» »

KASKO

KASKO

Motion ::

Eno vprašanje.
Po treh letih mi je pretekel lizing avta in s tem tudi obvezen kasko pri lizing hiši. Kasko je bil zavarovan na dejansko prodano ceno avta (cca 17.5k). Sedaj sem kasko želel naredit pri drugi zavarovalnici, kjer mam ostala zavarovanja, pa mi pravjo da je dejanska vrednost zavarovanega vozila 25K (prodajna cena avtomobila brez popustov 3 leta nazaj). KAko je lahko avto po treh letih uporabe vreden več kot nov? Kakšno nategovanje je to?

fikus_ ::

Pri kasku ti pri vseh zavarovalnicah za vrednost avta vzamejo polno prodajno ceno novega (brez popustov), z leti pa dajo popust na zavarovanje glede na starost vozila. Tako da ni nateg ampak poslovna strategija zavarovalnic.

Motion ::

Zakaj pa potem že na začetku pri porsche zavarovalnici ni bla upoštevana ta vrednost? In zakaj potem ni upoštevan ta popust sedaj pri zavarovanju 3 leta starega vozila?

LapD ::

Ti si dejansko imel popust na kasko za prva tri leta verjetno zato ker si vzel lizing pri tej avtohiši. Sedaj pa si na "redni" ceni (vedno se glede ceno novega avtomobila). Pri 3 leta starem avtomobilu ne boš dobil popusta zaradi "starosti" avtomobila, obstaja pa cela vrsta drugih popustov. Malo povprašaj naokrog, saj ne obstaja samo ena zavarovalnica.
web&motion designer

2dark ::

Motion je izjavil:

Zakaj pa potem že na začetku pri porsche zavarovalnici ni bla upoštevana ta vrednost? In zakaj potem ni upoštevan ta popust sedaj pri zavarovanju 3 leta starega vozila?



Ko si imel 3 leta popust, te pa očitno ni motilo.

avtohiše uredijo 50% komercijalnega popusta na kasko, če se vzame pri njih avto.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

donvito ::

Zakaj bi sploh zavaroval kasko, če je star 3 leta. Osnovno + par nujnih stvari dodatno(parking, toča, divjad ...).
Svak ima 15 let star avto in vsa leta plačuje kasko, bedak. V vseh letih ni imel nezgode, razen 1x je na parkingu enega porajsala žena in še to praskica.

WhiteAngel ::

Jah, preveč dnar jamaš ane. Najprej stroški lizinga, poj kasko, zdaj naprej drago zavarovanje. Zakaj pa ne?

Motion ::

Pač auto je še relativno nov malo kilometrov (dobre 35K) in v garanciji, zato je še kasko. Sej glede na količino kilometrov in tip poti ki jo delam se mi ga res najbrš ne splača met.

2dark ::

donvito je izjavil:

Zakaj bi sploh zavaroval kasko, če je star 3 leta. Osnovno + par nujnih stvari dodatno(parking, toča, divjad ...).
.


A ti veš, kok pride ena LEd luč? Mislim, da nimaš pojma in pišeš bedarije.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

donvito ::

Pojma nimam dihurko, daj razsvetli me. 8-) beri dodatno, tri pikice.

jero_no1 ::

Motion je izjavil:

Zakaj pa potem že na začetku pri porsche zavarovalnici ni bla upoštevana ta vrednost? In zakaj potem ni upoštevan ta popust sedaj pri zavarovanju 3 leta starega vozila?


Ali si vprašala pri Porscheju, če ti ga še naprej zavarujejo pod istimi pogoji kot do sedaj?

Utk ::

donvito je izjavil:

Zakaj bi sploh zavaroval kasko, če je star 3 leta. Osnovno + par nujnih stvari dodatno(parking, toča, divjad ...).

Parking, divjad, toča je praktično vse kar zajema kasko. Razen kraje, ki itak ni draga, ker je majhna verjetnost. Kako točno bi tu lahko kaj prišparal? Med tem in polnim kaskom je razlike morda 20%.

Svak ima 15 let star avto in vsa leta plačuje kasko, bedak. V vseh letih ni imel nezgode, razen 1x je na parkingu enega porajsala žena in še to praskica.

Zgleda da nihče v familiji pri vas ne zna računat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

donvito ::

Sam prišparam, ker še nikoli nisem imel kasko zavarovanja in ga tudi ne bom, razen to leto, ki ga časti avto hiša. Vsak avto sem še skeširal, prav tako tudi tega, ki sem ga kupil lansko leto. Ti pa zaradi mene plačuj kasko vsako leto, če te to pomirja.

Utk ::

Ti pa kar plačuj parking, divjad in točo po isti ceni kot "kasko", samo da ga nimaš, če te to pomirja...

donvito ::

Imam samo osnovno zavarovanje vsa leta, tako, da sem pomirjen. Nisem tisto pisal zase. :)

2dark ::

donvito je izjavil:

Imam samo osnovno zavarovanje vsa leta, tako, da sem pomirjen. Nisem tisto pisal zase. :)


Ko boš enkrat nabil srno bo pa jok in stok.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

donvito ::

Lahko se zgodi, do sedaj te "sreče" nisem imel, če pa že, se pa ve, kako se bo končalo; prtljažnik, lokalni mesar ...

;-) ::

Prva tri leta si imel podzavarovan avto.

Če nov avto stane 25k€ z popusti ga kupiš za 17k€ je edino pravilno, da se vzame cena 25k€ kot osnova za premijo.

Me pa prav zanima kdo je tako pameten da je podzavaroval nov avto :)

Drugače pa tisti ki pravite da imate nevem koliko delnih kombinacij brez kaska ker je "ceneje" in niste škodarji ne vrjamem".

Če nisi škodar vzameš 0.5% obitne franšize kasko in imaš ceno približno tako kot da imaš ao ao+ asistenco, divjad, stekla, točo (toča pa je itak v vsakem kasku brez odbitne franšize). Parkinga nebom komentiral, ker je najbolj neumna delna kombinacija kar jih obstaja, še bolj od Triglav nezgodnega zavarovanja potnikov, ki ga porinejo na skoraj vsako polico :)

2dark ::

donvito je izjavil:

Lahko se zgodi, do sedaj te "sreče" nisem imel, če pa že, se pa ve, kako se bo končalo; prtljažnik, lokalni mesar ...



Pa škode za jurja ali več.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848212450 (1484) kixs
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670367 (37958) ;-)
»

avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012543 (7719) BCSman
»

Še kasko zavarovanje ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10630589 (28609) D3m
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525257 (20159) theBill

Več podobnih tem