» »

Router in modem povezava

Router in modem povezava

yyyeb ::

Živjo, imam nekaj začetniških vprašanje glede routerja. V enem nadstropju imam od ponudnika komunikacij modem, ki bi ga rad povezal z routerjem v drugem nadstropju. Na router priklopim dovodni UTP kabel. Sedaj mi ostanejo 4 izhodi. A je vseeno katerega porabim za PC in katerega za TV? Moram to kaj posebej nastavljat ali lahko samo priklopim?
Kako je pa z wifijem? Je to potem isti wifi z istim geslom ali bo zgornje nadstropje imelo čisto svoj wifi?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

mihagr ::

Živijo,
Najprej začni takole: moj ponudnik interneta je "ta pa ta", povezavo imam z bakrenimi vodniki, ali koaksialnim kablom, ali optika, lahko rečeš ne vem. Potem poveš ime in/ali model naprave s katero si povezan na internet, lahko je v eni škatli samo modem, ali modem in router, ali modem in router in switch in wi-fi. Potem kaj in kako bi želel, šele potem ti lahko pomagamo tukaj na forumu.
lp

yyyeb ::

No super. Sedaj se bom moral 1 teden izobraževat, da nekaj vprašam na forumu. Zakaj je pomembno katero podjetje je ponudnik? Zakaj je pomembno, če do modema pride optika ali baker? Zakaj je pomembno katero firmo modema in routerja imam, če pa vsi delajo po istem principu? Kateri ponudnik komunikacij dandanes sploh še ponuja samo modem, brez dostopne točke in routerja? Kaj bi razlagal en kup nepotrebnih podatkov. Vprašanje je enostavno in jasno.
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

Gejspodar ::

Zato, ker se operaterji in oprema med seboj razlikujejo.

Fsegula62 ::

yyyeb je izjavil:

Zakaj je pomembno katero firmo modema in routerja imam, če pa vsi delajo po istem principu?


Mogoče zato ker si se pri tem stavku oz. vprašanju močno zmotil?

Taip4n ::

Ne gre čisto tako preprosto (vsaj ne za TV). Kot vem ima T-2 (oz. je imel) tako, da so na posameznem portu odprli televizijo. Torej ni bilo vseeno kam si vtaknil kabel od interneta oz. televizorja. Lahko se pa še malo bolj komplicira, če imaš statiko kjer imaš odprt samo en port za statiko.

Glede interneta predvidevam, da ne boš imel težav, torej iz modema v ethernet na router, za televizor pa malo dvomim da bo delovalo. Jaz imam TV uštekan direktno v T-2 modem, router gre pa v ločen vtikač.
Glede WiFi-ja odvisno kako boš nastavil. Lahko v zgornjem narediš ala repeater način (zgornji router se bo povezal na spodnjega preko starega gesla in potem oddajal naprej), lahko pa skonfiguriraš svoj wifi.

In ja, kot so že drugi povedal je pomembno kdo je ponudnik itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Taip4n ()

yyyeb ::

A pri repeater mode router dobiva signal preko utp kabla ali brezžično?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

Fsegula62 ::

yyyeb je izjavil:

A pri repeater mode router dobiva signal preko utp kabla ali brezžično?


Kakor nastaviš, opcije so obe. Seveda je spet pomembno kateri repeater imaš, lahko da tvoj ne podpira obeh opcij.

Gapi ::

Repeater je načeloma brezžični. Če je na kablu se potem imenuje AP ali access point ali dostopna točka slovensko. Kar pa ti yyyeb sprašuješ v prvem postu je pa stvar taka da ima res vsak operater svoje finte. Čeprav dobiš naprimer in pri Telekomu in T-2 Innbox kot modem sta oba nastavljena različno. Pri telekomu lahko nastavljaš direktno na innboxu pri T-2 moraš pa nastavljat preko T-2 spletne strani. Pri telekomu uporabljaš uporabniško ime in geslo za dostop do interneta pri T-2 po protokolu DHCP pridobiš IP in to je to. Da ne začnemo še z VLANi.

Router ki ga boš imel v drugem nadstropju izklopi DHCP in kabel vklopi v LAN 1. Wifi nastavi z istimi podatki kot je router od ponudnika. Samo zamenjaj kanal na katerem oddaja da ne bo isto kot router od ponudnika.
No person is rich enough,to buy back his past.

Gavran ::

yyyeb je izjavil:

No super. Sedaj se bom moral 1 teden izobraževat, da nekaj vprašam na forumu. Zakaj je pomembno katero podjetje je ponudnik?

Ker imajo opremo in omrežje različno konfigururano.

Zakaj je pomembno, če do modema pride optika ali baker?

Ker je konfiguracija omrežja (lahko) drugačna. In če imaš baker v koaksialni izvedbi (klasična kabelska) imaš TV signal za spliterjem in pred modemom

Zakaj je pomembno katero firmo modema in routerja imam, če pa vsi delajo po istem principu?

Ferrari in Scania delujeta po istem principu...

Kateri ponudnik komunikacij dandanes sploh še ponuja samo modem, brez dostopne točke in routerja?

Kje pa piše da si opremo dobil danes? Mogoče imaš modem malo starejši?

Kaj bi razlagal en kup nepotrebnih podatkov. Vprašanje je enostavno in jasno.

Če so tebi podatki nepotrebni, tudi vprašanja ni treba postavljati. Vprašanje je sicer enostavno in zelo nejasno.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

yyyeb ::

Innbox od t2 sem priklopil na asus router preko utp žice. Na routerju sem nastavil dostopno točko za wifi z istim imenom in geslom. A je ro v redu? Rad bi da obe napravi po celi hiši oddajata isti wifi z istim imenom. Nočem dveh različnih wifijev. Skrbu me, ker sedaj ne vem, če deluje router kot brezžični mesh ali pa dobiva signal preko žice. Se da to kako preverit?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

iwasbilbo ::

izklopi utp in preveri, kaj bo. če nista medsebojno kompatibilna za mesh, ne bo kar tko mesha, če narediš AP z istim imenom. lahko, da ti za nekje pol minute zmanjka povezave, ko se tvoj telefon prestavi iz enega na drugega. sem mel doma podobne težave, sem obupal in naredil 2 različna wifija.

floyd1 ::

...sem obupal in naredil 2 različna wifija.

Pri meni sta 2 različna wifija in 2 enaka (ssid in geslo) delala enako slabo glede preklapljanja telefona iz enega na drugega. Tudi jaz sem obupal in nabavil 2x ubiquiti AP. Zdaj dela ko šus.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1766544812 (108) PrimozR
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4123 124 125 126 )

Oddelek: Kaj kupiti
62881177469 (3544) Daniel
»

Kateri Mesh sistem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10114642 (962) dvihtelic
»

Ojačevalnik WiFI signala: katerega izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6032567 (2406) 135063
»

Razdelitev UTP kabla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10423352 (8314) Daniel

Več podobnih tem