» »

Osebni račun katera banka?

Osebni račun katera banka?

«
1
2

Zstiller ::

Pri kateri banki se splača odpreti osebni račun, da je najmanj stroškov?

VaeVictis ::

To tudi meni zanima, če je že kdo delal kako primerjavo med bankami!
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

McHusch ::

N26.

VaeVictis ::

McHusch je izjavil:

N26.


Si imel že kake probleme z N26?

Kaj se zgodi v primeru, da imaš probleme.

Pri recimo NLB (pa nisem fan) greš do prve poslovalnice, kaj pa pri N26?

Wirecard scam je še prenov, da bi zaupal svoj primarni račun N26.
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

Steinkauz ::

Če imaš nad 1000eur sparkasse.
Drugače delavska.

Najcnej če še kombiniraš z revolut/n26.

VaeVictis ::

Steinkauz je izjavil:

Če imaš nad 1000eur sparkasse.
Drugače delavska.

Najcnej če še kombiniraš z revolut/n26.


Zakaj Sparkasse?
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

techfreak :) ::

Ker imas zastonj racun (vodenje, spletna/mobilna banka), ce imas na racunu vedno vsaj 1000 EUR.

Dodatno si vzames se mBills/N26/Revolut, da dobis debetno Viso/Mastercard, ter da lahko zastonj nakazujes denar oz. placujes poloznice.

_Sajmon_ ::

Zakaj Sparkasse: ker če imaš v povprečju >1000EUR na računu čez mesec, potem ni stroškov vodenja računa (Udobni pozitivni račun paket). Imaš pa potem provizijo pri trajnikih in plačevanju računov. No, si omisliš še N26 za to, pa je.

techfreak :) je izjavil:

Ker imas zastonj racun (vodenje, spletna/mobilna banka), ce imas na racunu vedno vsaj 1000 EUR.

Dodatno si vzames se mBills/N26/Revolut, da dobis debetno Viso/Mastercard, ter da lahko zastonj nakazujes denar oz. placujes poloznice.


Iz splošnih pogojev: V kolikor je na Udobnem pozitivnem računu povprečno stanje višje od višine 1000 EUR, se mesečni strošek vodenja računa ne obračuna. Za izračun povprečnega stanja se upošteva promet na EUR podračunu od zadnjega dne prejšnjega meseca do predzadnjega dne tekočega meseca ter število dni v mesecu obračuna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Sajmon_ ()

HappyPills ::

Točno tako mam jaz. Sparkasse + Revolut.

Kn3dL ::

Tudi Direkt račun od sberbank ni slab za 1 eur na mesec https://www.sberbank.si/osebne-finance/...

Pa še povežeš ga lahko za instanto polnjenje na mbills.

jocoj ::

Delavska hranilnica. Do 29 let s statusom zastonj, brez statusa in zaposlen 12 eur na leto. Za starejše digitalni paket 4.5 eur na mesec all inclusive.

Ganon ::

DH je do sedaj vedno bila najugodnejša.

noob96 ::

DH ima edino slabost da nima debetne vise za plačila na spletu, tako da potrebuješ za spletna plačila potem neko drugo kartico ki pa jo seveda plačuješ

satfinder ::

mBills Mastercard je brezplacen (se lahko uporabi za spletna
placila, ...)
Korak do konca in Naprej :).

steev ::

noob96 je izjavil:

DH ima edino slabost da nima debetne vise za plačila na spletu, tako da potrebuješ za spletna plačila potem neko drugo kartico ki pa jo seveda plačuješ

Zato pa vzameš kreditno, da ne rabiš pred vsakim nakupom razmišljat, koliko maš na računu. Celih 10 al kok eur na leto. Vau.
:|

PgSurfer ::

DH ima možnost debetnega Mastercarda.

WhiteLenate ::

noob96 je izjavil:

DH ima edino slabost da nima debetne vise za plačila na spletu, tako da potrebuješ za spletna plačila potem neko drugo kartico ki pa jo seveda plačuješ

Odvisno od starosti kartice. Pred časom je DH navadne Maestro kartice nadomestila z debetno MC za vse račune, ta pa omogoča tudi spletna plačila.

Zstiller ::

Da malo obudim temo, trenutno imam osebni račun na DH, pa me zanima kje je najcenejša možnost plačevanja položnic, ker se jih je precej nabralo. Trenutno gledam revolut, kjer samo skeniraš kodo pa ni provizije, zanima me kako povežeš svoj račun z revolut, da lahko plačuješ.

otago ::

N26 ima brezplačno vodenje, nakazila znotraj evrozone, 3 dvigov na bankomatih. Link.
Revolut cenik.

