» »

Leasing S.P.

Leasing S.P.

TechNx ::

Zanima me, če kdo ve kako je s pridobitvijo avto leasinga za normiran s.p., ki posluje manj kakor leto. Namreč, zaradi službenih razlogov bi potreboval bolj zanseljiv avto. Kar se zadeva financ namreč ni problem, profita imam v zadnjih 4ih mesecih 12k eur.

Za vsako pomoč se zahvaljujem.

Vuli ::

zakaj pa kar kake lizing hiše ne vprašaš? Lizing dobiš, tudi če si zaposlen samo za določen čas, tako da ne vidim problema zakaj bi tebi komplicirali.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

TechNx ::

Sem mislil, če je imel kdo kakšne izkušnje s podobno situacijo. :) Namreč za S.P. normirance zahtevajo letni obračun dohodnine, katerega jaz (poslujem šele 5i mesec) nimam.

DrSergioDJ ::

Pri meni pred 4 leti ni šlo brez poroka. Avto vrednosti 3800€ (1k€ pologa), s.p. odprt 6 mesecev, 19k prometa do takrat.
...

Invictus ::

Zakaj bi avo jemal preko s.p. ?!?!?! Saj ga ne moreš dati v stroške...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

koyotee ::

Mogoce zaradi vrtec in podobno?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Dober dan ::

Če kupiš varianto Kadija, Kanguja, itd. z mrežico zadaj in brez stekel na zadnji haubi, tudi s 5 sedeži, ti pade pod tovorno vozilo in gre v strošek, amortizacijo, trošarino.

DrSergioDJ ::

Invictus je izjavil:

Zakaj bi avo jemal preko s.p. ?!?!?! Saj ga ne moreš dati v stroške...


Kdo pa pravi, da ga vzameš na s.p. in daš v stroške? Prodajalec pa seveda preveri, kje delaš, ane? In pri s.p. vs. redno zaposlen te kar precej drugače gledajo. Kot redno zaposlen sem recimo brez najmanjšega problema vzel leasing za 25k vreden avto (5k pologa, torej v % manj, kot pri tistem za 3800€), pa čeprav je bila plača manj kot 1k eur...
...

TechNx ::

DrSergioDJ je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zakaj bi avo jemal preko s.p. ?!?!?! Saj ga ne moreš dati v stroške...


Kdo pa pravi, da ga vzameš na s.p. in daš v stroške? Prodajalec pa seveda preveri, kje delaš, ane? In pri s.p. vs. redno zaposlen te kar precej drugače gledajo. Kot redno zaposlen sem recimo brez najmanjšega problema vzel leasing za 25k vreden avto (5k pologa, torej v % manj, kot pri tistem za 3800€), pa čeprav je bila plača manj kot 1k eur...


Tako, kot je povedal DrSergioDj. Avta ne dajem v stroške, leasing dajalec preverja stanje podjetja, kjer si zaposlen preden odobri leasing. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823161807 (126627) jype
»

Koliko je X€ nakazanih na S.P. efektivno?

Oddelek: Loža
4911651 (10460) M.B.
»

Razlika v strošku delavca za enak neto dohodek pri zaposlitvi ali SPju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915310 (13930) BlaY0
»

s.p. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013400 (8888) Vikking

Več podobnih tem