» »

Hrana

Hrana

1
2
»

Horas ::

pri meni je tunina solata vsak večer na meniju:150g tuna v lastnem soku, 2 žlici olivnega olja, kumarice, koruza, rdeči fižol, čebula. včasih pa tuno zmešam z weekend ribam, ki ima paradižnikovo omako.

zobnik ::

Tuna ima preveč težkih kovin v sebi, pol je boljš pit mlek in mlekomata :D

Machete ::

Horas je izjavil:

pri meni je tunina solata vsak večer na meniju:150g tuna v lastnem soku, 2 žlici olivnega olja, kumarice, koruza, rdeči fižol, čebula. včasih pa tuno zmešam z weekend ribam, ki ima paradižnikovo omako.


VSAK VEČER?
Dober si, jaz bi 3x na mesec težko enako večerjo glodal. Sicer pa resno, ni to dobra ideja. Velike ribe so zastrupljene.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kjut ::

mihec87 je izjavil:

sparovcek2 je izjavil:

Uizi je izjavil:

@sparovcek2 recimo sladkovodne ribe so najbolj neoporečna stvar, seveda pa moraš zajemati blizu izvira. Poleg tega postrv raste bolj počasi v zelo hladni vodi. Pri nas je recimo voda max. 10°C in to poleti, ker je blizu izvira. Sam maš pa drug problem, ribe je treba hranit, hrana pa pride izključno v obliki briketov/peletov. Tko da čist neoporečne niso, nevem pa točno kaj vsebujejo briketi.. druga stvar je pa postrv ulovljena na trnk, nekje v soči.. GL finding it :D
Jaz iz morja jem večinoma sardelce/sardine, ker njihova življenska doba v svinjariji ni dolga. Večjih rib se izogibam, sploh s tuno nesmeš pretiravat.
Pa obvezno ne pozabit na česen in peteršilj ob ribah. Mljask :)
Ps. Pobije se jih pa z elektriko, vsaj pri nas. Včasih se jih je z količkom po glavi. Not efficient. XD


Bi morala imet ribogojnica se vzgajalisce crvov/hroscov in jih hraniti z tem. Samo crve pa tudi hranis s smetmi. Kako pa to vpliva biolosko?

Sicer pa, morda pozna kje v slo, ali pa tudi v blizini na hrvaskem kaksno ribogojnico z dobro kvaliteto vode?


Saj jih ne rabiš hranit z smetmi(razen če šteješ npr.. odrezke zelnjave pod to).. Samo gojilnica bi verjetno rabila ogromne kompostnike da bi zadostila itd...Tudi če meša potem z žiti ipd...


Se mi zdi se kar relevantno: https://www.delo.si/novice/okolje/z-man... (samo v celoti negre prebrat -.-)

Jst tut ne morm vsak dan jest rib enkrat na teden mogoce dvakrat (ok polet bi slo veckrat, pozim pa zih ne), drgac so pa zakon. (zagabl bi se mi od vsega dobrga ^^)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

FormerUser ::

Uizi je izjavil:

Pri ribah je bolj pomembno, da jo spečeš ravno prav(zajebano) potem gre kar sama od kosti, če jo prepečeš pa postane nočna mora. Alpa sardelce, kar celo poješ, če nisi ravno presran. Odličen vir Ca in manj težkih kovin ter plastike.
Imamo ribogojnico postrvi, sem pro v ribah. Hehe dimljena postrv TOP!

Če si res pro, potem pa dovoli eno vprašanje. Kaj bi človek rabil, da bi vzgojil postrvi za samooskrbo, recimo od 50-100 komadov/osebo na leto in da ne živi zraven kakšnega potoka. Ali pridejo v poštev tudi stoječi bazeni, koliko in kako velike bi rabil in kaj vse še drugega? Največji problem je, kot si omenil v drugem postu, res hrana. Tale gospod, ki ima edini ekološki certifikat za vzrejo postrvi, jo mora denimo uvažati iz Nizozemske. https://www.rtvslo.si/lokalne-novice/pr...

Horas ::

to je samo mit. tako kot je bil mit o jajcih, katere pojem po 12-15na dan. te kovinske škatlice imajo prevlečeno folijo tako da riba nima stika z kovino.

