» »

Osebni račun katera banka?

Osebni račun katera banka?

1
2
»

woman ::

lonewolf_ je izjavil:

Ocena m-denarnice je nizka verjetno zaradi takih, ki ne znajo uporabljati...

Hvala za pokroviteljski odgovor. :|
Pač ne znam ali nočem uporabljati m-denarnice, ti tudi najbrž ne znaš ali nočeš delati nečesa, kar znam jaz, pa ne bom vzvišena do tebe, a ne? Nismo vsi za vse in jaz pač za to nisem.
Od banke pričakujem in želim osnovne storitve in temu je bil namenjen moj prispevek, zato vljudno prosim za odgovor ter pomoč pri morebitnem iskanju druge za telebane primerne banke.
Hvala :)

Dober dan ::

DH ima tudi denarnik, torej enako kot NkBM dve aplikaciji. Prav tako NLB. Jaz razmišljam o Intesi, ampak nikjer ne zasledim feedbacka kako so kaj zadovoljni trenutni komitenti..

woman ::

Kasneje so mi na NKBM po telefonu povedali, da naj bi debetna rdeča Visa za spletne nakupe do konca tedna delala tudi z enkratnim varnostnim geslom prek sms-a, brez m-denarnice.
Plačevanje morajo končno omogočiti tudi tistim, ki nimajo pametnega telefona ali imajo starejše telefone, najbrž jih ni malo.
Brez težav sem pa rdečo Viso registrirala na PayPal in plačala HOT (kar prej direktno ni šlo), kar mi je banka dodatno zaračunala 1 U$D.
Upam, da ne bo za vsako plačilo PayPal 1 U$D doplačila, ve kdo?

lonewolf_ ::

woman je izjavil:

lonewolf_ je izjavil:

Ocena m-denarnice je nizka verjetno zaradi takih, ki ne znajo uporabljati...

Hvala za pokroviteljski odgovor. :|
Pač ne znam ali nočem uporabljati m-denarnice, ti tudi najbrž ne znaš ali nočeš delati nečesa, kar znam jaz, pa ne bom vzvišena do tebe, a ne? Nismo vsi za vse in jaz pač za to nisem.
Od banke pričakujem in želim osnovne storitve in temu je bil namenjen moj prispevek, zato vljudno prosim za odgovor ter pomoč pri morebitnem iskanju druge za telebane primerne banke.
Hvala :)


Pokroviteljski odgovor........

Ko bi vedela kolikokrat sem jih pošiljal v 3PM na začetku. Povem kako je. Moral sem trikrat na banko zaradi vnosa telefonske št., rojstni datum sem imel več let napačno vnešen itd.
Kako smo občutljivi, sploh veš kaj pomeni vzvišenost? Čisto lepo sem ti povedal...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Boobiz ::

lonewolf_ je izjavil:

Ocena m-denarnice je nizka verjetno zaradi takih, ki ne znajo uporabljati...


Ne. :))

Reviewi na playu dajo tocno sliko kaj je z appom. Kot najvecji joke pa je edini response developerjev copy pašta "pošljite svoje podatke, bomo preverli". Ocitno smo uporabniki beta testerji.

Aplikacija je trenutno v takem stanju, da povecini ne dela. Ce pa dela pa nekje v postopku od nakupa, do potrditve gre nekaj narobe v komunikaciji med appom in ostalimi sistemi.

Zgleda sicer, da je NKBM enakega mnenja kot ti, ker se jim ne mudi nicesar updejtat. Na playu je bil app nazadnje updejtan 8.12.2020. Surely, ne verjames da so vse spisali tako foolproof, da app ne potrebuje kakega popravka glede na migracije sistemov cez novo leto, ocene appa in opisanih problemov v drugi temi na ST? :D
I'm drunk, what's your excuse?

woman ::

Boobiz je izjavil:


Ne. :))

Reviewi na playu dajo tocno sliko kaj je z appom. Kot najvecji joke pa je edini response developerjev copy pašta "pošljite svoje podatke, bomo preverli". Ocitno smo uporabniki beta testerji.:D

Hvala za tvoj odgovor, veseli me, da nisem edina, ki tako mislim. :)
Tudi Dnevnik je danes objavil članek na to temo, očitno smo nekdanji uporabniki Abanke, 400.000 nas je menda, za NKBM samo številka, ki jim prinaša profit.
Tisti, ki na NKBM odgovarjajo na telefonske klice, če ti jih sploh uspe priklicati, imajo najbrž že polna ušesa pritožb in nejevolje, prav smilijo se mi. :P

lonewolf_ je izjavil:


Ko bi vedela kolikokrat sem jih pošiljal v 3PM na začetku. Povem kako je. Moral sem trikrat na banko zaradi vnosa telefonske št., rojstni datum sem imel več let napačno vnešen itd.
Kako smo občutljivi, sploh veš kaj pomeni vzvišenost? Čisto lepo sem ti povedal...

