» »

Voznik zacetnik - zavarovanje

Voznik zacetnik - zavarovanje

TechMystery ::

Pozdravljeni,

pred kratkim sem opravil vozniski izpit in nameravam kupiti svoj prvi avto...
zanima me zavarovanje... moram zavarovati samo sebe kot voznika zacetnika ali tudi avto posebej? ali lahko samo avto?

hvalaa vam za odgovore ;)
  • polepsal: AndrejO ()

misek ::

Ampak posebej zavarovanje za voznika začetnika ni obvezno.
To zavarovanje je lahko vezano na avto ali pa na voznika. Če je na avto velja samo za ta avto, če je na voznika pa velja za vse avte, ki jih le-ta vozi. Seveda je ta druga opcija (precej) dražja.

TechMystery ::

misek je izjavil:

Ampak posebej zavarovanje za voznika začetnika ni obvezno.
To zavarovanje je lahko vezano na avto ali pa na voznika. Če je na avto velja samo za ta avto, če je na voznika pa velja za vse avte, ki jih le-ta vozi. Seveda je ta druga opcija (precej) dražja.


Sepravi ce mislim vozit samo svoj avto, je boljsa opcija da zavarujem le ta svoj avto in je to to. Verjetno je to tudi cenejsa opcija?

misek ::

Ja, na avto je cenejše. Za mojega sem doplačal malo čez 20 € da ga lahko vozi voznik začetnik.
Ona druga opcija je 100+ € če se prav spomnim. Pri Triglavu se menda da dobiti neki popust preko telefonske aplikacije.

TechMystery ::

misek je izjavil:

Ja, na avto je cenejše. Za mojega sem doplačal malo čez 20 € da ga lahko vozi voznik začetnik.
Ona druga opcija je 100+ € če se prav spomnim. Pri Triglavu se menda da dobiti neki popust preko telefonske aplikacije.


Oo super, Hvala za pomoc Misko!!

anketar ::

ker avto pa si si ubodel oz. gledaš? ponavad so najboljši kkšni šitboxi, na katerih se učiš in ti ne bo škoda dnarja, če ga kje rukneš itd. in pa za popravila

Arzen28 ::

Kar zavaruj se. Brat je mojega vozil, ko sem bil na morju, jaz pa avta nisem imel zavarovanega za mladega voznika, kar je on bil. Zavarovalnica je potem krila le 80% škode, ostalih 20% je brat, ker bil on krivec. Dobro, da je lahko to plačeval na obroke, ker bilo škode vse skupaj za slabih 9000€, tako da je on plačal 1800€. Če bi dal zavarovat avto za mladega voznika, bi dal cca dodatnih 80€ za celo leto. Draga šola, jebiga.

TechMystery ::

anketar je izjavil:

ker avto pa si si ubodel oz. gledaš? ponavad so najboljši kkšni šitboxi, na katerih se učiš in ti ne bo škoda dnarja, če ga kje rukneš itd. in pa za popravila


Gledam nekaj takega kot opisujes...poceni, za prve voznje, ravno toliko da mam avto ;)
Usec so mi recimo Polo/Golf(2005+)...Renault Megane 2004+
Kaj pravis?

Arzen28 je izjavil:

Kar zavaruj se. Brat je mojega vozil, ko sem bil na morju, jaz pa avta nisem imel zavarovanega za mladega voznika, kar je on bil. Zavarovalnica je potem krila le 80% škode, ostalih 20% je brat, ker bil on krivec. Dobro, da je lahko to plačeval na obroke, ker bilo škode vse skupaj za slabih 9000€, tako da je on plačal 1800€. Če bi dal zavarovat avto za mladega voznika, bi dal cca dodatnih 80€ za celo leto. Draga šola, jebiga.


