» »

Kopalnica in vtičnice

Kopalnica in vtičnice

1
2
»

GupeM ::

@starfotr: Res si težek. Že po prvem postu sem videl, da sprašuje povsem legitimno stvar. Kasneje je tudi omenil, da če pač ne gre, ne gre. Večkrat je napisal, da ne misli kršiti pravil itd. Ti pa še kar težiš.

Pa kako veš, da gre za novogradnjo? Kaj pa, če samo prenavlja že obstoječo? Je v tem primeru tudi tako enostavno razširiti objekt za 10 cm?

In ja, pogosto je pri različnih zadevah nekaj prepovedano, razen v tem in onem primeru. Recimo pri novogradnjah mora objekt tudi biti odmaknjen 4 m od sosedove meje. RAZEN, če sosed dovoli, da lahko postaviš bližje.

Izjem je veliko in prav je, da vpraša. Mogoče bo to še koga drugega zanimalo, pa bo tu našel odgovor, da se to ne da. Ali pa bo našel odgovor, da lahko, če je tuš kabina do stropa. Ali če obstaja vtičnica xyz, ki to omogoča, ali ...

fikus_ ::

Netrunner, nariši skico tlorisa z merami, bo lažje iskati rešitve.

Ali imaš možnost narediti (stekleno) steno do stropa za ločitev tuša in vtičnice? Ker potem bi mogoče šlo skozi, poglej še enkrat smernice, ki sem jih prilepil na začetku, poglavje 11.3...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

borut_p ::

https://www.electrical-installation.org...

Ta sledi standardu IEC 60364-7-701

johnnyyy ::

janezvalva_5 je izjavil:

vtičnico prekriješ, pridobiš dovoljenje, nato odštemaš ploščico katera prekriva vtičnico.

Še boljše, ne napelješ inštalacije, počakaš da dobiš dovoljenje, potem pa pol kopalnice poštemaš in napelješ :)).

kloko ::

Rešitev je tudi ta, da poskusi najedati še na kakšnem forumu z istim problemom, bo že našel somišljenika, ki mu bo prikimal... Prejšnji teden so ga skurcali na podsvojostreho, tokrat slotech, kje se beremo čez vikend?

fikus_ ::

Kaj takšna rešitev ni mogoča?

Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

starfotr ::

Pusti ga. On si je nekaj zapičil v glavo in sedaj bi teh 50 cm nategnil na 60 za vsako ceno.

Sicer pa, tudi "profičem" gorijo hiše zaradi električne inštalacije. Lahko si vrhunski strokovnjak in delaš dobre izdelke, si pionir, imaš elektrarno ... samo če nimaš osnov urejenih, kot je urejena in redno pregledana inštalacija, potem ti nič ne pomaga.

https://siol.net/avtomoto/novice/velik-...

fikus_ ::

Sem bil enkrat tam, fasada, predavalnica urejeno OK, ostalo ... ni za pisat. In kot pravijo, kovačeva kobila je bosa, če je res vir požara napaka na električni napeljavi.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Netrunner ::

@fikus_ => Ja, imam možnost dati stekleno steno in s tem tudi rešim svojo težavo. Sem ravnokar dobil potrditev iz strani električista. Če stranico kabine, ki meji na kopalniški sestav povišam do stropa, potem se cona 1 premakne 60cm od vhoda v kabino in ne od same stene. Sama širina stene bo cca 90-100cm, tako da lahko imam vtičnico prav ob stekleni steni.

@kloko => Ne iščem nobenih somišljenikov nikjer, ker tisto kopalnico bom jaz uporabljal in nihče drug. In mimogrede, jaz PZI-ja sploh še nimam :) ... hvala pa da si podal post, saj vsaka dodatna informacija je dobrodošla.

@starfotr => Po tvojih postih sodeč te pamet še ni srečala ali pa te je že zapustila. Po postih sklepam, da si prepameten najstnik ali pa si v krizi srednjih let. Vsekakor tvoj nick je v skladu z tvojimi odgovori.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

joze67 ::

starfotr je izjavil:

... samo če nimaš osnov urejenih, kot je urejena in redno pregledana inštalacija, potem ti nič ne pomaga.
Osnove? V 50 letih življenja v stanovanjih v prestolnici, od tega cca 18 let z mestnim plinom, nikoli nisem doživel pregleda katerekoli delujoče inštalacije, niti slišal za koga, ki bi imel kaj takega pregledano. 20 let sem najemal od JSS MOL, boljšega lastnika pač ne poznam.

johnnyyy ::

kloko je izjavil:

Rešitev je tudi ta, da poskusi najedati še na kakšnem forumu z istim problemom, bo že našel somišljenika, ki mu bo prikimal...

