» »

BMW 116d kupljen pred kratkim

BMW 116d kupljen pred kratkim

mrbungleoo9 ::

Živjo,


sem kupil BMW-ja pred kratkim (F20, 2012 letnik, serija 1) in sploh ne vem kaj je to. Sem probal iskati to napravico prek bluetootha pa nič. Če pritisnem ta srednji gumb pa se sliši le en ''beep'' skozi zvočnike avta pol pa nič - nobene spremembe da bi opazil. A kdo ve sploh kaj je to ?



Hvala :D

...:TOMI:... ::



Najbrž je bluetooth, naknadno vgrajena instalacija.
Tomi

Machete ::

Ja, tole je vgrajeno naknadno. BMW si ne bi privoščil takega tura sredi armature. Btw, zakaj ne vprašaš prejšnjega lastnika htf se to uporablja. Malo pa ma čudi, ker tale enka bi morala imeti BT serijsko vgrajen.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MacGyver141 ::

Pri 2012 letniku si moral doplačati posebej BT.

mrbungleoo9 ::

Jap, tudi meni se je zdelo, da je naknadno. Avto sem kupil prek preprodajalca (btw sem preveril reputacijo preden sem ga kupil pa so v redu) pa ni vedel haha. Še kilometre so napačno napisali (ca. 2000 km manj ima kot je bilo napisano). Sicer pa je vse ostalo v redu.
Ja, BT pa še iDrive sistem pride z drugačnim radio prejemnikom (BMW Business ali Professional, se ne spomnim natančno).

krucymucy ::

Ali pa so prevec zvrteli, pa jim ni bilo za popravljat.

mrbungleoo9 ::

Ne, sej niti ni toliko out-of-place, ko tako pogledaš. Edino me zanima kako se uporablja, saj ni imena modela gor, Google Reverse Image search pa ne pomaga kaj dosti.

Isotropic ::

katerega prodajalca pa?
sicer majo pa nekateri ti avti probleme s ketno.

Isotropic ::

katerega prodajalca pa?
sicer imajo pa nekateri ti avti probleme s ketno (ne vem kateri).

Zgodovina sprememb…

Map ::

Probleme so imeli 2.0 dizelski motorji, in imslim da je v 116 ravno ta motor. Težavo naj bi pri faceliftu odpravili, kar pomeni od 2014 naprej. Problem je obraba ketne in posledično jo lahko utrga, to pa privede do velikih stroškov. Ketno naj bi se preventivno menjalo, ker se je menda ne sliši ko je slaba.

Isotropic ::

problem je, da je draga menjava, na uradnem jo sicer menjajo zastonj, a le, če je bil vedno servisiran na uradnih.

mrbungleoo9 ::

O ketni nisem kaj dosti bral, bolj fokusiran sem bil na verigo. Sicer pa je moj prejšnji avto bila tudi enka, 118d 2008 E87. 280 000 kilometrov preden sem jo prodal :D

bambam20 ::

Map je izjavil:

Probleme so imeli 2.0 dizelski motorji, in imslim da je v 116 ravno ta motor. Težavo naj bi pri faceliftu odpravili, kar pomeni od 2014 naprej. Problem je obraba ketne in posledično jo lahko utrga, to pa privede do velikih stroškov. Ketno naj bi se preventivno menjalo, ker se je menda ne sliši ko je slaba.


Ketno se sliši, ko začne klenkat. Lp.

Če avto ni bil ves čas servisiran na uradnem servisu lahko pozabiš na kulanco in je strošek precej visok, drugače pa relativno nizek. Tudi menjava v lastni režiji ni poceni. Zato pa je potrebno kupiti BMW-ja, ki je bil servisiran na uradnem servisu . To se da enostavno ugotoviti, ker so vsi podatki beleženi v digitalni servisni knjigi, ki se je ne da ponarediti.

Isotropic je izjavil:

problem je, da je draga menjava, na uradnem jo sicer menjajo zastonj, a le, če je bil vedno servisiran na uradnih.


Zastonj zgolj, dokler je avto v garanciji. Drugače pa dobiš kulanco. Samo pogoj je tako kot si napisal. Redno servisiranj na pooblaščencu.

mrbungleoo9 je izjavil:

O ketni nisem kaj dosti bral, bolj fokusiran sem bil na verigo.


Ketna je enako veriga. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko je realna življenska doba vozila? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9917704 (14494) Klemzz
»

Veriga ali zobati jermen. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9930336 (20480) hojnikb
»

Menjava olja ob vožnji na kratke razdalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7012199 (9998) krneki0001
»

Kontrolna lučka - Seat Ibiza (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
559673 (8286) bambam20

Več podobnih tem