» »

Android box [Poceni, brez Android TV]

Android box [Poceni, brez Android TV]

Temo vidijo: vsi
««
17 / 18
»»

rs1975 ::

polde66 je izjavil:

Ne pa imam kar nekaj boxov v uporabi. Nisi povedal kater box imaš.

Nokia 8010

rs1975 ::

polde66 je izjavil:

DV datoteke predvaja tudi NV player, ki ima možnost branja zunanjih podnapisov in Just plajer, ki možnosti za branje zunanjih podnapisov nima.

Ja, to verjetno misliš, če imaš downloadane file. Jaz že dolgo ne vlečem dol, raje uporabljam Real Debrid. In do sedaj je to v Kodiju vse delalo.
Bom za foro probal še downloadan file, če isto preskakuje.

polde66 ::

Trenutno je Nokia 8010 na amazon.de 95 eur.
polde

polde66 ::

rs1975 je izjavil:

polde66 je izjavil:

DV datoteke predvaja tudi NV player, ki ima možnost branja zunanjih podnapisov in Just plajer, ki možnosti za branje zunanjih podnapisov nima.

Ja, to verjetno misliš, če imaš downloadane file. Jaz že dolgo ne vlečem dol, raje uporabljam Real Debrid. In do sedaj je to v Kodiju vse delalo.
Bom za foro probal še downloadan file, če isto preskakuje.

https://repo.kodinerds.net/index.php?ac... V drugi vrstici na sredini imaš kao kodi 22 čeprav je testna izvedba 21 ampak se mi zdi da deluje bolje kot kodi 21. S kodijem 21 nisem ravno preveč zadovoljen, ker mi nekatere datoteke odpira tudi po 20 sekund katere je kodi 20 odprl takoj. Ok kodi 21 ima podporo DV in tudi tistih datotek ne pogrešam preveč, ker gre v glavnem za testne videe ampak vseeno. Sprobaj pa boš videl če je kaj bolje.
polde

sasoe ::

Polde66, hvala.

a ker sem neodločen zelenec, te bom še prosil za pomoč:

1. KICKPI? me mika, ker ima 2x USB. A to pomeni, da lahko hkrati priklopim zunanji disk in brezžično tipkovnico Logitech z vgrajeno miško?
pa še poceni je, baje 37 funtov, čeprav ne vem kje se lahko sploh kupi?
ta Chigz Tech Reviews ga je sprejemljivo ocenil.

2. XIAOMI me mika, ker ima 3.5 jack, moj star TV ga pa nima. Slušalke prav pridejo v full house. In za boljše doživetje. Zvok je pol filma.
In cena, tvoj namig 42 eur.

3. NVIDIA Shield? Še pride v poštev? Staro, a še vedno mašina, ampak cena? Me pa mika, ker ima vse, kao, predvsem pa tiste zastonj igre. Bi otroci imeli kakšno igrico?. In jaz seveda. Ni nujno aktualne, ker PS5 je drag + še vsaka igra. In, a na Shieldu deluje navadni PC USB gamecontroler? Neumno vprašanje.
Kje se ga lahko dobi najceneje?

4. Nokia 8010, a je občutno boljša od 8000?


PS: sem pa naročil 85U7K :)
Za box pa sem se odločil, da hočem cel paket, DV, HDR, Atmos, DTS:HD, DTS, sideaps, ... USB priključek, HDMI, LAN pa tudi ne bi bil odveč, ker WIFIji so lahko taktak, ...
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

polde66 ::

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B... Nokia ima dobro ceno 95 eur. Za ta denar dobiš odličen stroj. Nvidia je ok ampak absolutno predraga napram času kjer so drugi boxi postali toliko zmogljivejši in dobri da kupovanje shielda nima nekega smisla.
KicKP1 ali tanix kp1: https://www.geekbuying.com/item/TANIX-K... (s tole kodo: 8MA9SAPP je še 2 eur cenejš, vendar pazi pri pošiljanju da izbereš priority line zaradi vključenega VAT s tem se izogneš plačevanju carinskih dajatev.)
Obstajata še https://www.amazon.de/-/en/Strong-Leap-... in https://www.amazon.de/-/en/Strong-Leap-...
ista stvar v drugačni preobleki beli ima večji daljinec s številkami. Oba odčična. Ker je trenutna cena 50 eur po komadu je treba na amazonu še kaj dat v košarico da pride skupna vsota 59 eur. Amazon ima za free pošiljanje v slo limit 59 eur.
Xiaomi nima 3.5 jack ampak svoj edinstveni optični izhod. Tisto kar misliš da je 3.5 izhod je pač optika.
Še vedno lahko uporabiš bluetooth slušalke pri tem s znebiš kablov.
2x usb pomeni, da lahko zapolniš odprtine tako z diskom kot z tipkovnico če to potrebuješ.
Jaz bi se odločil za nokio 8010 ker je boljši procesor (malenkost) več rama, več prostora, 2x (1x2.o 1x 3.o) usb vhod, androidTV 12, velik osvetljen daljinec, vsa podpora s kodeki, wifi 6, 1 gb lan izhod...
Tudi strong in Kickp1 niso slabi, imam vse tudi xiaomija.
polde