To ni nikakršna rešitev. On lahko ima 100 somišljenikov pa vse po predpisih, a če mu odgovorna oseba noče podpisati, si s tem nima kaj veliko pomagati. Zato je najbolje, da o tem povpraša tistega, ki bo na koncu in vmes dal podpise.

ZveeZ ::

Je pa to prepucavanje po forumu ocitno obrodilo sadove.
OP je prisel do resitve.

Ales ::

joze67 je izjavil:

starfotr je izjavil:

... samo če nimaš osnov urejenih, kot je urejena in redno pregledana inštalacija, potem ti nič ne pomaga.
Osnove? V 50 letih življenja v stanovanjih v prestolnici, od tega cca 18 let z mestnim plinom, nikoli nisem doživel pregleda katerekoli delujoče inštalacije, niti slišal za koga, ki bi imel kaj takega pregledano. 20 let sem najemal od JSS MOL, boljšega lastnika pač ne poznam.

O ja, super lastnik in genijalen najemnik, idealna kombinacija. :))

Preberi še enkrat kaj si napisal in neumnost svojega obnašanja sam oceni od 1 do 10. Če se ti da, sporoči oceno, da bomo vedeli. :D

Mimogrede, ko sem še živel v LJ v stanovanju z mestnim plinom (in pretočnim plinskim bojlerjem ter kombiniranim štedilnikom), sem ob vsakoletnem pregledu naprav vsem prijateljem takoj sporočil, da je to opravljeno, tako da so vsi takoj slišali za to... (sarkazem, seveda, da ne bo kdo mislil...).

greedy ::

Ti pač primerjaš plin in elektriko. Klasika slotecha dandanes. Jabolke in hruške, vsakodnevno.

Ales ::

greedy je izjavil:

Ti pač primerjaš plin in elektriko. Klasika slotecha dandanes. Jabolke in hruške, vsakodnevno.

Ne vidim, da bi to kje primerjal. Odgovarjam pa na prispevek nekoga, ki posebej izpostavlja mestni plin, to pa.

starfotr ::

Ah, ko bi ljudje vedeli, da že desetletja ni več mestnega plina. Ampak še kar uporabljajo ta termin, čeprav sploh ne vedo kaj pomeni.

Mestni plin so pridelovali v plinarnah in je bil hudo nevaren.

Medtem ko zemeljski plin je metan. Danes prihaja tudi preko LNG iz Amerike in Norveške. Pred tem smo imeli poceni plin iz Rusije preko plinovodov.

Ales ::

Jezik je živa stvar, ne boš verjel. Od tvojega rojstva se je korenito spremenil že ko so izumrli dinozavri, pa potem še večkrat skozi prazgodovino, vse do moderne dobe... Po malem, včasih bolj, včasih manj opazno, se spreminja tudi uporaba kakih neformalnih terminov. Če nekdo zdaj reče mestni plin, v kontekstu dandanšnjih inštalacij, le kaj to pomeni?

:)

starfotr ::

Danes imaš po ceveh lahko zemeljski plin preko plinovoda, LNG plin preko terminala, UPN plin ... Nikakor pa ne mestnega plina, kateri je pridobljen v mestu. In je zelo nevaren. Zato se ga več ne pridobiva in uporablja. Ljudje pa še vedno mislijo, da je plin nevaren in da se imenuje mestni. Zemeljski plin ni nevaren in ne imenuje se mestni plin.

Kot, da bi danes avtu rekel kočija in to enačil. Nima nobene skupne točke, razen 4 koles in da se oboje pelje.

In ne, nepačna raba besed nima nobene veze z živostjo jezika.

Ales ::

O Đizs. Če bom pri tvojih letih postal tako tečen, naj me prosim kdo odreši muk. :))
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inštalacije v hiši - mal nasvetov potrebujem (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5425195 (5483) ramon
»

Vigo električni radiator z ip 24 standardom

Oddelek: Loža
182195 (1581) nokia6310
»

Odvod kondenza-klima

Oddelek: Loža
366057 (5190) Reaper
»

Varovalke v stanovanju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4017980 (16811) imagodei
»

Cena nove kopalnice

Oddelek: Loža
1514611 (8289) šernk

Več podobnih tem