» »

Plačevanje položnic

Plačevanje položnic

1
2
»

Ales ::

Da se vsako opeko takoj plačati.

Najbolje, da z levo roko trdno držiš svoj denar, z desno pa se okleneš opeke. In potem hkrati popustita kupec in prodajalec ter si tako izmenjata dobrine oz. plačilno sredstvo, tako da tudi na kvantnem nivoju ne bi en bil v dolgu oz. obveznosti do drugega...

Se bo pa pri tem pojavila mačka in boš imel problem opazovanja tega dogodka, ker bo tvoja pozornost vprašljiva.

GregiB ::

Ladjar je izjavil:

Ne jemlji iz konteksta in ne obračaj. Tako kruh kot opeko se da takoj plačati. Pa žakl cementa tudi.


Res hočeš tole? Pa dobro... Pa povej kako? Vzemiva opeko.

Opekarna je npr. na Pragerskem, ti pa gradiš... v Šentjurju. Zdaj mi pa povej, kako boš prišel do opeke, ki jo boš "takoj" plačal?

Recimo, da jo hočeš imeti pripeljano v Šentjur.

Varianta 1, plačaš vnaprej... super... AMPAK, nastane obveznost: Dobavitelj ti je obvezan opeko dostaviti.Dokazilo za to je poravnan račun, ki ga z opeko pelje tovornjakar.
Varianta 2, plačaš "ob povzetju". V trnutku, ko tovornjak zapusti Pragersko, opekarna ni več gospodarski lastnik opeke, torej nastane obveznost. Dokazilo za to je neporavnan račun, ki ga z opeko pelje tovornjakar. Kupec je obvezan plačati opeko, ali pa se z reklamacijo razvezati obveznosti.

Kje je zej "takoj"?

Ladjar je izjavil:

Če sem dejal davek sem dejal davek in ne dolg pa tudi ne trobentice...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Ladjar ::

Aleš na tvoje komente pa dam samo še toliko kot na iztrebek v straniščni školjki predno vodo "potegnem".

LAHKO NOČ FANTJE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

gruntfürmich ::

ah ta lahkotnost neumnosti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ales ::

Ladjar, itak, ker nikoli v življenju nisi slišal za kvantno fiziko. Če bi, bi morda vsaj delno razumel komentar.

Lahko noč.

Ladjar ::

Ladjar je izjavil:

Aleš na tvoje komente pa dam samo še toliko kot na iztrebek v straniščni školjki predno vodo "potegnem".

LAHKO NOČ FANTJE


Aleš ne glede na vse, OPROSTI MI, da sem tako grdo zapisal.
--------------
LAHKO NOČ

reeves ::

Ales je izjavil:

Ladjar, itak, ker nikoli v življenju nisi slišal za kvantno fiziko. Če bi, bi morda vsaj delno razumel komentar.

Lahko noč.

No, vsaj mene si nasmejal, ko si Schrodingerja not privlekel :))

val46 ::

Iz najbolj preprostega vprašanja, kako se lahko plača položnico, je nastala ena najbolj filozofskih debat na tem forumu. Jst te razumem Ladjar, kaj hočeš s temi svojimi "nauki" povedat, ampak življenje in stvarnost je pač drugačna. Če se z njo ne strinjaš, si še vedno lahko anarhist, amiš ali kak zagrižen budist. Tega ti nihče ne prepoveduje. Ampak, če hočeš to počet, pol ne boš mogu več si "sposojat" komadov od drugih za svoje pesmi, ne bo več zaslužka na raznih veselicah in porokah in predvsem, ne bo interneta in elektrike, da bi lahko nas tu gor učil o prvobitnosti življenja. Pa dobro jutro želim.

