» »

RFID nalepka

RFID nalepka

Pro ::

Na stanovanjskem bloku imamo ključke za dostop do garaž, vstop v blok..., vsak stanovalec pa ima obesek RFID z Mifare tehnologijo (1K). Sedaj bi rad svojo kodo (vem, katera je zapisana na obesku) prepisal na NFC nalepko, ki bi jo nato nalepil na mobitel in tako prišel v blok brez "velikega" obeska. Zanima me, kje bi lahko kupil nalepko in da bi mi istočasno gor zapisali tudi mojo kodo?

matobeli ::

Verjetno ima upravnik certifikat za izdelavo novih ključev. Fizično bo pa to izvedlo podjetje ki je vgradilo ključavnico.

Lahko ima certifikat tudi pooblaščenec v bloku.

Najboljš da kontaktiraš podjetje ki je vgradilo ključavnico, ti bodo potem povedali kako in kaj.

Če imaš nfc na telefonu bi tudi to mogoče laufal.

mjaa ::

Če govorimo o Mifare Classic tagih, večina teh readerjev samo prebere UID. Ta UID se načeloma naj ne bi dalo spreminjat, vendar obstajajo kitajski tagi, kateri imajo writable Sector 0 (na ebay/ali "UID changable"). Samo rabiš potem še pravi reader oz. writer kot npr. Proxmark.

Karen ::

Ni pa to možno spravit na NFC nalepko, lahko kloniraš žeton na drugega writable, ali pa kartico.

hammock ::

Pa si probal ce na telefon nalepljen RFID deluje? Jaz sem namrec to poskusil, pa ne deluje ce ni oddaljen od zadnje strani telefona vsaj 5mm. Fon ima kao stekleno ohisje.

gendale2018 ::

Karen je izjavil:

Ni pa to možno spravit na NFC nalepko, lahko kloniraš žeton na drugega writable, ali pa kartico.

A je kak pameten razlog za to poleg tega da bo nekdo zaslužil?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

louser ::

Ne rabiš s sabo nositi. Pa tiste hotelske kartice zelo slabo bere.

Tako se da klonirati tudi nekatere ključke za kavomate. Ne rabim omenjati, da se da tudi spreminjati cifro naloženega denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

gendale2018 ::

Čaki, a hočeš rečt, da je direktno na ključku zapisano koliko denarja imaš gor?? Pa kdo je to načrtoval :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

bastadu ::

Itak da je zapisano na ključku, saj lahko isti ključek uporabljaš na več offline kavomatih ...

louser ::

Da. Nekatere lahko prekopiraš kar s telefonom z javno dostopnimi kodami, za drugega rabiš namenski hardware.

SeMiNeSanja ::

Samo je pa res, da so običajno serviserjih teh sistemov čisti oderuhi.
Ključek, ki stane max. 1/2€ bi ti prodali, kot da je iz zlata, potem pa bi še drago zaračunali 'registracijo' ključka.

Ta registracija je čisto enostavna operacija, a kaj, ko jo lahko opravi le tisti, ki ima 'master' ključek. Tega pa barabe ne dajo iz rok.

Zadnjiče sem enkrat prišel do master ključka za našo zgradbo...a kaj vraga, ko nimam 'mašinerije' za kloniranje... Se mi je kar tožilo, ko sem ga moral vrniti barabam.

gendale2018 ::

bastadu je izjavil:

Itak da je zapisano na ključku, saj lahko isti ključek uporabljaš na več offline kavomatih ...

Sej bančno kartico lahko tud uporabim na več bankomatih pa ni gor kr napisano kolk mam na računu :D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

msjr ::

gendale2018 je izjavil:

Sej bančno kartico lahko tud uporabim na več bankomatih pa ni gor kr napisano kolk mam na računu :D

Offline, offline si pozabil.

gendale2018 ::

Vseeno bi lahko bile vrednosti podpisane, da jih ne more vsak s preveč časa spreminjat.
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Pro ::

Torej ni nobenega podjetja, kjer bi na/v NFC nalepko zapisal določeno kodo?

matobeli: Poznaš kakšno primerno app za Android, v katero bi vnesel kodo in telefon bi se nato obnašala kot RFID kartica?

[D]emon ::

gendale2018 je izjavil:

bastadu je izjavil:

Itak da je zapisano na ključku, saj lahko isti ključek uporabljaš na več offline kavomatih ...

Sej bančno kartico lahko tud uporabim na več bankomatih pa ni gor kr napisano kolk mam na računu :D


Ista fora kot z Urbano, samo le-ta je vsaj kriptirana.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

louser ::

Čist odvisno, kateri Mifare je. Ta stara verzija gre brez problema. Ta stara se trenutno na marketu enači s ta poceni.

Pro ::

louser je izjavil:

Čist odvisno, kateri Mifare je. Ta stara verzija gre brez problema. Ta stara se trenutno na marketu enači s ta poceni.


Lahko kaj več poveš o stari verziji. Do kdaj je bila ta verzija, kakšna posebna številka ali standard te verzije?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urbana (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29852296 (1178) Lonsarg
»

App, ki bi avtomatsko vklopil/izklopil bluetooth in podatke ko greš od doma

Oddelek: Mobilne tehnologije
293613 (2876) Ales
»

HEX uganka - formula - nagrada :)

Oddelek: Programiranje
283235 (1718) Silikon
»

RFID programiranje (ključ za kavo)

Oddelek: Pomoč in nasveti
73556 (3480) oldguy
»

Google želi tvoriti in hraniti vaša gesla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5827491 (24110) antonija

Več podobnih tem