Machete ::

Saj je ne dobijo iz konzerve, pač pa iz prehranske verige. Najoblj zdrave so sardele in vse kar je na začetku verige. 12-15 jajc dnevo? Vsak dan tunina solata večerja? Jezus Kristus, zanimiva druščina je tu na st :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Uizi ::

Odvisno katero vrsto, ta gospod v članku goji šarenke(rainbow trout), ki izvira iz S.Amerike in ni tako zahtevna za vzgojo kot avtohtona potočna ali jezerska zlatovščica. Za slednje rabiš predvsem mrzlo vodo do 16°C(zlatovščica še hladnejšo) medtem ko šarenke 22°C. Šarenke lahko tudi preživijo v morju(tihi ocean), drstijo se samo v sladki vodi podobno kot losos.

Kaj bi človek rabil, da bi vzgojil postrvi za samooskrbo, recimo od 50-100 komadov/osebo na leto in da ne živi zraven kakšnega potoka.


Za samooskrbo bi rabil zadostno velik tank(odvisno od števila),hladilnik vode in bubbler za dodajanje kisika. Topnost kisika pa z naraščanjem temperature strmo pada. Pri 10° C je max topnost kisika 11,3 mg/l medtem ko je pri temperaturi 30 °C max 6,7 mg/l. Postrv pa rabi veliko kisika drugače je pod stresom in neha rasti, sploh odrasle ribe. Potem moraš merit še amonijak, ki nesme presegati 2ppm ter ph 5.0-7.5. V stoječi vodi brez pretoka, kar težka bi se pa dalo z veliko truda in časa, še vedno pa bi moral vodo menjati na določen termin glede na meritve. Je pa tako, ob dobrem pretoku jih maš kahko 100kg na 1m3, vse je v kisiku. Nevem kako na amonijak vplivajo krapi? Mogoče bi stem to lahko rešil.

Pol maš pa še razne bolezni. Že v dobro pretočnih ribnikih pride do bolezni.
Postrvi so kar zajebane za vzgojo..
Glede hrane pa ni profitabilno, da bi jih hranil z eko/bio stvarmi. Zdaj je cena 8€/kg, da se greš popolno samooskrbo heh x2 x3 takoj, zato tudi ni veliko takih. Vse je v denarju na koncu meseca.

Horas ::

Machete je izjavil:

Saj je ne dobijo iz konzerve, pač pa iz prehranske verige. Najoblj zdrave so sardele in vse kar je na začetku verige. 12-15 jajc dnevo? Vsak dan tunina solata večerja? Jezus Kristus, zanimiva druščina je tu na st :D


ko se navadiš, ko vzljubiš, in ti postane način življenja...
recimo edine stvari katere pa še zdaj ne morem jest je pa skuta.

Uizi ::

Poglejte si dokumentarec Nuclear waste dissposal na youtubu, če ste ljubitelji morske hrane. Nočem vam vsiljevat svojega mišljenja do zaključkov pridite sami. Da o plastiki ne govorimo.. res da je tuna dobra in se ji težko odrečeš, najbolj okusna riba ob lososu ampak..

Glede jajc a ni 15 jajc dnevno "malo" preveč? Priporočljivo naj bi bilo nekje max. 3 na dan. Lahko da se motim..
No ja konc koncou pa noben nebo zdrav umrl. :D

Mleko iz mlekomata pa smrdi po silaž vsaj pri nas,bruh. Sej v trgovini je isto samo da ne smrdi. Imo

FormerUser ::

@Uizi

Hvala za odgovor, sem se pa sedaj spomnila, da obstaja ena zadeva, akvaponika, kjer gojiš ribe, zraven pa še zelenjavo in je kar veliko DIY videov na YT o njej.


jocoj ::

Horas je izjavil:

to je samo mit. tako kot je bil mit o jajcih, katere pojem po 12-15na dan. te kovinske škatlice imajo prevlečeno folijo tako da riba nima stika z kovino.
Svašta sliši človek. Vsak dan tuna in ducat jajc.:O To se ne bo dobro končalo

c3p0 ::

Dobro, tudi Baxter in ostali proizvajalci dializnih naprav morajo nekje zaslužiti.

Tomy ::

Kje majo res dobre lignje v mariboru oz okolici.la pizzeta prosim ne,ker sem zadnjic sel in je vse plavalo v neki radioaktivni masti plus tega ko ti zelenjavo dobesedno nasega na take kose,da ti gre na bruhanje.Prosim za predloge

metsis ::

Kleemen je izjavil:

Kaj jesti? Kakšni predlogi glede prehrane in glavnih obrokov? Sam sem dokaj izbirčen in jem več ali manj eno in isto, testenine, pica, jajca, hrenovke, sendviči, dunajc, krompir in podobno hrano. Rad bi malo razširil jedilnik in jedel še kaj drugega. Meso in sadje jem več ali manj vse, zelenjave nič. Hvala za predloge. :)


Za zajtrk sadje in probioticen sojin jogurt s kosmici.