Uf sem slisal ze za taksne primere ja. Definitivno se bom, vendar ker bo avto moj bo seveda tudi malo vec za placat :/

Zgodovina sprememb…

anketar ::

maš pocen mk2 forde focus 1.6 (100 konjev-manj se kvar) problem je ker dost pijejo (10l v mesto, ac manj; spet odvisn od noge) ampak so pa fun za vozt, pozanimi se kateri od teh avtov, ki jih gledaš so mel najmanj okvar oz. da niso preveč zahtevni za vzdrževat pa obvezno na pregledt kkšnmu mehanku ka mu zaupaš pa obvezno preglej vin, da niso zbijal km https://avtolog.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

TechMystery ::

anketar je izjavil:

maš pocen mk2 forde focus 1.6 (100 konjev-manj se kvar) problem je ker dost pijejo (10l v mesto, ac manj; spet odvisn od noge) ampak so pa fun za vozt, pozanimi se kateri od teh avtov, ki jih gledaš so mel najmanj okvar oz. da niso preveč zahtevni za vzdrževat pa obvezno na pregledt kkšnmu mehanku ka mu zaupaš pa obvezno preglej vin, da niso zbijal km https://avtolog.si/


Aha tudi te Forde sem gledal ja! Zdi se malo vecji kot pa dejansko je? Fordi so ok za vzdrzevanje?
Mehanika bom imel s sabo ob nakupu :)
Kaj je pravzarav VIN stevilka? Hvala za to informacijo!

anketar ::

vsak avto ma svojo številko kokr prstni odtis, da maš sledljivost

golf, focus, astra, megan, 308, večja klasa od polotov, fiest, puntov, cliov, 208 itd.

mali mlinčki so precenjeni za to kar ponujajo, nevem jst bi ti svetoval mal večjega kr ma tud večjo opremljenost kar se tiče varnosti

kkšna ohranjena astra gtc tud ne bi bla slaba al pa alfa 147 če najdš ohranjen dizl, bencinar ma tud previsoko porabo 12+

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

TechMystery ::

anketar je izjavil:

vsak avto ma svojo številko kokr prstni odtis, da maš sledljivost

golf, focus, astra, megan, 308, večja klasa od polotov, fiest, puntov, cliov, 208 itd.

mali mlinčki so precenjeni za to kar ponujajo, nevem jst bi ti svetoval mal večjega kr ma tud večjo opremljenost kar se tiče varnosti

kkšna ohranjena astra gtc tud ne bi bla slaba al pa alfa 147 če najdš ohranjen dizl, bencinar ma tud previsoko porabo 12+


To pa razumem ja, kaksen Grande Punto mi tudi ni biu mimo...
Opli(Astra) mi res ni vsec.. predvsem notranjost...nemorem pomagat hah.
Porabo tudi gledam ja in pa ceno registracije/zavarovanja.. tako da iscem bencinarja z motorjem max. 1.6.

anketar ::

pol pa grande punto 1.4, 95km če najdeš ohranjenga pa da so bli delani redni servisi, probi mal tud vadt rev matching pr prestavljanju navzdol, tega pr aš-jih ne učijo

2dark ::

TechMystery je izjavil:


Porabo tudi gledam ja in pa ceno registracije/zavarovanja.. tako da iscem bencinarja z motorjem max. 1.6.


Za polota ti iz prve roke povem, da bo poraba povprečno 6.5 pri bencinarju. Forde sploh ne glej, ker so požrešni. Ne želiš si 15 let starega bencinarja, ki ti pije po mestu 9-10l !!!!

