» »

Katere in kje kupiti pelete

Katere in kje kupiti pelete

1
2
3 4 5

borisk ::

Ja, je kr kamot, dvakrat na sezono javi(na mail), da je potrebno spraznit zalogovnik za pepel, to je pa tudi vse, kar je potrebno med kurilno sezono narediti (razen peletov), kar pa tudi javi, če jih zmanjka.

nejjka ::

ttommy je izjavil:

Ali pa te: https://www.bolha.com/peleti/top-kvalit... uporablja kdo?



Ja.. mi uporabljamo to so www.biron.si NEKO peleti, super kvaliteta brez pripomb

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Opkow ()

ttommy ::

nejjka je izjavil:

ttommy je izjavil:

Ali pa te: https://www.bolha.com/peleti/top-kvalit... uporablja kdo?



Ja.. mi uporabljamo to so www.biron.si NEKO peleti, super kvaliteta brez pripomb



In katero firmo peči imate? Če bi bila Valher, bi bil vesel, če bi mi napisali nastavitve gorilca za te pelete in še kakšno sliko plamena prilepili....
Gamer

nejjka ::

Imamo Centrometal (modra peč)

koyotee ::

nejjka je izjavil:

ttommy je izjavil:

Ali pa te: https://www.bolha.com/peleti/top-kvalit... uporablja kdo?



Ja.. mi uporabljamo to so www.biron.si NEKO peleti, super kvaliteta brez pripomb


Hahah poglejte datum registracije, prikrito reklamiranje, klošarji.

Čas prve prijave15.11.2020 17:57:30
Prvi post 15. nov 2020, 18:05:31
Edina tema v kateri sodeluje je ta.
Adijooo
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

c3p0 ::

Naj si zrihtajo kak certifikat, če so naši instituti že v vseh teh letih prišli tako daleč, da bi kaj takega ponujali? Sicer dvomim, da so.

Drugače vsak svoje tele hvali, komu boš verjel...

ttommy ::

Ma jaz bom popizdil s temi peleti. Smo naročili German flames za katere se je lani nastavil gorilnik, pa jih ni bilo in smo dobili Drau Holz- oboji so A1 kvaliteta, a pri Drau Holz pepel ni lepo gladek in siv, pa tudi malo žlindre se pojavi v cevi za plamen. V navodilih za peč pa ni nasvetov kako pravilno nastaviti gorilec za različne pelete.
Gamer

neko ::

ttommy je izjavil:

Ma jaz bom popizdil s temi peleti. Smo naročili German flames za katere se je lani nastavil gorilnik, pa jih ni bilo in smo dobili Drau Holz- oboji so A1 kvaliteta, a pri Drau Holz pepel ni lepo gladek in siv, pa tudi malo žlindre se pojavi v cevi za plamen. V navodilih za peč pa ni nasvetov kako pravilno nastaviti gorilec za različne pelete.


Ali lahko s prsti razdrobis to zlindro ? Lahko da trenutno dosegas visje temparature kot si s prejsnjimi peleti in prihaja do skupkov pepela in ne zlindre.....
Pim?-M3

neko ::

c3p0 je izjavil:

Naj si zrihtajo kak certifikat, če so naši instituti že v vseh teh letih prišli tako daleč, da bi kaj takega ponujali? Sicer dvomim, da so.

Drugače vsak svoje tele hvali, komu boš verjel...


So so www.s4q.si....vsako leto razen 2020 so tudi z ZPS delali analize 20-30 razlicnih peletov ki se prodajajo v sloveniji.... http://www.s4q.si/kakovost-pelet-2019
Pim?-M3

ttommy ::

A je kdo kupil in sprobal pelete iz Lidla?
Gamer

Buggy ::

ttommy je izjavil:

Ma jaz bom popizdil s temi peleti. Smo naročili German flames za katere se je lani nastavil gorilnik, pa jih ni bilo in smo dobili Drau Holz- oboji so A1 kvaliteta, a pri Drau Holz pepel ni lepo gladek in siv, pa tudi malo žlindre se pojavi v cevi za plamen. V navodilih za peč pa ni nasvetov kako pravilno nastaviti gorilec za različne pelete.


ne trdim nic, samo povem da se je meni zlindra nabirala, ko je bila grelna spirala ze proti koncu.
Ko je dokoncno crnila in sem jo zamenjal (keramicna ista kot prej) pa z istimi peleti ni nobene zlindre vec, tudi kurisce je sedaj zopet sivo/rjavo, prej je bilo crnkasto.
morda preveri...nekje 2-4 leta naj bi bila zivljenska doba moje spirale, ki pa proti koncu se vedno dela a slabse.

elzakot ::

Pozdravljeni
Zanima me naslednje
razlika med
ENplus A1
in
S4Q kakovst 1

v čem je razlika in kateremu certifikato bolj zaupati?