eurasier ::

Je kdo posodobil nokio 8010 na android 12, so kakšni bugi?

pierch ::

eurasier je izjavil:

Je kdo posodobil nokio 8010 na android 12, so kakšni bugi?

Jaz nisem opazil nobene razlike ali problema.
Pierch

Kodrnusa ::

eurasier je izjavil:

Je kdo posodobil nokio 8010 na android 12, so kakšni bugi?

Deluje normalno kot prej...
Edino ni mi jasno zakaj cromcasting steka. Recimo castam t2 na tv in casta ok, vendar vmes slika vsake 10 sekund zaseka. Kot da bi frame preskakoval. To je bilo ze na android 11. Ali imate ostali tudi to tezavo?

polde66 ::

Sem za foro sprobal. Meni dela čisto normalno, prav tako tudi telekom. Ne vem pa zakaj si ne inštaliraš aplikacije t-2 TV2go direkt na nokio in gledaš direkt.
polde

Kodrnusa ::

polde66 je izjavil:

Sem za foro sprobal. Meni dela čisto normalno, prav tako tudi telekom. Ne vem pa zakaj si ne inštaliraš aplikacije t-2 TV2go direkt na nokio in gledaš direkt.

Sej jo imam. Samo ne gre za nazaj gledati brez miske.. mogoce bi en airmouse nabavil..
Je lazje castat, sam cudn da ne deluje lepo...

eurasier ::

Ali obstaja kakšna programska air miška za android telefon, da bi z njo upravljal nokio 8010 in sicer tiste aplikacije, ki jih imam sideloadane in niso bile narejene za android tv in se jih ne da krmilit z priloženim daljincem?

Je mogoče rešitev MATVT https://github.com/virresh/matvt/releas...

sasoe ::

Polde, hvala, spet :)

sem imel že box v košari, pa sem si premislil
NOKIA Streamingbox 8010 im TEST!

ne podpira HDR10+, me ne moti, moti me pa:
DD = da
DD+ = da
DD+Atmos = da
TRUEHD = NE

DTS = da
DTS-HD = NE
DTS:X = NE
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

polde66 ::

Odvisno je čemu je box namenjen, če je namenjen stream aplikacijam ala netflix, max, apletv in podobnim je vsak novejši box od xiaomija za 43 eur dalje čisto ok. Te stream aplikacije uporabljajo kodeke, ki jih ti boxi podpirajo v celoti ( nekateri hdr, drugi DV). Če boš jemal s travnikov boš jemal zadeve, ki v osnovi vsebujejo dts kodek brez dts podvej. Torej je v 95% vse kar nokia in ostali nizkocenovci podpirajo. Naslednji pogoj naprej pa je ali imaš doma audio sistem, ki ti bo to vse predvajal(reciver s podporo vsem audio kodekom, kvalitetni zvočniki vsaj 5.1 sistem...). V kolikor tega ni v taki celoti potem jabe vsa podpora.
Se pravi če greva po vrsti najprej predvajalnik ki vse to podpira, potem datoteke ki vse te kodeke vsebujejo in na koncu audio sistem ki vse to predvaja na željen način.
Tako me potem zanima kaj boš predvajal in na kakšen audio vir boš imel priklopljen.
polde

Bellzmet ::

@sasoe: Kakor vem vse to praktično podpira samo Shield.

polde66 ::