Peter18 ::

Pri N26 ne moreš samo slikat položnice / skenirati kode, ampak moraš prepisovat. A pri revolut gre to kaj lažje?

Zstiller ::

Trenutno me zanima samo revolut za zastonj plačevanje položnic. Jaz sem zasledil da poskeniraš kodo na položnici in plačaš in je brez provizije zato me pa tudi zanima. Zdaj me bolj zanima kako povezat moj DH račun z revolut da lahko plačujem.

delavec44 ::

Kolikor jaz vem ti nobena tuja banka ne omogoča skeniranja naše QR kode. Za te namene imam Mbills kjer tudi ni provizije.

modelno1 ::

Nimajo podpore za našo QR kodo, majo pa nekatere podporo za EPC QR kodo.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zstiller ::

delavec44 je izjavil:

Kolikor jaz vem ti nobena tuja banka ne omogoča skeniranja naše QR kode. Za te namene imam Mbills kjer tudi ni provizije.


A lahko malo opišeš kako je njegova uporaba?

delavec44 ::

Mbills je denarnica. Torej ne dobiš svojega TRR in je ni potrebno prijavljati na FURS. Lastnik je Petrol. Ima svojo temo tu in jo lahko najdeš.
Od kar za polog gotovine računajo provizijo pač denar nakažeš gor iz primarne banke (tu je zelo pomemben sklic) in nato z njim plačuješ položnice. Ali preko slikanja QR kode, direktne bremenitve, ročnega vnosa UPN... To je vse zastonj. Dobiš tudi mastercard debetno kartico.

Ne dela google pay, dela pa garmin pay in plačilo preko črtne kode na kar veliko mestih po Sloveniji in spletu.

Zgodovina sprememb…

beweiss ::

_Sajmon_ je izjavil:

Zakaj Sparkasse: ker če imaš v povprečju >1000EUR na računu čez mesec, potem ni stroškov vodenja računa (Udobni pozitivni račun paket). Imaš pa potem provizijo pri trajnikih in plačevanju računov. No, si omisliš še N26 za to, pa je.

techfreak :) je izjavil:

Ker imas zastonj racun (vodenje, spletna/mobilna banka), ce imas na racunu vedno vsaj 1000 EUR.

Dodatno si vzames se mBills/N26/Revolut, da dobis debetno Viso/Mastercard, ter da lahko zastonj nakazujes denar oz. placujes poloznice.


Iz splošnih pogojev: V kolikor je na Udobnem pozitivnem računu povprečno stanje višje od višine 1000 EUR, se mesečni strošek vodenja računa ne obračuna. Za izračun povprečnega stanja se upošteva promet na EUR podračunu od zadnjega dne prejšnjega meseca do predzadnjega dne tekočega meseca ter število dni v mesecu obračuna.


Malo me mede ta Sparkasse izračun povprečnega stanja na Udobnem pozitivnem računu: če je na EUR podračunu zadnjega dne prejšnjega meseca bilo 6000€, predzadnjega dne tekočega meseca pa samo 300€, je povprečno stanje še vedno višje od 1000 EUR?

Zstiller ::

delavec44 je izjavil:

Mbills je denarnica. Torej ne dobiš svojega TRR in je ni potrebno prijavljati na FURS. Lastnik je Petrol. Ima svojo temo tu in jo lahko najdeš.
Od kar za polog gotovine računajo provizijo pač denar nakažeš gor iz primarne banke (tu je zelo pomemben sklic) in nato z njim plačuješ položnice. Ali preko slikanja QR kode, direktne bremenitve, ročnega vnosa UPN... To je vse zastonj. Dobiš tudi mastercard debetno kartico.

Ne dela google pay, dela pa garmin pay in plačilo preko črtne kode na kar veliko mestih po Sloveniji in spletu.