Clio 1.2 poraba nekje med 6.5 in 8l , če ga boš vozil po ac-ju 130 km/H, bo poraba okoli 8 litrov. Drugače 6-6.5l

anketar ::

odvisno od tega a se bo 80% furu po ac al pa mestu, če je mesto pol res kkšn mlinček, če je ac pol je boljši tud 15 let star focus, že zarad porabe kaj šele decibelov

TechMystery ::

Update: Po avtocesti se nebom vozil prakticno nic razen ce bo nuja...sem s podezelja :)

2dark ::

TechMystery je izjavil:

Update: Po avtocesti se nebom vozil prakticno nic razen ce bo nuja...sem s podezelja :)


Ok.. pol focusov starih ne glej, ker so požeruhi. nočeš met avta, ki ma povprečno 9-10 porabe.

anketar je izjavil:

odvisno od tega a se bo 80% furu po ac al pa mestu, če je mesto pol res kkšn mlinček, če je ac pol je boljši tud 15 let star focus, že zarad porabe kaj šele decibelov


Polo gre čist ok po ac-ju. Polo bencinar je super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

wajdujc ::

Izberi si kak avto ki ima ESP in vsaj 4, če ne 6 airbagov. Taki ne bodo stali več od ostalih, le da jih moraš najti, ker prodajalci navadno niti ne vedo kaj avto ima/nima.

Si dovolj mlad da je bolje da imaš manj konjev na razpolago, razen če v tvojem podeželju so kaki hudi klanci. Vseeno pa si raje malce prepočasen vedno kot prehiter tistikrat, ko se bo lahko kaj zgodilo.

Grande Punto 1.4 78KM je ok in poceni strojček, 1.2 bo tudi v redu, če ima gumb ASR OFF ob gumbu za 4 žmigovce ima ESP, plastična prevleka na zunanjosti sprednjih sedežev pomeni stranski airbagi
Polo ima gumb ESP OFF ob gumbu za 4 žmigovce, stranski airbagi so všiti, če so prisotni
Megane in Clio med gumbi levo od volana ima figurco zdrsa off če ima ESP

2dark ::

wajdujc je izjavil:

Izberi si kak avto ki ima ESP in vsaj 4, če ne 6 airbagov. Taki ne bodo stali več od ostalih, le da jih moraš najti, ker prodajalci navadno niti ne vedo kaj avto ima/nima.

Si dovolj mlad da je bolje da imaš manj konjev na razpolago, razen če v tvojem podeželju so kaki hudi klanci. Vseeno pa si raje malce prepočasen vedno kot prehiter tistikrat, ko se bo lahko kaj zgodilo.

Grande Punto 1.4 78KM je ok in poceni strojček, 1.2 bo tudi v redu, če ima gumb ASR OFF ob gumbu za 4 žmigovce ima ESP, plastična prevleka na zunanjosti sprednjih sedežev pomeni stranski airbagi
Polo ima gumb ESP OFF ob gumbu za 4 žmigovce, stranski airbagi so všiti, če so prisotni
Megane in Clio med gumbi levo od volana ima figurco zdrsa off če ima ESP


clioti starejši nimajo ESP-ja sploh.

wajdujc ::

2dark je izjavil:


clioti starejši nimajo ESP-ja sploh.

clioti 2005+ imajo ga lahko

2dark ::

wajdujc je izjavil:

2dark je izjavil:


clioti starejši nimajo ESP-ja sploh.

clioti 2005+ imajo ga lahko


To je izjemno redko , da je kdo vzel dodatno opremo ESP. Sicer pa 60 konjski clio ne rabi ESP-ja. To je bedarija. Niti pospeškov nima, da bi se z njim prehitro vozil, plus avto je sprenji pogon... ESP je zelo priporočljiv pri zadnjem pogonu, ki je zahrbnta prasica, kjer ti lahko zadek pri normalni vožnji vrže naprej.

wajdujc ::

2dark je izjavil:


To je izjemno redko , da je kdo vzel dodatno opremo ESP. Sicer pa 60 konjski clio ne rabi ESP-ja. To je bedarija. Niti pospeškov nima, da bi se z njim prehitro vozil, plus avto je sprenji pogon... ESP je zelo priporočljiv pri zadnjem pogonu, ki je zahrbnta prasica, kjer ti lahko zadek pri normalni vožnji vrže naprej.

