» »

Katere in kje kupiti pelete

Katere in kje kupiti pelete

«
1
2 3
...
5

keba ::

Zanima me katere lesne pelete uporabljate, kje jih kupite, ter koliko plačate po toni peletov.

zanima me tudi koliko jih letno porabite za povprečno hišo 200-250 m2.

koyotee ::

Sicer ne uporabljamo peletov, ampak povprecna hisa bo tam okoli 120m2, ogrevana povrsina pa bo se manjsa.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Meizu ::

Poraba peletov je seveda odvisna od jakosti in trajanja zime oz. nizkih temperatur, ter seveda debeline izolacije.

Za 200m2 pri solidni izolaciji pricakuj tam nekje 3-4 tone peletov na zimo. Ponudba peletov ter cena je odvisna od lokalnega ponudnika (dostava iz oddaljenejsih krajev se ne splaca, tudi ce jih narocis 10 ton in vec, ker je zadostavo potreben ze kamjon, kar ni poceni.

Nase gospodinjstvo doma placuje pelete po 210-220eur/tono, odvisno od ponudbe.

250m2 najbrz tam proti 5im tonam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Na kratko:

Pelete že nekaj let kupujem tukaj:

https://www.zatopeldom.com/

Kupujem te pelete:

https://www.zatopeldom.com/akcijski-pel...

Zakaj ravno te? Leta 2013 sem prešel na kurjenje s peleti in zgoraj navedene so precej pohvalili na forumu "Pod svojo streho", sploh v povezavi z gorilcem, ki ga uporabljam. Zagon sem naredil z njimi in na gorilcu ni bilo potrebno ničesar nastavljati (je štartalo s tovarniškimi nastavitvami) in tako je še sedaj.

Greje se hiša s površino 200m^2, letnik 1965, ki je bila izolirana leta 1912 (15cm stiropor), zamenjana so bila tudi vsa okna. Porabimo 4 tone /letno s tem, da na cetralno grejemo tudi sanitarno vodo čez poletje (drugega načina gretja sanitarne vode nimamo).

Lp

Jože

keba ::

Meizu je izjavil:

Poraba peletov je seveda odvisna od jakosti in trajanja zime oz. nizkih temperatur, ter seveda debeline izolacije.

Za 200m2 pri solidni izolaciji pricakuj tam nekje 3-4 tone peletov na zimo. Ponudba peletov ter cena je odvisna od lokalnega ponudnika (dostava iz oddaljenejsih krajev se ne splaca, tudi ce jih narocis 10 ton in vec, ker je zadostavo potreben ze kamjon, kar ni poceni.

Nase gospodinjstvo doma placuje pelete po 210-220eur/tono, odvisno od ponudbe.

250m2 najbrz tam proti 5im tonam.



kje pa kupujete pelete, če ni skrivnost, ker cene je ugodna

c3p0 ::

Kupujem A1, pripeljejo s cisterno in vpihnejo, nič dela, prahu ali žlindre. Cene se ne spomnim, ker kupim na 3-4 leta.

Buggy ::

Od leta 2005 ogrevam na pelete. 120m2 ogrevane povrsine, montazna novogradnja.
Pec na pelete je WVterm z 21KW gorilcem, lokalni zalogovnik. Temperatura v prostoru 23 stopinj, projektna -30 (isto kot babno polje :D).
Do sedaj vedno kuril jelkine pelete. Najvec casa Enerlesove, ko sem se dobival dobro ceno, potem so se podrazili pa tudi kvaliteta je padla.
Zadnja leta A1 100% smreka iz Bomag-a 265EUR na tono z dostavo.
Povprecje je 3-3.5 tone od oktobra do marec/april, letos do sedaj porabljeni slabi 2 toni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

-valvoline- ::

Buggy je izjavil:

Od leta 2005 ogrevam na pelete. 120m2 ogrevane povrsine, montazna novogradnja.
Pec na pelete je WVterm z 21KW gorilcem, lokalni zalogovnik. Temperatura v prostoru 23 stopinj, projektna -30 (isto kot babno polje :D).
Do sedaj vedno kuril jelkine pelete. Najvec casa Enerlesove, ko sem se dobival dobro ceno, potem so se podrazili pa tudi kvaliteta je padla.
Zadnja leta A1 100% smreka iz Bomag-a 265EUR na tono z dostavo.
Povprecje je 3-3.5 tone od oktobra do marec/april, letos do sedaj porabljeni slabi 2 toni.