Podpira tudi Zidoo ampak za popolni izkoristek vsega je potrebno imeti predvajalnik, vsebino za predvajanje in tudi audio sistem. To je pa v realnem lajfu utopija, ker vsebin z DTS podvrstami težko ali skoraj nemogoče dobiti. Vsi ripi so v glavnem samo z glavnimi kodeki ala DTS, DD, Dolby atmos. Druga stavr je bluray plošček, vendar tega ne vtakneš niti v nokio niti v shilda. ISO pa predvaja samo zidoo, vendar zidoo zopet nima L1 in netflix ne bo deloval v najboljši kvaliteti. Jara kača in cikl polž.
polde

Bellzmet ::

Ja če maš vso opremo, ki to omogoča, pač daš še EUR za Shielda.

polde66 ::

Ja seveda je pogoj, če imaš vso opremo. Pa še vedno ostaja potem vprašanje, kje dobiti vsebino z vsemi temi dodatnimi (nestandardnimi) kodeki.
polde

polde66 ::

Torej je vprašanje čemu kupovat nekaj kar dejansko v real lajfu praktično ni uporabno v vsem obsegu.
polde

OK.d ::

polde66 je izjavil:

Podpira tudi Zidoo ampak za popolni izkoristek vsega je potrebno imeti predvajalnik, vsebino za predvajanje in tudi audio sistem. To je pa v realnem lajfu utopija, ker vsebin z DTS podvrstami težko ali skoraj nemogoče dobiti. Vsi ripi so v glavnem samo z glavnimi kodeki ala DTS, DD, Dolby atmos. Druga stavr je bluray plošček, vendar tega ne vtakneš niti v nokio niti v shilda. ISO pa predvaja samo zidoo, vendar zidoo zopet nima L1 in netflix ne bo deloval v najboljši kvaliteti. Jara kača in cikl polž.

Iso predvaja tudi Shield;)
LPOK.d

polde66 ::

OK.d je izjavil:

polde66 je izjavil:

Podpira tudi Zidoo ampak za popolni izkoristek vsega je potrebno imeti predvajalnik, vsebino za predvajanje in tudi audio sistem. To je pa v realnem lajfu utopija, ker vsebin z DTS podvrstami težko ali skoraj nemogoče dobiti. Vsi ripi so v glavnem samo z glavnimi kodeki ala DTS, DD, Dolby atmos. Druga stavr je bluray plošček, vendar tega ne vtakneš niti v nokio niti v shilda. ISO pa predvaja samo zidoo, vendar zidoo zopet nima L1 in netflix ne bo deloval v najboljši kvaliteti. Jara kača in cikl polž.

Iso predvaja tudi Shield;)

V taki meri kot zidoo sigurno ne: https://www.nvidia.com/en-eu/shield/shi...
https://www.zidoo.tv/Product/index/mode...
Koliko je pa to uporabno v praksi je pa druga stvar. Nič. Imel sem enega uporabnika, ki si je svoje stvari, ki jih je snemal shranjeval v iso. Precej neuporabno.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

sasoe ::

pobje hvala za odgovor

Plan je bil nadgradit moj AV 5.1 Reciver s pasivnim subom na AV Reciver Atmos z dvem aktivnima suboma, najmanj 7.2.
Ampak ker se 7.2 začne od cca 500 eur gor oz. kak 9.2 Denon, Marantz je že hitro čez 1000 eur + še zvočniki + kabli + čas za napeljevanje, ker sem ob prenovi hiši vse prešnje izgubil oz. itak ni bilo narejeno pravilno, bi hitro bil nad 2000 eur ... vzeto vse to v obzir sem zelo zelo zagret za soundbar Samsung Q990C, trenutno vse skupaj za slabih 900 eur. Že podpira vse, baje. In samo vštekaš, pa je. Sicer moj stari AV Pioneer podpira DD in DTS, ampak je budget komplet in se to sliši.

Za večino folka je že sam DTS top in več kot dovolj za kvaliteten ogled filma. Čeprav včasih se celo zgodi, da mi celo AC3 DD zveni bolje, vsekakor pa vedno bolje kot AAC DD. Ampak vseeno, z novim TVjem sem okusil TrueHD oz. DTSHDMA in v večini primerov je nekaj več.

Fora je tudi v tem, da nov TV podpira vse zvoke, le tu pa tam se mediaplayer zruši. Zato mi je malce absurdno kupit box, ker namen je nadgradnja, ki pa potem niti ne bi bila. Če se prav spomnim, Nokia tudi to kar podpira, nima bitnega passthrough, ampak pcm, kar pomeni zmanjšanje kakovosti?
Shield bi naj imel vse, baje. Je pa v nekaterih video codecih baje že malce zaostal (youtube?).
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sasoe ()

polde66 ::

Vprašanje je kaj boš gledal oz s kje boš črpal vsebino.
polde

sasoe ::

Vem, kompliciram in sem lumpi.

