» »

Katere ribe v konzervi?

Katere ribe v konzervi?

«
1
2 3

alexslo93 ::

Sem bolj nov pri ribah in jih nisem najbolj maral, ko sem bil mlajši ampak zdaj me bolj zanimajo in jih jem 2 krat na teden za zajtrk. Trenutno uživam v delmarisovah skušah z zelenjavo ali v mediteranskem olju, sardinah v mediteranskem olju in rio mare tuni v oljčnem olju. Probal sem tudi EVA sardine v oljčnem olju in mi ni glih bila kaj preveč dobra. Katere ribe v konzervah so po vašem mnenju najbolj okusne? Najbolj imam problem z sardinami, ki bi jih užival, ker do zdaj se mi je okus bolj prilagajal samo pri delamarisu. Zanima me tudi, če je večinoma konzerv BPA free, ker pri podravki EVA nisem mogel najti podatkov.

redtech ::

Od sardin so mi dobri fileji brez kosti in kože s čilijem.

Jarno ::

Najbolj renomirane ribje konzerve so japonske proizvodnje, vendar jih je pri nas težko dobiti.
Priporočam obisk kakšnega večjega Interspara, kjer je izbira večja, morda Leclerca.
Poceni klasika je med seboj primerljiva, torej ponudba Hoferja, Lidla, Tuša, Mercatorja.
#65W!

bauci ::

Mercator v LJ Šiška ima/je imel ene portugalske ribje konzerve. Drage, med 4 in 5 € komad ampak okus pa bozanski.

IL_DIAVOLO ::

Prav čutil si v denarnici, da si lažji, čeprav jes.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bauci ()

SmolWhale ::

Vse sardine od firme Sardina so top shit, priporočam, jih redno uživam, prava super hrana polna mineralov in vitaminov.

V-i-p ::

Probaj sardine z naseckano čebulo, fajn premešaj pa boš videl, kako dobro je to!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

jest10 ::

Trenutno mi najbolj paše Lidl skuša(lokarda) na žaru v oljčnem olju.

IL_DIAVOLO ::

SmolWhale je izjavil:

Vse sardine od firme Sardina so top shit, priporočam, jih redno uživam, prava super hrana polna mineralov in vitaminov.


V mesni hrani ni vitaminov, bos moral jesti zelenjavo/sadje in stročnice.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Pac-Man ::

Hofrove skuše proizvedene v Sæby Fiske-Industri + Delemarisov Picnic. Občasno še Eva skuše mediteran. Par kaper in rezina limone v konzervi, paše.
Pri Hofrovih pazi, zadnja runda je ponevedoma iz Maroka, moram še poskusit kake so. Italijanske konzerve. Upam, da ne bodo v celoti preklopili.

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

jest10 ::

Pac-Man je izjavil:


Pri Hofrovih pazi, zadnja runda je ponevedoma iz Maroka, moram še poskusit kake so.


Razlika je očitna. Na slabše.

starfotr ::

Jesti je treba ribe, ki so na začetku in ne na koncu prehranjevalne verige. Torej, tune odpadejo, prav tako morski psi ipd.

Majhne ribe so dobre ribe: sardela, sardon, skuša, mol, špar, postrv, cipelj, orada, morski list itd.

https://prehrana.si/clanek/382-ribe

stratosD ::

za tuno imamo tukaj test ZPS
https://www.zps.si/images/stories/hrana...

pa temo na Slo-techu tudi že
katera tuna v olivnem olju ?

Sam preferiram:

Ondina - zeleno v ekstra deviškem oljčnem olju - 80 g za 80c X 3 v packu - dobi se v ITA Eurospinu
https://laspesaonline.eurospin.it/shop/...
Te so iz severne Španije (Finisterre - tam kjer se konča Camino) ... in so neprimerno boljše od unih naših rdečih Ondin...za isto ceno
Rio Mare - 80g za 1.20 EUR x 4 na meji ITA diskont Škofije
Tuš - presenetljivo solidna - 80g za 80c x 3

Sam vedno olje odlijem in tam svojega domačega olivnega - stvar navade pač
Tiste grilled mackarells v oljčnem olju so mi tudi všeč - mislim da iz Lidla

Je kdo kje našel v SLO dimljene školjke in ostrige - to sem nabavljal v Sainsburyju UK pred dvema desetljetjema - 2,3 s toasti pojedel in bil sit cel dan;)
https://www.sainsburys.co.uk/gol-ui/pro...
https://www.sainsburys.co.uk/gol-ui/pro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stratosD ()

robo125 ::

Ondina sgombro (skuša) v steklu - Eurospin tudi na slovenski strani.

https://laspesaonline.eurospin.it/shop/...