Zanimivo kak mate nekateri tako nizko porabo. Kolega ima kotel na pelete, bajta solidno izolirana, porabi tono na mesec. Lani je vzel toplotno in je reku da pelete ne kupi nikoli vec ker so baje po trenutnih cenah drazji kot kurilc. Po njegovih besedah je ogrevanje s TC 3x cenejse napram peletov. Tist kotel na pelete se vedno ima priklopljenega za okras, tona pelet mora bit max 100e da bi bilo stroskovno primerljivo ogrevanju z TC.
Mi mamo na brikete (klima tudi k ni tako mrzlo), brikete kupujem po 100e/tono, poraba, hm, najmanj 1t/mesec pa tja do 1.5t ce je mrzlo. Ogreva se cca 2x90m2 + sanitarna voda.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Prevec kurite. 21 stopinj je cisto dovolj. Sploh pa letos, ko je res mila zima.

Skurit tono na mesec? Đizs. Ali je nekaj narobe s pečjo ali pa so peleti zanic.

Zdaj imam 20 stopinj v bajti in se mi zdi prav prijetno.

darthvader ::

Imam kamin na pelete v dnevni sobi priklopljen na centralno. Hiša dvojček, kupujem samo A1 pelete, trenutno pri peleti1a. Povprečna poraba je cca eno vrečo 15kg na dan, na leto porabim slabe 2 toni. Če kamin dela cel dan ogrevam z njim tudi vodo.
Termostat je nastavljen na 22stC.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

^^To pa ja!

-valvoline- ::

Zame je minimum 24c. :D

IL_DIAVOLO je izjavil:

Prevec kurite. 21 stopinj je cisto dovolj. Sploh pa letos, ko je res mila zima.

Skurit tono na mesec? Đizs. Ali je nekaj narobe s pečjo ali pa so peleti zanic.

Zdaj imam 20 stopinj v bajti in se mi zdi prav prijetno.

2 vrece peletov na dan je cca tono na mesec. Skor neverjetno se mi zdi da nekdo porabi manj k to.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Je pa res da letos ni bilo zime in se bo kr prisparalo na ogrevanju.

-valvoline- ::

Danes je cenovno prakticno enako ce se ogrevas na pelete,kurilc ali mestni plin, ce mas sodobni kotel z max ucinkovitost.

Barbarpapa2 ::

-valvoline- je izjavil:

Zame je minimum 24c. :D

IL_DIAVOLO je izjavil:

Prevec kurite. 21 stopinj je cisto dovolj. Sploh pa letos, ko je res mila zima.

Skurit tono na mesec? Đizs. Ali je nekaj narobe s pečjo ali pa so peleti zanic.

Zdaj imam 20 stopinj v bajti in se mi zdi prav prijetno.

2 vrece peletov na dan je cca tono na mesec. Skor neverjetno se mi zdi da nekdo porabi manj k to.


Verjetno odvisno od marsičesa. Kot sem napisal zgoraj, pokurim skozi celo leto 4 tone peletov, grejem pa hišo z 200m^2 površine, v stanovanju držimo okoli 23°C. Pa še vso sanitarno vodo grejemo preko centralne. Trenutna tedenska poraba je 8 vreč peletov. Se pa mila zima pozna, smo porabili cca 450kg manj kot lani v istem obdobju. Če primerjam s kurilcem (cena na Petrolovi spletni strani) je prihranka ~900€/leto...

Lp

Jože

-valvoline- ::

Stari kotli na kurilc/drva so mel/majo izkoristek 50-60%. Sodobni kondenzacijski kotli na unp,cng majo 105% ucinkovitost, razprsevalni nt kotel na kurilc preko 95%, pirolizni kotel na drva tudi preko 90%.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Ce imas svoja drva, te izkoristek niti ne zanima. Pac kuris, dokler se drvarnica ne sprazni :)

Buggy ::

Centralna pec na plin v bajti, ce nimas zemeljskega plina je nesmiselna. Je bolj primerna za stanovanja. Piroliza ja, samo rabis prostor za skladiscenje drv + kar nekaj dela z vzdrzevanjem in nalaganjem kotlla. Kurilec je NO-GO, tako da ostane samo peleti in pa TC. Nasa pec ima 15 let in ko se bodo zaceli problemi grem na TC, ki je sedaj ze dokaj zrela in cenovno normalna resitev.

