» »

NFC in uporabnost

NFC in uporabnost

Tralala999 ::

Pozdravljeni!
Sam že pridno uporabljam NFC (Near field communication) na mobilnem telefonu. Z njim vklapljam zvočnik. Tehnologija je priročna tudi za izmenjavo datotek, vendar ne poznam ravno takšne ljudi, ki bi NFC imeli oz. uporabljali.
Zanima me, glede nato, da imajo novejši pametni mobilniki vgrajeni NFC, koliko in na kakšen način uporabljate omenjeno tehnologijo. Ste že zasledili kakšno oglaševanje prek NFC čipov.....
Hvala za odgovore.

blue ::

zaenkrat je samo annoying... (vsakič, ko dam telefon na denarnico piska, ker najde urbano...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue ()

Tralala999 ::

Zanimivo, a urbana ma NFC čip (meni nič ne najde), sploh pa se da NFC izključit.

_Dejan_ ::

Ali je že komu uspelo prebrati in shraniti "Urbano" v telefon ki ima NFC, torej, da ni potrebno nositi Urbane seboj in lahko s telefonom uporabljaš enake storitve kot z Urbano?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

tabl ::

Meni se že cedijo sline, ko bom telefon z NFC odložil na poličko ob postelji, pa bo šel v "flight mode" in se vklopila budilka...


ALi pa ko ga daš v avto in se vklopil Bluetooth ter nastavi jakost zvonjenja na max....

_Dejan_ ::

tabl je izjavil:

Meni se že cedijo sline, ko bom telefon z NFC odložil na poličko ob postelji, pa bo šel v "flight mode" in se vklopila budilka...


ALi pa ko ga daš v avto in se vklopil Bluetooth ter nastavi jakost zvonjenja na max....


Večina tega kolikor vem je že možna z uporabo NFC Task Launcher ...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

pi pawr ::

SLO_Matej ::

tabl je izjavil:

Meni se že cedijo sline, ko bom telefon z NFC odložil na poličko ob postelji, pa bo šel v "flight mode" in se vklopila budilka...


ALi pa ko ga daš v avto in se vklopil Bluetooth ter nastavi jakost zvonjenja na max....

Pa niti ni nujno, da imaš za to telefon z NFC čipom. Zlobni, zlobni Microsoft (mar ne?) je samo za Android pripravil brezplačno aplikacijo on{x} za avtomatizacijo opravil.

Tisti naprednejši uporabniki z znanjem JavaScripta pa si lahko sami napišejo poljubne "recepte".

Več o tem: http://tehnik.mobitel.si/microsoft-onx-...

Mohimm ::

Kje pa bi se dalo dobiti najcenejše programabilne nalepke/obeske?

Thunder wave ::

Pogooglaj za Xperia Smart Tags, verjetno je to to kar iščeš.

residual ::

Samsung v USA ponuja TecTiles, ki so papirne nalepke -- 5 kom. 15$

KLIK

Samsung uporablja MIFARE produkte (tag-e) ... a je mozno kje dobit direktno od proizvajalca v malih količinah in da so kompatibilne s temi iz Samsung Web Store-a.
Če kdo najde kje ceneje naj javi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemčija želi Apple prisiliti v odprtje dostopa do NFC

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
136185 (4081) MasterBlaster
»

Koliko se vam sprazne telefon čez noč?

Oddelek: Mobilne tehnologije
456054 (4652) DMouse
»

Sony Xperia Z ali S4 ali ...

Oddelek: Mobilne tehnologije
343620 (2864) Halfdead987
»

Apple Samsungu, Motoroli ponudil licenco za svoje patente

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
148569 (7768) madmitch
»

Brezkontaktno plačevanje z Google Wallet

Oddelek: Novice / Android
3013843 (12910) Looooooka

Več podobnih tem