» »

App, ki bi avtomatsko vklopil/izklopil bluetooth in podatke ko greš od doma

App, ki bi avtomatsko vklopil/izklopil bluetooth in podatke ko greš od doma

neocodexx ::

Vsakič ko se vsedem v avto in kam grem, mi je precej zamudno ko prižigam/ugažam bluetooth in podatke, še posebej zdaj na novem telefonu ko mi ob vsakem preklopu vrže ven še okno da potrdim, dobivam kar napade koliko je to enega klikanja.

Vem da obstajajo namizni widgeti za to, ampak nočem delati nereda na namizju z tremi novimi widgeti, tako da če bi že šel v to - da bi bil 1 widget, ki bi zamenjal oboje, oz. vse troje naenkrat (da bi se dal kako sprogramirati).

Še bolje pa bi bil kakšen smart app, ki bi uporabil location data ter to sam za mene preklopil čim grem izven svojega dvorišča, ter potem spet nazaj.

Pozna kdo kaj takega? Sigurno mora obstajati, malo iščem po storu in googlu pa nič takega ne najdem

Mavrik ::

Ja kakšen telefon pa maš no? :)
The truth is rarely pure and never simple.

dunda ::

Več pripomočkov obstaja. Najboljši pa je po mojem mnenju Tasker.
Res uporabno.
https://www.kacnje.eu

radmannsdorf ::

NFC?

terryww ::

Načeloma Android sam vklaplja/izklaplja wifi+podatke glede na lokacijo. BT bi tud mene zanimalo (si pa predstavljam, da ni enostaven problem).
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

borisk ::

BR v standbayu požre tako malo, da se ne splača vklaplat pa izklaplat, uporabljam ga samo v avtu, pa ga imam vedno vkloplnjenega, ko vključim avto, se poveže in to je to... s podatki je ravno tako, to smo ugašali 10 let nazaj, na paketih z 100mb mesečno.

111111111111 ::

+1 za tasker. Lahko specificiraš glede na lokacijo kaj se bo uporabljalo.

jukoz ::

borisk je izjavil:

BR v standbayu požre tako malo, da se ne splača vklaplat pa izklaplat, uporabljam ga samo v avtu, pa ga imam vedno vkloplnjenega, ko vključim avto, se poveže in to je to... s podatki je ravno tako, to smo ugašali 10 let nazaj, na paketih z 100mb mesečno.


Predvidevam da misliš BT.

Mnja, ni tako nedolžno imet BT stalno vklopljen:
https://insinuator.net/2020/02/critical...

"On Android 8.0 to 9.0, a remote attacker within proximity can silently execute arbitrary code with the privileges of the Bluetooth daemon as long as Bluetooth is enabled. No user interaction is required and only the Bluetooth MAC address of the target devices has to be known. For some devices, the Bluetooth MAC address can be deduced from the WiFi MAC address. This vulnerability can lead to theft of personal data and could potentially be used to spread malware (Short-Distance Worm)."

Najprej se je govorilo da to deluje samo če je naprava vidna oz v pairing mode, sedaj pa nisem povsem prepričan.

neocodexx ::

Ja, jaz BTju tudi preveč ne zaupam in spomnim se te ranljivosti. Točno, Tasker je bil tisti app se ga zdaj spomnim da je bil to eden prvih appov ki sem ga naložil na moj prvi Android takrat še 2.1 če ne celo 1.6, ko še ni bilo toliko smart možnosti in appov si moral kakšno stvar še sam pogruntat:)

terryww je izjavil:

Načeloma Android sam vklaplja/izklaplja wifi+podatke glede na lokacijo. BT bi tud mene zanimalo (si pa predstavljam, da ni enostaven problem).


Načeloma..? Nisem še nikoli zasledil, kje se pa to nastavi? Bi potem samo še nastavil taskerju, da če se vklopijo podatki, se avtomatsko še BT in obratno.