No, jaz sigurno ne mislim trikrat na banko, da bi urejala stvari, ki so samoumevne in za katere plačujem. Samo enkrat bom šla in to najbrž na drugo banko. Iz mene in za moj denar se diletanti ne bodo norčevali.
Če bi prvič napisal tako, kot si drugič, mi sigurno ne bi stopil na žulj. 8-)

woman ::

V zvezi s problemi NKBM je sicer posebna tema - https://slo-tech.com/forum/t777881/0

Dober dan ::

A ima kdo Unicredit banko, kakšne imate kaj stroške s to banko?

smacker ::

Ja, paket breskrbni, 4eur na mesec. Jaz k temu doplačam še 1 direktno bremenitev, letno članarino za kreditno kartico in sms obveščanje za dodatno kartico, skupaj malo pod 80eur/leto. Ob pristopu ti 6 mesecev ne računajo tistih 4eur, dobiš pa še do 50eur nagrade (pogojeno s trajnikom, prilivom, uporabo kreditne kartice,...), tak da maš prvo leto praktično gratis. Položnice in dvigi so v paketu, tudi v drugi valuti (npr HRK) če dviguješ na bankomatu skupine unicredit (npr Zagrebačka banka). Majo tudi ugodne kredite in varčevanja napram drugim bankam.
App majo super, spletna banka je malo posebna, ampak se je privadiš. So pa že leta 2019 ukinili SMS token, tako da je nujna uporaba njihove aplikacije na pametnem telefonu.

Sparkxl ::

"ugodbo varčevanje" pri trenutni obrestni meri? Daj razloži to malo :)

MadIggy ::

Dober dan je izjavil:

A ima kdo Unicredit banko, kakšne imate kaj stroške s to banko?

UniCredit ima zelo solidno ponudbo za spletno odprtje računa. Spletna in Mobila banka sta ena boljših na trgu, obrestne mere pa stvar pogajanj :)
EDIT: depoziti pa neobstoječi, ker jih v trenutnih razmerah nihče noče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadIggy ()

smacker ::

Ugodno napram drugim bankam => 0,50%.

SoundBlaster ::

Pozdravljeni,

kako se vam zdi kaj SKB za osebni račun? Kako je kaj njihovo spletno bančništvo? Stroški?

Hvala.

Ni nihče pri SKB da bi podelil izkušnje?

Zgodovina sprememb…

Dober dan ::

Danes sem zasledil paket Digital pri intesi. Kako ste kaj zadovolji z inteso? Kako je kaj app?

Minion1994 ::

Pozdravljeni,

ker se mi je iztekel čas študenta in sem se že zaposlil, bi rad menjal banko (trenutno sem na SKB, ki pa je za moje pojme predraga glede na to kaj ponuja.

Kreditne kartice ne potrebujem (vsaj zaenkrat še ne - imam pa tudi odprt račun pri N26). Vse položnice plačujem preko mobilne ali spletne banke. Na mesec zaenkrat plačam samo 4 položnice, bo pa v bližnji prihodnosti naraslo na okoli 8 položnic/mesec. Dobro bi bilo da so dvigi na drugih bankomatih brezplačni.
Ker imam privarčevanega že nekaj denarja, bi pri banki za katero se bom odločil, odprl tudi varčevalni račun oz. se bom odločil za vlaganje v delnice, ETF, vzajemne sklade,...torej dobri finančni svetovalci so samo +

Sam sem sicer že malo pregledal ponudbe, vendar bi rad slišal mnenja oz. izkušnje drugih uporabnikov.

Hvala

hopsy ::

Kako ste kaj zadovoljni tisti, ki ste pri Intesi. Trenutno sem pri nkbm oz. otp :/

Se da preko mobilnega brskalnika urejat vse ali nujno zelijo app? Se rabi kaksne certifikate ali. fizicne generatorje pri uporabi?

Tezijo kaj ce imas za normiran s.p en dva priliva mesecno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hopsy ()

barakus ::

Prosim za nasvet, katera banka ima trenutno najcenejši račun, rabim samo za dobivanje plače in prenakazovanje na N26 / revolut.