Ne razumem kaj ima veze ESP z močjo avta in prednjim/zadnjim pogonom. ESP te lahko reši avtovleke in avtoličarja že pri 20 kmh na snegu ali pri neopaznem ledu na cestišču, pa tudi samo pri počasni vožnji po obupnih mokrih asfaltih kot so npr. krožišča v Rudniku v Ljubljani. Kaj šele lahko pomaga če skoči srna ali karkoli pri 90 kmh na podeželjskih cestah ali na 130 kmh na ac, hitrostih do katerih te bo vsak 60 konjski Clio spravil če dovolj dolgo pritiskaš na plin.

TechMistery če te niso učili v avtošoli kot belega dihurja kaj je ESP, si preberi vsaj https://en.m.wikipedia.org/wiki/Electro... . So neizkušen voznik in boš moral storiti milijon malih napak da boš postal "izkušen". ESP je dodatek, ki lahko pri kaki od teh napak te bo rešil tega da boš obtičal kje ali da bodo solze, lahko pa tudi ga ne boš nikoli potreboval, enako kot pasove in airbage.

ESP je obvezen na vseh avtomobilih prodanih v EU od 2014 dalje, vključno s 60 konjskimi clioti, in to, da velika večina kupcev zaradi lastne ignorance in ignorance ali debilnosti prodajalcev ga ni dodala k opremi svojega avta, medtem ko za podoben denar so dodatki metalik lak ali alu feltne in klima so zelo razširjeni, ne pomeni da se mu moraš nujno odreči.

ziga1990 ::

kaj pa kaki Yaris so praktično neuničljivi?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

zobnik ::

2dark je izjavil:

TechMystery je izjavil:


Porabo tudi gledam ja in pa ceno registracije/zavarovanja.. tako da iscem bencinarja z motorjem max. 1.6.




Clio 1.2 poraba nekje med 6.5 in 8l , če ga boš vozil po ac-ju 130 km/H, bo poraba okoli 8 litrov. Drugače 6-6.5l


8l mam jaz na tem avtu porabo plina in to je tud max. poraba, največ 7l bo žru 1.2 8v. Seveda brez mestne vožnje

Clio je za začetnika najboljši avto, pocen vzdrževanje, min.registracija, poraba 6l, gume 175/65/14, parkiraš brez težav....opreme ma pa tud dost za mali avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

qwertyy ::

Pripravi se da boš zmetal letno stran ogromno količino denarja. Vsi ti to govorijo, ampak zares dojameš šele ko avto dejansko imaš kakšno leto ali dve.

Sam imam Polota 2011. Ko sem bil mlad voznik sem letno zmetal za zavarovanje cca 500e. Temu prištej še 100e za vinjeto in kakšne 200e za servise in tehnični. Nato pa še za bencin, kar je seveda odvisno koliko voziš, ampak avto ne kupiš zato, da stoji in ga rabiš 5x letno. Sam dam za bencin okoli 100e na mesec, naredim približno 20.000km letno.

Skratka, samo za malo bolj "luxury" način transporta letno zmečem stran kakšne 2 tisočaka. Aja, še ceno avta sem pozabil všteti..

hojnikb ::

Najprej si doloci budget. To ti je bistveno izhodisce za vse, pa tudi za predloge tukaj na forumu.

glede na to da si zacetnik, bi bilo smiselno vzet avto z manj konji, da se izognes visokemu zavarovanju ter kar se da velik varnostne opreme (abs, esp, airbagi, doberi crash test rezultati). Ko ga enkrat ze imas, pa obvezno nove gume in zavore.

Clio je za začetnika najboljši avto, pocen vzdrževanje, min.registracija, poraba 6l, gume 175/65/14, parkiraš brez težav....opreme ma pa tud dost za mali avto.

star clio je tut odlicen death trap. A bi res svojmu otroku dal leteco trugo? I think not.