Ladjar ::

val46 je izjavil:

Iz najbolj preprostega vprašanja, kako se lahko plača položnico, je nastala ena najbolj filozofskih debat na tem forumu. Jst te razumem Ladjar, kaj hočeš s temi svojimi "nauki" povedat, ampak življenje in stvarnost je pač drugačna. Če se z njo ne strinjaš, si še vedno lahko anarhist, amiš ali kak zagrižen budist. Tega ti nihče ne prepoveduje. Ampak, če hočeš to počet, pol ne boš mogu več si "sposojat" komadov od drugih za svoje pesmi, ne bo več zaslužka na raznih veselicah in porokah in predvsem, ne bo interneta in elektrike, da bi lahko nas tu gor učil o prvobitnosti življenja. Pa dobro jutro želim.


A razumete tudi, da mi to čemur vi rečete stvarnost sami tvorimo in realiziramo in ta najprej prihaja iz nas?
Vidik, ki sem ga želel prikazati ni nekaj novega ampak je novo ali starinsko za nekoga, ki ga prvič vidi in si ne zna predstavljati zakaj bi bil ta dober zanj ali pa sam zase že smatra,da je tako napreden, da je vsak vidik razen tisti, ki ga ima in živi zastarel, ne moder in preprosto odveč in nepotreben.

Pa prosim, da ne vzpodbujaš slabe volje z drugimi temami kot je bila tista o glasbi pa tudi, če bi si pogledal temo še kdaj bi videl, da sem pesem odstranil.
Kaj si sposojam in kaj ne je širok pojem lahko prav tako, tudi ti, ki govoriš z besedami in jih pišeš, ki se jih nisi ti domislil in izmislil.

Mislim, da je še kar LAHKO NOČ pa tudi če je zunaj bel dan,ker smo sedaj čisto zašli iz konteksta teme in so me drugi spodbujali, da obrazložim pogled okrog svojega mnenja o položnicah. To sem tudi storil in mi ni več do pametovanja z vsakim, ki ima delček le te.

Na splošno je pa veliko nesramnosti tu gor in tudi v svetu in če nekdo hoče da se nekaj spremeni v tej smeri mora poskušat tudi delovati tako. Sam smatram, da to počnem ni pa nujno, da sem uspešen pri tem, ker sem nepopoln in motiti se je človeško. Če kdo drug zna bolje in ne samo reči TAKO PAČ JE, kot zna to vsak izmed nas, če se mu ne gre, da bi se kje kaj primaknilo naj pa sam pokaže kako se to naredi in ne da samo kontrira v vsakem pogledu s tistim, kar že tako ali tako smo primorani, da vsak dan živimo.

Badwolff ::

Sej zastopim tvoj point, po svoje.
Ampak kadar svoje ideje prodajaš tako vzvišeno in nekoherentno kot si se tega lotil ti, te ne bo bihče jemal resno. Takih je v vsaki vaški gostilni polno.
Stay woke :D

Ladjar ::

Vedno nekaj kajne? Ne gleda se bistvo, ker ni všečno ali takoj razumljivo se najbolj gleda kako to povem, kašne hlače imam na sebi, koliko zloščene čevlje...
Ne pogleda se pa, da se nekako človek kar prilagaja samemu spektru komentarjev iz vsega foruma in kako je vse čedno in lepo. Zato pa potem tako čeden tudi sam prideš v neko temo. Če je vse blatno do vrat boš težko s čistimi nogami prišel do njih.
Ja ostani buden

val46 ::

Ne bom se kregal s tabo Ladjar, ker nimam nobenih zamer do tebe, niti najmanj. Tko da se iz te teme poslavljam.

Ladjar ::

Tudi jaz ne z vami s teboj. Najboljše se mi zdi,da kot "prijatelja" kar oba odideva.

Badwolff ::

mm743312 je izjavil:

Ali se da položnico plačati z internetnim bančništvom in kako?
Lp.


Kaj si pa ti začel :D

borut_p ::

A ta tema je se kar odprta? Trolanje OP in potem debata ki ni vredna okroglega fascikla. Kaj dela admin?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Novodobno suženjstvo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21919496 (11459) 2dark
»

V ZDA se širijo zahteve po možnosti gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10719977 (14837) MrStein

najemodajalci in njihove ideje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29450889 (41271) KAVINSKY
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452439 (29174) MrStein

Več podobnih tem