Yossarian ::

A so ti peleti kaj vredni? Jih je že kedo imel?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

gruntfürmich ::

če želiš točen odgovor počakaj na test ZPS-ja. drugače pa naj ti bo cena merilo, če ti je udobje prioriteta in ne pucanje gorilnika in peči.

je pa tako, da se znajo kateri peleti tudi poslabšati (in morda drugi izboljšati; pač slovenske fore), tako da pretekla testiranja (tudi tvoja!) niso vedno zagotovilo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Letos me je nek lokalni dobavitelj nategnil z zalogo, zato sele sedaj spet gledam cene in opazam, da so sle gor cca 10% glede na lani. Ce bo slo tako naprej zadeva ni vec tako ekonomicna. Ker se je letos podrazil les tudi v gradbenistvu je naceloma to razumljivo, se pa vedno bolj spogledujem z idejo, da bi 15 let staro peletno pec zamenjal s toplotno crpalko, ker cisto po pravici povedano, se mi niti ne ljubi vec vsako leto pospravljat 3 tone vrec v kurilnico, pa se dodaten prostor bi pridobil.

Grega3 ::

Zanima me katere pelete priporočate glede na vaše izkušnje za kotel waltis x3?

Buggy ::

Jaz sem vceraj pospravil 3,5 tone A1 premium pelet 100% smreka/jelka brez lubja.
Isti dobavitelj kot vedno a spet drugacne A1 pelete...cena ista 265€ tona s prevozom, zgledajo pa tako:



do sedaj z A1 pri njih vedno zadovoljen.

telexdell ::

Buggy je izjavil:

Letos me je nek lokalni dobavitelj nategnil z zalogo, zato sele sedaj spet gledam cene in opazam, da so sle gor cca 10% glede na lani. Ce bo slo tako naprej zadeva ni vec tako ekonomicna. Ker se je letos podrazil les tudi v gradbenistvu je naceloma to razumljivo, se pa vedno bolj spogledujem z idejo, da bi 15 let staro peletno pec zamenjal s toplotno crpalko, ker cisto po pravici povedano, se mi niti ne ljubi vec vsako leto pospravljat 3 tone vrec v kurilnico, pa se dodaten prostor bi pridobil.

Cene elektrike in plina na svetovnih borzah letijo v nebo. Ker elektro trgovci kupijo večino elektrike za obdobje enega leta v naprej in trenutna norišnica na borzah nanje ne vpliva, lahko za naslednjo leto pričakujemo (po nekaterih ocenah) tudi tam 70% podražitev elektrike. Sam sicer imam TČ, bi pa na tvojem mestu vsaj še to sezono počakal na peletih.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

hendriks ::

Ker ste ravno pri peletih, mogoče bom malce off-topic: jaz jih tudi potrebujem, ampak za steljo sobnega zajca. Tale Mr. Pet, kjer jih sedaj kupujem, ima kar zasoljene cene. Fora teh pelet je, da naj ne bi imeli nobenih primesi, ker zajci pač včasih kakšnega pojejo. Ali pozna kdo kakšno cenejšo alternativo?

Buggy ::

Cene elektrike in plina na svetovnih borzah letijo v nebo. Ker elektro trgovci kupijo večino elektrike za obdobje enega leta v naprej in trenutna norišnica na borzah nanje ne vpliva, lahko za naslednjo leto pričakujemo (po nekaterih ocenah) tudi tam 70% podražitev elektrike. Sam sicer imam TČ, bi pa na tvojem mestu vsaj še to sezono počakal na peletih.