Ne razumem kaj ima veze ESP z močjo avta in prednjim/zadnjim pogonom.

pa se kako ima veze. na rwd res noces avta brez esp, sploh kot zacetnik, ker bo redni obiskovalec grabnov.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

wajdujc ::

hojnikb je izjavil:


Ne razumem kaj ima veze ESP z močjo avta in prednjim/zadnjim pogonom.

pa se kako ima veze. na rwd res noces avta brez esp, sploh kot zacetnik, ker bo redni obiskovalec grabnov.

Komentar je letel na opazko da na 60 konjskem cliotu je ESP bedarija. OP pa hvala bogu ni izkazal dovolj nerazsodnosti da bi rekel da spogleduje rabljene bmwje 3er kot prvi avto :)

starfotr ::

V bistvu tisti, ki ne delajo in nimajo rednih dohodkov, sploh ne bi smeli imeti avta. Ker potem ni denarja za nove gume, pa za servise in podobne stroške.

https://focus.si/kaj-delamo/programi/mo...

Tudi tisti, ki delajo, si velikokrat ne znajo pravilno izračunat, koliko jih avto stane.

Jaz, ko sem naredil izpit, nisem nikoli plačal tega dodatka za mladega voznika. Jebi ga, sem tvegal, tako kot tvegajo zavarovalnice. Itak to velja samo, če se v koga zabiješ. Če se nekdo zabije vate, potem dobiš škodo povrnjeno iz njegove police. Tako, da bolje previdna vožnja v prvih letih, ko imaš to v zavesti, da te lahko drago stane, da ti to pride v kri, pa potem v lajfu nikoli nimaš več težav, ne z radarji, ne s policaji, ne z nesrečami. Ker spoznaš, da si varen voznik, brez nekih hudih tveganj.

zobnik ::

Hojnik clio ima 4x airbage poleg tega ne dosega neko hudo hitrost. Tak da kolk ljudi je umrlo v cliotu od vsaj l.2002 dalje.

zobnik ::

en čas sem vozil tak model ibize:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

in ko sem prešaltal na cliota 2 je bla razlika kot dan in noč. Ibiza ima boljš zvočno izolacijo, boljše udobje med vožnjo, tud lega je boljša in tudi bolj varna je.
Ne bo ti žal.

Siddh ::

Razlike med cliom in ibizo praktično ni, oba sta mala avta, mogoče je ibiza malo višja. Glede varnosti sta verjetno na istem, po ncapu sta ocenjena enako. Ljudje se ne zavedajo, da se pri teh malih avtih tudi pozna nivo opremljenosti, čist osnoven clio bo bolj glasen pa škripajoč kot isti letnik z višjo opremo. Tudi tempomat, esp, obvolanske kontrole za radio, avtomatska klima, gretje sedežev, itd se da najt v teh avtih letnikih okrog 2005. Opel corse so dobra izbira, corso C z dizlom dobiš precej poceni, nimajo nekih problemov, so kar dobro narejene pa dobiš jih precej dobro opremljene, poraba pa pod 5 litrov, tudi z bolj grdo vožnjo. Največ boš privarčeval, če vzameš avto z nižjo močjo, saj bo zavarovanje za avto z 100 + KM za začetnika lahko preko 500 €. z okrog 75 KM pa boš mogoče prišel pod 300 €. Recimo za corso 1.7 dizel je zavarovanje mladega voznika s stekli, divjadjo in žarometi bilo malo pod 400 €.

Če se odločiš vzet večji avto recimo megane, golf, bo moč veerjetno itak večja, pričakuj večje zavarovanje, stroški vzdrževanja samega avta bodo nekje na istem, ponavadi dobiš tudi več opreme za isti denar, recimo po nekaj letih bosta dobro opremljen megane in navaden clio se prodala za enak denar. Pazi pa pri gumah, dimenzije za clio, corso, polo so itak ponavadi poceni, na golfu, focusu, meganu pa glej da ima 195/60/R15 ali 205/55/R16, te dmenzije so kar ugodne in dobiš kvalitetno pirrelli ali continental gumo za 55 do 65€ po kosu, (za clia, corso pa R14 colske dobre enakih znamk za okrog 50€), če boš mel kakšne drugačne dimenzije npr. R17 boš lahko dal za eno gumo iste znamke dvakratnik prejšnje cene.