Ko sem se 15 let nazaj pri nakupu hise odlocal kateri energent bomo imeli je bila sicer v igri tudi TC a je bila zadeva predreaga in se nedorasla svoji vlogi. Sem pa vzel takrat TC za sanitarno vodo (300l) in je bil kompresor ze enkrat menjan.

c3p0 ::

-valvoline- je izjavil:


Zanimivo kak mate nekateri tako nizko porabo. Kolega ima kotel na pelete, bajta solidno izolirana, porabi tono na mesec.


Kotel pa je kateri točno? Verjetno nek star, moddan na pelete.

Barbarpapa2 ::

c3p0 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


Zanimivo kak mate nekateri tako nizko porabo. Kolega ima kotel na pelete, bajta solidno izolirana, porabi tono na mesec.


Kotel pa je kateri točno? Verjetno nek star, moddan na pelete.


Tudi ni podatka o kvadraturi, ki jo greje in pa kje se hiša nahaja. Kar se kotlov tiče pa imam tudi sam star Ferrotherm kotel iz leta 1998, predelanega tako, da lahko gor dam peletni gorilec in imam kljub temu porabo, kot sem jo zapisal...

Lp

Jože

c3p0 ::

Če je vse v redu nastavljeno, je možno tudi tako, torej brez lambde in ostalih bombončkov modernih peletnih peči. Drugače pa zlahka večino toplote spuščaš v dimnik.

Barbarpapa2 ::

c3p0 je izjavil:

Če je vse v redu nastavljeno, je možno tudi tako, torej brez lambde in ostalih bombončkov modernih peletnih peči. Drugače pa zlahka večino toplote spuščaš v dimnik.


Ja, je smiselno izmeriti temperaturo dimnih plinov na izhodu iz peči, se kar hitro vidi, če toplota beži skozi dimnik. Tukaj imajo peletni gorilniki veliko prednost (vsaj moj to ima), da lahko nastavljaš moč zgorevanja. Peč, ki jo imam, je tudi zelo predimenzionirana, še posebej po izvedbi izolacije hiše. Tukaj je nastavljanje moči zgorevanja odločilnega pomena.

Lp

Jože

ttommy ::

Mi smo lani novembra nabavili Valherjev dvokuriščni kotel z zalogovnikom peletov: http://www.valher.si/kotli-na-pelete/dkp
Zagon smo naredili z Merkurjevimi Enerles peleti. Pepel je bil lepo siv. Potem smo naročili German Flames A1 pelete, ker so bili zmagovalci na testu Zveze potrošnikov Slovenije. Ker jih ni bilo na zalogi, smo dobili Drau Holz A1 pelete. Pepel je bil precej temnejši od Enerlesovih. Poraba je nekje 12 vreč na teden za hišo letnik 1971 in 10 cm stiropor fasado ter plastičnimi okni, cca 180m2. No, zadnji teden je držalo 12 vreč 8 dni. V kleti nimamo izoliranih cevi od centralne, ki potekajo ob steni pod stropom. Tako klet ni preveč mrzla. Bi bilo smiselno te cevi izolirati? Termostat imam nastavljen na max 22 stopinj.
Potem smo naročili spet German Flames in jih dobili. Pepel je enak. Vmes je serviser še enkrat prišel nastaviti gorilec. Podjetje Valher nam je ponudilo internetni vmesnik za peč, ki beleži statistiko zgorevanja in vsako napako jim javi avtomatsko. Cena bi bila 176€. Bi se ga splačalo naročiti?
Ali imate dimniške lopute zaprte ali odprte? Dajte malo slike pepela.
Gamer

-valvoline- ::

ttommy je izjavil:

Mi smo lani novembra nabavili Valherjev dvokuriščni kotel z zalogovnikom peletov: http://www.valher.si/kotli-na-pelete/dkp
Zagon smo naredili z Merkurjevimi Enerles peleti. Pepel je bil lepo siv. Potem smo naročili German Flames A1 pelete, ker so bili zmagovalci na testu Zveze potrošnikov Slovenije. Ker jih ni bilo na zalogi, smo dobili Drau Holz A1 pelete. Pepel je bil precej temnejši od Enerlesovih. Poraba je nekje 12 vreč na teden za hišo letnik 1971 in 10 cm stiropor fasado ter plastičnimi okni, cca 180m2. No, zadnji teden je držalo 12 vreč 8 dni. V kleti nimamo izoliranih cevi od centralne, ki potekajo ob steni pod stropom. Tako klet ni preveč mrzla. Bi bilo smiselno te cevi izolirati? Termostat imam nastavljen na max 22 stopinj.
Potem smo naročili spet German Flames in jih dobili. Pepel je enak. Vmes je serviser še enkrat prišel nastaviti gorilec. Podjetje Valher nam je ponudilo internetni vmesnik za peč, ki beleži statistiko zgorevanja in vsako napako jim javi avtomatsko. Cena bi bila 176EUR. Bi se ga splačalo naročiti?
Ali imate dimniške lopute zaprte ali odprte? Dajte malo slike pepela.

To je ze malo bolj realna poraba, pri bolj mrzlem vremenu se skuri tudi po 3+ vrec na dan. Prijatelj je povedal da ce je prej skuril za 200-300e peletov na mesec zdele mu toplotna porabi 70-100e za podoben rezim in m2 ogrevanega prostora. Po nekih teoreticnih primerjavah je toplotni kwh na pelete cca 30% drazji kot toplotni kwh preko tc, v praksi pa so peleti drazji za 2-3x.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

V at cez mejo se masovno izklaplajo in prodajajo rabljeni kotli/sistemi na pelete, bosanci ter hrvati kupujejo na veliko, verjetno so tam peleti precej cenejsi. AT vse gre na TC.

Zgodovina sprememb…

forplan ::

Malo reklame :) Tukaj vzamem jaz. Vključena dostava! Pač cena se spreminja glede na letni čas...

https://avstrijskipeleti.si/
da se strinjam

ttommy ::

Jaz sem bil pristaš nabave TČ (z bratom sva solastnika hiše), a smo potem nabavili kotel na pelete, pa se bo lahko kurilo tudi na drva. Začetna investicija za TČ bi bila cca par jurjev večja od kotla na pelete.
Gamer

-valvoline- ::

Cene res niso normalne, na zacetku so bili po 140-150e tono danes 300e torej x2, drva so bila 200e klaftra danes 220-250e (se vedno lahko za 200e najdes) torej minimalna podrazitev, brikete ze skoz nekaj let zapored kupujem po 100e tono, mal so se mogoce podrazili po rednem ceniku. Kurilc se je pocenil za cca 20c na liter, mestni plin je tudi cenejsi za cca 30%.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Take zadeve ki zahtevajo kar nekaj mehanskih postopkov, bodo vedno drazja.

Buggy ::

Cene res niso normalne, na zacetku so bili po 140-150e tono danes 300e


To pa ne vem kje si dobil in kaksne...jaz sem leta 2005 za tono dal prdec pod 200€ s prevozom, pa se to sem dobil "pod roko". Cene pa seveda varirajo...najbolje je kupovati julija-avgusta. Sem pa imel enkrat res ene bosanske bukove za 160€ tono (od nekoga spet pod roko ki ima livarno) na probi in je bilo v gorilcu zlindre da se dobro da sem imel testno samo par vrec.

ttommy ::

https://www.drva.info/sl/izdelek/lesni-...

To se mi zdi, da so najcenejši. Ali jih uporablja kdo? Razlika med temi in zmagovalcem testa (German Flames A1) je kar 60 po paleti.
Gamer

ttommy ::

Gamer

schrack ::

Je že kdo nabavil za naslednjo zimo? Cene so dokaj nizke za avstrijske pelete, kaj menite bodo šle cene še dol do poletja?

c3p0 ::

Barbarpapa2 je izjavil:


Ja, je smiselno izmeriti temperaturo dimnih plinov na izhodu iz peči, se kar hitro vidi, če toplota beži skozi dimnik. Tukaj imajo peletni gorilniki veliko prednost (vsaj moj to ima), da lahko nastavljaš moč zgorevanja. Peč, ki jo imam, je tudi zelo predimenzionirana, še posebej po izvedbi izolacije hiše. Tukaj je nastavljanje moči zgorevanja odločilnega pomena.


