» »

Težave z aktivnim wooferjem

Težave z aktivnim wooferjem

Kolar1 ::

Pozdravljeni,
imam težave z wooferjem in sicer je nehal predvajati zvok. Imam 2.1 komplet PA zvočnikov pri katerih je aktiven woofer in so nanj vezani pasivni sateliti. Ko predvajam glasbo zvok prihaja iz satelitov iz wooferja pa ne. Zanima me kako bi lahko preveril ali je težava v zvočniku, ojačevalcu ali obojemu ter kako postopati naprej. Žice na zvočniku sem že preverjal z multimetrom in je odčital napetost, max je bil okoli 6,6V res pa je da zvočniki niso bili pojačani do konca. Z piskačem na multimetru sem preveril zvočnik tako da sem dal elektrodi na + in - terminal samega zvočnika in preveril če piska. Multimeter ni piskal, samega zvočnika nisem odklopil od ojačevalca ko sem preverjal saj so žice prispajkane na zvočnik. Zvočnik v wooferju sem že enkrat menjal in sem ga zamenjal za 1000W 8ohm zvočnik, sam ojačevalec je v originalu poganjal 300w 8ohm zvočnik, kateri je pregorel. Sami zvočniki so LEM Cyclops 600W.
Hvala vnaprej za odgovore.
  • spremenil: Kolar1 ()

DamijanD ::

Glede na napisano (in če sem prav razumel) je verjetno šel zvočnik... Jaz bi ga na tvojem mestu odklopil in naredil še test z 1,5V baterijo (samo na hitro se dotakneš kontaktov).

Kolar1 ::

Ok, kakšen odziv mora imeti zvočnik na test z baterijo?

zuzelka ::

Kolar1 je izjavil:

Ok, kakšen odziv mora imeti zvočnik na test z baterijo?


Odvisno od znamke baterije. Duracell vem da so imeli Ode to joy, Hoferjeve pa tudi nek klasičen komad.

bf4ed ::

:))

Z beterijo testiraš polariteto, vglavnem membrana se premakne ali ven ali not če obrneš.
Z multimetrom meri ohme ne s piskačem. Vseeno bi moglo piskat.

Da, najverjetneje si skuril zvočnik. Kak ti je pa to uspelo dvakrat me pa zanima.
Kaj maš to za woofer?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

Bellzmet ::

Lahko da v sistem spuščaš preveč nizkih tonov, woofer (ojačevalec) nima limiterja in zadeva odleti.

link_up ::

https://www.thanksbuyer.com/tda7294-min...

zvocnik je verjetno se ok, drugace bi ga slisal ze, da je zanic.

ps:
kaj naj bi pri 8 ohmih piskalo?
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

Kolar1 ::

Zvočnik sem odklopil in preveril z baterijo in s piskačem, bom preveril tudi ohme. Zvočnik se ni premaknil oz ni piskal tako da sklepam da je nedelujoč. Prvič ko sem skuril woofer je bil noter originalen zvočnik, vendar je bilo ozvočenje že stareje tako da sem sklepal da je šel tudi zaradi starosti. Ni mi pa jasno kako lahko ojačevalec kateri je v originalu poganjal 300w zvočnik lahko skuri 1000w zvočnik oba 8 ohm. Ozvočenje je LEM Cyclops, in je v wooferju ojačevalec za sam woofer in stolpe. Sam sistem je cenejši in nisem prepričan če ima limiter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kolar1 ()

link_up ::

torej ni nic pohrasketalo, ko si se dotaknil baterije?
In and Out

Kolar1 ::

Zvočnik pri testu z baterijo ni spustil nobenega zvoka, sedaj sem ga preveril tudi z ohm-metrom kateri ni pokazal nobenega upora.

Bellzmet ::

Ja 1000w zvočnik lahko crkne na 300w ojačevalcu. Če ojačevalec teraš do konca in po možnosti v njega spuščaš še slab (clip) signal, ki ga ojačevalec še bolj popači in ojača je to lahko razlog, da skuriš zvočnik.

Če se ti je to že 2x zgodilo bi jaz preveril kako nizke frekvence spuščaš v sistem. Kako maš na EQ nastavljene Basse? Kakšen low-cut filter pri 50-60Hz bi sigurno prav prišel.

Kolar1 ::

A je kakšen način da preverim še ali je z ojačevalcem vse ok, ali se to ne da brez zvočnika?

Kolar1 ::

A ne bi low cut filter pri 50-60Hz preveč vplival na zvok, glede na to da zvočnike uporabljam za glasbo z močnimi globokimi basi kot je techno in house? Lahko bi ga nastavil na 40Hz glede na to da je za woofer napisan frekvenčni razpon od 40Hz naprej.

Scorpy84 ::

Kolar1 je izjavil:

A je kakšen način da preverim še ali je z ojačevalcem vse ok, ali se to ne da brez zvočnika?


Das bilo kateri zvocnik gor, pa na zelo nizki glasnosti preverjas, ce je zvok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Genius 5.1 + hitachi zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
214227 (3813) Mattithyahu
»

Zvočniki v steni

Oddelek: Pomoč in nasveti
323560 (3054) St235
»

Avtoojačevalec in wooferji

Oddelek: Zvok in slika
131832 (1752) jest10
»

Ojačevalec ali pretvornik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121273 (992) bender rodri
»

woofer (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565418 (4938) cojss

Več podobnih tem