» »

Prvi avto

Prvi avto

facepalm ::

ima kdo kake izkusnje s ford fiesta ali opel corsa?
oba letnik okoli 03 in masina 1.2 75hp.
se jih splaca ogledovat ali je bolje ostat pri preverjenih avtih kot je clio? imajo kake znane vecje napake? stroski vzdrzevanja?

namrec kupujemo en mali avto, pa drugega kot cliota ne vem ce upam kupit:)

m0LN4r ::

Bratrančeva corsa, nekje podoben letnik še vedno laufa. Pa je imel že par nezgod z njo in jo tiši kar se da.
Popravlja jo prek meje, tako da nebi vedel. Verjetno ne nekaj pretirano.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

facepalm ::

Je imel kake vecje probleme z avtom? Oz drazja popravila?

m0LN4r ::

Rekel je:
250.000km ma gor, tiši ga tu pa tam do konca, kolko gre.
Do zdaj zavorni diski, izpušni boben, ležaji in podoben potrošni material.
10 let je zdržal komot in je zadovoljen -> njegove besede.
Večjih popravil še ni bilo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

facepalm ::

slisi se super:)
verjetno bom sel kar jutri eno pogledat :)

m0LN4r ::

Poglej rajši šoferja in reč mu naj te pelje z avtom, (da vidiš kake vozne navade ma), da oceniš kako je ravnal z avtom.
Pa če ti bo znal povedat, koliko zapravi za vzdrževanje pomeni, da ga redno vzdržuje.
Če bo rekel, da nič ni menjal je bolj čudno, kot če ti pove, da je menjal večino stvari.

Probaš ugotovit al se laže al ne. That's it.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

facepalm ::

will do:)
hvala

m0LN4r ::

Sem bil z kolegom kupovat avto, pa nas je peljal eno rundo pa pokazal "kako še vedno potegne"
Vglavnem, ko je to pokazal, smo šli naprej.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

facepalm ::

haha:) verjamem, da vaju je minilo, ko sta videla kako ravna z avtom:)

Zheegec ::

kako ravna z avtom je relativno. če je motor lepo ogret ga seveda pritisneš, če ima kaj moči, zakaj ga pa ne bi?! kaj pričakujete, da obstaja veliko ljudi, ki kupi avto, potem se pa cijazi okoli na 30% njegove moči?
upam, da to niste isti osebki, ki predlagate razne BMW, Audije pa Alfe, ker takih avtov ne kupiš, da se potem voziš počasi. razen kakšnih redkih izjem.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

m0LN4r ::

Gre se o corsi, če ti je blo težko prebrat.

da obstaja veliko ljudi, ki kupi avto, potem se pa cijazi okoli na 30% njegove moči?

Ja celo tisti nežnejši spol, ki se vozi izključno na delovno mesto. Veliko jih je. Zelo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GrimReaper ::

m0LN4r je izjavil:

Poglej rajši šoferja in reč mu naj te pelje z avtom, (da vidiš kake vozne navade ma), da oceniš kako je ravnal z avtom.

Sam vem da bi vozil malo bolj mirno kot ponavadi, tako da ti to tudi ne pove vsega.
Sem pa tudi sam razmišljal o tem, če bi kupoval avto. Ampak bolj zaradi tega, da vidim, če človek sploh zna vozit. Ne mislim zdaj paralelnega parkiranja, ampak bolj to koliko časa je na bremzi in podobno.
Kako spreten voznik je, pa vidiš že če se sprehodiš okol avta, če je kakšna večja praska, grem gledat naslednjega. To itak že zarad tega, ker ličarji niso ravno poceni.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Sej ni to univerzalen recept, pač pa ena dodatna varovalka, ki ti lahko razkrije nekaj ali pa ne.
Probati ni greh.
Vpraši na vožnji, če še potegne, kot ko je bil novi :)

Pomemben je samo odziv.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jype ::

Zheegec> zakaj ga pa ne bi?!

Zakaj bi pa ga? Si tako čustveno nezrel, da moraš to počet, da se vzburiš?

Avto je orodje. Pametno je z njim ravnat preudarno, varčno in skrajno dolgočasno.

GrimReaper> Kako spreten voznik je, pa vidiš že če se sprehodiš okol avta, če je kakšna večja praska, grem gledat naslednjega. To itak že zarad tega, ker ličarji niso ravno poceni.