Mavrik je izjavil:

Ja kakšen telefon pa maš no? :)


LG G8s z original firmware. Ne bi rad rootal samo zaradi tega, je pa to prvi OS ki tako nadležno javlja ko kaj izklopim ali vklopim. Sicer pa vse ostalo vrhunsko, telefon hitrejši od S10 (vsaj evropskega).

WizzardOfOZ ::

NFC. Kupiš par nfc nalepk in jih "sprogramiraš", pa daš eno v avto in samo telefon nasloniš nanjo in bo naredilo to, kar si sprogramiral.

louser ::

terryww je izjavil:

Načeloma Android sam vklaplja/izklaplja wifi+podatke glede na lokacijo. BT bi tud mene zanimalo (si pa predstavljam, da ni enostaven problem).

Tasker glede na lokacijo ali glede na wifi ali glede na nfc nalepko (jo nalepiš tja, kamor v avtomobilu odložiš telefon

Načeloma..? Nisem še nikoli zasledil, kje se pa to nastavi?

Postopek je samodejen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Mehmed ::

Mislim da Tasker pa MacroDroid zmoreta location data pa vklop izklop zadev. Nisem pa ziher, da se da podatkovno povezavo tako enostavno avtomatizirat. A je kak razlog, da ti ne laufa skoz?

borisk ::

@jukos in ostali

iz tvojega linka:


Keep your device non-discoverable. Most are only discoverable if you enter the Bluetooth scanning menu. Nevertheless, some older phones might be discoverable permanently.


normalno da mi telefon ne objavlja BT povezavo, tiste tri avte imam povezane, in to je to...

beta1 ::

Komplicirate.

Glih vam bo heker vdrl v telefon, ko boste kakali na javnem WCju.

Jaz imam vse vklopljeno, zato imam telefon. Da bi prčkal po ekranu pa neke nalepke programiral, common man...

Zakaj bi pa mobilno povezavo izklapljal? Ni dovolj GB?

Mehmed ::

Ce zeli nekdo sparati baterijo pa se ne izpostavljati prek povezav so to povsem legitimne zelje.
Meni osebno je stalno vzgan nfc pa nalepke overkill za tole. Ima smisel, ce zelis da se recimo telefon obnasa drugace na mizi kot v preostanku sobe. Ampak za vecino stvari sta recimo domaca bazna postaja ali pa domaci wifi dovolj dobra triggerja.

GRT ::

neocodexx je izjavil:

Vsakič ko se vsedem v avto in kam grem, mi je precej zamudno ko prižigam/ugažam bluetooth in podatke, še posebej zdaj na novem telefonu ko mi ob vsakem preklopu vrže ven še okno da potrdim, dobivam kar napade koliko je to enega klikanja.

Vem da obstajajo namizni widgeti za to, ampak nočem delati nereda na namizju z tremi novimi widgeti, tako da če bi že šel v to - da bi bil 1 widget, ki bi zamenjal oboje, oz. vse troje naenkrat (da bi se dal kako sprogramirati).

Še bolje pa bi bil kakšen smart app, ki bi uporabil location data ter to sam za mene preklopil čim grem izven svojega dvorišča, ter potem spet nazaj.

Pozna kdo kaj takega? Sigurno mora obstajati, malo iščem po storu in googlu pa nič takega ne najdem


Automate
https://play.google.com/store/apps/deta...

GRT ::

louser je izjavil:

terryww je izjavil:

Načeloma Android sam vklaplja/izklaplja wifi+podatke glede na lokacijo. BT bi tud mene zanimalo (si pa predstavljam, da ni enostaven problem).

Tasker glede na lokacijo ali glede na wifi ali glede na nfc nalepko (jo nalepiš tja, kamor v avtomobilu odložiš telefon

Načeloma..? Nisem še nikoli zasledil, kje se pa to nastavi?

Postopek je samodejen.