Trenutno imam na DH samo osebni račun brez spletne banke ali lahko nastavim v mBill ,da mi vzame iz transakcijskega računa vsak mesec tisto vsoto za položnice brez provitije ali moram uporabit UP nalog ki je pa plačljiv

googleg1 ::

@beweiss Racuna se kot sestevek stanja na racunu konec vsakega dne in potem se to deli s stevilom dnem. Sepravi ce ti tekom dneva pade stanje pod 1000EUR in potem dobis priliv, se to ne bo upostevalo v povprecno stanje. Ce pa pade stanje pod 1000EUR in cez 2 dni dobis priliv, potem se bo za povprecno stanje upostevata ta dva dni v procentu 2/(stevilo dni v mesecu).

delavec44 ::

beweiss je izjavil:

_Sajmon_ je izjavil:

Zakaj Sparkasse: ker če imaš v povprečju >1000EUR na računu čez mesec, potem ni stroškov vodenja računa (Udobni pozitivni račun paket). Imaš pa potem provizijo pri trajnikih in plačevanju računov. No, si omisliš še N26 za to, pa je.

techfreak :) je izjavil:

Ker imas zastonj racun (vodenje, spletna/mobilna banka), ce imas na racunu vedno vsaj 1000 EUR.

Dodatno si vzames se mBills/N26/Revolut, da dobis debetno Viso/Mastercard, ter da lahko zastonj nakazujes denar oz. placujes poloznice.


Iz splošnih pogojev: V kolikor je na Udobnem pozitivnem računu povprečno stanje višje od višine 1000 EUR, se mesečni strošek vodenja računa ne obračuna. Za izračun povprečnega stanja se upošteva promet na EUR podračunu od zadnjega dne prejšnjega meseca do predzadnjega dne tekočega meseca ter število dni v mesecu obračuna.


Malo me mede ta Sparkasse izračun povprečnega stanja na Udobnem pozitivnem računu: če je na EUR podračunu zadnjega dne prejšnjega meseca bilo 6000€, predzadnjega dne tekočega meseca pa samo 300€, je povprečno stanje še vedno višje od 1000 EUR?



Vzameš stanje po dnevih za vsak dan v mesecu in izračunaš iz tega povprečje. Kolikor sem videl delajo tako.

Zstiller je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Mbills je denarnica. Torej ne dobiš svojega TRR in je ni potrebno prijavljati na FURS. Lastnik je Petrol. Ima svojo temo tu in jo lahko najdeš.
Od kar za polog gotovine računajo provizijo pač denar nakažeš gor iz primarne banke (tu je zelo pomemben sklic) in nato z njim plačuješ položnice. Ali preko slikanja QR kode, direktne bremenitve, ročnega vnosa UPN... To je vse zastonj. Dobiš tudi mastercard debetno kartico.

Ne dela google pay, dela pa garmin pay in plačilo preko črtne kode na kar veliko mestih po Sloveniji in spletu.


Trenutno imam na DH samo osebni račun brez spletne banke ali lahko nastavim v mBill ,da mi vzame iz transakcijskega računa vsak mesec tisto vsoto za položnice brez provitije ali moram uporabit UP nalog ki je pa plačljiv


Ne, samo nakazilo na mbills preko UPN naloga. Le sberbank ima opcijo da povežeš neposredno na TRR.

Zgodovina sprememb…

modelno1 ::

Imaš tudi možnost mesečne direktne bremenitve.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

delavec44 ::

Je res, samo je cena navadno enaka kot če sam nakažeš preko UPN. Odvisno od banke.

Torej hvala za popravek. Zgoraj sem narobe odgovoril. Je možno.

Zgodovina sprememb…

Zstiller ::

Ok naj me kdo popravi če kaj ni prav: iz NKBM predplačniške kartice dam denar na paypal provizije ni, iz paypala si nakažem na revolut, kjer prav tako ni provizije. Iz tod plačujem položnice. In je celoten postopek zastonj ali sem kaj zgrešil?

delavec44 ::

Zakaj rabiš paypal? Na revolut lahko topupaš direktno iz bančne kartice.

Verjetno pa ni zastonj, da denar spraviš na NKBM kartico?

Zstiller ::

NKBM predplačniška je zastonj polnjenje na okencu, paypal zato, ker ne vem če je zastonj direktno iz kartice na revolut.

techfreak :) ::

Iz kreditne/debetne kartice je zastonj topup na Revolut.

Zstiller ::

Potem pa super tole, bom javil, ko stestiram obe opciji.

Greg91 ::

Koliko v povprečju prihranite z vsemi temi kolobocijami? Oziroma morda obratno, koliko imate v poprečju mesečnih stroškov? Ne me narobe razumeti, imam tako Revolut kot N26, ampak od prihoda Curve (za povezavo z Apple Pay), ne vidim ravno neke pretirane koristi v primerjavi s kakšno klasično banko.

Zstiller ::

Okrog 80€ na leto preračunano, samo za položnice. Pa vsi hočejo del tvoje plače in kar naprej se višajo stroški za storitve, kjer se podražitev ne odraža z ničemer v kvaliteti storitve.

