» »

Renault garancija proti koroziji 12 let, kaj pokriva

Renault garancija proti koroziji 12 let, kaj pokriva

;-) ::

Kupljen je bil Renault. Ker ima rjav most - padec na tp. Zdaj pa gledam da ima se veljavno garancijo:



A tale garancija velja na vsakokratnega lastnika? Kje si lahko preberem pogoje, med dokumenti ne najdem.

Ne mislit da imam uoanje pri 9let starem avtu da bojo kaj popravli, tudi v nakup sem sel z zavedanjem o tej tezavi a vseeno me zanima kaj je s tem predem kupim nov most.

-valvoline- ::

Zanimivo, renojcki niso znani po nekem hudem rjavenju. Prvic cujem da bi kakemu renaultu sploh pa 12 let staremu pobralo most. Vprasas na pooblascenem reno servisu pa bos dobil info.

Anney ::

Da velja oz mora, sam sem kupil avto, ki je bil iz belgije, pa mi je veljalo podaljšano jamstvo 5 let, ki je bilo plačano v belgiji, nekaj stvari sem uveljavljal na to jamstvo, pa niti avtohiša ni vedela, da to obstaja, so mi na servisu povedali.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Utk ::

Prvi pogoj so opravljeni protikorozijski, ali kakorkoli jim rečejo, pregledi na uradnem servisu. Ne, ne rabiš menjat olja na uradnem servisu za to garancijo, moraš ga pa dat vsake toliko časa njim pregledat. Lahko pa vseeno poskusiš, to se ne bi smelo zgodit.
Čudno za renoja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

;-) ::



V bistvu je bil kar dosti servisiran na pooblascencu razen zadnje leto ko je bil odjavljen.

Je pa res da je edini del ki je na avto tale most rjav in felne mal oksidirane ostalo zgleda kot da ni bilo vozeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

;-) ::

Drugace je dober razen da se nalepke potrgam in prestavna bunka nima napisanih prestav neka freaky modra.

-valvoline- ::

;-) je izjavil:



V bistvu je bil kar dosti servisiran na pooblascencu razen zadnje leto ko je bil odjavljen.

Je pa res da je edini del ki je na avto tale most rjav in felne mal oksidirane ostalo zgleda kot da ni bilo vozeno.


Sprednji most? Zgoraj je kiler? Hm, to bi lahko kiler ali kaka cev skoz hladilno tekocino po malo spuscal, pa se je to zgodilo. A je res tolk prerjavet da je za zamenjat? Dalo bi se krizem ojacat z profilom, na obeh vogalih da ne bo opazno, pa lepo spucat, vse zbrusit, pobarvat najprej z antirostom,poj z minimumom, ter na koncu z crnim kobitom za prage.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

To je pod kilerjem ja, zadaj pod motorjem je zdrav. Drug most stane 40€ se mi neda pacat pa se probne imam. Grem na renault vprasat jutri ce kaj dorecemo.

mr_chai ::

Pa kje si to vozu, po solinah ?

val46 ::

;-) je izjavil:

To je pod kilerjem ja, zadaj pod motorjem je zdrav. Drug most stane 40€ se mi neda pacat pa se probne imam. Grem na renault vprasat jutri ce kaj dorecemo.

Sej si že sam si odgovoril...za teh 40€ se je brez veze sploh zajebavat z uradnim servisom, še manj pa z kakimi "domačimi" izvedbami popravil. Škoda časa, denarja pa tud ne boš kej prišparal na tak način. Kupiš nov most in menjaš sam, al pa zapelješ do najbližjega mehanika, mu daš še par eurov in je v eni uri menjano. Pa še premaže ti ga z antikorozijskim sredstvom, pa boš dober za neki let.

-valvoline- ::

Zamenjava sp. mosta odvisno avta zna bit kar zahtevno ter precej zajebano popravilo. Sploh v primeru ce je volanska letev postavljena nanj. Seveda je najboljs zamenjat sploh ce ga dobis pocen, ampak smiselno je tut popravilo brez demontaze ker je lahko prevec dela z menjavo. Je pa problem ko je ugotovljena napaka ze v sistemu in z flikanjem te bodo verjetno spet zavrnili na tehnicnem kljub temu ce bo vredu popraviljeno z ojacitvami.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ST500 ()

VeganCyclist ::

Nočem dawnat tvoj nov avto, ampak men že na sliki zgleda, da barva sprednga odbijača in havbe ter karoserije niso enake. Če mene prašaš je blo to zaleteno in poštrihano. Tut luč, ki se vidi na sliki, zgleda kot nova po 12ih letih, kar je sumljivo. Original barva nemogoče, da tko zarjavi. Drugač so pa te garancije na prerjavenje ble skor vedno nateg. Fora je v besedi PRErjavenje. Dejansko ti mora avto zgnit čez in čez, da bi ti kaj zamenal. Luplenje barve in normalno rjavenje pleha ponavad ni blo dovolj za uveljavitev garancije.

Utk ::

No, če avto zarad rje ne gre čez tehničnega, po 9ih letih, težko temu rečeš, da ni pod garancijo, če ima kakršnokoli garancijo. Če ni bil poškodovan itd., seveda.

;-) ::

Zeleni Caj sem vedel da se bo nekdo vpiknil v to :) ni bil zaleten, mogoce je malce zaradi slike tako vidno nekaj pa je tudi res, na renoju je plastika vedno malce drugacen odtenek kot pleh, zakaj nevem na novem modusu smo imeli isto, sedaj z leti je se huje-pleh je svetlejsi od plastike.

Sem bil na servisu avto so pregledali, rjav ni most ampak del ki je nanj pritrjen-nosilec odbijaca nov stane 200EUR in dve uri dela po 50EUR tako da je 300EUR vse skupaj. O garanciji preslisijo, baje je to redna napaka in je del poceni :)

Se ne sikiram, ker sem za avto placal drobiž bom probal dobit drug del iz odpada, speskat in prasno barvat, tako da bojo se tisti za mano zadovoljni.

Bom pa se za foro probal na kakem servisu, ker mi je res zanimivo kaj obljubljajo ko kupujes avto potem pa se delajo idiote.

Je pa baje kr redek model/oprema/ohranjenost/kilometrina tak da imam ze tri cifre kam moram poklicat ce ga prodam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Utk ::

Ja, tako je to pri renoju z garancijo...

;-) ::

Zdaj se moram 1x k mehaniku da mi ga dvigne da pogledam ce sem nasel pravi del

mojsterleo ::

Garancija za korozijo velja samo za tovarniško napako, tj. korozijo ki prebija od znotraj ('mehurji'). Če ti rjavi od zunaj( mikroluknjice, praske, poškodbe) bo težka.

;-) ::

Prerjavelo je totalno. Ne vidi se prask ker samo leti stran vse.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KIA in Hyundai (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21135781 (5661) LeQuack
»

Podivjane cene novih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33351647 (14313) m0LN4r
»

Izpuljeno prednje kolo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11315570 (9842) zmaugy
»

BMW 116d kupljen pred kratkim

Oddelek: Na cesti
123181 (2858) bambam20
»

kteri avti najmanj rjavijo

Oddelek: Loža
437446 (6189) username

Več podobnih tem