» »

Koliko dejansko "stane" otrok?

Koliko dejansko "stane" otrok?

««
8 / 8
»
»»

WizzardOfOZ ::

solatko je izjavil:

WizzardOfOZ - Spet brcaš mimo. Nisem imel kreditov in nisem čekov nosil v Bosno. Ko je bilo to aktualno, sem jaz imel svoje potrebe že urejene.
Vidiš, v yugi socialcev ni bilo, nihče ni po smetnjakih iskal hrano in uporabne stvari, lepo si lahko živel s svojim delom, sploh, če si imel kakšne iskane specialnosti. Dejansko sem takrat, klošerju dejal, naj se spravi delat, ker je bilo dela za vse. Danes tega ne morem rečt niti socialcu niti klošarju, niti človeku, ki brska po smetnjakih.

Ti še nisi dojel, da ne govorimo o klošarjih in ne o invalidih. Ampak o ljudeh, ki so sposobni delat, pa delat ne gredo, ker se jim ne splača delat za minimalca. Če imaš 2 otroka lahko doma ležita oba starša in dobivata približno enako kot če bi delala za minimalca. To je problem slovenije. Ker je pomoč tako visoka, da ljudje lahko doma ležijo.
To bi UTD rešil. Ker bi otrok dobil utd, s katerim bi se plačal vrtec. Za starše bi bilo pa premalo in bi bili prisiljeni it delat.

Stanovanje/hišo si kupil brez kreditov? V jugoslaviji? Potem si debil al pa velik lopov, ki je celo življenje kradel v firmi, da je doma zastonj gradil.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

WizzardOfOZ - Problem je, ker so plače sramotne, od prvega do devetega plačilnega razreda Nkv - DR.. Govorim o delu brez funkcij po kolektivnih pogodbah, ne po individualnih, te so kar dobre, glede na ustvarjen BDP.
Delo krepa človeka

WizzardOfOZ ::

So, o tem ni dvoma. Samo zakaj potem kaznovati nekoga, ki dela za to sramotno plačilo z višjo ceno vrtca, kot jo ima nekdo, ki doma leži in ne dela nič?

solatko ::

WizzardOfOZ - Zato, ker imamo v ustavi napisano, da smo socialna država.
Delo krepa človeka

WizzardOfOZ ::

Ja res smo. Pomagamo vsem, ki nič ne delajo, tistim, ki delajo, pa samo jemljemo. A niso tudi oni upravičeni do socialne države?

Zgodovina sprememb…

energetik ::

keba je izjavil:

Sem na hitro pobrskal: tukaj piše da v povprečju plenice stanejo 1500 eur na otroka https://www.bibaleze.si/dojencek/so-ple...

Jaz sem si izračunal pa da nekje 1250 eur. Sedaj me pa res zanima kako si ti prišel skozi s 400 eur. A ste otroka previli le enkrat ali dvakrat na dan? Vam je plenice kupoval kdo drug, so plenice ukradene. Mogoče pa je bil vaš otrok čudežen pa je bil brez plenic že pri enem letu
Lej, plenice stanejo nekje od 12c do 15c/komad, glede na velikost. Recimo prve pol leta jih skuriš povprečno 10/dan, nato se število zmanjšuje do min 3/dan pri 2-3letih, ko bi moral iti froc na kahlico. 400€ je malo, ampak še vedno realno, če gre otrok pri dobrih 2 letih na kahlico in ima plenico le še za ponoči. Jaz sem za naše izračunal nekje 700€/otroka do konca 3. leta. Seveda je to samo ocena, ne verjamem da si kdorkoli beleži natančno koliko plenic je skuril v 3 letih :))

solatko ::

WizzardOfOZ - Povsod je tako, socialo zagotovi država, preko davkov, plače pa naj si izboljšajo delavci preko sindikalnega organiziranja. Če se niste sposobni organizirat, vsaj ne pljuvajte tistih, ki so se - Kuštrin, Štruklja,..., ki vsaj poizkušajo doseči boljše plače za zaposlene. Takrat pljuvajte po državnih parazitih, ki so zase lepo poskrbeli, raja pa naj bo zadovoljna z minimalcem in malo čez.

Vse kolektivne pogodbe so v terifnem delu pri osnovah, do šolske izobrazbe višja strokovna šola, pod minimalno plačo, delodajalcem pa se o spremembi sploh ni potrebno pogajat, saj delavci niste sposobne niti ene enourne opozorilne stavke, take, kot jih imajo v Nemčiji vsaki dve leti, ko se pogajajo za povišanje plač.