Se mi zdi, zadnjič, ko sem jih vzel, so bile 3,99eur. Včasih akcija še kakšen eur manj.


 Tako izgleda

Tako izgleda

zobnik ::

Včasih pojem tudi kaj....Skuša v paradižnikovi omaki iz Lidla, čez 2 uri bruhal....ahahahazgleda da sem 3 konzerve pojedu....s polnozrnmatim domačim kruhom

Včasih sem kupoval tuno v lastnem soku in zmešal s kuhanimi jajci...zdej pa tega ne morem več

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

SmolWhale ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

SmolWhale je izjavil:

Vse sardine od firme Sardina so top shit, priporočam, jih redno uživam, prava super hrana polna mineralov in vitaminov.


V mesni hrani ni vitaminov, bos moral jesti zelenjavo/sadje in stročnice.


Poleg omenjenih maščobnih kislin so sardele bogat vir vitaminov E, D in B. Vitamin E je pomemben antioksidant, ki varuje pred prostimi radikali. Vitamin D, ki ga v hrani skoraj ni, pa ima pomembno vlogo pri uravnavanju kalcija in fosforja v krvnem obtoku ter pozitivno vpliva na rast in obnovo kostnega tkiva.

Očitno poznaš samo vitaminn C , ampak, to te ne bo ustavilo, ti nam povej, ti že veš.

zcetrt ::

V Coolhousu (LJ Vič in Šiška) imajo tuno v lastnem soku pakirano po cca 1 kg. Meni je odlična in cenovno ugodna. Na spletni trgovini je sicer ne najdem, upam, da jo še imajo.
4.

barakus ::

Spar budget ima sardine brez kosti in kože, ali kdo drugi sploh ponuja tak produkt?

mojsterleo ::

barakus je izjavil:

Spar budget ima sardine brez kosti in kože, ali kdo drugi sploh ponuja tak produkt?
Hofer, Lidl.

mojsterleo ::

Kar nekaj pločevinkastih rib - Sardin v Sloveniji:

Papaline/Sprati: Riški šproti (Rigas sprotes) dimljeni se dobijo v ruski trgovini Hlebosol, občasno jih prodaja tudi Hofer (ovalna konzerva), Lidl pa jih ima v paradižnkikovi omaki (gor piše Sardine). Profil okusa ribe je slabši kot pri sardinah, so pa dimljene zelo okusne, olje ki ostane za njimi pa je meni primerljivo okusno kot olje po kakšnem malo zapečenem kosu mesa.

Evropske Sardine (sardina pilchardus, tudi pilchards):
Na srečo smo v Sloveniji dokaj dobro založeni s sardinami in cene so zelo sprejemljive. Jadranske sardine so manjše in slabšega profila okusa kot večje atlantske, ki jih delajo v Franciji, Španiji, Portugalskem in Maroku.

EVA sardine so malce bolj razkuhane in močnejšega okusa, vsebujejo tudi več olja kot ostale Hrvaške. Fajn je kruh notr pomakat, profil okusa je pa malce "meh". Tiste iz fabrike Parma fish so preslane, medtem ko so iz Mirne OK.
Postira (Adriatic Queen) ima sardine pod svojim brendom poleg tega pa filajo še konzerve za Špar, Tuš, Eurospin, Mercator. So čvrste, dobrega okusa, malo olja. Skratka perfektne za ljubitelje sardin.
Mardešić sardine prodajajo pri nas v TUš/KEA. So iz Salija na Dugem otoku. Gre za sardine proizvedene po tradicionalnem postopku, polnega okusa, le malce preveč olja, podobno kot pri EVI.
Delamaris (Conex trade): delamarisove sardine polni Conex trade iz Trilja. Gre za mini sardine izjemno dobrega okusa, tudi v tej konzervi je sicer precej olja. Dobre za začetnike saj kosti niso zaznavne.

