» »

Avtoojačevalec in wooferji

Avtoojačevalec in wooferji

R4DK0 ::

Zanima me ali kdo ima tele zvočnike in kateri ojačevalec bi najbolj pasal, glede na to da naj bi bil 500W RMS, mora potem biti ojačevalec močnejši, nad 500W ali pod 500W?

Ker so načeloma poceni, razmišljam da bi si vgradil kar dva. Ojačevalcev, kot sem jaz gledal, je bolj malo na Nakupovanje.net najmočnejši ima 2x325W RMS na 4ohme, torej je to dovolj za 2 zvočnika?
Woofer
Ojačevalec

St235 ::

Ojačevalec naj bo vedno malce šibkejši od samih zvočnikov. 325RMS za 500RMS zvočnike je čist OK kombinacija, sam za ta woofer boš rabol še ustrezno škatlo, če želiš met kaj več od razbijanja.

jest10 ::

Če smo že pri tem, vzemi kakšen drugi zvočnik... 87db/W/m je bolj boga odzivnost. Zvočnik z 90db/W/m bo na 250W enako glasen, kot ta na 500W

;-) ::

Ojačevalec naj bo močnejši od zvočnikov!

profii ::

ojačevalec naj bo vsaj za faktor 2 močnejši od zvočnikov!

;-) ::

Ojačevalec naj bo močnejši, v večini primerov subi prenesejo dosti več moči kot je deklalirana to je prvi razlog. Drugi razlog je da bo močnejši ojačevalec manj odprt, z tem se bo manj matral in posledično lepši zvok.

Gain se nikol ne odpira čez tretjino ali pa še to ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

jRk0 ::

Ojacevalec vedno mocnejsi, sploh ni vazno koliko, lahko je veliiiiko, ampak naj bo vsaj nekaj mocnejsi, da ne prihaja do clippinga in ostalih razlogov, ki so jih napisali...

tak da lakotnik, zmago si res.... =)
You fuck up once, you loose two teeth.

s1m0n ::

Za wooferja vzami rajši kakšnega Pioneerja,
nizkotonski zvočniki

Poglej modele:

TS-W308D4 99,00 EUR
TS-W308D2 95,00 EUR
TS-W258D4 91,00 EUR
TS-W258D2 87,00 EUR

Zdaj, če vzameš zvočnik z oznako D2 ima 2Ohma toraj mora tudi ojačevalec imet na mostičnem 2Ohma in vsaj 400RMS-a, ali D4 pri 4Ohmih 400RMS-a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

mastah ::

ne tros neumnosti, D2 lahko vezes na 1 ali pa 4ohm, ker ima dva navitja po 2 ohma. ta ojacevalec ti bo presvoh za ta woofer, raj tole priporocam
http://caraudioempire.com/avtoojacevale...
drgac pa mas forum www.avtoakustika.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mastah ()

s1m0n ::

Ups nisem videl :) Ja ta od GZja bo prav za Pioneerjevega z D2 tako, kot pravi mastah!

Pa imaš eno dobro kombinacijo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

levaky ::

Ufff ja, vzami ornk ojačevalec... Moj sub je trenutno močno podhranjen in čaka na dan, ko bo lahko zopet ornk zadihal.

Sicer pa je moj sub(deklariran 500W), bil gnan tudi z 2,7kW in prenesel brez problema.

Matej

mastah ::

levaky je izjavil:

Ufff ja, vzami ornk ojačevalec... Moj sub je trenutno močno podhranjen in čaka na dan, ko bo lahko zopet ornk zadihal.

Sicer pa je moj sub(deklariran 500W), bil gnan tudi z 2,7kW in prenesel brez problema.

Matej

haha ja na volume 1. ker sub je pa to bil pa ker ojacevalec?

levaky ::

Je kr fajn pokal:)

Amm sub je DLS SP12, amp je bil pa, če me spomin ne vara, Lanzar Rack D3000. Možno pa, da sem se zmotil, in je bla 2000-ka. Kurc, isto sta zgledala, ampak glede na razultat predvidevam, da je bla 3000ka.

Matej

jest10 ::

R4DK0 je izjavil:

Zanima me ali kdo ima tele zvočnike in kateri ojačevalec bi najbolj pasal, glede na to da naj bi bil 500W RMS, mora potem biti ojačevalec močnejši, nad 500W ali pod 500W?

Ker so načeloma poceni, razmišljam da bi si vgradil kar dva. Ojačevalcev, kot sem jaz gledal, je bolj malo na Nakupovanje.net najmočnejši ima 2x325W RMS na 4ohme, torej je to dovolj za 2 zvočnika?
Woofer
Ojačevalec

Recimo dva tale bi prav lepo pasala na izbrani ojačevalec:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobra masa avto ojačevalca

Oddelek: Zvok in slika
497209 (5735) Scorpia
»

ojačevalnik in zvočniki---> pomoč

Oddelek: Zvok in slika
184562 (2825) Primoz16
»

avtoakustika??

Oddelek: Zvok in slika
262634 (2122) levy
»

woofer (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565632 (5152) cojss
»

Kateri avto ojacevalec kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
82406 (2285) DrSergioDJ

Več podobnih tem