» »

Android box [Poceni, brez Android TV]

Android box [Poceni, brez Android TV]

Temo vidijo: vsi
««
18 / 18
»
»»

sb22 ::

Pozdravljeni
Jaz imam še vedno ta stari Tanix tx3 max box. Dalj časa je bil v predalu, sedaj bi ga potreboval ta en tv. Rad bi uporabil za youtube, vrndar pa kakih 2 min se slika ustavi in se vrti tisti krogec kot da ni povezave. Box je priklopopljen preko kabla, internetna hitrost je 20mb dl na yt imam 360p pa še vedno ne gre. Obstaja kakšen nov firmware za ta box. Sedaj imam build 20180125 Android 7.1.2. Hvala za pomoč.

-JM- ::

Ta box naj bi imel procesor Amlogic S905W, lahko probaš za začetek ta firmware:
Ampak preveri kateri čip ima tvoj box, ker ti boxi se prodajajo tudi z Allwinner procesorji...

polde66 ::

sb22 je izjavil:

Pozdravljeni
Jaz imam še vedno ta stari Tanix tx3 max box. Dalj časa je bil v predalu, sedaj bi ga potreboval ta en tv. Rad bi uporabil za youtube, vrndar pa kakih 2 min se slika ustavi in se vrti tisti krogec kot da ni povezave. Box je priklopopljen preko kabla, internetna hitrost je 20mb dl na yt imam 360p pa še vedno ne gre. Obstaja kakšen nov firmware za ta box. Sedaj imam build 20180125 Android 7.1.2. Hvala za pomoč.

Probaj inštalirat smart youtube. Firmware boš težko našel ker je zadnji za tvoj box iz leta 2018. https://chinagadgetsreviews.com/downloa...
če potrebuješ samo youtube pa če ti smart youtube deluje pol je ok, če ne si boš pač moral omisliti novejši box.
Tudi firmwerji so različni, zato je treba paziti da izbereš pravega, za tx3 mini je povsem drug.Max ima bluetooth mini nima pa še verjetno bo kaka caka z wifi čipovjem. Tudi alternative z slim boxom ni.
Inštaliraj si aptoidetv (ver. 5.12) aplikacijo. Tam boš našel youtube aplikacije pa jih sprobaj.
polde

AtaStanko ::

AtaStanko je izjavil:

polde66 je izjavil:

V pošetv prideta oba stronga. Črni in beli oba sta pod 60 eur kar pa ne pomeni da sta zanič. Daleč od tega. Chromecast 4 uporablja amlogic s905x3 procesor in počasnejši ddr3. Torej če združiš te stvari nekje pride do ozkega grla. O teh stvareh sem pisal že nekaj časa nazaj pa so bili nekateri hudo užaljeni, vendar na žalost je tako. Če si bolj zahteven uporabnik se bo to poznalo. Tudi av01 kodeka ne podpira, ampak to ni nobena katastrofa.
Ok če preidem na novejše zadeve. Stronga podpirata dolby vision, atmos, av01 kodek.. uporabljata isti hardver se pravi amlogic s905y4, ki ni ravno x4 je pa boljši kot x3, ki je star že 7 let. In tudi precej topel. Nista slaba še zdaleč ne in podpirata najnovejše kodeke ter zgrajeni na googletV 11. Shield je sicer ok ampak izhaja iz leta 2019 stane 4x toliko kot strong in razen iger če jih igraš kakšne razlike ne boš opazil. Razlika pa je v ceni precejšnja. Razlika med x4 ali y4 je več ali manj samo v benchmark številkah in y4 ne podpira usb 3.0 vhoda, kar zopet ni nobena katastrofa.
Nokia 8010 je že na androidu 12 kar meni osebno ni ravno najbolj všeč ampak vse to je stvar posameznika, mi je pa všeč android TV nasproti googleTV. Ima pa kup dobrih stvari od odličnega osvetljenega daljinca, wifi6, 4 gb ddr4 ram, 32 gb perostora, usb 3.0 in usb 2.o vhod, 1 gb lan vhod. In seveda podpira vse stream aplikacije (tudi stronga seveda). Kodi pa če ga imaš na pavzi nekaj časa se sesuje tako na strongu kot na nokii kot na močnem ugoosu x4q. Pač tako je, ampak deluje odlično. Sploh kodi 21 ima podporo za dolby vision.
Če bi hotel recimo brez dolby visiona je kak kickp1 z geekbuyinga za 48 eur čisto ok. 2x usb 2.0, 100 mb lan, HDR, prav tako njegov prvotni izvor homastics R 4K lite, ki ga na amazonu prodajajo za malce čez 70 eur. Vse to so odlične mašine.
Torej je dobre izbire za soliden denar dovolj.

