» »

Nakup Peletov

Nakup Peletov

BlackMaX ::

Doma smo kupili peč na pelete in me zanima, kje vi kupujete vaše pelete? Kje se splača, kakšne so cene?

Če imate kakšne nasvete bo to zelo dobrodošlo.

Hvala

Nejcos ::

Sam da se ne biš tko zafrknu ko smo se mi, bosanski peleti čisto sranje, ne vem pa trenutno firmo. Pomembno je da imajo peleti čim večji procent Smreke, ker na kilogram da velik več vn kot bukev ali hrast. Aja pa dobre izkušnje imamo z Reddevil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejcos ()

BlackMaX ::

Nejcos je izjavil:

Sam da se ne biš tko zafrknu ko smo se mi, bosanski peleti čisto sranje, ne vem pa trenutno firmo. Pomembno je da imajo peleti čim večji procent Smreke, ker na kilogram da velik več vn kot bukev ali hrast. Aja pa dobre izkušnje imamo z Reddevil.


Kupil smo par vreč iz Merkatorja in priše made in BIH, pa so kr dobr grel.

BlaY0 ::

Po moje morajo dobro goreti oziroma se hitro vžgati ter da imajo visoko energijsko vrednost. Pri parih vrečah ne boš videl nobene razlike, poleg tega je bilo do zdaj praktično "poletje". Dobro greje tudi sod s smetmi, ki so ga zakurili klošarji.

...:TOMI:... ::

Če imaš kako hightech peč in gorilnik, ki je zelo občutljiv na kakovost pelet, potem na dolgi rok z nekakovostnimi peleti uničuješ peč, oziroma se dela nekakšna žlindra. Prav grdo je za videti.

Meni ni jasno, kako je mogoče v 21. stoletju narediti peč, ki je tako občutljiva. Namen je jasen, obdržali se bodo samo kvalitetni monopolni proizvajalci pelet (=dragi ko žafran).

Enako se dogaja pri dizlu, mašine so zaradi turbin in šob zelo občutljive na slabo gorivo, medtem, ko je golf 2 požrl vse.
Tomi

Go-ahead ::

Kakšno peč imaš ?

Jaz imam Biodom 27 in z njo nimam nobenih težav. Požre vse vrste peletov brez problema. Včasih si mislim , da bi lahko delala tudi na koruzo.

BlackMaX ::

Go-ahead je izjavil:

Kakšno peč imaš ?

Jaz imam Biodom 27 in z njo nimam nobenih težav. Požre vse vrste peletov brez problema. Včasih si mislim , da bi lahko delala tudi na koruzo.


Ne vem, moram pogledat. Iščem samo pelete, kje se jih, da nabavit?

...:TOMI:... je izjavil:

Če imaš kako hightech peč in gorilnik, ki je zelo občutljiv na kakovost pelet, potem na dolgi rok z nekakovostnimi peleti uničuješ peč, oziroma se dela nekakšna žlindra. Prav grdo je za videti.

Meni ni jasno, kako je mogoče v 21. stoletju narediti peč, ki je tako občutljiva. Namen je jasen, obdržali se bodo samo kvalitetni monopolni proizvajalci pelet (=dragi ko žafran).

Enako se dogaja pri dizlu, mašine so zaradi turbin in šob zelo občutljive na slabo gorivo, medtem, ko je golf 2 požrl vse.