Za kosilo topel obrok s solato in zelenjavo.

Tekom dneva spij kombuco- fermentiran čaj in si kupij se kaksen zelen sveze stianjen zelenjavni sok.

Zvecer ce si lacen ali si bil sportno aktiven spet probioticen sojin jogurt s kosmici ali brez.

Kvinta ::

Zvecer ce si lacen ali si bil sportno aktiven spet probioticen sojin jogurt s kosmici ali brez.


To je za šahiste kolkor vem je to tud šport :)) Jaz zvečer pojem pol 1 vrečko polnoznatih makaronov pa kaki steak in zelenjavo.....en moj frend ko maratone laufa poje isto samo 2 stejka zraun.

Probiotiki itd so stran vržen dnar mamo v SLO lokalno probiotično hrano svežo katera je 100x boljša
A.C.A.B

metsis ::

Aja, hoces rect da nisem taprav dec.

Bucko, pol kile jogurta z visoko vrednostjo beljakovin, nic sladkorja in zelo malo maščob (pa se te so vecinoma nenasičene) in z baktetijskimi kulturami cemur lahko dodas hranljivo mesanico kosmicev, je bogat, dober in nasiten obrok imo.

Poleg tega je hitro prebavljiv in tudi hitro ga zauzijes. In zdrav je za tvoje telo.

metsis ::

Govorim o sojinem jogurtu, nisem nedonoseno tele, da bi pil kravjega. Osebno mi ne ustreza oz mi je sojin veliko boljši.

Horas ::

metsis kdo ti je opral glavo.

probaj skyr! to ti je proteinski jogurt z nič M.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

iso2000 ::

Soja... :| Se ji izogibam kolikor lahko. Tudi sam rajši skyr ali visoko beljakovinske skute.

metsis ::

Sojin mi je daleč najboljši, veliko boljši od tisti iz kravjega mleka. Nič mu ne manjka, razen je dražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

jocoj ::

metsis je izjavil:

Sojin mi je daleč najboljši, veliko boljši od tisti iz kravjega mleka. Nič mu ne manjka, razen je dražji.

Isto sranje kot kravje, sami strupi noter (gensko predelana soja, 10x poškropljena s pesticidi, in ne nasedat oznakam bio in gen free, če slučajno kupuješ takšno).

tikitoki ::

metsis je izjavil:

Govorim o sojinem jogurtu, nisem nedonoseno tele, da bi pil kravjega. Osebno mi ne ustreza oz mi je sojin veliko boljši.


Nekdo, ki misli, da je kravje mleko za nedonosena teleta, je itak nevreden upostevanja.

c3p0 ::

Za donošena teleta pa že.

Meni so izdelki iz soje sicer večinoma ogabni, kakšno mandljevo ali lešnikovo mleko pa odlično, tako da ne posegam več po izcedkih govejih žlez, z dodatkom pussa, antibitotikov in hormonov.

Če piše da je soja GMO free, pa ni, inšpekcija time. Si bi to neka resna firma res upala privoščiti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

metsis ::

tikitoki je izjavil:

metsis je izjavil:

Govorim o sojinem jogurtu, nisem nedonoseno tele, da bi pil kravjega. Osebno mi ne ustreza oz mi je sojin veliko boljši.


Nekdo, ki misli, da je kravje mleko za nedonosena teleta, je itak nevreden upostevanja.



Ja, jaz nisem med najbolj pametnimi, očitno.

metsis ::

iso2000 je izjavil:

Soja... :| Se ji izogibam kolikor lahko. Tudi sam rajši skyr ali visoko beljakovinske skute.


Hvala za predlog (skyr jogurt). Če bom kupoval jogurt živalskega izvora bo tale verjetno kar dobra izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

metsis ::

Zelo dvomim, da so mlečni proizvodi od kravjega mleka, katere verjetno maksimalno izčrpavajo najprej za proizvodnjo raznih mlečnih proizvodov in nato za meso, kaj boljša izbira od podobnih proizvodov rastlinskega izvora.

Kolikor sem bral so kravja vima tako vneta, da je dovoljen določen procent gnoja v mleku, omenja se tudi dodajanje zdravil in antibiotikov kravam idr. Množična proizvodnja industrijskega kravjega mleka čisto verjetno, da ni bolj zdrava izbira od rastlinskega sojinega mleka ali jogurta

Cruz ::

Industrijsko kravje mleko je seveda obupno, tako glede okusa kot kvalitete (proizvodnje).