Angelo Parodi (Portugalska): konzerva nabita s sardinami in le malo olja, izjemno okusne, top roba. Nazadnje je bila cena v Mercatorju 2,39 eur. Vzami in teči saj tako poceni ne bojo nikoli več.
Porthos (Portugalska): več olja in manj ribe, vendar še vedno izjemno okusne, priporočam nakup.
Connetable (Francija): čvrste dokaj velike sardine, bolj hrustljave kot povprečno, sardinastega okusa, zelo okusne, ni kaj reči. Eleclerc LJ.
Le tresor Des Dieux (Francija): bolj podobne hrvaškim kot francoskim. Sicer manj čvrstve in več olja, a meni so zelo dobre, vedno imam na zalogi. Eleclerc.

Maroške sardine: ker jih je toliko ne bom posebej izpostavljal. Večinoma so malce slabše kakovosti, preveč prekuhane in olje slabše kakovosti. Vsaka trgovska veriga jih prodaja, sicer pa bi rekel da so v razmerju kvaliteta/cena dobra izbira. Le konzerve imajo neke čudne in se včasih težko odpirajo ali pa olje leti ven. Meni so dobre maroške iz Lidla v oljčnem olju, tudi Šparove v oljčnem olju so dobre. Od brendov npr. Rio Mare Sardine, Delicius...

Sardine brez kosti: prodajajo jih v LEclercu v LJ od firme Connetable. So cele sardine le kosti odstranjene. Zaradi postopka odstranjevanja kosti so malce slabšega okusa.
Sardine brez kože in kosti: dobijo se v Hoferju, Lidlu, Leclercu (COnnetable). Osebno jih ne bi priporočal razen za tiste ki ne marajo kosti ali začetnike, saj je profil okusa teh rib nikakršen. Še najboljše so v sončničnem olju z limono.

O ostalih konzerviranih zadevah pa lahko kdaj drugič.

Lahko si pogledate tudi youtube kanala kjer fanta delata reviewe raznih konzerviranih rib:
Canned fish files: https://www.youtube.com/c/ExperiencingM...
Let's dine about it: https://www.youtube.com/c/SlowJabroni

Zgodovina sprememb…

polozweii ::

Če te skrbi BPA potem se boš verjetno izogibal tudi skušam saj dlje časa kot živi riba več težkih kovin nakopiči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()

mojsterleo ::

Pac-Man je izjavil:

Hofrove skuše proizvedene v Sæby Fiske-Industri + Delemarisov Picnic. Občasno še Eva skuše mediteran. Par kaper in rezina limone v konzervi, paše.
Pri Hofrovih pazi, zadnja runda je ponevedoma iz Maroka, moram še poskusit kake so. Italijanske konzerve. Upam, da ne bodo v celoti preklopili.

Danske skuše že nekaj časa ni pri nas. V šparu so latvijske drugače maš pa Maroko.
Glede BPA je pa free4all, v EU je prepovedan v embalaži za otroke do 3 let.
Delamarisove so brez bpa ....

IL_DIAVOLO ::

SmolWhale je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

SmolWhale je izjavil:

Vse sardine od firme Sardina so top shit, priporočam, jih redno uživam, prava super hrana polna mineralov in vitaminov.


V mesni hrani ni vitaminov, bos moral jesti zelenjavo/sadje in stročnice.


Poleg omenjenih maščobnih kislin so sardele bogat vir vitaminov E, D in B. Vitamin E je pomemben antioksidant, ki varuje pred prostimi radikali. Vitamin D, ki ga v hrani skoraj ni, pa ima pomembno vlogo pri uravnavanju kalcija in fosforja v krvnem obtoku ter pozitivno vpliva na rast in obnovo kostnega tkiva.

Očitno poznaš samo vitaminn C , ampak, to te ne bo ustavilo, ti nam povej, ti že veš.


Poznam vlaknine, ki so tebi ocitno nepoznane. Ti dajo občutek sitosti, ker ti iz trenutne vode naredijo gelasto strukturo. Na ta nacin si dlje casa sit, te varuje pred sladkorno, boleznimi povezanimi z oziljem in srcem, izboljša ti tudi kozo. Ker ti ne nabije cukra v krvi, si manj nagnjen k nezdravi hrani, torej se ne prenajedas. Sciti tudi pred določenimi oblikami raka. Imas tudi neprimerno vec energije, ko ti sladico predstavlja sadje.