Kdor tako peč kupi se je pošteno zaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlackMaX ()

BlackMaX ::

Evo za tiste ki jih slučajno zanima. To sem našel med brskanjem.

http://www.zps.si/images/stories/energi...

lonz ::

Mam biodomovo peč in kurim savine pelete. So far so good. Peleti so nekje vmes po kakovosti - niso šit in niso avstrijsko beli. Žlindre in pepela je zelo malo; pucam nekje na 14 dni.
...arrrrrr, shiver me timbers...

floyd1 ::

Že 2 sezoni kurimo pri tašči pelete "Cugmajster". Sestava njihovih peletov naj bi bila nekje 80:20 (smreka:bukev). Tako po kvaliteti kot po ceni so nekje v zlati sredini. Zaenkrat čisto nobenega problema z žlindro ali ustavljanjem peči. Mi pa je sodelavec, ki jih je tam vzel že večkrat, rekel, da tudi pri njih opazno niha kvaliteta (pač odvisno, kaj takrat žagajo na žagi). To se dobro vidi po količini pepela. Ni pa bilo nikoli kritično - da bi imel zaradi tega probleme, kot jih je imel s precej cenejšimi srbskimi peleti.
Tašča ima drugače kaminsko peč v dnevni sobi (Edilkamin), sodelavec pa mislim da Feroli (Lamburghini? - kar je eno in isto, ker nastajajo na isti proizvodni liniji) centralno.

BlackMaX ::

floyd1 je izjavil:

Že 2 sezoni kurimo pri tašči pelete "Cugmajster". Sestava njihovih peletov naj bi bila nekje 80:20 (smreka:bukev). Tako po kvaliteti kot po ceni so nekje v zlati sredini. Zaenkrat čisto nobenega problema z žlindro ali ustavljanjem peči. Mi pa je sodelavec, ki jih je tam vzel že večkrat, rekel, da tudi pri njih opazno niha kvaliteta (pač odvisno, kaj takrat žagajo na žagi). To se dobro vidi po količini pepela. Ni pa bilo nikoli kritično - da bi imel zaradi tega probleme, kot jih je imel s precej cenejšimi srbskimi peleti.
Tašča ima drugače kaminsko peč v dnevni sobi (Edilkamin), sodelavec pa mislim da Feroli (Lamburghini? - kar je eno in isto, ker nastajajo na isti proizvodni liniji) centralno.


Daobu sm eno referenco glede teh cugmajster palet pa profilis naj bi bile kr uredu. Zdaj mi ostane samo še cena :)

bump

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlackMaX ()

vofra ::

Go-ahead je izjavil:

Kakšno peč imaš ?

Jaz imam Biodom 27 in z njo nimam nobenih težav. Požre vse vrste peletov brez problema. Včasih si mislim , da bi lahko delala tudi na koruzo.


tip dodaja koruzo, kuri z Biodomom

http://nep.vitra.si/ukrep.php?id=128&fi...

BlackMaX ::

Bump

Ursel ::

Malo pozno, pa vendar:
Pri nakupu peletov je prav gotovo pomembna cena, ponekod se da o ceni celo pogajati (odvisno od željene količine). V sedmih letih sem preizkusil kar nekaj različnih peletov (in z menoj tudi moja dva znanca, ker kupujemo skupaj). Je pa potrebno vsako leto iskati na novo, saj je ponudnikov vedno več. Okvirna priporočila so izdali na GIS-u ( https://www.zps.si/images/stories/energ... ). Sam bi kar pritrdil tem priporočilom.
Lahko pa povem, da so po mojih izkušnjah najdražji peleti v trgovinah.
Kljub raznim dogodivščinam s peleti, mi za nakup peči na pelete nikoli ni bilo žal, čeprav je s tem precej več dela kot s pečjo na kurilno olje ali plin. Je namreč precej ceneje;-)

Zgodovina sprememb…

dejanslo ::

Jaz sem v tej sezoni kuril Cugmajstra in Enerles, z obema sem pa bil zadovoljen. Ker razlike nisem opazil ne pri delovanju gorilnika (biomass power), ne pepelu in ne porabi, sem po par mesecih nabavil večjo količino cenejšega (3:4). LP
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

c3p0 ::

Ursel je izjavil:

Malo pozno, pa vendar:
Kljub raznim dogodivščinam s peleti, mi za nakup peči na pelete nikoli ni bilo žal, čeprav je s tem precej več dela kot s pečjo na kurilno olje ali plin. Je namreč precej ceneje;-)


