» »

Posojanje avta

Posojanje avta

xda develope ::

Če posodim avto kolegovi družini za v tujino sklepam da rabijo DVVT ampak me zanima kako je v primeru večih voznikov. Priimek imajo enak a vseeno me zanima če nočem imeti kakšnih komplikacij naj rečem vsem da si naredijo potrdila ali je zadosti za eno osebo.
Lp in hvala

Tilen ::

A je avto sploh tvoj? Če je recimo na leasing, sploh nisi lastnik. V tem primeru bi vsi posojilojemalci morali za tujino pridobivati ta dovoljenja, kar močno dvomim. V kolikor nisi res sumljiva oseba in si lastnik, bo največ eno potrdilo več kot dovolj.

Potrdilo služi kot dokaz, da ne gre za krajo vozila ali nedovoljeno trgovino z vozili. V kolikor to počneš in bi se samo s papirjem rad zavaroval, to pred sodiščem tako ali tako ne vzdrži, ker se ugotavlja dejansko stanje.

Poskrbi samo, da avtomobil ne bo na seznamu ukradenih vozil in to je to.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

otago ::

Ce je avtomobil oz. registracija le tega bila kdaj na kaksnem seznamu tega ne pocni. Sem na prevoz.org spoznal punco, cigar avto so ji ukradli. Nasli, vrnili. Zdaj vsakic ko precka slo-hrvasko mejo ima pogovor s cariniki, ker je registrska nekje zacahnjena kot sumljiva. Svetovali so ji, naj menja registrsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

xda develope ::

Tilen. Razumljivo vse.
Otago ne ni bil na nobenem spisku ukradenih. Upam da kdaj nebo rabil iti na ta spisek :P

Miha 333 ::

Odvisno o kateri državi je govora. V EU ga verjetno nihče ne bo niti zahteval. Vem pa, da so npr. v Srbiji pisali kazni našim voznikom, ker tega kartončka niso imeli. Za npr. BIH pa ga moraš praviloma predložiti že na meji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

EnStot ::

Avta in žene se ne posoja!

Arzen28 ::

Načeloma, če je oseba navedena na DVVT prisotna v vozilu, ne komplicirajo. Nikoli pa ne veš, tudi policaji so le ljudje. Kot so ti že povedali, bolj je ta list pomemben kot dokaz, da vozilo ni ukradeno.

harvey ::

Kako pa razrešiš težavo npr. ob storitvi prekrška/ov, če je več voznikov? In se potem ne ve, kdo pije in plača.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Arzen28 ::

Prebrati si je treba pogoje zavarovalne police, vse piše.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitra vožnja z mojim vozilom, šofer drugi (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
766143966 (26178) solatko
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom)

Oddelek: Na cesti
465670 (4340) solatko
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30187753 (52749) Darko!
»

Dovoljenje za vožnjo tujega vozila

Oddelek: Na cesti
4230574 (29008) SG_101
»

Lahko kupim avto v Italiji, ga tam registriram in vozim pri nas ?

Oddelek: Loža
1910212 (9726) z3ro

Več podobnih tem