» »

Izgubljanje hladilne tekočine

Izgubljanje hladilne tekočine

kvelic ::

Pozdravljeni,

zanima me kaj bi lahko bila težava pri mojem vozilu znamke Renault Clio 0.9 Tce, letnik 2015, saj mi zelo hitro porabi hladilno tekočino. Nekje najbrž pušča, dima ali sledi puščanja pa ni opaziti?

Hvala za pomoč.

stajerckozu ::

Kaj se nardi ko zmanka pritiska (ko ugasnes avto)? Ali kaj slisis da bi kje kaj kapljalo?
Meu podobn problem, takij ko sm ugasno avto je hladilna se vn izlila. Sm meu prebito ceu uspodi

Ps
Odpri pokrov za olje pa poglej ce se okoli roba nabira pena. V tem primeru ti tekocino mesa z oljem

Zgodovina sprememb…

kvelic ::

Zgodi se čisto nič. Po npr. 2 tednih tekočina izgine.

Tekočina pa se mi ne zmeša z oljem.

darkolord ::

Definitivno nekje pušča. Na servisu bi morali to hitro najti.

zk_eu ::

Da se ne meša z oljem oziroma obratno je dober znak. Vzrokov je pa lahko žal ogromno. Jaz bi šel v knjigarno kupiti UV lučko in vse skupaj dobro pogledal v temi, če želiš sam malo raziskati. Večina hladilnih tekočin ima DIY že notri. Sicer pa ja, pelji na servis.

Drugače pa jaz nazadnje nisem mogel ugotoviti kje mi pušča. Na koncu pa je bil pokrovček ekspanzijske posode, ki ni več zadosti držal pritiska. Toliko, da veš koliko je lahko vzrokov.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

kvelic ::

Hvala vam za nasvete, bom preveril.

settler ::

Mehanik/servis ti bi moral takoj to odkriti, ima kompresor ki ga priključi na hladilni sistem in vidi kje pušča.

Amdforce ::

Meni je spustilo/pocilo ohisje za oljni filter na passatu, avto je zgubljal pol litra hladilne tekocine na 50 km. Lih danes pripeljal iz servisa.

JeBelaCesta ::

sodelavec ima Forda, tudi "izhlapevala" tekočina. Menjal vse živo pri 4-ih mehankarjih. Na koncu je menjal še tesnilo glave motorja in od takrat je mir.
lep pozdrav iz višav ;-)

zobnik ::

Poglej hladilnik , pošlataj ga spodaj če je kaj mastno, Poglej termosat ohišje da ni slučajno kaka bela snov...drugače pa vodna pumpa.....če ti cev pušča bi jo zaradi pritiska že zdavnaj odprlo. Notranja pečka, če bi puščala pa bi v kabini smrdel po antifrizu.
Lahko pa je samo zamašek slab ali pa je mal počena posoda za hladilno

Gambino ::

Dihtunga na bloku motorja. Porozne cevke. Rezervarček. Pokrovček od rezervarčka. Hladilnik. Vse to in še kaj je možno.

TheBlueOne ::

Ce nikjer nic ne pritece, potem zna biti kaksno tesnilo pri motorju, ker verjetno izhlapi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dolivanje hladilne tekočine motorja

Oddelek: Na cesti
357867 (7217) Daliborg

uradni Renault servis mi naredil napako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
727402 (5156) Xserces
»

Poraba antifriza

Oddelek: Na cesti
425320 (4613) Bye
»

Zmanjkuje antifriza.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5416421 (14499) krneki0001
»

Hladilna tekočina izginja a ne vemo kam... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10141318 (37502) Telbanc

Več podobnih tem