Močno odvisno od peči. Kurim na pelete, pa sem bil to sezono enkrat v kurilnici.

vofra ::

katera pec, gorilec ?

c3p0 ::

Če misliš mene, je peč ETA PU.

vofra ::

c3p0 je izjavil:

Če misliš mene, je peč ETA PU.


ja, potem pa verjamem, saj je pec tudi Mercedes med pečmi
in ni primerljiva npr z Biodom

Opkow ::

Danes si ustvaril account na ST, da bi napisal, kje kupujejo vaši? Kdo vaši? Stranke?
Prikrito oglaševanje ...

#000000 ::

Itak, in ja karla al ka si že, spotoma reč tastarim naj nehajo mi mašit telefon z SMSi drgač bo prijava padla.

Yossarian ::

dejanslo je izjavil:

Jaz sem v tej sezoni kuril Cugmajstra in Enerles, z obema sem pa bil zadovoljen. Ker razlike nisem opazil ne pri delovanju gorilnika (biomass power), ne pepelu in ne porabi, sem po par mesecih nabavil večjo količino cenejšega (3:4). LP


Eno leto sem kuril z Enerles, zelo dobra kvaliteta, zadnja leta pa Cugmajster, enaka kvaliteta, vendar malce cenejši, sploh če greš sam po njih. Pol ene sezone sem kuril tudi neke bosanske in sem moral peč čistit na 3 dni.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

#000000 ::

jes karkoli stresem not isti k, tud pokurim enako količino ni bistvene razlike, al so bih, srbija, naše, smreka bukev 50-50, 80-20 ali sama bukev isto. Sem pa probal že vse razen Schweighofer, tko da pomojem razen tistih kjer že vidiš da so črne ali rjave (samo lubje not če ne celo humus) jih sploh ne kupi.

Goljufajo pa itak pomojem VSI, mi naklada en privatnik da je not 100% smrekca, a peleti rjave barve, in prav gospod a veste ker jih mi sušimo pride do oksidacije in to je posledica tega, mu pokažem na sliki Schweighofer snežno beli, prav da zgleda majo oni drugačen proces :) Sem omenil če mi PRODA 10 žaklov da probam in ni hotu, mi bi pa dva šenku, pa naj probam in pol se lahko zmenva tud za kak popust če bo nad 5 ton naročilo.

Sem pa opazil da je to omiljena finta avtoprevoznikov, kjer ga stane samo nafta da se odpelje v bosno naloži celo prikolico največjega šrota ter pripelje v SLO ter prodaja malenkost ceneje kot najboljše.

;-) ::

Yossarian je izjavil:

dejanslo je izjavil:

Jaz sem v tej sezoni kuril Cugmajstra in Enerles, z obema sem pa bil zadovoljen. Ker razlike nisem opazil ne pri delovanju gorilnika (biomass power), ne pepelu in ne porabi, sem po par mesecih nabavil večjo količino cenejšega (3:4). LP


Eno leto sem kuril z Enerles, zelo dobra kvaliteta, zadnja leta pa Cugmajster, enaka kvaliteta, vendar malce cenejši, sploh če greš sam po njih. Pol ene sezone sem kuril tudi neke bosanske in sem moral peč čistit na 3 dni.

Cugmajster so taboljsi p/p. Ne vsebujejo umetnih mas in so "stranski" produkt cugmajstra, v bistvu je to odpad iz zage in ne od koga ko dela parket itd. Menda so edini ki delajo na tak nacin pelete, vsi ostali kupujejo odpad od nevemkje in kupijo se sami nevejo kaj+to ima najsodobnejso stiskalnico. Direktor je moz beseda in si niti nebi zarad nekega stranskega dobicka mazal imena.

andromedar ::

Koliko pa ima ceno Cugmajster trenutno? Ko sem jih lani al predlani kontaktiral, sem diplomiral, preden so mi neko ceno uspeli povedat...skratka zgubil sem voljo se z njimi ukvarjat.