Seveda! Se ne mislim brezglavo zaleteti v posodobitev ogrevanja, predvsem pa bi to delal v kontekstu in upostevajoc se EV cez cca 5 let in s tem tudi lastno soncno elektrarno. V tem casu optimisticno pricakujem tudi kaksne ugodne variante za individualne soncne elektrarne, sploh v luci zapiranja TES6, kjer zna morda priti s strani vlade (oz EU) do kaksne subvencij ali drugih ugodnosti.

@hendriks: pomoje imas najvec moznosti za pelete brez primesi pri kaksnem lokalcu, ki ima proizvodno pelet kot postranski produkt in ne rabi zadostiti standardov glede trdnosti pelet in vlage. Kaksna bolha.com ali pa klic na ribniski konec :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

gruntfürmich ::

telexdell je izjavil:

Buggy je izjavil:

Letos me je nek lokalni dobavitelj nategnil z zalogo, zato sele sedaj spet gledam cene in opazam, da so sle gor cca 10% glede na lani. Ce bo slo tako naprej zadeva ni vec tako ekonomicna. Ker se je letos podrazil les tudi v gradbenistvu je naceloma to razumljivo, se pa vedno bolj spogledujem z idejo, da bi 15 let staro peletno pec zamenjal s toplotno crpalko, ker cisto po pravici povedano, se mi niti ne ljubi vec vsako leto pospravljat 3 tone vrec v kurilnico, pa se dodaten prostor bi pridobil.

Cene elektrike in plina na svetovnih borzah letijo v nebo. Ker elektro trgovci kupijo večino elektrike za obdobje enega leta v naprej in trenutna norišnica na borzah nanje ne vpliva, lahko za naslednjo leto pričakujemo (po nekaterih ocenah) tudi tam 70% podražitev elektrike. Sam sicer imam TČ, bi pa na tvojem mestu vsaj še to sezono počakal na peletih.


https://tradingeconomics.com/commodity/...

kje ti vidiš kakšno nebo? lokalno ja, globalno pa še nikakor.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

telexdell ::

gruntfürmich je izjavil:



https://tradingeconomics.com/commodity/...

kje ti vidiš kakšno nebo? lokalno ja, globalno pa še nikakor.

Govoril sem o elektriki. In plačujemo jo po lokalni tarifi ne globalni. Če pogledaš elektriko na SLO borzi je stanje takšno:
16.9.2020 57,10 €/MWh max:62,98 €/MWh
16.9.2021 166,76 €/MWh max: 183,03 €/MWh

Torej so v enem letu šle cene gor za faktor 3. Z nekim zamikom pa bodo rasli tudi drugi energenti.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

c3p0 ::

hendriks je izjavil:

Ker ste ravno pri peletih, mogoče bom malce off-topic: jaz jih tudi potrebujem, ampak za steljo sobnega zajca. Tale Mr. Pet, kjer jih sedaj kupujem, ima kar zasoljene cene. Fora teh pelet je, da naj ne bi imeli nobenih primesi, ker zajci pač včasih kakšnega pojejo. Ali pozna kdo kakšno cenejšo alternativo?


In kake so te cene pri Mr. Pet?

xseki ::

Cugmajster že ene 5-6 let. Pripelje jih pa en sokrajan.

Buggy ::

Evo glihkar razstavil gorilnik od centralne in zamenjal spiralo na svedskem gorilcu Knup 21KW. Pravi zena, da so radiatorji mrzli, pogledam v kurilnico in rdeca diagnosticna ledica....WTF! Se mi je ze svitalo kam pes taco moli, je pa cudno ker sem lani menjal spiralo. Tokrat je enostavno pocila...keramicna seveda. Se nikoli kej takega.

Buggy ::

gorilec dela, regulacija tudi...job well done.

Happy wife happy life!

Buggy ::

Ceprav nisem tecnaril, ampak zgolj rabil rezervo, so me po poslanem mailu s sliko in opisom poklicali ter poslali brezplacno novo spiralo, saj je po vsej verjetnosti bila prisotna napaka v materialu ali proizvodnji. Take spirale naceloma zdrzijo 3-5let in praviloma ne pokajo ampak se prekurijo.

Se so podjetja, ki dajo nekaj na svoje ime, ter ljudje, ki ne vlecejo na vsak nacin vsakega EURa od potrosnikov. Pohvalno!

c3p0 ::

Super, ampak kaj ima servis cheap gorilnika s cenami pelet?

javr ::

kje se dobijo najcenejši peleti ? Kvaliteta me trenutno ne zanima, je lahko najslabša možna.
___

harvey ::

javr je izjavil:

kje se dobijo najcenejši peleti ? Kvaliteta me trenutno ne zanima, je lahko najslabša možna.