Zaenkrat koristim TV, bere vse. Nima pa zamika podnapisov. In pa občasno zamrzne. Pač malo dvignem rit, resetiram, pa gre.
In mu odpustim, glede na to, da prebavi vse zvoke :)

Največji problem je drugje, dobesedno največji, ker TV mi je prevelik. Sem bil zelo zmotno prepričan, da to ni mogoče :(
Pa je, ker TV programi še niso ustvarjeni za 85" TV. In verjetno nikoli ne bodo.

Najbolj ironično je, da sem skoraj doktoriral iz odločitve o nakupu, a na koncu glih tako zaj...bal.
3x zaj... ker sem imel TV možnost vrnit, prvo prodajalcu 14 dni, že dogovorjeno, pa sem si premislil in
drugo proizvajalcu 30 dni ... pa se nisem bolj zmigal, ker so neodzivni.
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

AtaStanko ::

Živjo
Jaz pa iščem nov box predvsem za tekoče gledanje 4K video vsebin pa da podpira EON, MAX, Stremio, Kodi...
Trenutno imam Chromcast4 pa mi predvsem pri gledanju 4K filmov preko Stremia, Kodia šteka. Če gledam filme 1080 je ok, več pa ne. Povezano imam na telemachov router preko wifi 5GHz.
Sicer speedtesti pokažejo da je vse ok in tudi možnost gledanja, igranja 4K tudi 8K video vsebin prav tako iger toda pri predvajanju pa šteka.
Speedtest pokaže 280 do 350 Downloada in 80 do 110 Uploada, chromcast in router sta eden zraven drugega.
Gledam in Nvidia shild in Nokia box in bi kupil tudi kaj od tega samo, da bo delovalo. Seveda če pa je kakšna cenejša boljša varianta pa se priporočam.

OK.d ::

To je najcenejše za poizkusit.
https://store.google.com/de/product/chr...
LPOK.d

polde66 ::

AtaStanko je izjavil:

Živjo
Jaz pa iščem nov box predvsem za tekoče gledanje 4K video vsebin pa da podpira EON, MAX, Stremio, Kodi...
Trenutno imam Chromcast4 pa mi predvsem pri gledanju 4K filmov preko Stremia, Kodia šteka. Če gledam filme 1080 je ok, več pa ne. Povezano imam na telemachov router preko wifi 5GHz.
Sicer speedtesti pokažejo da je vse ok in tudi možnost gledanja, igranja 4K tudi 8K video vsebin prav tako iger toda pri predvajanju pa šteka.
Speedtest pokaže 280 do 350 Downloada in 80 do 110 Uploada, chromcast in router sta eden zraven drugega.
Gledam in Nvidia shild in Nokia box in bi kupil tudi kaj od tega samo, da bo delovalo. Seveda če pa je kakšna cenejša boljša varianta pa se priporočam.

Seveda so cenejše variante, par od njih je tudi par postov višje.
polde

AtaStanko ::

Tudi direkt preko kabla sem poskusil pa ni nič drugače. Ali je težava v samem chromcastu ali pa v teh aplikacijah kot so Stremio, Kodi, čeprav sem preizkušal vse možne nastavitve.
Ne iščem pa najcenejše variante ampak tako da bo delovala. Ni mi problem dat 300€ za šilda, samo kaj ko ne vem če bo delovalo. Ja vem težko to sedaj rečt dokler se ne prizkusi toda vsak nasvet dobro pride. Polde ne vem kaj konkretno misliš ker ravno tvoje poste sem bral in od tega izbral v ožji krog šilda in nokio.

polde66 ::

