicnem odseku, kak manjsi incident...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

K0l1br1 ::

Buggy je izjavil:

/rant on
Banda prokleta brezobrazna inkasantska. Tako se pri nas skrbi za varnost? Radarji na lokacijah, ki so primerne za zaracunavanje kazni in ni v praksi nobenega ogrozanja, tam kjer bi pa res morali biti jih pa ni (sole, ZD,...).

Brez bande vozniške banda inkasantska ne bi kasirala.
Banda vozniška, ki jo boli kurac za varnost, jo boli kurac na vseh lokacijah in ne samo na tistih, kjer kasira banda inkasantska. Tako da je že prav - če jih ne pokasirajo na nevarnih lokacijah, jih pokasirajo vsaj na tistih lokacijah, kjer banda vozniška meni, da so varne lokacije. Pa še premalo jih pokasirajo bando vozniško.
Z inteligenco bande vozniške pa vemo kako je - ni je. Namesto, da bi si banda vozniška prizadevala za varnost, jo boli kurac samo za dnar.

Aston_11 ::

solatko je izjavil:


chort - Tako je, ampak to ne opravičuje kretenov, ki so to nesmiselno omejitev tam postavili in prispevajo več strupenih izpuhov v ozračje, po drugi strani pa služijo na lepem delu ceste, ki tehnično omogoča veliko višje hitrosti, he, he, vse za money.

Saj avtocesto na Triglav tehniki tudi znajo narediti, pa je ne smejo. Glede na to, da si dovolj star, boš to zagotovo razumel. Oziroma ne boš.

PromeuZ ::

Že nekaj časa (let?) je tam omejitev 50, ker je precej pokal pleh pri vseh 4-ih uvozih / izvozih na temu odseku od Javorja do železniškega mostu.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

m0LN4r ::

K0l1br1 je izjavil:

Buggy je izjavil:

/rant on
Banda prokleta brezobrazna inkasantska. Tako se pri nas skrbi za varnost? Radarji na lokacijah, ki so primerne za zaracunavanje kazni in ni v praksi nobenega ogrozanja, tam kjer bi pa res morali biti jih pa ni (sole, ZD,...).

Brez bande vozniške banda inkasantska ne bi kasirala.
Banda vozniška, ki jo boli kurac za varnost, jo boli kurac na vseh lokacijah in ne samo na tistih, kjer kasira banda inkasantska. Tako da je že prav - če jih ne pokasirajo na nevarnih lokacijah, jih pokasirajo vsaj na tistih lokacijah, kjer banda vozniška meni, da so varne lokacije. Pa še premalo jih pokasirajo bando vozniško.
Z inteligenco bande vozniške pa vemo kako je - ni je. Namesto, da bi si banda vozniška prizadevala za varnost, jo boli kurac samo za dnar.
Govoris, kot da v drzavah z visjimi omejitvami in npr. neomejeno hitrostjo na AC je stevilo nesrec visje, kot v Sloveniji, kjer se folk mora iz vasi do vasi jajcat z 60, 70, 50 na vsakih 500 metrov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Aston_11 ::

m0LN4r je izjavil:

Govoris, kot da v drzavah z visjimi omejitvami in npr. neomejeno hitrostjo na AC je stevilo nesrec visje, kot v Sloveniji, kjer se folk mora iz vasi do vasi jajcat z 60, 70, 50 na vsakih 500 metrov.
Kdo se jajca? Noben se ne jajca. Vsi/večina vozijo, kot da se jim vklopi program za idiota, ko se vsedejo v avto in kot da ima stopalka za plin samo ON/OFF položaj.
Poglej npr "program" od @GR2. Pa takoj najdemo še kakšnega.

m0LN4r ::

PromeuZ je izjavil:

Že nekaj časa (let?) je tam omejitev 50, ker je precej pokal pleh pri vseh 4-ih uvozih / izvozih na temu odseku od Javorja do železniškega mostu.
To ni problem omejitev, ampak ljudje predvsem domacini ne gledajo ne levo, ne desno dandanes, ampak samo priletijo ven, po misljenju, ce pa je ze on 1000x ven prisel brez tega, da je koga srecal, pa bo se 1001x isto.
Pol pa ko spelajo, spelajo kot da bi jih od zadaj porival na cesto. Bok ne daj, da bi mal stopil po gasu namesto da se kot cigumi vlecejo na cesto.