Meni je pa za praske vseeno. Če bi želel avto brez prask, bi kupil takega za na knjižno polico. K sreči večina proizvajalcev avtomobilov danes to razume, zato delajo plastične blatnike in odbijače, ki jih zaradi parkirnih butcev niti zamenjat ni treba, ker ne rjavijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Zheegec ::

no, ko zapelješ na avtocesto moraš kar pritisniti na gas, da imaš vsaj zakonsko predpisanih 80km/h za vključitev na vozni pas.
in ja, ko kupuješ rabljeni avto, počakaj da se ogreje, potem pa kar na polno na gas. tako vidiš, če je kaj zamorjen (pri dizlu to najbrž tudi pomeni takojšno menjavo EGR ventila, ali pa še hujše DPF filtra) in če so se dokaj redno menjavali filtri, ali samo olje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

heero ::

ponavadi se EGR ventil ocisti ce je zapacan bo kadil odzadaj in nebo imel moci kar pa ni 100% zaradi tega in pa avto dizel do 1500€ sigurno nebi imel DPF filter ze zaradi tega ker je ta filter 2x drazji od tega avta

mirancar ::

facepalm je izjavil:

ima kdo kake izkusnje s ford fiesta ali opel corsa?
oba letnik okoli 03 in masina 1.2 75hp.
se jih splaca ogledovat ali je bolje ostat pri preverjenih avtih kot je clio? imajo kake znane vecje napake? stroski vzdrzevanja?

namrec kupujemo en mali avto, pa drugega kot cliota ne vem ce upam kupit:)

če ti je clio "rang" ti raje priporočam twingota, bolj prostoren, praktičen avto in cenejši (stane 500€)
vbistvu clio 2002 je največji jajc od avta v katerem sem se vozil, boljši je in trabant in twingo

Siddh ::

ali pa modus


facepalm ::

mirancar je izjavil:

facepalm je izjavil:

ima kdo kake izkusnje s ford fiesta ali opel corsa?
oba letnik okoli 03 in masina 1.2 75hp.
se jih splaca ogledovat ali je bolje ostat pri preverjenih avtih kot je clio? imajo kake znane vecje napake? stroski vzdrzevanja?

namrec kupujemo en mali avto, pa drugega kot cliota ne vem ce upam kupit:)

če ti je clio "rang" ti raje priporočam twingota, bolj prostoren, praktičen avto in cenejši (stane 500EUR)
vbistvu clio 2002 je največji jajc od avta v katerem sem se vozil, boljši je in trabant in twingo


v cemu je pa twingo boljsi od clia?
cliota gledam, ker avto poznam. sem si ze lastil l01 1.4 16v in l08 1.2 16v storia. pri 1.4 sem imel tezave z vodo v kabini, za kar je bila kriva neprofesionalna montaza novega vetrobranskega stekla.
drugih problemov s clioti nisem imel.

aja.. avto bo 1x meseco videl tudi avtocesto, zato je 1.2 75 konjev minimum. twingoti so pa vecinoma 1.0 masine

modus pa.. mi je vsec ker je visok. kvaliteta izdelave je isti k kot clio. je pa drazji zato ne pride v postev. za tisto ceno dobim ze megana (isti letnik).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

krneki0001 ::

facepalm je izjavil:

mirancar je izjavil:

facepalm je izjavil:

ima kdo kake izkusnje s ford fiesta ali opel corsa?
oba letnik okoli 03 in masina 1.2 75hp.
se jih splaca ogledovat ali je bolje ostat pri preverjenih avtih kot je clio? imajo kake znane vecje napake? stroski vzdrzevanja?

namrec kupujemo en mali avto, pa drugega kot cliota ne vem ce upam kupit:)

če ti je clio "rang" ti raje priporočam twingota, bolj prostoren, praktičen avto in cenejši (stane 500EUR)
vbistvu clio 2002 je največji jajc od avta v katerem sem se vozil, boljši je in trabant in twingo


v cemu je pa twingo boljsi od clia?
cliota gledam, ker avto poznam. sem si ze lastil l01 1.4 16v in l08 1.2 16v storia. pri 1.4 sem imel tezave z vodo v kabini, za kar je bila kriva neprofesionalna montaza novega vetrobranskega stekla.
drugih problemov s clioti nisem imel.

aja.. avto bo 1x meseco videl tudi avtocesto, zato je 1.2 75 konjev minimum. twingoti so pa vecinoma 1.0 masine

modus pa.. mi je vsec ker je visok. kvaliteta izdelave je isti k kot clio. je pa drazji zato ne pride v postev. za tisto ceno dobim ze megana (isti letnik).


