» »

Katere in kje kupiti pelete

Katere in kje kupiti pelete

1
...
3 4
5
»

Ales ::

dejanslo je izjavil:

Recimo, 1000l olja je s prevozom 1155€ (informativni izračun Petrol), približek 2t peletov je 840€ - le cca 27% prihranka.

"Le" več kot četrtino prihranka pri strošku energenta? Malo je to, malo!

...če mama plačuje račune. >:D

A energetsko je 1000l kurilca enako 2t peletov? Priznam, da nisem šel gledat.

borisk ::

cugmajster, ki je leto 2022 skoz nategoval z dobavo, ima zdej že zalogo. Včeraj naročil, jutri pripelje...

wcpapir ::

Cugmajster je imel druge tezave...ga poznam osebno. On ne prodaja teh peletov zaradi denarja sploh, ampak ker je to stranski produkt njegove proizvodnje in nima kam z njim.

floyd1 ::

Mhmmm. Njegove "težave" so bile večji dobićek v Italiji, kamor je sproti izvozil vse, kar je naredil. Mi je enako razlagal sosed (šofer) pa tudi prodajalec v trgovini.

Take bi bilo treba iz principa bojkotirat.

Pa vlado tudi po zdravju vprašat. Vsi okrog nas so zelo omejili ali prepovedali izvoz (avstrija, srbija, bosna...), naši politiki pa nič. Naši trgovci, z že vnaprej zakupljenimi količinami iz tujine, pa so tako ostali skoraj brez in z absurdno visokimi cenami.
Res smo v tržnem gospodarstvu in vsak pač gleda na max dobiček, ampak takega "svobodnega" trga si nekako ne predstavljam.

dejanslo ::

420 je torej poceni?

Edit, verjetno je komentar bil, da je cena olja nizka in nepredvidljiva. Se strinjam, ampak očitno je nepredvidljivo vse oz nič ne izgleda več predvidljivo.

@Aleš brez skrbi, da računov ne plačuje mama, izjavo ste pa strgali povsem iz konteksta. Ne vem, če ste kdaj imeli ogrevanje z obema energentoma? Mi smo sedaj med 5-10 leti na peletih, prej odkar pomnim na kurilcu. _Edini_ plus peletov je cena, največji minus pa je seveda delo, ki ga pri kurilcu praktično ni.
V času, ko jaz vse te tone spravim iz garaže v klet (itak moram biti ob dostavi, za katero zvem en ali dva dneva prej), lahko s svojim delom zaslužim za vsaj pol te razlike v ceni. Kje so pol še čiščenja peči, polnjenja zalogovnika.. Za 50% se je splačalo, za 20% se pa tega več ne grem..
Zato sem sedaj v dilemi, ali še pričakujemo padec cen peletov? Olje se, meni osebno, sedaj v primerjavi s peleti zdi p/p boljša rešitev.
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

Telbanc ::

Hvala bogu mam ohranjeno napeljavo za olje.

Bom pogledal za eno dobro peč na olje in da steram tele proizvajalce peletov u 3pm. Sem mel pelete par let......Zaj se grejem tud z klimo. Ker je štrom trenitno pocen.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

darkolord ::

dejanslo je izjavil:

Zato sem sedaj v dilemi, ali še pričakujemo padec cen peletov? Olje se, meni osebno, sedaj v primerjavi s peleti zdi p/p boljša rešitev.
Gotovo, vprašanje samo, kako kmalu.

Za rast cen ni bilo nobenega drugega razloga kakor panika, ostalo so pa samo pač lešinarji, ki so čakali, da prodajo vse po najvišjih cenah. Mrzlo ni nič bolj kot lani, lesa tudi ni nič manj.

Podobno kot pri grafičnih karticah.

Samo da dlje kot tile čakajo, več ljudi bo šlo na alternativne vire ogrevanja ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

mikhaair ::

Razlog je bil pomanjkanje prelet. Ruskih ni bilo več na trgu. Bosna, Srbija, Hrvaška ne zmorejo povpraševanja ita trga npr.

BaTeMaN ::

ne pozabiti na prepoved izvoza Srbije in BiH
less then zero

mikhaair ::

Srbija in BiH sta napram UA in RUS od koder je večina materiala malo več kot nič. Ruske morajo preko Turčije, drag prevoz.

SambaShare ::

darkolord je izjavil:


Samo da dlje kot tile čakajo, več ljudi bo šlo na alternativne vire ogrevanja ...


Tako. Peletarji si pač kopljejo jamo. Že osebno poznam ljudi, ki so zdaj na vrat na nos menjali peči. Vso srečo prodajati pelete v naslednjih letih.