Tut pr 50 se zaletavajo brez problema in tudi pri 60 in tudi pri 70. Ni tu fora.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Aston_11 ::

m0LN4r je izjavil:

PromeuZ je izjavil:

Že nekaj časa (let?) je tam omejitev 50, ker je precej pokal pleh pri vseh 4-ih uvozih / izvozih na temu odseku od Javorja do železniškega mostu.
To ni problem omejitev, ampak ljudje predvsem domacini ne gledajo ne levo, ne desno dandanes, ampak samo priletijo ven, po misljenju, ce pa je ze on 1000x ven prisel brez tega, da je koga srecal, pa bo se 1001x isto.
Jp, in bodo čakali in čakali kolone in kolone turistov, ki gredo na morje, ki niso problem, ki kao vsi vozijo po omejitvah. Samo domačini ne. Nisi preveč razpoložen za logiko danes? Samo neki blesavi izgovori in egoizem.

m0LN4r ::

Aston_11 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Govoris, kot da v drzavah z visjimi omejitvami in npr. neomejeno hitrostjo na AC je stevilo nesrec visje, kot v Sloveniji, kjer se folk mora iz vasi do vasi jajcat z 60, 70, 50 na vsakih 500 metrov.
Kdo se jajca? Noben se ne jajca. Vsi/večina vozijo, kot da se jim vklopi program za idiota, ko se vsedejo v avto in kot da ima stopalka za plin samo ON/OFF položaj.
Poglej npr "program" od @GR2. Pa takoj najdemo še kakšnega.
Ce hoces upostevati vse omejitve, se bos jajcal. Nima to veze z ON/OFF. Hitrost lokalnih cest po pravilih oz. tranzitna hitrost je katastrofalna.
Od Radgone do Gleisdorfa imas 30km/h vecjo povprecno hitrost, kot od Moravskih Toplic do Maribora, ce se vozis po vseh tablah, ki so prinas postavljene ob cesti. Pa je ista razdalja in v Sloveniji celo manjsa naselja.
Lepo prosim no, se mal pa boste lahko vpregli svoje konje in kocije, 90km/h postaja relikt.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Aston_11 ::

m0LN4r je izjavil:

[Ce hoces upostevati vse omejitve, se bos jajcal.
Se boš pač jajcal, to res predstavlja tak neznosen mentalni problem?

m0LN4r je izjavil:

Hitrost lokalnih cest po pravilih oz. tranzitna hitrost je katastrofalna.
Nič posebnega ni. Še vedno gre dovolj hitro, ne gre pa 120.

m0LN4r je izjavil:

Lepo prosim no, se mal pa boste lahko vpregli svoje konje in kocije, 90km/h postaja relikt.
Bedarija.

m0LN4r ::

Aston_11 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

PromeuZ je izjavil:

Že nekaj časa (let?) je tam omejitev 50, ker je precej pokal pleh pri vseh 4-ih uvozih / izvozih na temu odseku od Javorja do železniškega mostu.
To ni problem omejitev, ampak ljudje predvsem domacini ne gledajo ne levo, ne desno dandanes, ampak samo priletijo ven, po misljenju, ce pa je ze on 1000x ven prisel brez tega, da je koga srecal, pa bo se 1001x isto.
Jp, in bodo čakali in čakali kolone in kolone turistov, ki gredo na morje, ki niso problem, ki kao vsi vozijo po omejitvah. Samo domačini ne. Nisi preveč razpoložen za logiko danes? Samo neki blesavi izgovori in egoizem.
O cestah katerih sem jaz govoril se nikoli v zgodovini ni bilo nobene kolone turistov. Mogoce kak iz ljubljanske kotline ga serje tukaj 10km/h pod omejitvijo kvecjemu, zdaj ko so koristil bone, pa so se zgubljeni vozili po podezelju. Torej minus 40 po vasi in minus 70 izven in delali kolone za sabo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Aston_11 ::

m0LN4r je izjavil:

Od Radgone do Gleisdorfa imas 30km/h vecjo povprecno hitrost, kot od Moravskih Toplic do Maribora, ce se vozis po vseh tablah, ki so prinas postavljene ob cesti. Pa je ista razdalja in v Sloveniji celo manjsa naselja.
Jst bolj gledam na ljudi, kot na velikost naselja. Ker če podrem hišo, jo bodo lahko popravili. Če pa podrem človeka, bo pa druga pesem.

m0LN4r je izjavil:

O cestah katerih sem jaz govoril se nikoli v zgodovini ni bilo nobene kolone turistov.
V Prestranku so kolone turistov/vikendašev in podobnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

m0LN4r ::

Se boš pač jajcal, to res predstavlja tak neznosen mentalni problem?
Zalostno, nic drugega.
Nič posebnega ni.
Ce si vajen takega upocasnjenega tempa, potem res ne.
 Hitrost ubija

Hitrost ubija

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

UganiKdo ::

m0LN4r je izjavil:

PromeuZ je izjavil:

Že nekaj časa (let?) je tam omejitev 50, ker je precej pokal pleh pri vseh 4-ih uvozih / izvozih na temu odseku od Javorja do železniškega mostu.
To ni problem omejitev, ampak ljudje predvsem domacini ne gledajo ne levo, ne desno dandanes, ampak samo priletijo ven, po misljenju, ce pa je ze on 1000x ven prisel brez tega, da je koga srecal, pa bo se 1001x isto.
Pol pa ko spelajo, spelajo kot da bi jih od zadaj porival na cesto. Bok ne daj, da bi mal stopil po gasu namesto da se kot cigumi vlecejo na cesto.

Tut pr 50 se zaletavajo brez problema in tudi pri 60 in tudi pri 70. Ni tu fora.

Fora je v tem, da imajo pri 50 vec dela resevalci, pri 70 pa pogrebni zavod. Ampak vase zagledanim egoistom, ki niso spoosbni peljat po omejitvah, to pac ni jasno.

St235 ::

m0LN4r je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Govoris, kot da v drzavah z visjimi omejitvami in npr. neomejeno hitrostjo na AC je stevilo nesrec visje, kot v Sloveniji, kjer se folk mora iz vasi do vasi jajcat z 60, 70, 50 na vsakih 500 metrov.
Kdo se jajca? Noben se ne jajca. Vsi/večina vozijo, kot da se jim vklopi program za idiota, ko se vsedejo v avto in kot da ima stopalka za plin samo ON/OFF položaj.
Poglej npr "program" od @GR2. Pa takoj najdemo še kakšnega.
Ce hoces upostevati vse omejitve, se bos jajcal. Nima to veze z ON/OFF. Hitrost lokalnih cest po pravilih oz. tranzitna hitrost je katastrofalna.
Od Radgone do Gleisdorfa imas 30km/h vecjo povprecno hitrost, kot od Moravskih Toplic do Maribora, ce se vozis po vseh tablah, ki so prinas postavljene ob cesti. Pa je ista razdalja in v Sloveniji celo manjsa naselja.
Lepo prosim no, se mal pa boste lahko vpregli svoje konje in kocije, 90km/h postaja relikt.


30 km/h višjoi povprečno hitrost imša s prstom v riti. Pelji se od Karavank do Studgarda pa prestej kolikokrat je omejitev znižana iz 130 km/h na 110. Glede na to kako poveličuješ avstrijo bi človek mislil, da tam pa ja ni omejitev, kaj?

m0LN4r ::

110 je vsaj tolko kot max. na Pomurski "avtocesti" moj post se nanasa na lokalno cesto, o avtocesti nebi, ker tle jaz nimam omejitve na AC, 130 je minimum, vse ostalo pa odvisno od denarnice.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sunshine403 ::

Ni da v Avstriji ni omejitev, so pa bolj cloveske. Recimo konca kot je Kranj-Skofja Loka, kjer je 15km omejitev 40-50km/h (razen 200m odseka, kjer je 90) mi do sedaj se ni uspelo najti, pa sem v Avstriji kar veliko in ne samo po AC. Za to cesto, bi bila v Avstriji, razen parih koncev po vecini omejitev 100km/h ali pa v najslabsem primeru 70km/km (no v Zabnici bi bilo vseeno 50). Pri nas je pa cel odsek 50 (z izjemo Zabnice, kjer je 40) in potem se cudimo, zakaj nihce ne spostuje tega.