To seveda ni res.
Nastavi se v nastavitvah: povezave-wifi-napredno-samodejni vklop povezave wifi(ko ste na krajih,kjer ga pogosto uporabljate,drugje pa izklop.)
Naprava nekaj časa potrebuje, da se nauči in potem deluje brez problema.

chort ::

Ok, js imam soroden problem - doma nimam mobilnega omrežja, telefon ga išče kot zmešan (beri oddaja na polno) zaradi česar se mi baterija izprazni v 1 dnevu. Doma bi zato rad izklapljal mobilni radio, trigger bi lahko bil domači WLAN. Je to izvedljivo brez roota?

prowb ::

IFTTT ali Automate.

prowb ::

WizzardOfOZ je izjavil:

NFC. Kupiš par nfc nalepk in jih "sprogramiraš", pa daš eno v avto in samo telefon nasloniš nanjo in bo naredilo to, kar si sprogramiral.

Imaš mogoče kak natančnejši "vodič" kako se tega lotiš?
- kaj vse je mogoče (enostavno) narediti?
- kako sprogramiraš nfc nalepko? kje se jih splača kupit?
- kaj potem uporabljaš kot nadaljno aplikacijo? Automate?

Nekaj takega bi se igral, pa bi mipasalo, da je kak vodič, da mi ni treba čisto tople vode odkrivat...

111111111111 ::

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Če moraš telefon vzet iz žepa in prislonit na nalepko, je čist vseeno, če imaš neko bližnjico na telefonu, ki ti naredi isto kot tista nalepka.

prowb ::

111111111111 je izjavil:

https://www.androidauthority.com/nfc-tr...

Aja kaj vse se da narediti imaš pa en kup idej na: https://www.reddit.com/r/tasker/comment...

Hvala!

Jirzy ::

Jaz imam to narejeno s Llamo, ampak izgleda, da ni vec vzdrzevana. Meni sicer dela super in dokler bo delala, ne mislim menjat.
Uporabljam pa, da gre telefon avtomatsko v silent mode, ko je povezan na sluzben wifi.

klemenSLO ::

Obstajajo namenski BT programi za to... malce poglej:

https://play.google.com/store/apps/deta...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

urbybaby ::

------
Kamena doba se ni končala, ker bi zmanjkalo kamenja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urbybaby ()

nadlipnik ::

If This Then That ima to možnost

https://ifttt.com/applets/391020p-turn-...

111111111111 ::

urbybaby je izjavil:

https://play.google.com/store/apps/deta...

Tale omogoča branje NFC?

mitjau ::

chort je izjavil:

Ok, js imam soroden problem - doma nimam mobilnega omrežja, telefon ga išče kot zmešan (beri oddaja na polno) zaradi česar se mi baterija izprazni v 1 dnevu. Doma bi zato rad izklapljal mobilni radio, trigger bi lahko bil domači WLAN. Je to izvedljivo brez roota?


ne vem no, kakšne telefone imate to, ampak meni so in se do sedaj še vsi Android telefončki izključili 4G povezavo ko zaznajo "domače" ali drugo poznano WFI mrežo...

Ales ::

mitjau je izjavil:

chort je izjavil:

Ok, js imam soroden problem - doma nimam mobilnega omrežja, telefon ga išče kot zmešan (beri oddaja na polno) zaradi česar se mi baterija izprazni v 1 dnevu. Doma bi zato rad izklapljal mobilni radio, trigger bi lahko bil domači WLAN. Je to izvedljivo brez roota?


ne vem no, kakšne telefone imate to, ampak meni so in se do sedaj še vsi Android telefončki izključili 4G povezavo ko zaznajo "domače" ali drugo poznano WFI mrežo...
On sploh omrežja nima. Dvomim, da te je tvoj telefon vrgel iz omrežja, ko si se priklopil na Wi-Fi, samo prednostno je uporabljal Wi-Fi povezavo na splet, to je vse. Popolnoma različna situacija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Android - katere aplikacije (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2464832129 (1019) PARTyZAN
»

RFID nalepka

Oddelek: Loža
171742 (1220) Pro
»

NFC nalepka / kartica

Oddelek: Kaj kupiti
192462 (1816) 3p
»

Android aplikacija prihod - odhod

Oddelek: Programiranje
101266 (860) tac
»

NFC in uporabnost

Oddelek: Mobilne tehnologije
103571 (2962) residual

Več podobnih tem