» »

Investiranje denarja

Investiranje denarja

lojze54 ::

Naprimer, da na neko platformo investiram 10000€ in mi to prinese 6% obresti. Vse lepo in prav ampak ne vem kaj bi potem to pomenilo naprimer za mojo dohodnino. Če bi si naprimer izplačal nazaj na račun 10600€ nasledje leto in potem moral plačati višjo dohodnino...si mogoče na koncu pridelam izgubo? Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

paljer ::

Aha, ti boš nekomu na netu zaupal 10k€. Formula za uspeh!

PrihajaNodi ::

6% ti da kriptovaluta Tezos.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

lojze54 ::

Ma 100k€ če treba... vprašanje je bilo ali se ob dvigu investicije stvar šteje v dohodnino ali ne...ne govorim o profitu ampak celotnem znesku.
Če ne poznaš odgovara škoda, da izgubljaš čas z komentarji.

Uporabnik ::

lojze54 je izjavil:

Naprimer, da na neko platformo investiram 10000EUR in mi to prinese 6% obresti. Vse lepo in prav ampak ne vem kaj bi potem to pomenilo naprimer za mojo dohodnino. Če bi si naprimer izplačal nazaj na račun 10600EUR nasledje leto in potem moral plačati višjo dohodnino...si mogoče na koncu pridelam izgubo? Ima kdo kakšne izkušnje s tem?


Odvisno ali gre za obresti ali za dobiček iz kapitala ali kaj drugega (kriptovalute). Zadnje ni obdavčeno, drugo se ravno s 1.1. spremeni zakonodaja in bo obdavčeno s 27.5% na dobiček in pada vsakih let za nekaj %, po 20 letih si prost davka. Prvo pa ne vem, vem pa da je neugodno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnik ()

buttcrack ::

P2P po novem tudi 27%?
Dobiček predvidevam da se.potem šteje kot dohodek a kako se to gleda?

lojze54 ::

Dobiček oziroma profit je sigurno obdavčen... mene bolj zanima tisti vložen del.
Zaslužiš 25k€ letno... od tega ti omerijo dohodnino, ki jo ponavadi plačaš ali dobiš nazaj. Odločiš se investirat 10k€ nekam in si naslednje leto to izplačaš priliv na račun bo 25k€ letno od tvojih plač plus naprimer 10.5k€ od investicije... 35.5k€ zabelezeno na tvojmu racunu letno... in sedaj pride dohodnina ??? Se šteje tvoj zasluzek 25k€ ali 35.5k€ ali 25.5k€... to me bega ker ne vem kam z denarjom ker imajo banke zanič obresti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: snuderl ()

delfinus ::

@butch3r, jap nazalost res. Za letosnji P2P dobicek (2019) bos lahko februarja obracunal se po 25% stopnji. Potrebno bo oddati "Napoved za odmero dohodnine od obresti (druge obresti)". Za dobicek, ki bo ustvarjen pa v 2020 pa bo slo na 27.5%. To velja tudi pa P2P in vse bonuse, ki smo jih dobili tako ali drugace.

lp, d.

Lonsarg ::

@Mitja21, Noben davek ne obstaja ki bi bil vezan na prilive na bančni račun to bi bil absurd, ti si svobodna oseba in si lahko vsake 3 dni prenakazuješ 100kEUR sem in tja. Davek in bančne transakcije nimajo nič skupnega, res ne razumem od kje vam taka absurdne ideje?

Davek se obračuna od stvari ki se jih prijavi (dohodnino od plače prijavi delodajalec, kapitalski dobiček boš prijavil sam,..), bančne transakcije gledajo zgolj v toliko da koga dobijo ko kaj ne prijavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bobby ::

Lonsarg je izjavil:

@Mitja21, Noben davek ne obstaja ki bi bil vezan na prilive na bančni račun to bi bil absurd, ti si svobodna oseba in si lahko vsake 3 dni prenakazuješ 100kEUR sem in tja. Davek in bančne transakcije nimajo nič skupnega, res ne razumem od kje vam taka absurdne ideje?

Davek se obračuna od stvari ki se jih prijavi (dohodnino od plače prijavi delodajalec, kapitalski dobiček boš prijavil sam,..), bančne transakcije gledajo zgolj v toliko da koga dobijo ko kaj ne prijavi.