St235 ::

m0LN4r je izjavil:

110 je vsaj tolko kot max. na Pomurski "avtocesti" moj post se nanasa na lokalno cesto, o avtocesti nebi, ker tle jaz nimam omejitve na AC, 130 je minimum, vse ostalo pa odvisno od denarnice.

tvoj psot se pač nanaša na tist odsek, ki podpira tvoje blodnje. Da si psihopat, ki nima spoštovanja do sočloveka, je bilo pa jasno že iz ostalih posotov.

sunshine403 je izjavil:

Ni da v Avstriji ni omejitev, so pa bolj cloveske. Recimo konca kot je Kranj-Skofja Loka, kjer je 15km omejitev 40-50km/h (razen 200m odseka, kjer je 90) mi do sedaj se ni uspelo najti, pa sem v Avstriji kar veliko in ne samo po AC. Za to cesto, bi bila v Avstriji, razen parih koncev po vecini omejitev 100km/h ali pa v najslabsem primeru 70km/km (no v Zabnici bi bilo vseeno 50). Pri nas je pa cel odsek 50 (z izjemo Zabnice, kjer je 40) in potem se cudimo, zakaj nihce ne spostuje tega.


Poglej si poste pihopatov kot sta moln4r in solatko, pa ti bo jasno da je za take psihopate popolnoma vseeno kakšne so omejitve, ker sta pač super bedaka, za katere niti prometni predpisi niti fizikalne zakonitosti ne veljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

sunshine403 ::

@St235 sorry solatkotovih umotvorov sploh ne berem vec :)

m0LN4r ::

ker sta pač super bedaka, za katere niti prometni predpisi niti fizikalne zakonitosti ne veljajo.
True story. Psihopati die hard, ostali pa ocitno hitreje, ker se niste naucili vozit in se slepo vozite po birokratskih omejitvah ali celo manj. Mogoce poskusi za zacetek vec gledati na cesto in manj na table.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

sunshine403 je izjavil:

Ni da v Avstriji ni omejitev, so pa bolj cloveske. Recimo konca kot je Kranj-Skofja Loka, kjer je 15km omejitev 40-50km/h (razen 200m odseka, kjer je 90) mi do sedaj se ni uspelo najti, pa sem v Avstriji kar veliko in ne samo po AC. Za to cesto, bi bila v Avstriji, razen parih koncev po vecini omejitev 100km/h ali pa v najslabsem primeru 70km/km (no v Zabnici bi bilo vseeno 50). Pri nas je pa cel odsek 50 (z izjemo Zabnice, kjer je 40) in potem se cudimo, zakaj nihce ne spostuje tega.
Sej isto Bogojina - Gancani 6km so zdaj postavili omejitev 50km/h in opozorilne table, da je cesta v kurcu, cesta je v katastrofalnem stanju ze vsaj dve desetletji, niti table ni potrebno postaviti saj se na kilometer dalec se vidi, da je v kurcu enostavno, ampak ne, namesto da bi potegnili teh 6km ravnice na novo, razsirili za 50cm ali pa konkretno utrdili bankino v 20 letih, to pa ne. Mogoce bodo to doziveli moji vnuki.
Pa ne da je to ena izmed cest, ki vodi od avtoceste do Toplic, pa ce ze ne za domacine pa vsaj za turiste bi lahk potegnili teh 6km.
Ocitno se caka na kak vecji incident, preden se bo kaj naredilo, da se prevrne kak traktor v jarek al kombajn, sele potem bo mogoce kdo razmislil o obnovi teh bogih 6km. To je po severnoevropskem tempu max. 1 mesec dela in je cesta za naslednjih 5 generacij, ceje narejena tako kot treba.
Ne pa kot pomurska avtocesta, ki so jo ze X krat popravljali, zdaj jo pa ze na novo asfaltirajo. Sramota.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

val46 ::

