» »

Telemach innbox port forwarding in static ip

Telemach innbox port forwarding in static ip

cdnvmnm ::

Pozdravljeni,
odločam se za prehod na Telemach, rekli so dobim Innbox router/modem. Sem na optiki, tako predvidem po pogovoru s tehnično službo, da bo/je to model V60 isti kot na Telekomu, a drugačen vmesnik.
Zdaj pa me zanima če Innnox na Telemachu podpira NAT-Port forwarding(moram odpret 80,443 in 1194) in če podpira shranjevanje oziroma dodeljevanje statičnih ip-jev napravam v lokalnem omrežju. Sosed ima T2 in Innbox, ampak je vmesnik zelo omejen in marsičesa ne podpira.
Prilagaj slike za lažjo predstavo: https://imgur.com/a/tNyGOVs . Prosim če ima kdo na Telemachu Innbox V60 da pokaže slike od njihovega vmesnika in nastavitev, ki jih omogoča.
Hvala!
 a

a

  • spremenilo: cdnvmnm ()

SeMiNeSanja ::

Zakaj si raje ne kupiš lastni router, providerjevega pa daš nastaviti v bridge način? Tako boš vsaj vedel 'kaj imaš' in ne boš rabil vzdihovati nad ISP-jem, kaj omogoča ali ne omogoča njegov uporabniški vmesnik.

NAT že v osnovi podpira vsak usmerjevalnik. Port forward se tudi da nastaviti praktično na vsakem usmerjevalniku - vprašanje je le, koliko portov ti kateri dovoljuje preusmerjati.

Podobno je z DHCP strežnikom na usmerjevalniku. DHCP ima vsak usmerjevalnik, DHCP rezervacije tudi večina omogoča - se pa spet zatakne pri številu rezervacij, ki jih lahko definiraš. Kakšnemu nizkocenovnemu usmerjevalniku poide 'sapa' že pri desetih rezervacijah...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Highlag ::

Sam sem bil na istem. Žal Innobox ni uspel forwardirat porta kljub ustreznim nastavitvam na innboxu in routerja na moji strani. Na koncu so mi nastavili oni, sem pa izgubil dostop do innboxa.
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013533 (2879) verto
»

siol tv na lede/openwrt usmerjevalniku

Oddelek: Omrežja in internet
233090 (2520) XS!D3
»

Router TP-Link TL-WR740N kot switch

Oddelek: Omrežja in internet
133386 (2421) SeMiNeSanja
»

strežnik skozi dva ruterja

Oddelek: Omrežja in internet
226491 (5797) Yohan del Sud
»

Močnejši router/switch za do 30 uporabnikov

Oddelek: Omrežja in internet
211918 (1604) Pyr0Beast

Več podobnih tem