» »

Android aplikacija prihod - odhod

Android aplikacija prihod - odhod

harmony ::

A ze obstaja kaksna podobna aplikacija, s katero bi lahko spremljal svoje prihode in odhode v sluzbo.

Zamislil sem preko NFC cipa. Pridem v sluzbo prislonim telefon na cip, ta se poveze z aplikacijo, aplikacija preko sistemskega casa pridobi uro in potem nekam zapise.

Je to tezko sprogramirati?

matobato ::

Nevem ce obstaja vendar implementacija je dokaj preprosta. Sicer nisem se programiral povezav preko NFC ja vendar par let nazaj sem naredil nekaj zelo podobnega z RFID. Cas je bil zabelezen v mysql bazi.

Mavrik ::

Ja, tako Jiffy kot Timesheet omogočata da trackaš čas z NFCjem.
The truth is rarely pure and never simple.

stb ::

Če boš beležil le fizično prisotnost je precej bolj enostavno to početi s kakšno zadevo z nekoliko daljšim dometom, npr predpisan wifi ssid (če nosiš telefon s seboj), ali bluetooth napravica (prenašaš bodisi telefon ali chipolo tag). Lahko tudi GPS (če prenašaš telefon), vendar to ni ok za notranje prostore + natančnost bo nižja zaradi periodičnega pollinga in posledično večja poraba baterije.
Skratka razmisli o variantah, da uporabnikom ne bo potrebno s telefonom loviti NFC kartic, ampak bo doolj imeti telefon s seboj.

mitja73 ::

Četrta pot iz KR to že omogoča z NFC telefoni - http://www.cetrtapot.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitja73 ()

Karen ::

Podobno sem videl v zavodu za oskrbo starejših na domu Mestne občine Ljubljana. Starostniku v flatu nekje okoli vrat namestijo NFC tag, tisti ki pride oskrbeti starostnika potegne telefon čez in to je dokazilo kdaj je bil tam. Ne vem pa kateri app imajo na telefonu.

xardas ::

Kaj pa kakšen task v Taskerju?

zee ::

IFTTT to zna. Resda precej na grobo (z uporabo GPSa), vendar dela.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BlackLight ::

Obstaja kar nekaj slovenski rešitev že na to temo, eno ima celo Tušmobil oziroma eno drugo ožje podjetje ki sodeluje z njimi.

harmony ::

Ma jaz rabim samo zase ne za ostale uporabnike. Namrec imamo cuden sistem v firmi, kjer ti sistem sploh ne prikazuje koliko si v plusu in v minusu, zato moram skoz v excel tabelo pisati prihode in odhode, ter potem pavze...in potem racunati...

tac ::

Tudi pri nas sem en čas moral sam skrbeti za ure in sem našel time recording (pro je za doplačilo), ni preko nfc , ampak pritisneš widget, veliko možnosti za nastavit, meni je uredu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tac ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14945993 (18565) Excavator
»

Nemčija želi Apple prisiliti v odprtje dostopa do NFC

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
136557 (4453) MasterBlaster
»

Google želi tvoriti in hraniti vaša gesla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5828813 (25432) antonija
»

Anketa - Evidenca delovnega časa z mobilnim telefonom

Oddelek: Mobilne tehnologije
204094 (3575) Tilen

Več podobnih tem