Tu začnite zahtevat ravnovesje in pravičnost, ne pri ukinjanju socialnih transferjev. Poslanec, ki štiri leta samo občasno sedi v dvorani ima preko 3k€ bruto plače na mesec, kar je več, kot večina zdravnikov do 10 let prakse in brez političnih vodstvenih funkcij.
Delo krepa človeka

krho ::

keba je izjavil:

Daj ta izračun malo objasni 400 eur. Pri katerih mesecih je otrok nehal plenice nosit, ter koliko plenic si računal dnevno, ter koliko si vzel povprečno ceno plenice

Iz razpredelnice sem potegnil ven samo cene za plenice... Drugače smo bili mi pri
Dejansko mi je ostalo cca 150 plenic št. 5, ker smo bil prej brez... Če se prav spomnim, smo pri cca 1,5leta bili občasno že na kahlici, pri 2h letih smo imeli plenice samo, kadar je bilo treba jit spat (pa za veliko potrebo, ker ni hotela na kahlico za to).. prej, kot pri 2,5letih smo bili popolnoma brez plenic. Ker je vedno ponoči poklicala, kadar je bilo treba lulat.. Pa cela procedura je bila 5x na khallico zvečer, preden smo šli sploh orenk spat.
Sem pa kupoval Hoferjeve plenice in Muelerjeve mega pack... SE pravi po 60-70 plenic skupaj. Od podarjenih plenic, mislim, da je bil sam en velik paket pampersk..
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

krho ::

Seveda je to samo ocena, ne verjamem da si kdorkoli beleži natančno koliko plenic je skuril v 3 letih

V povprečju recimo, da je 55 plenic v paketu... Evo oceno... cca 55x55 ~ 3000 plenic v 2,5 letih. Pa tistih 150 k so mi ostale sem stran odštel... Se pravi v povprečju 100 plenic na mesec oz 3/dan
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

WizzardOfOZ ::

solatko je izjavil:

WizzardOfOZ - Povsod je tako, socialo zagotovi država, preko davkov, plače pa naj si izboljšajo delavci preko sindikalnega organiziranja. Če se niste sposobni organizirat, vsaj ne pljuvajte tistih, ki so se - Kuštrin, Štruklja,..., ki vsaj poizkušajo doseči boljše plače za zaposlene. Takrat pljuvajte po državnih parazitih, ki so zase lepo poskrbeli, raja pa naj bo zadovoljna z minimalcem in malo čez.

Štrukelj je bil moj prfoks za zgodovino na Vegovi. Že takrat je skrbel samo za svoj žep in za nikogar drugega.

solatko je izjavil:

Vse kolektivne pogodbe so v terifnem delu pri osnovah, do šolske izobrazbe višja strokovna šola, pod minimalno plačo, delodajalcem pa se o spremembi sploh ni potrebno pogajat, saj delavci niste sposobne niti ene enourne opozorilne stavke, take, kot jih imajo v Nemčiji vsaki dve leti, ko se pogajajo za povišanje plač.


Še nisi dojel, da se meni jebe za stavke in podobne zadeve. Nimam namena stavkat proti svoji firmi, ker imam odlično plačo. Ampak me pa skrbi bolj za ostale, ki delajo za slabo plačo, ker je moja plača odvisna od tega. Več oni zapravljajo, več jaz dobim. Zato se trudim, da bodo še oni kaj potegnili iz tega, pa bom jaz imel še višjo plačo.

solatko je izjavil:

Tu začnite zahtevat ravnovesje in pravičnost, ne pri ukinjanju socialnih transferjev. Poslanec, ki štiri leta samo občasno sedi v dvorani ima preko 3k€ bruto plače na mesec, kar je več, kot večina zdravnikov do 10 let prakse in brez političnih vodstvenih funkcij.


Tisti, ki vsak dan hodi v službo, je slabo plačan. Poslanec je parkrat na mesec v službi, ma že malo boljšo plačo. Jaz nisem nič v službi, pa dobim več kot poslanec. Tvoj izvleček bi potem bil, da je bolje biti čimmanj v službi, ker boš zaradi tega dobil večjo plačo? :))

Ladjar ::

WhiteAngel je izjavil:

Ladjar je izjavil:

Vedno jemljejo za socialne prispevke pri plači pa niti vprašajo nas ne. Potem pa je oče dobival neko socialno pomoč, ki pa sem jo po njegovi smrti vračal spet jaz ali pa bi se po vsej verjetnosti vsedl na dediščino oz zapuščino.


Omembe vredna prispevka sta za pokojnino in zdravstvo. Socialna pomoč gre iz proračuna in je bolj zaje*ano.