Zadnji dve leti sem nato kupil od enega iz Poljčan...res super kvaliteto...beli peleti in res minimalno pepela...tako da ni dosti dela s pečjo.

Za letos sem pa mogoče na tem da probam od "zatopeldom.si" Arboreko A1 http://www.zatopeldom.com/akcijski-pele... - 230 Eur za tono. Ampak bi jih moral prej it pogledat v Rače v skladišče.

Ali ima mkdo mogoče že kake izkušnje z njimi?
Eh?

;-) ::

1050kg 217,77€
Saj majo spletno stran :) brez vrec pa mislim da se lahk malo pohandlas ceno.

#000000 ::

217 je kr ugodno

andromedar ::

kaj te vem...tisti, ki sem jih linkal zgoraj so vsaj na papirju boljši peleti (A1 certifikat, 100% smreka), 230 pa je cena z dostavo. Pri cugmajstru pa moreš dat verjetno še 20eur/paleto za dostavo. Take so vsaj bile cene dostave lani.
Eh?

#000000 ::

Jest bom letos uzel neke kva pa vem mogoče tud bosanske, čim cenejše uglavnem, ker bodo peleti samo en izmed backupov, ogrevali se bomo na toplotno črpalko, beckup pa je mestni plin in peleti, cisterno pa sem bedak brcnil ven prvo leto, čeprav bi se mi letos na momente splačalo greti na KO, tolk je cena padla, ampak to ekipa skrbi za nas da ne moreš do poceni ogrevanja :)

Assass1n ::

Arboreko a1 sem skuril 4 palete in sem bil zadovoljen, pucal sem pec 1x na teden med zimo. Potem so pa dvignili ceno na 250 pa sem zamenjal na neke cenejše a2 kvaliteta če se ne motim isto bosanski razlik razen 50 centov cnej vreča nisem opazil.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

andromedar ::

Hvala Assass1n.
Eh?

Nejcos ::

No zelo je odvisno kakšno kurišče imate, mi imamo skodelico in če se preveč žlindre nabere je problem ker ne vžge ogenj. Videl pa sem tako gorišče ki izpodriva pelete, torej peleti se dodajajo od spodaj. V to peč lahko porineš pa najslabše pelete pa ni problema

borisk ::

pri nas imamo 140kw peč in kurimo cugmajstra, cca 200€ na tono. pridejo pa vpihani v rezervoar, ker 6-7 ton na roke heblat 2x na sezono paš ni nekaj kar bi delal z užitkom. je pa peč ETA HACK, ima avtomatsko čiščenje, pošlje mail, ko je zalogovnik za pepel poln, ali pa če zmanjka peletov.

Vanich ::

Hihihi. 200€/T leta 2016!!!

c3p0 ::

Ma raje bi šel na olje, kot plačeval toliko za pelete. Trenutno čakam na kamin (imam tudi majhen gozd), ko grejo cene na normalno raven pa TČ.

BaTeMaN ::

Golob napovedal znižanje DDV za vse energente - Delohttps://www.delo.si > novice > slovenija > golob-napov...
20. jul. 2022 -- Izenačili bodo odjemalce, DDV pa ne bo nižji le za elektriko in plin, temveč tudi za kurilno olje in lesno biomaso.
less then zero

A. Smith ::

A je kdo od lastnikov peči s peleti poskusil kuriti kakšne bolj drobne lesne sekance? Se vam to izide?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere in kje kupiti pelete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22645041 (1662) Assass1n
»

Peč na pelete (biodom 27)

Oddelek: Loža
3312303 (349) fras007
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17241462 (15698) feryz
»

Nova mala lesena hiša - katera peč na pelete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910016 (8467) Vanich
»

Katero kurilno olje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6715695 (13440) SimplyMiha

Več podobnih tem