Vsekakor, a če ima peč kopico senzorjev (lambda sonda, temperature na raznih točkah) in da tudi sama uravnava vlek (kontrola rpm ventilatorja na izhodu v dimnik), hitrost pump, hitrost doziranja peletov, se da delat čuda.

carota ::

Imate kakšno priporočilo za nabavo za novo kurilno sezono?

fikus_ ::

Cugmajster, vendar boš sedaj cakal

Buggy ::

carota je izjavil:

Imate kakšno priporočilo za nabavo za novo kurilno sezono?


Jaz sem letos vzel spet ruske A1 pelete (smrekove ker bukovi na mojem gorilcu niso prevec ok). Prvo leto so bili enkratni (glede na Enerles), drugo leto drugacna pakunga in bolj porazni (prevec zlindre za A1), letos bomo pa videli (spet drugacna pakunga).

Cena za tono skupaj s prevozom (mobilni vilicar na tovornjaku) je bila mesec nazaj 265EUR. Pomoje bi jih se dobil.
Ce te zanima ti lahko posljem tel na ZS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

Se pardoniram...265€ je bila paleta (1050KG)...tona pa 255€ s prevozom in ja se se da dobiti po tej ceni(sem ga klical).
Je pa zal tako, da cena pac raste bolj se blizas zimi ;)

schrack ::

Uf, aprila sem vzel German flames A1 za isto ceno.

Buggy ::

schrack je izjavil:

Uf, aprila sem vzel German flames A1 za isto ceno.


255€ tona s prevozom? To si dejansko dobil poceni, predvidevam zaradi konca sezone. Pelete je res siselno vzet cimprej za naslednje leto, ker jim zna cena kar konretno nihat glede na obdobje.

c3p0 ::

Jemljem le tiste v cisterni (BTW: jo že ima kdo, razen P.Express?) in je 3 leta mir, nič prahu ali fizikaljenja.

Yossarian ::

Avgusta sem vzel tele, lani so bili na testu ZPS drugi s 95/100 točk. Cena: 267 EUR/paleto, prevoz vključen v ceno. Če bodo takšni, kot se reklamirajo, potem je to odličen nakup.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Egidij88 ::

Kaj čistilne pelete uporabljate ali nima kaj dosti smisla tisto?

borisk ::

c3p0 je izjavil:

Jemljem le tiste v cisterni (BTW: jo že ima kdo, razen P.Express?) in je 3 leta mir, nič prahu ali fizikaljenja.


Nam jih cugmajster prpele in vpiha. 200€+ddv na tono.

carota ::

Yossarian je izjavil:

Avgusta sem vzel tele, lani so bili na testu ZPS drugi s 95/100 točk. Cena: 267 EUR/paleto, prevoz vključen v ceno. Če bodo takšni, kot se reklamirajo, potem je to odličen nakup.

Hvala! Sem naročil. Prevoz ni bil sicer brezplačen, a vseeno je bila cena sprejemljiva.

c3p0 ::

borisk je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Jemljem le tiste v cisterni (BTW: jo že ima kdo, razen P.Express?) in je 3 leta mir, nič prahu ali fizikaljenja.


Nam jih cugmajster prpele in vpiha. 200€+ddv na tono.


Ima cisterno? Na spletni strani nič ne piše.

borisk ::

Ja, imajo, pride pa vpiha, majo tudi tist ventilator, ki sesa prah iz komore med vpihom. pri nas filajo kakšne 5t naenkrat, dvakrat letno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

c3p0 ::

Hvala za info, jih naslednje leto kontaktiram.

10t/leto? To je pa dosti, velika površina?

borisk ::

ja, 2400 skupaj, od tega cca 2200 na 20°C, 200 na 24°C, peč je ETA 140kW

c3p0 ::

Uf, to je pa že višja liga v vseh pogledih, jaz imam sicer ETA PU 10kW.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peč na pelete (biodom 27)

Oddelek: Loža
3312269 (315) fras007
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21936907 (13547) fikus_
»

Nakup Peletov

Oddelek: Loža
3614469 (2032) A. Smith
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17241191 (15427) feryz
»

Katero kurilno olje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6715608 (13353) SimplyMiha

Več podobnih tem