V pošetv prideta oba stronga. Črni in beli oba sta pod 60 eur kar pa ne pomeni da sta zanič. Daleč od tega. Chromecast 4 uporablja amlogic s905x3 procesor in počasnejši ddr3. Torej če združiš te stvari nekje pride do ozkega grla. O teh stvareh sem pisal že nekaj časa nazaj pa so bili nekateri hudo užaljeni, vendar na žalost je tako. Če si bolj zahteven uporabnik se bo to poznalo. Tudi av01 kodeka ne podpira, ampak to ni nobena katastrofa.
Ok če preidem na novejše zadeve. Stronga podpirata dolby vision, atmos, av01 kodek.. uporabljata isti hardver se pravi amlogic s905y4, ki ni ravno x4 je pa boljši kot x3, ki je star že 7 let. In tudi precej topel. Nista slaba še zdaleč ne in podpirata najnovejše kodeke ter zgrajeni na googletV 11. Shield je sicer ok ampak izhaja iz leta 2019 stane 4x toliko kot strong in razen iger če jih igraš kakšne razlike ne boš opazil. Razlika pa je v ceni precejšnja. Razlika med x4 ali y4 je več ali manj samo v benchmark številkah in y4 ne podpira usb 3.0 vhoda, kar zopet ni nobena katastrofa.
Nokia 8010 je že na androidu 12 kar meni osebno ni ravno najbolj všeč ampak vse to je stvar posameznika, mi je pa všeč android TV nasproti googleTV. Ima pa kup dobrih stvari od odličnega osvetljenega daljinca, wifi6, 4 gb ddr4 ram, 32 gb perostora, usb 3.0 in usb 2.o vhod, 1 gb lan vhod. In seveda podpira vse stream aplikacije (tudi stronga seveda). Kodi pa če ga imaš na pavzi nekaj časa se sesuje tako na strongu kot na nokii kot na močnem ugoosu x4q. Pač tako je, ampak deluje odlično. Sploh kodi 21 ima podporo za dolby vision.
Če bi hotel recimo brez dolby visiona je kak kickp1 z geekbuyinga za 48 eur čisto ok. 2x usb 2.0, 100 mb lan, HDR, prav tako njegov prvotni izvor homastics R 4K lite, ki ga na amazonu prodajajo za malce čez 70 eur. Vse to so odlične mašine.
Torej je dobre izbire za soliden denar dovolj.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Kodrnusa ::

@Polde
Rabim box za na morje kjer ni neta razen tethering iz telefona. Rabim gor kodi ali kaj takega da bo delovalo brez neta in bralo vse file iz kljucka. Najcenejsa varianta, da doma nalozim kodi in potem lahko gledam vse preko kljucka na morju. Hvala

polde66 ::

najcenejš je Kickp1: https://www.geekbuying.com/item/TANIX-K...
koda: 8MA9SAPP za -2 eur
boš pa čakal 2 tedna.
ali pa xiaomi mi box 2 gen: koda: GPSS10
https://www.gshopper.com/original-globa... pa verjetno tudi do 2 tedna
1 teden pa zadeve z amazona. https://www.amazon.de/-/en/TV-Box-Strea...
samo na amazonu je treba vzet nad 59 eur za free pošiljanje

V tej ceni imaš pa že oba stronga ki imata lan vhod. Zakaj pa ne vzameš s sabo ugoosa?
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

pa v parih dneh: https://www.mimovrste.com/predvajalniki...
ostala poceni jajca z kakim w2 procesorjem ali podobnimi pa jaz nebi šlatal.
polde

Kodrnusa ::

polde66 je izjavil:

pa v parih dneh: https://www.mimovrste.com/predvajalniki...
ostala poceni jajca z kakim w2 procesorjem ali podobnimi pa jaz nebi šlatal.

Hvala ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

AtaStanko ::

polde66 je izjavil:

V pošetv prideta oba stronga. Črni in beli oba sta pod 60 eur kar pa ne pomeni da sta zanič. Daleč od tega. Chromecast 4 uporablja amlogic s905x3 procesor in počasnejši ddr3. Torej če združiš te stvari nekje pride do ozkega grla. O teh stvareh sem pisal že nekaj časa nazaj pa so bili nekateri hudo užaljeni, vendar na žalost je tako. Če si bolj zahteven uporabnik se bo to poznalo. Tudi av01 kodeka ne podpira, ampak to ni nobena katastrofa.
Ok če preidem na novejše zadeve. Stronga podpirata dolby vision, atmos, av01 kodek.. uporabljata isti hardver se pravi amlogic s905y4, ki ni ravno x4 je pa boljši kot x3, ki je star že 7 let. In tudi precej topel. Nista slaba še zdaleč ne in podpirata najnovejše kodeke ter zgrajeni na googletV 11. Shield je sicer ok ampak izhaja iz leta 2019 stane 4x toliko kot strong in razen iger če jih igraš kakšne razlike ne boš opazil. Razlika pa je v ceni precejšnja. Razlika med x4 ali y4 je več ali manj samo v benchmark številkah in y4 ne podpira usb 3.0 vhoda, kar zopet ni nobena katastrofa.
Nokia 8010 je že na androidu 12 kar meni osebno ni ravno najbolj všeč ampak vse to je stvar posameznika, mi je pa všeč android TV nasproti googleTV. Ima pa kup dobrih stvari od odličnega osvetljenega daljinca, wifi6, 4 gb ddr4 ram, 32 gb perostora, usb 3.0 in usb 2.o vhod, 1 gb lan vhod. In seveda podpira vse stream aplikacije (tudi stronga seveda). Kodi pa če ga imaš na pavzi nekaj časa se sesuje tako na strongu kot na nokii kot na močnem ugoosu x4q. Pač tako je, ampak deluje odlično. Sploh kodi 21 ima podporo za dolby vision.
Če bi hotel recimo brez dolby visiona je kak kickp1 z geekbuyinga za 48 eur čisto ok. 2x usb 2.0, 100 mb lan, HDR, prav tako njegov prvotni izvor homastics R 4K lite, ki ga na amazonu prodajajo za malce čez 70 eur. Vse to so odlične mašine.
Torej je dobre izbire za soliden denar dovolj.

Polde hvala za info. Ni mi toliko za avdio bolj mi je pomembno, da bi tekoče delovalo predvajanje 4K vsebin predvsem gledam preko Stremia.
Kaj bi priporočal potem ali Stronga "belega" (plus) ali Xiaomi 2 gen? Kupoval bi pa preko Amazonde ali pač pri nas, če bi bil recimo ta Xiaomi cenejši. Preko kitajcev ne.
Pa da deluje gor EON smart aplikacija, ne tista mobilna.

polde66 ::

V kolikor je naprava androidTV ali googleTV delujejo aplikacije za androidTV. Xiaomi je poceni vendar nima lan vhoda. Je prejel že dve posodobitvi odkar je izšel. Kar me moti je ddr3 čeprav ga lepo kompenzira z x4 procesorjem in 8 gb prostora. Rko na srce da povprečen uporabnik tega prostora ne ponuca. Ima pa eno prednost. Ima možnost prilagajanja ekranu kar ostali googleTV izdelki nimajo pa naj bo to strong, google chromecast4, mecool, realme usb stick... Torej če imaš 4K tv tu ne bo problema, če imaš pa recimo oled pa se bo to malenkost poznalo na robovih. verjetno bi opazil šele sedaj ko to veš, drugače nebi.
Kar se tiče stronga ima lan vhod in usb ddr4 in y4 procesor ter 16 gb prostora. Tudi wifi je na strongu boljši. Na mi boxu pride do nekako 250 mbps ker je omejen z njegovim čipovjem (a deluje odlično brez nihanja) dočim na strongu doseže tudi mojih deklariranih 500 na T-2. Ampak tudi če je manj je pa zato stabilen. Oboje je ok.
Strong beli ali črni je pa vseeno. Imam enega in drugega - isti šmorn drug daljinec in druga barva.
Pri amazonu je treba dat v košarico nad 59 eur da imaš free poštnino v slo. Se pa tudi na bolhi kaj najde ugodnega.
polde

Frgazor ::

Kako rešiti problem netflixa na necertificirani napravi? Imam poceni kitajski projektor z android tv 11. Načeloma ok za to kar je namenjen, je pa problem z updati aplikacij kot sta netflix in youtube. Netflix grozi, da bo 15. julija nehal delat na moji napravi, kar mi seveda ni všeč.

polde66 ::

Najdprej si najdi aptoideTV. apk. Če ne gre drugače ga najdeš na pc, potegneš dol daš na ključek vštekaš v projektor in inštaliraš z kakim filemanagerjem. Na tem pk boš dobil smartyoutube, ki je brez reklam in 2 netfilxa za neandroid tv naprave. Kareteri ti bo delal sprobaj sam. Tudi pododabljanja bodo vidna na aptoideTV
polde

Frgazor ::

Aptoide tv je nameščen serijsko. YT ni problem, to itak uporabljam SmartTubeNext. Netflix pa: netflix za android tv ni možno updatat, teži da bo prenehal delat. Netflix za telefon lahko naložim, ampak ga ne morem uporabljat z daljincem.

