» »

Optika telemach, telekom

Optika telemach, telekom

onemarko ::

Ker se je telekom odločil v našem naselju položiti optiko (polek že obstoječe telemachove), sem si vzel minuto, da bi preveril ponudbo obeh ponudnikov.

Kar me preseneča, je to, da so hitrosti na bakru poenotene s hitrostjo na optiki - nesimetrične.

V tem trenutku imamo paket Gold Trojka Extra Optika pri telemachu, kjer je od začetka bila oglaševana hitrost 150/150, vmes pa so povečali na 200/150.

Pri telemachu - eon light je 150/10, eon premium 600/60
Pri telekomu - neo a je 100/10, neo c 350/40


Zna kdo pojasniti, zakaj z novimi paketi ni več simetrične hitrosti na optiki? Ali je vmes nastala kaka nova tehnična omejitev, ali je to samo marketing bullshit? Sem kaj spregledal?

Master_Yoda ::

Mozno da je kaksna GPON omejitev, ker so spaali na opremi. Pa 100% so proti temu da si folk doma serverje dela, etc. Sam imam tudi nesimetricno 100/20 pri A1, pa predvidevam da imam p2p telekomovo optiko )eden izmed prvih ko so z optiko zaceli, takrat se mislim da niso delali GPON - in je takrat hitrost bila simetricna 20/20).
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

GPON je še vedno 1:2 v prid downloadu.

Večinoma je birokracija je tu, ne tehnika.

iwasbilbo ::

Se sploh kje da naročiti gigabit/gigabit internet?

OmegaBlue ::

Seveda se da, a pri nekaterih je to omejeno na poslovne pakete. Je pa res da ponavadi moraš za prosit za ponudbo, nekakšen trend zadnje čase je skrivate cene in hitrosti ki so na voljo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Voluharr ::

Tudi T-2 je šel na GPON...

Mikrohard ::

To ni nič drugega kot birokracija... poenotili so hitrosti na kablu in optiki... posledično so znižali upload na optiki (in hkrati zvišali na kablu).

zasekaroza ::

Jaz imam pri telekomu in je max upload, ki ga lahko imam 40. Če bi vzel poslovni paket pa 1000. Na isti liniji. Se pravi je vse skupaj nateg.

Mikrohard ::

Sedaj je dal Telekom ven paket "supernet", kjer lahko dobiš 600/60. Še vedno precej asimetrično... ampak več od 40.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Omrežja in internet
1917591803 (2248) MrStein
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11948322 (18562) solatko
»

Zakaj telekom na optiki za domače uporabnike umetno omejuje upload na sramotnih 40 mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9623015 (17440) korenje3
»

garantiran upload na optiki - T-2 ali telekom?

Oddelek: Omrežja in internet
255157 (4200) mojster_joni
»

Telemach, boj proti višjemu UPLOADU NA KABLU! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5121373 (19709) MacGyver141

Več podobnih tem