Ja valda,...
Ce bos v tekocem letu dobil na trr vrednosti nad 5k eur, znas ze pridet na potencialni radarcek, ce pa nad 10k pa verjam, da bo banka sama posredobala na davcno in znas dobit povabilo na obrazlozitev priliva.
Zapomni si nekaj, da NE zivis v SVOBODNI drzavi, ko se tice valute, katere delez ni bil odmerjen cesarju.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Lonsarg ::

No saj točno tako, transakcije so vzvod da preverjajo če goljufaš. To ne spremeni dejstva da si svoboden in da take transakcije lahko delaš. Razgovor ni odvzem svobode, ampak je zgolj to, razgovor.

bobby ::

Bos govoril o svobodi, ko bos imel 100k na trr ali vec, pa bos lahko vsak dan samo 60eur dobil, bankomat ali na bancnem okencu. Ali pa, ce je zate definicija svobode ze to, da ti kaserajo stroske, ker imas vec kot trenutno 500k na trr, lezarnina,..
Hint:Grcija par let nazaj glede dnevnega dviga.
Ce mislis, da se kaj takega pri nas ali v EU ne more zgodit,... U R sooo wrong. Se posebej, ko vsi rinete na kartice in eliminacija gotovine.
Bos se ti ali pa tvoji otroc imel kaj za pobedat o svobodi, ce bo slo tako naprej.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Lonsarg ::

Debata je bila o davkih, Mitja je skrbel da se bodo te prilivi kar nekak v formuli za dohodnino znašli.

Zgrešil si sicer kaj sem jaz mislil z besedo svoboda, niti slučajno nisem namigoval da nismo v nemilosti sistema, se strinjam smo in hitro je ta svoboda lahko vzeta, ampak saj to velja za vse sisteme.

V Grčiji so malo svobode vzeli, ko morajo nujno 30% zapraviti elektronsko, glede na stanja grškega črnega trga sicer celo upravičeno kar se mene tiče.

mat xxl ::

lojze54 je izjavil:

Ma 100k€ če treba... vprašanje je bilo ali se ob dvigu investicije stvar šteje v dohodnino ali ne...ne govorim o profitu ampak celotnem znesku.
Če ne poznaš odgovara škoda, da izgubljaš čas z komentarji.



Logično, da samo dobiček, navadno se tudi neki minimalni stroški priznajo, žal pa ne revarolizacija ....

pirat ::

Osnova za odmero dohodnine (v tvojem primeru) bo 25,5k€.

lojze54 ::

Lonsarg je izjavil:

@Mitja21, Noben davek ne obstaja ki bi bil vezan na prilive na bančni račun to bi bil absurd, ti si svobodna oseba in si lahko vsake 3 dni prenakazuješ 100kEUR sem in tja. Davek in bančne transakcije nimajo nič skupnega, res ne razumem od kje vam taka absurdne ideje?

Davek se obračuna od stvari ki se jih prijavi (dohodnino od plače prijavi delodajalec, kapitalski dobiček boš prijavil sam,..), bančne transakcije gledajo zgolj v toliko da koga dobijo ko kaj ne prijavi.


Letos je sosed jokal, ki je šel v penzijo... izplačal si je tist pokojninski steber katerga je placeval in rekel da so mu že v štartu trgali nek davek, pol pa naj bi še 2k dohodnine dobiu za plačat. Od tu men te absurdne ideje.


Drugače pa hvala vsem za odgovore.

Lonsarg ::

lojze54 je izjavil:


Letos je sosed jokal, ki je šel v penzijo... izplačal si je tist pokojninski steber katerga je placeval in rekel da so mu že v štartu trgali nek davek, pol pa naj bi še 2k dohodnine dobiu za plačat. Od tu men te absurdne ideje.
Drugače pa hvala vsem za odgovore.
Ja 2. steber ima 0% ob vplačilu in 25% ob izplačilu če se ne motim(kar dokaj skrivajo v reklamnih panojih). Če se ni pozanimal je morda res naivno sklepal da je bil to kar direkt davek na priliv na računu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

spam321 ::

PrihajaNodi je izjavil:

6% ti da kriptovaluta Tezos.


Ali pa -100%.

Utk ::

Lonsarg je izjavil:

lojze54 je izjavil:


Letos je sosed jokal, ki je šel v penzijo... izplačal si je tist pokojninski steber katerga je placeval in rekel da so mu že v štartu trgali nek davek, pol pa naj bi še 2k dohodnine dobiu za plačat. Od tu men te absurdne ideje.
Drugače pa hvala vsem za odgovore.
Ja 2. steber ima 0% ob vplačilu in 25% ob izplačilu če se ne motim(kar dokaj skrivajo v reklamnih panojih). Če se ni pozanimal je morda res naivno sklepal da je bil to kar direkt davek na priliv na računu :)

Ja, ko je plačeval 0% dohodnine ni nič jokal.

bluefish ::

Pordečeli, dovolj offtopica.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trr nakazilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8332962 (8203) Leko
»

Freelance, sp, in davkarija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10420960 (14306) maticb492
»

Odprtje bančnega računa v tujini (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
388134161 (79661) BlaY0
»

PayPal in kreditna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5315523 (11566) Map
»

zaslužek z glasbo

Oddelek: Loža
365523 (3677) Matevz96

Več podobnih tem