» »

Rezervacija poletje 2020, Hrvaška, protokol

Rezervacija poletje 2020, Hrvaška, protokol

Malcolm_Y ::

Januarja sem rezerviral letovanje na Hrvaškem, pa ne vem, ali ga naj odpovem.

A se že kaj ve, bodo kake omejitve na plaži recimo, ali kaj podobnega? V kvadraturi ali število kopalcev naenkrat? Se lahko zgodi, da ti prepovejo kopanje, ker je preveč ljudi?

Kako bo s higieno (razkuževanjem)? Bojo za vsakim gostom temeljito razkužili, konec koncev bodo verjetno prišli tudi turisti iz držav s slabšo epidemiološko sliko.

Ali je sploh zaželeno, da se hodi ven? Bodo turistične agencije imele pri vsem kako odgovornost, ali bojo samo šibale stranke...

So že kake informacije na to temo?

grimth ::

Jaz bi na tvojem mestu iskal refund, a je res treba letos izven domače dežele ko še ni cepiva za covid? Bomo imel drugi val ko bo konec dopustov? Če že greš pol lepo prosim kar ostani tam.

Malcolm_Y ::

grimth, lepo povedano. Ampak imam občutek, da agencije ne bodo ravno talale refundov, še to mogoče v obliki bonov. Uradni odgovor ene izmed agencij:

V primeru vaše enostranske odpovedi do 30 dni pred odhodom se zadrži riziko odpovedi. Za razliko vplačanega zneska pa se izda vrednostnica kot dobroimetje, ki se ga lahko vnovči z nakupom istega ali drugega turističnega aranžmaja v organizaciji družbe


Po drugi strani pa, a bo v Sloveniji kaj drugače? Kako bodo tu razkuževali sobe, apartmaje? Kako bo na plaži?

Utk ::

grimth je izjavil:

Jaz bi na tvojem mestu iskal refund, a je res treba letos izven domače dežele ko še ni cepiva za covid?

Kje misliš, da bo več ljudi, v Izoli ali nekje na Pašmanu?

iso2000 ::

Jaz imam tudi rezerviran apartma v drugi polovici junija. Meni se zdi popolnoma normalno da bomo šli na počitnice, glede na to da ni karantene in so meje normalno prehodne. Mislim da bo manj ljudi na naši destinaciji kot v slovenskih turističnih centrih, pa tudi manj kot prejšnja leta. Torej se bomo imeli še bolje.

qwertyy ::

Jaz grem na Krk pa me boli kita. V tej brozgi, ki jo imamo se ne bom kopal. Poleg tega, ne vem kako misliš, da se bo pol Slovenije kopalo na par km obale?

Ne znajo se zmenit niti kje je treba nosit masko, kakšni so kje ukrepi, tako da me boli za vse skupaj in mi ne bo noben vladni nesposobnež prepovedoval tega, da grem na morje, na svež zrak med borovce itd.

titko ::

V živo s Hrvaške.
Anti covid ukrepov in omejitev je tukaj veliko manj kot v Sloveniji. V vseh lokalnih in trgovinah je pred vhodom nameščeno razkužilo, ampak ga ne uporablja več kot 10% ljudi. Maske so nosile samo prodajalke v eni trgovski verigi, predvidevam, da je tako navodilo HQ-ja. V mini souvenir shopu je na vratih obvestilo, da lahko vstopi do 5 ljudi, prostora za 5 ljudi sploh ni.
Lokali obratujejo normalno, razdalja med mizami je približno enaka, kot lani, vsekakor pa je manjša kot 1,5 m. Ob sobotah so lokali nabito polni.
Na lungomare je gneča tudi med tednom popoldne. Razdalja med ljudmi je manjša kot 1,5 m.
Na plažo lahko dostopamo vsi normalno, omejitev ni, obvestil, ki bi obveščale o kakršnihkoli ukrepih ni.
Turistov je že kar nekaj, po kampih večinoma Nemci, nekaj malega Slovencev, v lastnih namestitvah smo večinoma Slovenci, Nemci in Italijani.
Domačini se potiho bojijo množičnega prihoda Italijanov, po drugi strani pa si jih želijo, ker radi zapravljajo.

V malo manj kot dveh tednih sem se anti covid ukrepov povsem odvadil. Ne vem, kakšno je trenutno stanje v Sloveniji, ampak tukaj turiste resnično čakajo z odprtimi rokami.

Meje so sedaj odprli, zadnjič sem imel na obisku prijatelje, najavili so se v aplikaciji, policist je osebe skeniral in podatki so se mu avtomatsko pokazali. Postopek je trajal cca 1 minuto.

PrihajaNodi ::

grimth je izjavil:

Jaz bi na tvojem mestu iskal refund, a je res treba letos izven domače dežele ko še ni cepiva za covid? Bomo imel drugi val ko bo konec dopustov? Če že greš pol lepo prosim kar ostani tam.


Tocno tako. Folk kar klice drugi val.