Hvala za obrazložitev, čeprav ta ne spremni dejstva na katerega sem "nakazal".
Vse s čimer "država" razpolaga je narodovo in od naroda. Tako tudi proračun ali bolje rečeno sredstva s katerimi razpolaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

solatko ::

WizzardOfOZ - Seveda, če imaš odlično plačo, se ti hebe za tiste garače na minimalcu, si proti sociali, ne znaš pa premislit, da bi morali tebi, morda, za tisto kar narediš, plačati neprimerno več.
Vreden si toliko, kot na trgu dobiš za svojo prisotnost, če je trg zblojen in ni uravnotežen, jih malo dobi preveč in veliko premalo, to pa potem močno vpliva na dogajanje v družbi.

Spomnim se dogajanj, ko je ministrica za notranje zadeve, poizkušala izboljšat materialni položaj policistov. Zgodil se je absurd - sindikat carinikov, je napovedal proteste, če bo ministrica dejansko uresničila svoj namen.

V Nemčiji bi bili vsi tiho, da se povišanje zgodi, čez nekja mesecev pa bi zahtevali izenačitev ali prilagoditev plač caarinikov.

Seveda potem povišanja ni bilo, niti policistom, niti carinikom in so bili cariniki zadovoljni.

To je tista fovšija, o kateri te prepričujem in je doma v slovenskih genih. Važno je kaj imam jaz, vendar tega ali več, tebi ne privoščim. Če meni crkne krava, je fajn, če še sosedu.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Ladjar ::

solatko je izjavil:



To je tista fovšija, o kateri te prepričujem in je doma v slovenskih genih. Važno je kaj imam jaz, vendar tega ali več, tebi ne privoščim. Če meni crkne krava, je fajn, če še sosedu.


Podobno kot tisto, ko človeka vprašajo kaj bi rajši videl?
Primer:1.Podarimo tebi 10000EUR in drugemu 15000eur?
Primer:2.Podarimo tebi 5000EUR in drugemu 0.?

Ne malokrat je izbira primer 2.

solatko ::

Ladjar - Od sto vprašanih, se bo za 2-ko odločilo 99, eden bo pa iz heca, ker ve, da ne bo nič iz tega, označil 1.-ko.:)
Delo krepa človeka

WizzardOfOZ ::

solatko je izjavil:

...se ti hebe za tiste garače na minimalcu,...


Površno bereš. Ne, ne jebe se mi za tiste na minimalcu. Zato pa se pritožujem za tako ureditev, kjer mora tudi tist na minimalcu več plačat za vrtec, kot nekdo, ki doma leži.

solatko ::

WizzardOfOZ - Ti ne razumeš, za minimalne plače niso krivi socialci, niti tisti, ki so tam neupravičeno, krivi so delodajalci, ki ne znajo zagotovit dela z višjo dodano vrednostjo, zato država ščiti lon nol firme z dovoljenjem, da lahko vsi za določene poklice plačujejo minimalca, namesto, da bi firme, ki ne morejo zagotavljat človeka vrednih plač, pustili crknit.
Delavci pa so krivi, ker se nočejo organizirat in delodajalcem pokazati finger, za take plače.

Socialci niso nič krivi, morda samo to, da se nočejo it sužnje, tako kot nekateri.
Delo krepa človeka

WizzardOfOZ ::

Ja država ščiti take firme in socialce, delavcev pa ne.

solatko ::

WizzardOfOZ - Kar začni, prevzemi funkcijo sindikalnega zaupnika in prični animirati članstvo. V tem je point. Nikjer na svetu država ne ščiti delavcev, saj podpira kapitaliste, sindikati so tisti, ki državo prisilijo v tripartitno odločanje o delovnih in socialnih vprašanjih.

Sindikat je stanovska organizacija, v katero se nihče ne meša in čas bi bil, da delavci spoznajo, da se bo treba za vsako izboljšanje, krepko borit, orodje in orožje, ki ga imajo delavci na voljo je stavka in čisto nič drugega, k boljšim rezultatom pa pomaga solidarnost in sodelovanje.
Odvetniki so fama za strašit otroke, saj ima vsak delodajalec boljše, pa še večji vpliv na spremembo zakonodaje imajo, kot razpršeni delavci.

Hoteli ali ne hoteli, gre za razredni boj, ki bo zaradi globalistov, vedno težji in morda včasih za kakšnega dobrega sindikalista, tudi krvav.
Delo krepa človeka

WizzardOfOZ ::

Zakaj bi? Ker nimam pojma o vodenju sindikata, zato tam nimam kaj delat. Jaz se ne rinem na področja, o katerih nimam pojma. Za razliko od naših politikov, ko noben od njih ni niti p od politikov. So pa pizde, to pa.