Frgazor ::

Sem za ziher z adbjem pobrisal prednameščeni netflix, ampak ga tudi ne morem namestit z aptoidom. Tako, da zdaj sem čisto brez :)

gregyk ::

Frgazor je izjavil:

Sem za ziher z adbjem pobrisal prednameščeni netflix, ampak ga tudi ne morem namestit z aptoidom. Tako, da zdaj sem čisto brez :)

Probaj tole verzijo https://aidanrom.com/netflix/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

Frgazor ::

nah, se noče inštalirat

polde66 ::

Frgazor je izjavil:

Aptoide tv je nameščen serijsko. YT ni problem, to itak uporabljam SmartTubeNext. Netflix pa: netflix za android tv ni možno updatat, teži da bo prenehal delat. Netflix za telefon lahko naložim, ampak ga ne morem uporabljat z daljincem.

Torej ga uporabljaš z dodatnim daljincem z miško.
polde

Frgazor ::

Mouse mode ima daljinec serijsko.

Kako se naredi swipe oz. scroll na temu ali kakšnemu drugemu daljincu pa niti googlu ni jasno...

polde66 ::

Tisti mouse na original daljincu je en bog pomagaj. Lahko si za par eur naročiš iz aliexpresa kak bluetooth daljinec. Al pa za foro vtakneš v usb pc miško z usb. Tolko da vidiš kako stvar funkcionira.
polde

Frgazor ::

Bluetooth daljinec imam in z njim je isto, ker ni možno scrollat in swipat. Z miško pa dela scroll s koleščkom, tako, da je napol uporabno.

polde66 ::

Ta daljinec ki ga imaš verjetno ni bluetooth, če pa že je pa miške nima vsaj ne wireless. Torej potrebuješ dodatni daljinec bluetooth z miško ali daljinec na usb z miško. Imam android box z navadnim androidom 11, naložil sem si netflix z aptoideTV.apk in sicer ver. 8.117. Meni deluje vse ok. Seveda ni v 4k resoluciji ampak deluje pa čisto vse in čisto normalno. Ne vem kje si delaš problem. Uporabljam pa dodatni daljinec na usb, ki ima miš
recimo nekaj v tem stilu: https://www.aliexpress.com/item/1005007...
Meni dela tudi ta.
https://www.aliexpress.com/item/1005005...
polde

polde66 ::

Imam Xgimi Elfin projektor z androidTV 10. Na njem sem imel tudi verzijo aplikaije za netflix, ki ji poteče rok uporabe julija. Inštaliral sem si zgornjo verzijo netflixa z apotoideTV in deluje normalno z original daljincem od projektorja, ki v tem primeru ko greš v aplikacijo postanejo smerne tipke kot miš, vse deluje normalno. Sem dodal samo za probo še G20BTS dodatni bluetooth daljinec in prav tako vse deluje kot treba.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

AtaStanko ::

Kaj je razlika med Strong Leap-S3+ in Strong Leap-S1? Ali je S3+ sploh 4K? Zakaj je S1 120€ med tem ko je S3+ samo 45€ pa so karakteristike skorajda ne enake.

polde66 ::

Strong S1 je starejši model, zakaj je cena taka ve samo podajalec.
Strong leap S3+ je novejši model katerega cena je trenutno smešna. Osnovna cena je bila 59 eur. Karakteristike so pa povsem različne v prid s3+ seveda (bluetooth 4.2 vs 5.0, 8 gb prostora vs 16 gb, amlogix x2 (verjetno) procesor vs amlogic y4, podpora hdr vs hdr, vision....androidTV 10 vs googleTV android 11, dolby atmosa s1 nima)
Po obliki je s1 podoben mecoolu km2. Verjetno gre za isti model samo druga firma v ozadju je pa Skyworth, ki izdeluje softver za vse boxe (nokia, mecool, thomson, homastics)
Stari boxi ala mecool km2, nokia 8000 imajo še vedno navite cene iz neznanega razloga.
polde

SL4FKO ::

Iščem (po vsej logiki) BT daljinec, OBVEZNO S ŠTEVILČNICO, ki deluje z Google TV. Če kdo kaj takšnega uporablja prosim za link oz. nasvet.
««
17 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Xplore TV (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Omrežja in internet
1176216245 (1787) polde66
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341145713 (17504) zitrus
»

Xiaomi Mi TV Stick

Oddelek: Zvok in slika
153875 (2450) rejven

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561130588 (390595) Mavrik

Več podobnih tem