#ostanidoma
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Jirzy ::

titko je izjavil:

V živo s Hrvaške.
Anti covid ukrepov in omejitev je tukaj veliko manj kot v Sloveniji. V vseh lokalnih in trgovinah je pred vhodom nameščeno razkužilo, ampak ga ne uporablja več kot 10% ljudi. Maske so nosile samo prodajalke v eni trgovski verigi, predvidevam, da je tako navodilo HQ-ja. V mini souvenir shopu je na vratih obvestilo, da lahko vstopi do 5 ljudi, prostora za 5 ljudi sploh ni.
Lokali obratujejo normalno, razdalja med mizami je približno enaka, kot lani, vsekakor pa je manjša kot 1,5 m. Ob sobotah so lokali nabito polni.
Na lungomare je gneča tudi med tednom popoldne. Razdalja med ljudmi je manjša kot 1,5 m.
Na plažo lahko dostopamo vsi normalno, omejitev ni, obvestil, ki bi obveščale o kakršnihkoli ukrepih ni.
Turistov je že kar nekaj, po kampih večinoma Nemci, nekaj malega Slovencev, v lastnih namestitvah smo večinoma Slovenci, Nemci in Italijani.
Domačini se potiho bojijo množičnega prihoda Italijanov, po drugi strani pa si jih želijo, ker radi zapravljajo.

V malo manj kot dveh tednih sem se anti covid ukrepov povsem odvadil. Ne vem, kakšno je trenutno stanje v Sloveniji, ampak tukaj turiste resnično čakajo z odprtimi rokami.

Meje so sedaj odprli, zadnjič sem imel na obisku prijatelje, najavili so se v aplikaciji, policist je osebe skeniral in podatki so se mu avtomatsko pokazali. Postopek je trajal cca 1 minuto.

V zivo s hrvaske.
Se strinjam z vecino, s tem, da pri nas prevladujejo Slovenci.
Na plazah ni skoraj nikogar, zato niti ni potrebe po ukrepih. V bistvu je bolje, ker ni guzve :)

lotar123 ::

V živo iz Hrvaške.

V kampu kapacitete 1500+ ljudi je trenutno cca. 50 prikolic in avtodomov. Na recepciji razkužila in to je to. Plaže prazne in naj tako tudi ostane. Upam da se večina Slovencev odpravi na našo obalo in po koristijo bone :)

HotBurek ::

Po napisanem ugibam, da je na HR obali tako, kot leta 91; ni gužve, in odlično.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

lotar123 ::

HotBurek je izjavil:

Po napisanem ugibam, da je na HR obali tako, kot leta 91; ni gužve, in odlično.


Še veliko bolje kot 91 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lotar123 ()

TOP ::

Seveda na plaži ni gužve,če je pa bolj mrzlo in morje ma 20,bomo vidli kako bo julija ko bo morje 24+ potem bo šele gužva in posledično drugi val.Hrvati se niso niti prej držali,zato so imeli toliko žarišč.Predusem Dalmatinci.

lotar123 ::

TOP je izjavil:

Seveda na plaži ni gužve,če je pa bolj mrzlo in morje ma 20,bomo vidli kako bo julija ko bo morje 24+ potem bo šele gužva in posledično drugi val.Hrvati se niso niti prej držali,zato so imeli toliko žarišč.Predusem Dalmatinci.

Saj pravim ostani doma :)

Ladjar ::

V morju je sol, ta pa tudi razkužuje, tako da se ni ravno za bati da bi kopalci kužili.

Invictus ::

¸Najbolj butasto je, da mora biti na plaži folk na razdalji, večji kot 1,5m.

Kot da hočeš biti na plaži, kjer mortaš biti bližje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ladjar ::

S kakšno fletno in mično, zakaj pa ne?:

Daniel ::

Zadnji del Makarske riviere, 10 tujih registracij v celem naselju. Na plaži danes štirje ljudje, od tega smo se na razdalji 200 metrov trije kopali. En razlog je tudi to, da ima voda 18 stopinj. Kar se mene tiče, čisti luksuz v tej praznini, ker nisem ljubitelj gužve.

bedarija ::

ja bodimo zavestni slovenci in pokoristimo te bone za 200€ ki so namenjeni za zagon gospodarstva pri nategunskih pizdunih ki dražijo tisim ki želijo plačat z bonom. kako sem ponosen da sem slovenec in sploh ne pomislim da bi šel na dopust na hrvaško, da ne bi slučajno kakšne okužbe nazaj bogim slovenčkom domov pripeljal kljub temu da ima hrvaška za 23% manj okužb na milijon prebivalcev.

dejte nehat srat. naj gre folk tja na dopust kamor si želi in kamor je hodil do sedaj. če so slovenski turistični obrati tako glupi da ko jim v roke pade priložnost da zaslužijo kaj po tej krizi to izpeljejo tako da se še bolj zamerijo ljudjem, pa naj propadejo.

drugače glede vračila denarja je pa verjetno povsod klavzula da zaradi sile narave ne vračajo denarja, vseeno pa mislim da za poletje bo hrvaška v večini odprta, ker si ne morejo privoščit da njihov glavni vir denarja ohromijo.

c3p0 ::

Vsaka diskriminacija ob uporabi bona se naj hitro in drago kaznuje. Problem rešen.

OK.d ::

Ja, samo kdo bo to naredil:))
LPOK.d

Utk ::

Plačaš polno ceno in poskeniran račun pošlješ na davčno skupaj s svojim TRR. Hotel ne rabi nič vedet o tem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje slovenskega turizma z 200e vavčerji (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Loža
1312124639 (53916) DePalmo
»

Nemčija bo pri sledenju COVID-19 opustila standard PEPP-PT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
10717112 (13807) drysmoke
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17323733 (17711) FoxKnox
»

Dopust na hrvaški obali

Oddelek: Loža
318895 (6746) klekej
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17039390 (29434) ThinkPad

Več podobnih tem