Cenik dobaviteljev
https://www.peleti-ceneje.si/
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

javr ::

a je ta stran sploh še aktivna oziroma posodabljana ? Ker manjka kar nekaj dobaviteljev. Torej vprašanje ostane: kdo je najcenejši ?
___

ttommy ::

javr je izjavil:

kje se dobijo najcenejši peleti ? Kvaliteta me trenutno ne zanima, je lahko najslabša možna.


Odvisno od kje si in koliko je zate najcenejši. Glede na to, da so kvalitetni peleti krepko čez 350€ za tono, so precej cenejši potem peleti od žage LKF na Ptuju. Potem žaga Cugmajster, ki ima paleto (1050kg)za 243,99€. Potem so zelo kvalitetni peleti iz Postojne Beeco peleti od firme Javor opažne plošče. Cena pa tam nekje malo čez 250€ za tono.

http://peleti-plus.si/peleti-sekanci-dr...
https://www.peleti-cugmajster.si/
https://javor-belsko.si/izdelki/peleti/
Gamer

Invictus ::

Po besedah enega uporabnika, so najboljši peleti bukovi, ki se jih v Sloveniji baje ne da dobiti.

On jih je kupoval v Italiji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ttommy ::

harvey je izjavil:

javr je izjavil:

kje se dobijo najcenejši peleti ? Kvaliteta me trenutno ne zanima, je lahko najslabša možna.

Cenik dobaviteljev
https://www.peleti-ceneje.si/


To so vse umetno navite cene in je noro. Lani marca sem dal za 1 paleto s prevozom German Flames 276,99€, zdaj pa ima ceno 392,04€.
To je več kot noro. Cugmajster je pa naprimer podražil iz 239,99 na 243,39€ za paleto. Pa vam povem, da niso Cugmajstrovi peleti toliko slabši, ampak prav dobro gorijo.
Gamer

c3p0 ::

A1, A2, B1 ipd. oznake še kaj veljajo? Je pri nas to že zakonsko določeno in nadzirano? Pred leti je tu bil divji zahod.

Kupoval sem sicer skoraj vedno avstrijske A1, zelo svetli in nikoli problema. Zdaj z eno rundo ogrevam že 4. zimo in bo treba počasi naročit novo polnjenje.

javr ::

ttommy je izjavil:

javr je izjavil:

kje se dobijo najcenejši peleti ? Kvaliteta me trenutno ne zanima, je lahko najslabša možna.


Odvisno od kje si in koliko je zate najcenejši. Glede na to, da so kvalitetni peleti krepko čez 350€ za tono, so precej cenejši potem peleti od žage LKF na Ptuju. Potem žaga Cugmajster, ki ima paleto (1050kg)za 243,99€. Potem so zelo kvalitetni peleti iz Postojne Beeco peleti od firme Javor opažne plošče. Cena pa tam nekje malo čez 250€ za tono.

http://peleti-plus.si/peleti-sekanci-dr...
https://www.peleti-cugmajster.si/
https://javor-belsko.si/izdelki/peleti/
od Cugmajster še čakam ponudbo/predračun (ostali so predaleč - se ne splača zaradi kilometrine), za zdaj pa sem nabavil 4 vreče v Eurospin, 3€99 za komad.
Če bi upošteval neka splošna priporočila za kvaliteto - da so enakomerne dolžine, da v vreči ni žagovine, da vreča ni strgana - potem je tole bolj Ž kot A1, a če gledam samo na ceno, bo kar vredu. Se moram pozanimat če jih prodajajo tudi na tone oz. na paletah z dostavo na dom.