Pa tudi poraba bencinarjev je težko pod 6,5 litra, tudi za clia ali corso. Če želiš manjšo porabo bencina se vzame twingo. Za megane, golf pa bo nekje 7,5 z neko normalno vožnjo.


Matevz96 ::

Poglej pri zavarovalnici Triglav, par let nazaj ko sem jaz delal si lahko na tečaju varne vožnje ustal še pol ure dlje in potem dobil znižanje doplačila za mladega voznika.

Takrat je bilo po moči motorja in sem jaz plačeval nekje 20% normalnega doplačila, sedaj na njihovi spletni strani vidim da so nekaj spremenili ampak vseno prideš poceni skozi.

https://www.triglav.si/ugodnosti/znizan...
#hooldthedoor

zobnik ::

Ne, ibiza je boljša od cliota.
Smo si lastil 2 taki ibizi, in 2 cliota 2 oba nad l.2002
Plin v cliotu, tak sem dobil, če bi izbiral med plinskimi avti bi vzel boljši avto....si ne predstavljam da bi se vozil samo še na bencin.
Poleti na 200km vožnji so stroški 8 evrov plin, pri bencinarju 16 evrov.

Arzen28 ::

TechMystery je izjavil:

anketar je izjavil:

ker avto pa si si ubodel oz. gledaš? ponavad so najboljši kkšni šitboxi, na katerih se učiš in ti ne bo škoda dnarja, če ga kje rukneš itd. in pa za popravila


Gledam nekaj takega kot opisujes...poceni, za prve voznje, ravno toliko da mam avto ;)
Usec so mi recimo Polo/Golf(2005+)...Renault Megane 2004+
Kaj pravis?

Arzen28 je izjavil:

Kar zavaruj se. Brat je mojega vozil, ko sem bil na morju, jaz pa avta nisem imel zavarovanega za mladega voznika, kar je on bil. Zavarovalnica je potem krila le 80% škode, ostalih 20% je brat, ker bil on krivec. Dobro, da je lahko to plačeval na obroke, ker bilo škode vse skupaj za slabih 9000€, tako da je on plačal 1800€. Če bi dal zavarovat avto za mladega voznika, bi dal cca dodatnih 80€ za celo leto. Draga šola, jebiga.


Uf sem slisal ze za taksne primere ja. Definitivno se bom, vendar ker bo avto moj bo seveda tudi malo vec za placat :/

Niti ne rabiš ful več plačat, jaz sem vozil renault 5 z 1.1 mašinco tista tri leta, ko pa sem končno nehal biti mlad voznik pa audija a3 z 1.6 mašinco. A je vseeno bilo kar za plačat, ker traja, da prideš na lepe procente. Lahko pa kupiš vozilo na leasing pa imaš cel čas njihov komercialni popust -50%. Samo v tem primeru so pa druge stvari, ki marsikomu ne dišijo. Pred nakupom vozila se lahko pozanimaš koliko bi stalo zavarovanje, samo VIN vozila rabiš, ker ko to zavarovalničar napiše v svoj program, mu avtomatsko vrže celotno opremo vozila, ter ostale podatke o samem vozilu.

anketar ::

zakaj pa ne vzame prek wiz-a zavarovanje? za ta 3 leta https://mladi-voznik.wiz.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mesečni stroški suva vs ostalo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12219518 (15876) sebas4
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26141523 (31630) matobeli

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33158149 (51534) bluefish
»

BMW Serije 3 ali VW Polo 6? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10424132 (21632) sandmat
»

Kater avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6311700 (10684) T0RN4D0

Več podobnih tem