Polde hvala za info. Ni mi toliko za avdio bolj mi je pomembno, da bi tekoče delovalo predvajanje 4K vsebin predvsem gledam preko Stremia.
Kaj bi priporočal potem ali Stronga "belega" (plus) ali Xiaomi 2 gen? Kupoval bi pa preko Amazonde ali pač pri nas, če bi bil recimo ta Xiaomi cenejši. Preko kitajcev ne.
Pa da deluje gor EON smart aplikacija, ne tista mobilna.

Sedaj gre pa zares:D
Ali je ta Strong Leap-S3+ še vedno aktualen ali je v tem času že kakšna boljša, novejša zadeva, v tem rangu?

polde66 ::

V tem času se ni nič spremenilo. Leap s3 in leap s3+ sta še vedno aktualna. Tudi cene obeh sta ok. Meni osebno je črni boljši se pravi brez plus. Beli je 45 eur črni 49 eur. Pazit da se dokupi še kaj da doseže vsoto 59 eur če ne bo poštnina 12 eur plus. Preko amazon.de.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

AtaStanko ::

polde66 je izjavil:

V tem času se ni nič spremenilo. Leap s3 in leap s3+ sta še vedno aktualna. Tudi cene obeh sta ok. Meni osebno je črni boljši se pravi brez plus. Beli je 45 eur črni 49 eur. Pazit da se dokupi še kaj da doseže vsoto 59 eur če ne bo poštnina 12 eur plus. Preko amazon.de.

Ja saj to vsoto sem tudi čakal. V zadnjo sem te pa razumel kot da je beli boljši? Ne gre se mi pa za 5€.

polde66 ::

Beli je novejši. Ima večji daljinec z številčnico. Saj je vse isto isto čipovje isti softver ampak črni se mi zdi malenkost bolj premium (manj plastičen od belega) itaq sta oba ok. Ampak to je samo moj občutek, ki pa je lahko napačen. Lastim si 2 črna. Ma čisto stvar okusa. Ne moreš zgrešit niti z enim ali drugim.
polde

AtaStanko ::

polde66 je izjavil:

Beli je novejši. Ima večji daljinec z številčnico. Saj je vse isto isto čipovje isti softver ampak črni se mi zdi malenkost bolj premium (manj plastičen od belega) itaq sta oba ok. Ampak to je samo moj občutek, ki pa je lahko napačen. Lastim si 2 črna. Ma čisto stvar okusa. Ne moreš zgrešit niti z enim ali drugim.

Sem naročil kar belega pa da vidimo. Hvala za nasvet.

sinko ::

Pozdravljeni. Nasvet, pomoč. Danes sem priklopil na tv nokio8010 box. Zagnal xplore tv od a1 po tem pa po vnosu user in passa ostal na mrzlem. Izpis napake 0XFF01F007. Pisem na a1 v cem je tezava, odgovor sledi, ob sklenitvi dobite v uporabo en tvbox in socasno 5 userov na xploretv go, vsak dodatni tvbox ali app na tv je doplacila 4€/mesec, vsak dodaten dostop za xploretv go pa je 2€/mesec. Torej obstaja kaki "bypass", da bi na se enem box laufal aplikacijo. Ze tako so lopovi, za vsak qr.c kasirajo in jim ne mislim placat

*TV* ::

Lahko poskusiš sideload-at aplikacijo "xploretv go" in jo naložit preko usb-ja na box. Poišči na internetu apk aplikacije. Teh aplikacij (za mobilne telefone, tablice) v android tv trgovini ni.

AtaStanko ::

polde66 je izjavil:

Beli je novejši. Ima večji daljinec z številčnico. Saj je vse isto isto čipovje isti softver ampak črni se mi zdi malenkost bolj premium (manj plastičen od belega) itaq sta oba ok. Ampak to je samo moj občutek, ki pa je lahko napačen. Lastim si 2 črna. Ma čisto stvar okusa. Ne moreš zgrešit niti z enim ali drugim.