Tako ti vasi "vitamini" v mesnih izdelkih niso omembe vredni, ker ne izboljšajo fizičnega stanja telesa. Pac placebo efekt.

Kakorkoli, pitajte se z zelenjavo/sadjem in strocnicami. Tukaj so pravi vitamini.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kriptobog ::

Z zelenjavo in storčnicami se pita moja hrana :D

HotBurek ::

Evo, mal za širino in nove ideje:

ramon pena sardines
matiz sardines
minerva sardines
lucas sardines
bumble bee sardines
season sardines
king oscar sardines
brunswick sardines
goya sardines
porthos sardines

manischewitz fish
sultan moroccan sardines
ortiz sardines
patagonia provisions fish
amberfish sprats in oil
crown prince kipper snacks
wild planet yellowtail
bela sardines
riga gold sprats
briosa spiced sardines

https://portugaliamarketplace.com/colle...

https://www.thetinnedfishmarket.com/tin...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

qwertyy ::

Eh, Delamarisove skuše v olivnem olju ga zmagajo. Dejansko majo dober in sočen okus. Tist šoder iz Hofra, Lidla in Eurospina (pa sam sicer vse nakupujem v Hofru), se ne more primerjat8-O

Hypathia ::

Hoferjeve skuše so bile top dokler niso zamenjali dobavitelja, sedaj so pa res za en drek. Za okusno skušo je ključno, da je sorte scomber scombrus, vse ostalo so nianse. Delamarisove so dobre, ampak tudi cenejše Adriatic queen so jim konkurenčne, okusne so tudi sardine iz iste linije.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Sopomenka ::

Katere ribe, ki so konzervirane jeste kaj sedaj? Sam se izogibam tunam, me pa zanima kaj je boljše sardele ali skuše?

Opkow ::

surstromming :]

kixs ::

Zadnje case sem kupoval sardine EVA v extra olivnem olju s crnimi olivami. Zdej pa jih je kar tezko najti.

 x

x



Zanimivo pa, da mi obicajne z navadnim olivnim oljem ne potegnejo - imajo cisto drug okus (ali pa je bila slucajno taka serija). Mi je okus boljsi z rastlinskim oljem.

 x

x

 x

x

__Devil__ ::

Delamaris skuša so odlične, ali pa rio mare tuna, ko so v akciji. Eva sardine so dobre. Bi pa blo zanimivo probat kaj novega.

jest10 ::

Hofer tuna v olivnem olju(modra konzerva), Lidl skuša(lokarda) na žaru v olivnem olju, skuša v olivnem olju(velika ovalna konzerva), sardele v olivnem olju.
Z drugih štacun eva tuna v olivnem.

Ganon ::

__Devil__ je izjavil:

ali pa rio mare tuna


Po ZPS testu med (naj)slabšimi. Zmagala je Tuševa.

kajtimara ::

Opkow je izjavil:

surstromming :]


in to dve konzervi na enkrat.

Zgodovina sprememb…

stratosD ::

Tuševa tuna se je konkretno pokvarila..potem ko je dobila ZPS award (tipično)...ful olja not in drobir tune.
Hofer ima ene par mesecev yellow fin/rumeno plavutega tuna v olivnem olju, izvor Portugalska, 3x80g je okoli 2.70 eur...meni dobra čvrsta tuna, olje odlijem in dodam svoje;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stratosD ()

link_up ::

meni so zelo vsec Portos sardine, ki jih imajo v Mercatorju. Sploh vse ribe iz Portugalske so mi precej dobre.
In and Out

Irbis ::

Meni je všeč Oslič ala bakalar (od Adriatic Queen, običajno to najdem v Mercatorju).

mojsterleo ::

Situacija se je od moje lanske objave poslabšala. :( Sardine so se precej podražile, nekatere znamke so izginile s polic.
V Lidlu imajo tako samo še sardine v oljčnem olju in sprate v paradajzu, Mercator je nehal prodajati sardine Porthos in Angelo Parodi (že dolgo nisem videl nobenega od teh na policah). K sreči za ljubitelje, Leclerc Ljubljana (za Maribor ne vem) še ima Connetable in Hlebosol ima Dimljene Latvijske sprate (Riške sprate).