Twinfo ima od 1.0 turbo do 1.6 motorje, odvisno kaj vzameš. Starejši twingoti so imeli 1267ccm in 55KM, potem od leta 1996 naprej 1149ccm in 60KM, potem pa so naredili 1149ccm in 75KM (16V motorji), sedanji clioti imajo pa tudi 1600ccm in 133KM.

Twingo vs clio (twingo 1998 in clio 1998 oba 1149ccm in 60KM - oba smo imeli doma)
1.) twingo je bolj varen - jeklena kletka za voznika in sovoznika je res odlično narejena in te zaščiti tako kot mora (tudi pri prevračanju)
2.) twingo ima več prostora za sopotnike zadaj (tudi 2m velik možakar lahko zadaj sedi normalno, kljub sedežu voznika do konca nazaj - vsaj v letniku 1998 je bilo tako)
3.) twingo manj crkuje kot clio (pa ne govorim za mašino, ampak ostale zadeve, kot so končniki, ležaji, roke,...)
Ne vem kako je z novejšimi, vendar do letnika 2005 je bil twingo bolj varen od cliota in manj je crkoval, pa več placa je imel.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mirancar ::

facepalm je izjavil:


v cemu je pa twingo boljsi od clia?
cliota gledam, ker avto poznam. sem si ze lastil l01 1.4 16v in l08 1.2 16v storia. pri 1.4 sem imel tezave z vodo v kabini, za kar je bila kriva neprofesionalna montaza novega vetrobranskega stekla.
drugih problemov s clioti nisem imel.

aja.. avto bo 1x meseco videl tudi avtocesto, zato je 1.2 75 konjev minimum. twingoti so pa vecinoma 1.0 masine

modus pa.. mi je vsec ker je visok. kvaliteta izdelave je isti k kot clio. je pa drazji zato ne pride v postev. za tisto ceno dobim ze megana (isti letnik).

twingo 1 je isti od leta 1993 do 2007, druge izbire kot 1.2 sploh ni
kot je goraj rekel, je bolj prostoren, zadaj maš lahko normalno 2 človeka, lahko omaro prevažaš, lahko podreš vse sedeže in maš ravno posteljo
poleg tega je pa še manjši (krajši) in ga lažje parkiraš
za varnost se ne zanašat, če se boš kdaj prevračal in bo kletka res tko lepo zdržala pa tud ok :))
hiter je zadost, nič slabji od clio 1.2
clio 2 nima nič pametnega, clio 3 / twingo 2 nevem kako zgleda

itak pa valda probaš preden kupiš ! jst bi pogledal še kak Polo za 500 eur, če so golfi ok, Polo ne more bit dost slabši

heero ::

polo 6n ima visoko porabo sploh pri 1.0 in 1.4 motorji 1.6 16V (101KM) pa imajo klasicne tezave vsega po vrsti(najslabsi bencinski VW motor) 1.6 8V (75KM,101KM) je od polota se najboljsa izbira poraba 10l
ta serija polotov je imela serijsko napako na menjalniku natancneje na lezaju za vzvratno prestavo to pomeni ce kaj zaruzi al ne gre v prestavo se izgobijate tega avta popravilo je le menjava menjalnika

m0LN4r ::

A res? Nisem še teh težav na 6n2 opazil. Pa ga imam že 13,5 let.
Zakaj bi kupoval 6n, če dobiš 6n2 za drobiž več?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

heero ::

tudi 6n2 je imel take tezave .. si pac imel sreco sej nisem napisal da je vsak imel tezavo na menjalniku
6n dobis za okoli 600-700€ 6n2 pa od 1100-1400€

m0LN4r ::

Probleme imajo tisti ki so stisnal al premal na kuplungo in pod silo rinl v menjalnik ali pa preveč levo rivajo ročico,
ne pa tko, da sam not pade. Za rikverc pri tem avto ni treba do konca levo porint menjalnika, pol ne skoči notr.

Opazil sem takoj, da (kolegi, mama, sestra...) nihče neve dat normalno v rikverc, vsi neki škrtajo. Jst pa z dvema prstoma, pop in je notr.
Nevem včem je fora, da drugi škrtajo. Pa vem da to lahk tuli kolk se zagre.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krneki0001 ::

Klemen97 je izjavil:

Pozdravljeni,
zanima me kaj najbol priporočate za prvi avto ? Napišite čimveč predlogov, omejitev je le cena . Kako je kaj s temi clioti ki ga ima skoraj vsak najstnik ko naredi izpit, pride pa okoli 1000-1500EUR.