A na Stronga bo šla gor mobilna aplikacija recimo za A1 ali tista za smart tv?

polde66 ::

Na strong gre aplikacija za androidTV ne mobilna.
polde

AtaStanko ::

Dobil stronga. Zaenkrat zadovoljen. Veliko bolj tekoče predvajanje 4K vsebin, recimo preko Stremia, ki ga veliko uporabljam. Problem je edino, ker mi ven meče 5GHz wifi, to se na chromcastu ni dogajalo, niti kje drugje(mobitel). Med predvajanjem filma začne mleti, vrtet se začne krogec, v nastavitvah razpoložljiva omrežja napiše ni internetne povezave v nastavitve zraven naslova SSSDI pa piše povezano - moč signala odlična - router je pol metra stran??? Izklopim - vklopim Wifi pa spet deluje nekaj časa. Na 2,4GHz pa deluje brez problema, ne vem pa kako bi bilo preko kabla. Možno da so kakšne nastavitve ker youtube testne 4K video predvaja brez problema.
Glede na to, da sem za isti denar menjal za 2 leti star chromcast sem zadovoljen.

AtaStanko ::

Prve težave. No že od začetka so bile težave z Wifijem kot sem opisal že zgoraj. Sedaj pa ko sem prešel iz Telemaha na A1 se mi box sploh noče povezat na wifi, ne 2,4 ne 5 pa če sta skupaj ali posebej. Preko kabla-ethernet pa sistem zašteka med premikanjem v nastavitvah da sploh ne morem upravljat boxa v nastavitvah???

lucky13 ::

Meni so se občasne frke z WiFijem začele po februarskem UPGRADE-u. Prej nisem opazil težav. Preko kabla pa še nisem probal.

polde66 ::

AtaStanko je izjavil:

Prve težave. No že od začetka so bile težave z Wifijem kot sem opisal že zgoraj. Sedaj pa ko sem prešel iz Telemaha na A1 se mi box sploh noče povezat na wifi, ne 2,4 ne 5 pa če sta skupaj ali posebej. Preko kabla-ethernet pa sistem zašteka med premikanjem v nastavitvah da sploh ne morem upravljat boxa v nastavitvah???

Sem tudi par dni nazaj vzel belega stronga, v akciji za 39 eur. Se mi zdi da je v primerjavi z prejšnjimi wifi precej slabši(beri hitrost interneta je slabša). Mi ne gre preko 300 mbps čeprav je linija 500. Prvi beli kar sem jih sprobal so šli do konca. Prav tako gre tudi črni do konca. No trenutno je tudi črni v akciji 39 eur. Nima veze še vedno je to hitrost, ki je povsem dovolj. Tudi xiaomijev mi box druge generacije ne gre preko 250 ampak je zadeva stabilna. Važno je da ne prekinja in izgublja signala.
Torej moj beli box sem prenašal levo desno na vse tv po hiši (4kom na različnih pozicijah pod različnimi pogoji wifi, kabel)). Zadeva deluje ok, pri hčeri sem vtaknil vanj kabel pa je zgleda slab kontakt ker je prekinjalo internet, drugje dela ok. Spodaj pri njej se uprablja črni strong na kabel. Deluje bp brez prekinjanj.
Kaj hočem povedat. To da je treba zadeve sprobat povsod. Poleg tega je treba tudi vedeti s kakšno hitrostjo interneta box razpolaga. Da se to ve se gre v google play store in se potegne dol analiti internet speed test. S tem se zmeri dejanska hitrost interneta tako da se ve s čem se ima opravka. Ne vem točno kakšna je vaša internetna hitrost zato jo je treba najprej izmeriti. Poleg tega je zopet odvisno kater ruter oz modem se ima za internet s strani ponudnika, sta 2.4 in 5.8 ločena ali je obkljukan smart konekt. Iz mojih izkušenj za te zadeve smart konekt ni ravno najboljša izbira, vsaj ne za moje potrebe.
Sam imam na ponudnikov modem vezan svoj ruter iz njega po celi hiši razpršen Deco sistem 3 enot. Zadeva mi pokriva klet, pritličje, 1 nadstropje in vrt. Torej je moja mreža hitra, stabilna in zanesljiva in iz tega se izhaja. Če je to ok potem je problem v boxu. Izmerite hitrost. Lahko ze v nastavitvah nastavi na tovarniško ponastavitev v kolikor bi bilo z boxom kaj narobe pa ta lahko ali ne odpravi težavo.
Če ste prešli iz enega operaterja na drugega al ste zamenjali geslo?
polde
««
18 / 18
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Xplore TV (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Omrežja in internet
1176216245 (1787) polde66
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341145713 (17504) zitrus
»

Xiaomi Mi TV Stick

Oddelek: Zvok in slika
153875 (2450) rejven

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561130588 (390595) Mavrik

Več podobnih tem