Glede Eva sardin je pa tako, da kvaliteta precej niha. Prej so imeli dve fabriki (Mirna in Ostrea Stankovci / Parma Fish Zadar), tiste iz Parma Fish so bile ful preslane, medtem ko so bile tiste v oljčnem olju kot da bi jedel gnojšnico. Sedaj so s kvaliteto vsaj malce prišli naprej. Tiste v navadnem olju so "boljše" ker uporabljajo sojino olje, ki bolje zamaskira vonj sardin.
Meni so dobre Hoferjeve s Čilijem / limono, ter leclercove (Marque repere) v oljčnem olju.

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

stratosD je izjavil:

Tuševa tuna se je konkretno pokvarila..potem ko je dobila ZPS award (tipično)...ful olja not in drobir tune.


Nisem opazil razlike, pa jo redno kupujem.

stratosD ::

Ganon je izjavil:

stratosD je izjavil:

Tuševa tuna se je konkretno pokvarila..potem ko je dobila ZPS award (tipično)...ful olja not in drobir tune.


Nisem opazil razlike, pa jo redno kupujem.


ehmm...novi batchi Tuševe tune so v mojem TUŠ Cash&Carry shopu defo slabši - mogoče ti še kje nabavljaš starejše batche ki so bili tudi meni dobri..tej zadnji so pol prazne konzerve tuninega drobirja natopljene z obilico olja čudne kvalitete...

ThinkPad ::

Kot je že en rekel, tule so top konzerve.

tomlin ::

Tudi jaz (in moji) se strinjam, da so Hoferjeve sardine z koščkom limone/feferona precej pridobile na kvaliteti in okusu. Mislim, da so še vedno made in Marocco. Všeč nam je tudi okus Delamaris "skuša z zelenjavo" v vseh izvedbah. Že od kar pomnim ( 50/60 leta dvajsetega stoletja) pa obožujemo Delamaris turistično pašteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

BRBR ::

Kot je rekel Harvey Keitel, na temo rib v prehrani, v enem filmu: "If I get a craving for mercury, I'll eat a thermometer".

Zraven sem skoraj ziher, da se je skoraj ves DDT preselil proti polom, če so ribo potegnili ven tam, se boš naduval tudi s tem, najmanj.

Drgač pa zraven bašeš sir, čebulo in kruh in je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

mojsterleo ::

ThinkPad je izjavil:

Kot je že en rekel, tule so top konzerve.
Se strinjam, Sardina Postira ima pod svojo znamko AQ dobre sardine (razen tistih s čilijem), bi pa opozoril na to, da identičen proizvod za manj denarja lahko dobiš, z nakupom pod znamko sardine Srce, sardine znamk Spar, Tuš, Eurospin (edini ima tudi z oljčnim oljem). Mercator jih žal nima več.

mr_chai ::

dimljen losos v vakumskem pakiranju je dober. Jaz ga vmešam v jajčno omleto, zraven dam še kepico skute na krožnik in je super obrok.

Kje so cajti, ko si dobil tuno v konzervi, pasiran paradižnik ter makarone za 3 eur total :D

WizzardOfOZ ::

kixs je izjavil:

Zanimivo pa, da mi obicajne z navadnim olivnim oljem ne potegnejo - imajo cisto drug okus (ali pa je bila slucajno taka serija). Mi je okus boljsi z rastlinskim oljem.


Ni serija, premalo so slane. Jaz si kupujem navadne v navadnem olju.
Ponavadi, ko imajo v Žitovi trgovini (BTC zraven McDonaldsa) popuste, ker se dobijo konkretno ceneje (tudi pod 1€ na komad).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kixs ::

Navadne imajo prevec sojinega olja.

Sicer, ce prav vidim, ima od danes Spar v akciji Eva sardine v navadnem olju za 0,83eur. Kar je precej dobra cena.

zobnik ::

Navadno olje domnevam je to olje podobno kot tisto 1l na policah, če potem je to olje navadna smet.

kixs ::

Pogledas kaj pise pod sestavine. V teh konzervah je obicajno rastlinsko olje v razlicnih razmerjih med sojinim, soncnicnim in repicinim oljem.

kajtimara ::

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera tuna v olivnem olju ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16833120 (2334) mitkos
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28462485 (56559) ...:TOMI:...
»

Lidl kvaliteta...? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19156291 (43740) darkolord
»

Ribe z zelenjavo

Oddelek: Loža
205870 (5273) whatever

Več podobnih tem