;-) ::

Otrok se mi je zgodil nepricakovano/nenacrtovano, pri najbolj norih letih-26let.

Do 3 leta nas otrok ni stal veliko ce gledamo celovito. Vozicke, sedeze, lupinice smo kupovali drage ali nove ali v nulo ohranjene. Vse zadeve ki so "drage" oziroma in mladim mamicam se tudi takoj prodajo za samo malce manj denarja kot si dal za nakup. Za vozicek Mima Xari sma dobila celo vec ker sma ga sparala nekemu paru, kot sma dala sama (sama sta ponudila).

Plenice niso nobeden strosek oz je zanemarljiv. Po dopustih, kopanjih itd. So stroški enaki, ker doplačil ni, ne greš pa tolikokrat na kavo in v gostilno.

Postelje, oblačila itd. Smo kupovali samo toliko koliko niso babice in dedki (hudič je če ima otrok dvoje ločenih starih staršev in ima posledično 8 dedkov in babic ki tekmujejo med sabo:)

Smo pa tudi imeli sreco, da ze imajo vsi sorodniki otroke in nekateri pri svojih niso sprasevali spola ter kupovali zadeve na obe strani, vse take zadeve smo dobili free in jih tudi podarili dalje. Dostikrat se je zgodilo da smo dobili nove zadeve in jih tudi sami nismo nikoli nosili ter so sle dalje, ker otrok prehitro raste da bi uspel vse nosit.

Najvec kar otrok stane je čas. Prikrajsan si pri jutranjem joggingu, popoldanskih aktivnostih, hobijih itd. Spremeni se zivljenje ker imas ves cas "prikolico".

WizzardOfOZ ::

;-) je izjavil:

Najvec kar otrok stane je čas. Prikrajsan si pri jutranjem joggingu, popoldanskih aktivnostih, hobijih itd. Spremeni se zivljenje ker imas ves cas "prikolico".

Meni je pa ravno čas preživet z otrokom več, kot vse ostalo in otrok zame ne bo nikoli "prikolica".

Zgodovina sprememb…

keba ::

;-) je izjavil:

Otrok se mi je zgodil nepricakovano/nenacrtovano, pri najbolj norih letih-26let.

Do 3 leta nas otrok ni stal veliko ce gledamo celovito. Vozicke, sedeze, lupinice smo kupovali drage ali nove ali v nulo ohranjene. Vse zadeve ki so "drage" oziroma in mladim mamicam se tudi takoj prodajo za samo malce manj denarja kot si dal za nakup. Za vozicek Mima Xari sma dobila celo vec ker sma ga sparala nekemu paru, kot sma dala sama (sama sta ponudila).

Plenice niso nobeden strosek oz je zanemarljiv. Po dopustih, kopanjih itd. So stroški enaki, ker doplačil ni, ne greš pa tolikokrat na kavo in v gostilno.

Postelje, oblačila itd. Smo kupovali samo toliko koliko niso babice in dedki (hudič je če ima otrok dvoje ločenih starih staršev in ima posledično 8 dedkov in babic ki tekmujejo med sabo:)

Smo pa tudi imeli sreco, da ze imajo vsi sorodniki otroke in nekateri pri svojih niso sprasevali spola ter kupovali zadeve na obe strani, vse take zadeve smo dobili free in jih tudi podarili dalje. Dostikrat se je zgodilo da smo dobili nove zadeve in jih tudi sami nismo nikoli nosili ter so sle dalje, ker otrok prehitro raste da bi uspel vse nosit.

Najvec kar otrok stane je čas. Prikrajsan si pri jutranjem joggingu, popoldanskih aktivnostih, hobijih itd. Spremeni se zivljenje ker imas ves cas "prikolico".



Seveda da otrok stane, samo tebi so ga financirali drugi.

;-) ::

WizzardOfOZ je izjavil:

;-) je izjavil:

Najvec kar otrok stane je čas. Prikrajsan si pri jutranjem joggingu, popoldanskih aktivnostih, hobijih itd. Spremeni se zivljenje ker imas ves cas "prikolico".

Meni je pa ravno čas preživet z otrokom več, kot vse ostalo in otrok zame ne bo nikoli "prikolica".

Ni bilo misljeno slabsalno, rad kampiram :)

WizzardOfOZ ::

Za otroka je kampiranje raj. Lahko okol skače, vsega je frej, pomaga postavljat kamp, pomaga pri odločitvah,... Vsaj pri nas uživa, ko je lahko povsod zraven.
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pustiti službo da imaš lahko družino (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15632669 (26437) krneki0001
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11242704 (23342) bambam20
»

Višina preživnine (oče ima S.P in plačuje 70€) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24742795 (36816) St235

Več podobnih tem