DjTonic ::

Tole je ugodno https://www.intesasanpaolobank.si/prebi...

sicer pa jaz imam Sparkasse udobni pozitivni račun ni vodenja, je pa potrebno imeti gor vedno 1k eur.


Dobro deluje s kombinacijo Curve/Vivid/N26. Več info ZS

Utk ::

barakus je izjavil:

Prosim za nasvet, katera banka ima trenutno najcenejši račun, rabim samo za dobivanje plače in prenakazovanje na N26 / revolut.

Zakaj pa ne bi plače dobival direkt na N26?

čarli ::

barakus je izjavil:

Prosim za nasvet, katera banka ima trenutno najcenejši račun, rabim samo za dobivanje plače in prenakazovanje na N26 / revolut.


Sberbank direkt
https://www.sberbank.si/osebne-finance/...

Edin na revolut se baje ne da prenakazovat. Čeprav zadnji odstavek razumem kot da ni (več) problemov s tem
https://www.sberbank.si/o-sberbank/novi...

BCSman ::

Hm delavska podražila paketni račun in 4.50 na 5.95, sedaj je nova KBM ugodnejša :D

jernejl ::

Pri Sberbank piše: "Imetnik Direkt računa mora nanj prejemati redne mesečne prilive (plača ali pokojnina) in uporabljati Sberbank spletno banko.".
A ima kdo izkušnje/informacije, kaj se zgodi, če račun uporabljaš brez rednih mesečnih prilivov?

Podobno je pri Intesi: "* Transakcijski račun je namenjen aktivni uporabi (prejemanju prilivov, izvrševanju plačilnih transakcij in drugim namenom, povezanim z opravljanjem bančnih storitev) ter ne zgolj hrambi denarja."
Ima kdo kake informacije, kaj pomeni aktivna uporaba (je kak pogoj, koliko transakcij/mesec ali kaj podobnega) in ali to v praksi preverjajo?

sicer pa jaz imam Sparkasse udobni pozitivni račun ni vodenja, je pa potrebno imeti gor vedno 1k eur.
Tole so pa očitno ukinili (oziroma ga vsaj ni več mogoče na novo odpreti), ker ga nimajo več na aktualnem ceniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

ubermensch ::

BCSman je izjavil:

Hm delavska podražila paketni račun in 4.50 na 5.95, sedaj je nova KBM ugodnejša :D


Pri delavski si zrihtaš osnovni paket in možnost uporabe spletne banke in imaš vse kar rabiš za 2.5 eur na mesec.

BCSman ::

In zraven še plačevat provizije za 15 položnic?
Razen če jih plačuje foter, potem ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

ubermensch ::

BCSman je izjavil:

In zraven še plačevat provizije za 15 položnic?
Razen če jih plačuje foter, potem ok.


Si že slišal za N26 ali Revolut, kjer imaš vse brez provizij ali živiš pod kamnom? Plačo dobivaš na DH in si za tekoče stroške prenakažeš na N26/Revolut in imaš poceni enega najcenejših načinov kako priti skozi.

Zgodovina sprememb…

Mike_Rotch ::

Zakaj pa potem rabiš DH, če imaš tako ali tako N26/Revolut?

Dober dan ::

DH+Revolut=mati božja8-). Če imaš klasik banko, potem je Revolut boljši od N26. V nasprotnem primeru je pa verjetno boljši N26. Instant topup brez provizije zmaga. DH za prihranke, plačo in nasploh kopičenje denarja, Revolut pa za sprotno potrošnjo. Je lažje vodit finance, če imaš ločen račun za denar namenjen zapravljanju skozi mesec. Mi pa ni jasno, a ste tu res sami socialci, ali dejansko zaupate ves svoj denar po par k na računu, eni Neobanki? Jurja je max, kar bi nakazoval na te ustanove..

Mike_Rotch ::

H za prihranke, plačo in nasploh kopičenje denarja, Revolut pa za sprotno potrošnjo. Je lažje vodit finance, če imaš ločen račun za denar namenjen zapravljanju skozi mesec.


Revolut ima Vaulte, N26 ima Spaces za take stvari. Da ti ni treba imeti ločenih bančnih računov za to.

Mi pa ni jasno, a ste tu res sami socialci, ali dejansko zaupate ves svoj denar po par k na računu, eni Neobanki? Jurja je max, kar bi nakazoval na te ustanove..


Delavska hranilnica je sicer res ena majhna lokalna banka brez resnega kapitala. Ampak ima licenco banke kar pomeni, da morebitne izgube do 100k krije država.