Meni je kul kombinacija za "prigrizek" zvečer proteini(nevtralni okus) z mandljevim mlekom in vodo.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Shegevara ::

metsis je izjavil:

Zelo dvomim, da so mlečni proizvodi od kravjega mleka, katere verjetno maksimalno izčrpavajo najprej za proizvodnjo raznih mlečnih proizvodov in nato za meso, kaj boljša izbira od podobnih proizvodov rastlinskega izvora.

Kolikor sem bral so kravja vima tako vneta, da je dovoljen določen procent gnoja v mleku, omenja se tudi dodajanje zdravil in antibiotikov kravam idr. Množična proizvodnja industrijskega kravjega mleka čisto verjetno, da ni bolj zdrava izbira od rastlinskega sojinega mleka ali jogurta


Pri rastlinskih imaš pa ta problem, da je gojenje rastlin prav tako industrijsko, kot molzenje krav. Zemlja za gojenje industrijsko pridelanih produktov je iz leta v leto slabša. Zmanjkuje mineralov in mikroorganizmov.



Da raznih škropil in kemije, ki jo uporabljanje za gnojenje oz. bolje rečeno - damage-control ne omenjam. Rastlinska je seveda dobra/boljša od živalske, če je naravno pridelana, zemlja pa kompostirana. Ampak, če se že lahko zanaša šna domače-pridelano zelenjavo se lahko zaneseš tudi na domače živalske produkte od kakega bližnjega kmeta recimo.

Primerjat bio/eko rastlinsko z industrijskim mlekom vsaj zame ni fer primerjava. Samo ceno poglej pa ti bo jasno.

metsis ::

Shegevara

Cena za 0.5 l rastlinskega sojinega jogurta, ki ga kupujem je 2 evra ali 3 evra, a primerjanje in vrednotenje na podlagi cene nikakor ni nujno realen odraz kvalitete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

hr_natakar ::

Upam, da je soja bio, ker vecina navadne soje je gmo. Tudi kalifornijski mandli recimo. Si zelite biti eksperiment? NAmrec eksperimente na podganah so delal za 3 generacije. Pri prvi generaciji ni bilo tako ocitnih znakov.

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

Horas je izjavil:

to je samo mit. tako kot je bil mit o jajcih, katere pojem po 12-15na dan. te kovinske škatlice imajo prevlečeno folijo tako da riba nima stika z kovino.

Ima, stik s kovino in to tezkimi kovinami ze v morju.

Horas ::

hr_natakar je izjavil:

Horas je izjavil:

to je samo mit. tako kot je bil mit o jajcih, katere pojem po 12-15na dan. te kovinske škatlice imajo prevlečeno folijo tako da riba nima stika z kovino.

Ima, stik s kovino in to tezkimi kovinami ze v morju.


ne palamudi. večji problem je potem vsebnost soli!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Endivja ::

Odlično, ne bo potrebno več kupovat proteinov za fitnes. Samo 2 pesti žužkov zmelješ - MASSIVE GAINZ! Podpiram!

Apofis ::

A žužki so vegan friendly?

PacificBlue ::

Apofis je izjavil:

A žužki so vegan friendly?


Dokler so še živi.

Endivja ::

Žužki ne čutijo tako da je ok. En veganski žurger prosim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endivja ()

Apofis ::

Endivja je izjavil:

Žužki ne čutijo tako da je ok. En veganski žurger prosim

:D

Endivja ::

Žužkolino bi bil pravi hit med otroci, odlična poslovna priložnost. Namaz Žužgeta tudi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endivja ()

link_up ::

imagine the halloween parties...or jellyworms for kids...
In and Out

IzRezije ::

Ne samo, da se je hrana zadnje cajte brutalno podražila, tut kakovost te je padla. Včasih je bla budget hrana znosno ok. Zdej je enostavno začela smrdet. Bruha se mi ob misli na tiste sire in salame. Pa v plastiko zavit kruh in mleko iz bog ve kje. Dejansko skos bolj silim na čimbolj enostavno hrano. Četud je to poj nakonc samo tenstan krompir od kmeta in solata iz vrta za južno. Kle smo se še ne dolg nazaj čudil, zakva so revni Ameri tko debeli,...well...za to ker jejo to pocen, 100x preprocesirano hrano z ogromno cukra. To prhaja k nam.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere ribe v konzervi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15719432 (959) c3p0
»

Rad jem ribe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9716632 (3419) Ben Dover
»

Prehranjevalne navade (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15611913 (8667) c3p0
»

Vegeterjanski nasveti-recepti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7313214 (3947) c3p0
»

Dnevni obroki

Oddelek: Loža
274417 (3766) jcb

Več podobnih tem