BCSman ::

Morda ve kdo za kako domačo banko, ki bi ponujala račun izključno za imeti položen denar gor, brez nobenih stroškov vodenja računa. Včasih je bilo to mogoče pri abanki in pri addiko v namen sprostitve depozita... niti centa na mesec ne daš in imaš denar gor, neodvisno ali je depozit še aktiven ali ne. Kaj pa brez sklenitve depozita?

Kripto mesi ::

Že 100x omenjeno. Sparkasse pozitivni udobni račun ima zastonj vodenje, če imaš na računu več kot 1000€.

BCSman ::

Eh vidim da ima sparkasse poslovalnice po celi Sloveniji, razen na našem koncu, kjer je samo svetovalna enota za poslovne subjekte :/

delavec44 ::

Poslovalnico rabiš samo 1x, da odpreš račun.

techfreak :) ::

Je obisk najblizje poslovalnice Sparkasse dovolj tehten razlog za preckanje obcine?

bluefish ::

Hm, ravno gledam BKS Bank. "Paket za mlade" je brez stroška vodenja računa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

delavec44 ::

techfreak :) je izjavil:

Je obisk najblizje poslovalnice Sparkasse dovolj tehten razlog za preckanje obcine?


Po moje ja, saj je izjema za storitve, ki jih v tvoji občini ni.

WRC555 ::

Zstiller je izjavil:

Ok naj me kdo popravi če kaj ni prav: iz NKBM predplačniške kartice dam denar na paypal provizije ni, iz paypala si nakažem na revolut, kjer prav tako ni provizije. Iz tod plačujem položnice. In je celoten postopek zastonj ali sem kaj zgrešil?


Je provizija iz NKBM predplačniške kartice, če nakažeš denar na drugo banko oz. v čem je prednost te kartice?

Invictus ::

BCSman je izjavil:

Morda ve kdo za kako domačo banko, ki bi ponujala račun izključno za imeti položen denar gor, brez nobenih stroškov vodenja računa. Včasih je bilo to mogoče pri abanki in pri addiko v namen sprostitve depozita... niti centa na mesec ne daš in imaš denar gor, neodvisno ali je depozit še aktiven ali ne. Kaj pa brez sklenitve depozita?

Skoraj vsaka banka ima varčevalni račun, ki ne stane nič...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

woman ::

NKBM je pojedla Abanko, ki sem ji bila dolga leta zvesta in bila z njo tudi zadovoljna, z NKBM pa nisem več.
Na Abanki sem imela debetno Viso, ki sem jo uporabljala izključno za spletne nakupe, NKBM pa zdaj za debetno Viso zahteva aplikacijo m-denarnica, ki ima na Google Play oceno 1,3 in zraven zahteva dodatno varnostno preverjanje (prstni odtis ipd.)!!!
Na Abanki sem imela kredit, ki še ni odplačan in ga tudi ne morem naenkrat poplačati.
Verjetno bom zamenjala banko, zaenkrat ne razmišljam in ne potrebujem drugega kot osebni račun, debetno Viso (ali drugo), spletno banko, varčevalni račun in prenos ali najem novega kredita za poplačilo sedanjega. Druge stvari me trenutno ne zanimajo, se pravi samo osnovne stvari za telebane brez obvezne aplikacije.
Na računu sicer večinoma nimam 1.000 evrov ali več, zato banke, ki imajo ta pogoj, ne pridejo v poštev.
Prosim, če mi lahko svetujete, katera banka bi bila zame primerna, nagibam se k DH.
Hvala lepa! :)

lonewolf_ ::

Ocena m-denarnice je nizka verjetno zaradi takih, ki ne znajo uporabljati... če zahteva poleg vsega še prstni odtis- super, več varnosti :) Pa z m-Denarnico je končno prišlo NFC plačilo...

Glede NKBM, v zadnjih dveh letih so marsikaj porihtali, vse kar urejam ali preko telefona ali računalnika je dosti bolj pregledno, kot je bilo.

Sem bil prvo tudi razočaran, ker je predhodna PBS imela stvari v nulo porihtane. But they're getting there.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Invictus ::

Mislim, a res ne morete zamenjati banke, če je zanič?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka) (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53888608 (156) MrStein
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139058 (2309) TrumpDonald
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052596 (2119) cortez
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617119544 (8849) Karen
»

Abanka-Katastrofa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10118388 (10235) w0mbat

Več podobnih tem