Valvoline ::

V MB se jih dobi ze po 4-5e vrecka. Kar je se vedno predrago primerjano ogrevanju z TC.
https://www.facebook.com/marketplace/it...

Zgodovina sprememb…

xseki ::

VLOGA ZA SUBVENCIJO NAKUPA PELETOV
Elektronska oddaja vloge za uveljavanje pravice za subvencijo nakupa peletov.
https://peleti.borzen.si/vloga

dejanslo ::

Hvala @xseki za link. Je to subvencijo kdo koristil? Ne najdem podatka o višini subvencije. So kakšni pogoji za sodelovanje? Je možno, da "padeš ven"?
There`s More Than One Way To Do It

ttommy ::

Jaz sem lani kupil pelete brez računa. A lahko subvencijo uveljavljam za nakup novih?
Gamer

mn ::

Poglejta na:
https://peleti.borzen.si/

Glavno pa je tole:


Do subvencije za nakup lesnih peletov je upravičena:

fizična oseba, ki razpolaga z vgrajeno kurilno napravo za običajne potrebe oskrbe s toplotno energijo svojega gospodinjstva v Republiki Sloveniji in pri tem kot gorivo uporablja lesne pelete in
je v obdobju med 1. 9. 2022 in 31. 12. 2022 opravila nakup peletov za ogrevanje svojega gospodinjstva v Republiki Sloveniji.
Zakonska določila za pridobitev subvencije:

Upravičenec je za eno vgrajeno kurilno napravo upravičen do subvencije za nakup največ 5 ton lesnih peletov, za vsako tono v višini 100 EUR;

schrack ::

Kupuje že kdo pelete za naslednjo sezono? Trenutno je nekje cena 375€ za avstrijske A1 s prevozom. Je še kaj za počakati na kakšen padec?

Buggy ::

Glede na to, da sem letos porabil se zadnjo rezervno spiralo za gorilec, vprasanje ce bom sploh se kupil in uporabljal pelete, vsekakor pa ne po visji ceni, kot sem dal pred zadnjo nenormalno podrazitvijo in to je 270€. Sam mislim, da bo cena v naslednjih mesecih se padla, ker so si s temi norimi cenami kar konkretno pljunili v lastno skledo, saj je marsikdo presel na TC, italjani gor ali dol.

mikhaair ::

Mislim da je do konca maja se 9.5% DDV na pelete.

c3p0 ::

Jaz sem nabavil kamin, s peleti le dogreval v najhujši zimi, koliko je je sploh bilo. Torej porabo peletov trajno zmanjšal za vsaj 70%, good luck prodajalcem. Marsikdo je pa šel 100% iz peletov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

schrack ::

Mikhaair, to sem videl ja. Se bojim, da se jih zaradi tega ne bo dalo dobiti še ceneje, kot so sedaj.

c3p0 je izjavil:

Jaz sem nabavil kamin, s peleti le dogreval v najhujši zimi, koliko je je sploh bilo. Torej porabo peletov trajno zmanjšal za vsaj 70%, good luck prodajalcem. Marsikdo je pa šel 100% iz peletov.


Jaz sem se to zimo grel z eno klimo 3,5kw, ki je laufala 24ur, drugo pa le prižgal kakšno urco na dan, po potrebi. Prišel zelo ugodno skozi to zimo. Pelete sploh nisem vklopil, sem jih imel pa le 1 tono za rezervo, če mi klime odpovedo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schrack ()

Vanich ::

Kupil lani ped podražitvijo 1T. Ostalo še 20vreč = 300kg. Peč: 4kw.
Verjetno je res najbolje kupiti sedaj, preden vrnejo davek nazaj. Kaj pa vem. nisem pameten.

kopriwa ::

Raj grem v hosto dračje naberat kot da še kdaj kupim pelete. Vsi dražitelji v verigi do končnega kupca naj si jih pozimi vtikajo kamor jim paše.

xseki ::

Cugmajster = 345€/tona. Se splača

APPluk ::

https://www.lesoteka-trgovine.si/lesni-... s kodo bobnar7 je 7% popusta, torej 405€ za 1080 kg (72 vreč)

xseki ::

Kje boste letos kupili pelete?

Assass1n ::

Za topel dom, arboreko a1 meni se obnesejo.
Verjetno mi bo ostalo 2 toni, 2 bom še naročil. Kar spomladi, da je potem mir, ker imam prostor.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peč na pelete (biodom 27)

Oddelek: Loža
3312314 (360) fras007
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21937750 (14390) fikus_
»

Nakup Peletov

Oddelek: Loža
3614561 (2124) A. Smith
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17241654 (15890) feryz
»

Katero kurilno olje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6715731 (13476) SimplyMiha

Več podobnih tem