Lp


Jaz ti priporočam subaru imprezo 1.6 motor in 90KM. Servisi niso dragi, vožnja bo pa zanimiva, sploh pozimi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

bambam20 ::

krneki0001 je izjavil:

Klemen97 je izjavil:

Pozdravljeni,
zanima me kaj najbol priporočate za prvi avto ? Napišite čimveč predlogov, omejitev je le cena . Kako je kaj s temi clioti ki ga ima skoraj vsak najstnik ko naredi izpit, pride pa okoli 1000-1500EUR.

Lp


Jaz ti priporočam subaru imprezo 1.6 motor in 90KM. Servisi niso dragi, vožnja bo pa zanimiva, sploh pozimi.


Sploh, ko imamo 3 mesece snega na polno.

krneki0001 ::

bambam20 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Klemen97 je izjavil:

Pozdravljeni,
zanima me kaj najbol priporočate za prvi avto ? Napišite čimveč predlogov, omejitev je le cena . Kako je kaj s temi clioti ki ga ima skoraj vsak najstnik ko naredi izpit, pride pa okoli 1000-1500EUR.

Lp


Jaz ti priporočam subaru imprezo 1.6 motor in 90KM. Servisi niso dragi, vožnja bo pa zanimiva, sploh pozimi.


Sploh, ko imamo 3 mesece snega na polno.


Sej ni važen samo sneg, tut led je zanimiv.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Machete ::

Upam da admin ne bo jezen ker je delno oglas, prodajam avto, ki je idealen za PRVI AVTO
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=925...
lp

perci ::

Si pa optimist s tole ceno za 10 let star jajček. Ohranjenost gor ali dol.

m0LN4r ::

Prvi avto, prvi sneg, prvi led in impreza. Kaj pravi oče nato? Si bolj pride al poredne sorte?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

facepalm ::

glede na ostale avte, ta sploh ni pretirano drag.
dizel, lepo ohranjen, relativno nizki kilometri. ce je se tehnicno brezhiben je cena primerna.

al1976 ::

Avto je cool za prvi avto morda se še nekaj naredi na ceni in to je to :)

Isti motor imam na 307SW z 250k KM. Seveda redno vzdrzevan in motor je ok, tudi za vozit je super.

Machete ::

facepalm je izjavil:

glede na ostale avte, ta sploh ni pretirano drag.
dizel, lepo ohranjen, relativno nizki kilometri. ce je se tehnicno brezhiben je cena primerna.

+ letne letošnje malo zvožene (porodniška :P), zimske lanske zvožene minimalno
+ v sneg gre bolje od ratraka
+ cena je stvar debate ;)

perci ::

No, če je cena stvar debate, potem povem, da bom hudo presenečen, če boš iztržil več kot 2300 EUR.

Avto.net je pol oglasov avtomobilov, s katerimi so se lastniki poročili (till death do as part) :).

Machete ::

Ti sporočim. Lahko pa stavim da si rekel 500 premalo.

facepalm ::

Machete je izjavil:

Ti sporočim. Lahko pa stavim da si rekel 500 premalo.


se strinjam:)
za 2300 bi ga se jaz vzel brez dileme:)

perci ::

Machete, se priporočam za info :).

epecar, mogoče boš kmalu postal lastnik C3, Machete je že naredil screenshot tvoje ponudbe :)

facepalm ::

ce bi ti videl, kake kante se prodajajo za 2300eur... :)
ravno vceraj sem si sel ogledat eno corso l03. tip ga pod 1900 ni hotel dati (niti me ni motila cena, ker ze ko sem videl avto sem vedel da ga ne bom kupil).
v glavnem 1.2 bencin, cca 100kkm, od opreme.. em klima in abs :D
niti el. sip ni imela. notranjost srednje ohranjena, zunanjost dokaj v redu.
za nekoga ki rabi res samo za v sluzbo bi bil v redu avto, ampak ne za tako ceno :)

tako da, na slo trgu, bo (po mojem)za tistega c3 iztrzil minimalno 2500eur

Machete ::

Za 2500 bi šel že včeraj pa ga nisem dal. Model je rekel da pride čez pol ure, sam sm reku da ne. :)

GTX970 ::

Pri C3 rade vzmeti pokajo (razlog zanič material).

al1976 ::

Pri vsakem se kaj najde... je kater povsem brez napak?
http://avtonasveti.com/citroen-c3-2002-...

