» »

Freelance, sp, in davkarija

Freelance, sp, in davkarija

1 2
3
»

showsover ::

In glede na to, da prispevki niso revalorizirani drugače kot z zamudnimi obresti. Ničesar nimam proti, če se denar zadržuje pri meni, ne glede na mojo (ne)spretnost z obračanjem z denarjem. Načeloma se pa tudi z 2kEUR (ne bom se spuščal v detajle, ampak pri meni prispevki znesejo občutno precej več kot 2kEUR letno, si ne nakazujem minimuma, pa tudi startup nisem več) da zaslužiti več kot na banki, nekoč sem bil v finančni industriji :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

martincek1 ::

Spregledal pa si, da bodo odloženi prispevki za tri mesece, ne za celo leto.

showsover ::

Ja ne vem
https://www.gov.si/novice/2020-04-17-ka...

Odložene prispevke mora upravičenec poravnati najkasneje do 31. 3. 2022.


Možno, da rabim dodatno razlago, ampak računovodja me je grdo gledal, je pa letel preverit ekartico.
In ni vedel, če naj moje vprašanje potrdi ali ne.

nejodagreat ::

A kdo ve kako prijaviti dohodek, ki je bil ustvarjen preko npr. Upwork-a pred odprtjem podjetja?

Recimo da sem v zadnje pol leta zaslužil cca 1000$ in imam namen odpreti podjetje v bližnji prihodnosti (najverjetneje "normiran s.p."). Teh 1000$ je še vedno na upwork računu, torej še ni bilo izplačano.

maticb492 ::

Legalno seveda ne gre izdajat račune za pred odprtjem računa, mogoče je edino "luknja" to da še nimaš denarja ti na računu, ampak je na upworku in šteje dan plačila, pa se zgovarjaš da si vse naredil po odprtju, prej se pa samo zmenil za biznis.


Ne bom ti direktno napisal da krši zakon, ampak realno gledano te za jurja ne bo noben lovil, karkoli narediš.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145759 (9543) fikus_
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16440200 (15075) Recordman
»

Normiran s.p.

Oddelek: Loža
234713 (2899) Ales
»

Freelance, samozaposlitev, s.p.

Oddelek: Loža
296245 (4851) Elsanna

Več podobnih tem