___

ttommy ::

Pri Cugmajstru sem bil danes- sem šel z avtom po 26 vreč (za dva zalogovnika), ker naročeni dve paleti ne bodo dostavili prej kot v treh tednih. Je pa tam vedno gneča zaradi lokalnih odjemalcev. Se mi tja itak splača iti z avtom, ker v Merkurju pri nas najcenejši peleti pridejo 121,94€ za 26 vreč, pri Cugmajstru pa 90,62€ za 26 vreč. Pokuril sem pa tja in nazaj 5,8 litra goriva.
Gamer

c3p0 ::

Nekje novembra sem čisto mimogrede videl v Graz Lidlu A1 pelete po 2,99€/vreča. Bom letos malo spremljal in nabavim verjetno kar tam.

schrack ::

Prav zanimivo gledati stare cene. Kdaj boste nabavili pelete za naslednjo zimo?

forplan ::

Sam naročujem te: https://avstrijskipeleti.si/

Jaz sem dokaj blizu, dostavljajo po celi SLO mogoče ne tako hitro, pač ko se jim nabere.

Sicer sedaj so rekordno dragi, pričakujem da bodo še dražji v jeseni zaradi splošne "krize"

Sam sem nabavil spomladi kot ponavadi. Se mi zdi da so takrat najceneje.

Kot zanimivost v korona časih avgust 2020 so bili 250€/tona. Kam gredo cene...
da se strinjam

schrack ::

Forplan,
jaz sem še lani nabavil German flames po 266€ tono. Reskiral bom dve toni, ena je še doma. To mi je dovolj za eno zimo.
Je pa res, da verjetno cenejši v tem letu ne bodo.

Chili05 ::

Pozdravljeni
Mene pa zanima mnenje če slučajno kdo pozna pelete HS TIMBER GROUP SMREKA-A1 prodaja pa jih podjetje PELEGOR, ki prodaja tudi gorilnike na pelete. https://www.pelegor.com/
Ogrevanje je na kotel Waltis Pellson X3S, ki je bilo vgrajeno pred kratkim in bo letos prva kurilna sezona. Hvala za mnenja lp.

Yossarian ::

Chili05 je izjavil:

Pozdravljeni
Mene pa zanima mnenje če slučajno kdo pozna pelete HS TIMBER GROUP SMREKA-A1 prodaja pa jih podjetje PELEGOR, ki prodaja tudi gorilnike na pelete. https://www.pelegor.com/
Ogrevanje je na kotel Waltis Pellson X3S, ki je bilo vgrajeno pred kratkim in bo letos prva kurilna sezona. Hvala za mnenja lp.


To mene tudi zanima.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Assass1n ::

Kam grejo cene... bolano. Kje je sploh še ugodno? Arboreko iz lani začetek zime paleta cca 270€ sem včeraj pogledal 440€.
Inflacija, vojna, nafta, blef... lepo se nekdo brije, kar slabo mi je ratalo.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

VladarP ::

Kaj jamrate a ste podpiral Ameriko, EU in Ukrajino. Namesto, da se ogreva cela drzava na ekoloski plin se ogrevajte na odpadne traktorske gume, odpadno motorno olje, iverko in drugi odpad.
Akhmat sila

c3p0 ::

Hmm, cene so take, da grem iz inata raje na drva nazaj, že kupujem kamin. Ostalo dogrevam s klimami.

Kurac Ukrajina, nekdo se tu lepo okorišča. Več kot 100% višje cene proti 2019.

Buggy ::

Jaz sem jih danes pri lokalcu rezerviral po 320€ na tono...se lani so bile 240€. Moj dosedanji supplier jih nima pod 400€.
Vecina pelet se je uvazal iz RU/UK in tukaj je letos manjko. Italiani so kot kobilice pokupijo vse kar se lokalno proizvede... dodaten deficit.
Pohlep je gonilo razfuka :8)

Pro_moted ::

Hja, še huje bo. 10. Julija vstopi v veljavo prepoved uvoza lesnih peletov iz Rusije v Evropo.
Kdor še ni nabavil , pa rabi za letos, naj čim hitreje nabavi. Bolj poceni kot sedaj , do konca leta ne bo več.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

torentino ::

Peleti so povsod šli gor za 100%, pa še nedobavljivi so, večinoma. Letošnja zima bo zanimiva in očitno polna gretja na sex.

Zgodovina sprememb…

xseki ::

Pri Cugmajstru je verjeto konec za letos ali pač?
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peč na pelete (biodom 27)

Oddelek: Loža
3312302 (348) fras007
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21937429 (14069) fikus_
»

Nakup Peletov

Oddelek: Loža
3614542 (2105) A. Smith
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17241445 (15681) feryz
»

Katero kurilno olje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6715689 (13434) SimplyMiha

Več podobnih tem