Dober dan ::

Kolikor sem gledal, pri N26 Spaces dobijo ločene IBane. Če je že, oz. kdaj točno se bo to zgodilo, pa ne vem točno, saj sem ta podatek bežno zasledil na Twiterju. Sicer pa pri AVG likvidnosti 1kEUR mesečno je vse to brezpredmetno in je bolje poslovati z gotovino. Je manj problemov. Za prihranke, npr. 20, 30 in več kEUR se je pa bolje šetat po ulici do šaltra, ko kaj "zagusti". In ravno zaradi slednjega, je fino, če imaš dva računa. Seveda pri različnih bankah.

Zgodovina sprememb…

blink ::

Dober dan je izjavil:

DH+Revolut=mati božja8-). Če imaš klasik banko, potem je Revolut boljši od N26. V nasprotnem primeru je pa verjetno boljši N26. Instant topup brez provizije zmaga. DH za prihranke, plačo in nasploh kopičenje denarja, Revolut pa za sprotno potrošnjo. Je lažje vodit finance, če imaš ločen račun za denar namenjen zapravljanju skozi mesec. Mi pa ni jasno, a ste tu res sami socialci, ali dejansko zaupate ves svoj denar po par k na računu, eni Neobanki? Jurja je max, kar bi nakazoval na te ustanove..


Kaj se ti zdi bolje pri Revolut napram N26?

delavec44 ::

Top up s kartico, sepa instant payments, direktne bremenitve vidiš preden se trgajo...

Mike_Rotch ::

Kolikor sem gledal, pri N26 Spaces dobijo ločene IBane.


Nope. Po defaultu je vse na istem ibanu.

Za prihranke, npr. 20, 30 in več kEUR se je pa bolje šetat po ulici do šaltra, ko kaj "zagusti". In ravno zaradi slednjega, je fino, če imaš dva računa. Seveda pri različnih bankah.


Jaz imam dva računa, enega pri Revolutu enega pri N26.

Ne vidim scenarija, ko bi osebni obisk banke rešil kaj več kot online.

BCSman ::

ubermensch je izjavil:

BCSman je izjavil:

In zraven še plačevat provizije za 15 položnic?
Razen če jih plačuje foter, potem ok.


Si že slišal za N26 ali Revolut, kjer imaš vse brez provizij ali živiš pod kamnom? Plačo dobivaš na DH in si za tekoče stroške prenakažeš na N26/Revolut in imaš poceni enega najcenejših načinov kako priti skozi.


Paket komplet kbm 5eur, neomejeno položnic, ali mešetarjenje z nekimi tujimi bankami + 2,5 DH in stalno živet v stresu da preko nekih skype meetov ne pridem več do denarja?

Mike_Rotch ::

A DH po novem uporablja skype meete?

gansta ::

BCSman je izjavil:

ubermensch je izjavil:

BCSman je izjavil:

In zraven še plačevat provizije za 15 položnic?
Razen če jih plačuje foter, potem ok.


Si že slišal za N26 ali Revolut, kjer imaš vse brez provizij ali živiš pod kamnom? Plačo dobivaš na DH in si za tekoče stroške prenakažeš na N26/Revolut in imaš poceni enega najcenejših načinov kako priti skozi.


Paket komplet kbm 5eur, neomejeno položnic, ali mešetarjenje z nekimi tujimi bankami + 2,5 DH in stalno živet v stresu da preko nekih skype meetov ne pridem več do denarja?


??? Kak stres, kje je bil kdaj problem?

kriko1 ::

Dober dan je izjavil:

Danes sem zasledil paket Digital pri intesi. Kako ste kaj zadovolji z inteso? Kako je kaj app?

Vedno slabse. V novem appu celo osnovne stvari kot potrjevanje transakcij vcasih poka po sivih.
Alternativno mi je ponudilo QR kodo, ki je pa imela 24x24px in bi rabil elektronski mikroskop za jo skenirat.
Management virtualnih kartic je polomljen (blokiraj / ukini). Prevodi so dvoumni oz. v splosnem slabi.

Za foro sem zelel pogledat informativni izracun kredita, naslednji dan me klicejo da je slo nekaj narobe in ce porinejo naprej zahtevek za kredit(nisem tega zelel).

Dvomim da je bilo kaj testirano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka) (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53888530 (78) MrStein
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139029 (2280) TrumpDonald
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052588 (2111) cortez
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617119511 (8816) Karen
»

Abanka-Katastrofa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10118386 (10233) w0mbat

Več podobnih tem