GTX970 ::

Problem je v tem, ker tovarna tega ne prizna pod garancijo.

al1976 ::

Vse je odvisno pravilnega časa prijave in od sogovornika/ov na uradnem servisu. Pod kulanco se da marsikaj vsaj delno urediti seveda če imaš ob pravem času prave informacije. Žal je tako.

http://avtonasveti.com/citroen-c3-2002-...
Vzmeti. Pri več modelih so se pojavljali zlomi vzmeti, kar so v Citroenu priznali za tovarniško napako in vzmeti zamenjali.

GrimReaper ::

Machete je izjavil:

Za 2500 bi šel že včeraj pa ga nisem dal. Model je rekel da pride čez pol ure, sam sm reku da ne. :)

Škoda, ker to bi bila odlična kupčija. Za 3k (oktobra 2011 sem jo kupil za 5k) bi lahko prodal mojo Astro 1.6 8/2005 z 87k km, ceno bi dal pa 3500, ker itak vsi hočejo glihat, se pravi daš 500EUR več od cene ki jo želiš.
Oz. bolje rečeno, 500EUR več od realne cene, ker ti nebi dobil 3k, če bi nastavil 3500EUR.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Machete ::

perci je izjavil:

No, če je cena stvar debate, potem povem, da bom hudo presenečen, če boš iztržil več kot 2300 EUR.

Avto.net je pol oglasov avtomobilov, s katerimi so se lastniki poročili (till death do as part) :).


No kolega cenilec, naj si te dovolim presenetiti. Dobil sem 2700. Mogoče bi stisnil 2800 če bi imel potrpljenje in prodajal še par dni, ker klici so danes deževali cel dan, pa sem ga imel samo 2 dni na netu. Samo nimam časa in volje, pa še zelo od daleč sta prišla.
Ne pa pozabit, da sem dal zraven letne in zimske gume praktično nove. Še gumaste cufke imajo pri strani ;)
LP

Blinder ::

če prodaš avto v par dneh pomeni da je cena postavljena prenizko. ta avto bojo dilerji zdaj prodali za 500€ več, ti pa za tvojim početjem jih samo motiviraš za naprej preprodajat in nategovat folk
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Machete ::

Kok si pameten. Oprosti, ker sem s prodajo prispeval k splošnemu kapitalističnemu izkoriščanju in zlu na svetu. Namen ga je bilo prodat v 2h dneh. Cena je realna. Ne slaba ne dobra. Za 500 več ga prodal ne bo nihče, pa ni šlo za dilerja, 100%. En ki jih vozi v Makedonijo je klical po parih minutah po objavi in dal bi itak 2 mogoče 2100.
Če pa bo kdo zaslužol še 200 na njemu, pa bog žegnaj.

Bo pa treba verjetno nazaj na temo počasi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

facepalm ::

Vazno da sta oba zadovoljna, tako kupec, kot prodajalec. Dandanes se res tezko najde dober poceni avto, se tezje pa postenega prodajalca.

perci ::

Machete je izjavil:

perci je izjavil:

No, če je cena stvar debate, potem povem, da bom hudo presenečen, če boš iztržil več kot 2300 EUR.

Avto.net je pol oglasov avtomobilov, s katerimi so se lastniki poročili (till death do as part) :).


No kolega cenilec, naj si te dovolim presenetiti. Dobil sem 2700. Mogoče bi stisnil 2800 če bi imel potrpljenje in prodajal še par dni, ker klici so danes deževali cel dan, pa sem ga imel samo 2 dni na netu. Samo nimam časa in volje, pa še zelo od daleč sta prišla.
Ne pa pozabit, da sem dal zraven letne in zimske gume praktično nove. Še gumaste cufke imajo pri strani ;)
LP

Respect. Ne bi ti dal 20% verjetnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri karavan do 13k€

Oddelek: Na cesti
205633 (4940) emmentaler
»

Avto za pol leta - do 1500 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8516641 (13535) jalovec09
»

začetni avto

Oddelek: Na cesti
283693 (2787) GrimReaper
»

Kateri avto do 2500€ (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
46685931 (70074) AapocalypseE
»

Nakup rabljenega vozila (cca. 6000 EUR)

Oddelek: Na cesti
173396 (2613) Kasali

Več podobnih tem