Kaj je tebe prijelo mOLN4r? Si dobil fajn položnico za plačat pred kratkim, da te zdej kar naenkrat vse to moti? Ker do sedaj nisi imel takih izpadov, vsaj kolkr spremljam te teme glede hitrosti in podobnega sranja v prometu. Glede popravljanja cest se načeloma s tabo sicer strinjam, ampak ni vse tako enostavno kot ti misliš. Ne vem če si kdaj delal v kakšni taki branži, ampak zavedaj se, da vedno se najde kak pacient, ki ne pusti graditi ali obnavljati ali ne vem kaj, če nima od tega nič. To so dobro vedli in še vedo razni naši "veljaki", ko so na veliko kupovali kmetijska zemljišča, kjer je čez leto ali dve se začelo graditi avtoceste. Sicer pa, kandidiraj na naslednjih lokalnih volitvah, če ne za župana, pa vsaj za občinskega svetnika. S svojimi izjavami in kaj boš naredil v enem mesecu časa(beri 6km nove ceste, 40cm širše itd itd), te raja morda celo izbere. Pa da pol vidimo kaj in koliko se bo nardilo!

m0LN4r ::

Prijelo me je samo to, da od izpred 4 let in do danes, se vedno niso popravili niti en del, niti en odsek in niti eno luknjo na 160km dolgi relaciji, so pa postavili vsaj 40+ novih tabel na tej relaciji in upocasnili promet iz 2,5ur na 3 ure -> NAPREDEK !!
Po eni strani se mi jebe za omejitve, saj nastavim tempomat, ampak ce je cesta ze tako unicena, da je to ze nevarno leta in leta pa mi ni vseeno in ce je stanje taksno ze par let mi tudi ni vseeno, saj se po teh cestah vozijo tudi ljudje, ki mi nekaj pomenijo.
Vi pa kimate, saj bo, saj bo. Ce pa kdo napise kak rant, pa ste vsi proti. Ni cudno, da zadeve ne grejo nikamor, dokler ni kriticno. Tipicno balkansko.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

LuiIII ::

Tudi sam se kar nekaj vozim po tujini (prevsem Avstrija in Nemčija) in opažam, da so tam omejitve nekako bolj logične. Saj ne rečem, da je tam oh in sploh boljše, ampak je omejitev 50km/h nekako prej konec, ko zapelješ iz naselja. No imajo pa seveda več teh po 30km/h znotraj naselij. Navadil sem pa se voziti tam nekje 10-15km/h več od omejitve na avtocestah (tudi na deloviščih). Do sedaj nisem zaradi tega še nikoli nič pokasiral. Pri nas je pa tako, da ko ne vozim po običajnih dnevnih relacijah malo bolj mirkam. Tistih 125-500€ na leto pa tako ali tako pokasiram, največkrat za kakšen parking ko se "mudi". Včasih zelo zavestno.

m0LN4r ::

Najbolj me pa moti to, ko nekateri tu navijajo za taksen (ne)napredek, upocasnjevanje prometnega toka do podezelja in da se na ta nacin resuje varnost, namesto da bi se varnost resevala z intenzivnim popravljanjem cest.
PS: informativne narave, sem sel na google maps pogledat streetview iz 2013, ze takrat table za cesto v slabem stanju in bankino, edina sprememba do leta 2020, torej 7 let, je se bolj unicena cesta, se vec opozorilnih stebrov in 5 tabel 50km/h, zdaj ce srecas tovornjaka, vec ni zabavno. Sicer pa ja, tut za table mora nekdo kasirat ane, ne samo policija.
Si dobil fajn položnico za plačat pred kratkim,
Ne.
Fajn sem samo enkrat placal v Avstriji, sem se pa v zameno lahko tudi fajn peljal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je sporno poročanje o radarjih?

Oddelek: Loža
313281 (2466) Glugy

Zakaj ni hitrost novih avtomobilov omejena Na 130km/h (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23835033 (29230) dzinks63
»

perverzna lopovščina (1000 eur) (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119485589 (58342) BlueRunner

Več podobnih tem