» »

Nakup SUV-a

Nakup SUV-a

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

SUV1 ::

Pozdravljeni

Prosim če mi lahko pomagate. Namreč, odločam se za nakup rabljenega SUV-a.
Trenutno vozim golf V. Moj prvi avto. Kupil sem ga leta 2008. Predvsem me zanima kaksna je razlika v stroških vzdževanj ozirama vseh stroško med SUV- ki jih bom naštel in razlika v stroških med SUV-i in mojim golfom.
Kupujem do 17 000 eur, letnik naj bo od 2014 do 2016. Honda CRV, Nissan X trail, Nissan quasqai, Renault Kadjar, Mazda CX5, Mitsubishi Outlandeer, Jeep Cheeroke,oziromaa kateri SUV mi priporočat naj kupim in zakaj?
Ali je kdo lastnik od teh avtomobilov ki sem jih naštel. Ali kupiti bencin ali diesel? motor,moč motorja, itd.
Podrobno me zanima cena rednih servisov teh avtomobilov. Cena osnovnega in kasko zavarovanja. Imam 50 procentov bonus.
Cena pnevmatik.( Povprečje cene pnevmatik srednje kvalitete), povprečna poraba goriva)
Ponavljam, nimam izkušenj in ne bi se rad prehitro odločil za nakup SUV.
Če je kdo lastnik od zgoraj naštetih mi lahko pise na mail damirkeric1@gmail.com

Hvala vam

jype ::

Pozabil si napisat, kaj bi rad s takim avtomobilom počel.

SUV1 ::

Vozim umirjeno, letno prevozim med 12 000 km in 15 000 km.
70 procentov voznje je v mestu Ljubljana. Ostalo, če se nekam zapeljem z družinico 1 krat na teden daljša razdalja priblizno med 100 km in 200 km. Ostalo pa 2krat ali 3 krat na dopust, malce daljse razdalje. Priblizno ti poskusam opisat. Zaposlen v Ljubljani, dostikrat se vozim z kolesom v sluzbo, zena za avtobusom

Prosim jype če mi lahko pomagaš. Razmisljaj na ta način, kot da si v moji koži. Golfa vozim od 2008 in zdaj je prišel čas za večji avto,(druzinica) v planu sva imela SUV.
Ne bi pa rad da bi delal za avto ampak da bo on delal zame. hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SUV1 ()

jype ::

Od mene boš težko slišal kaj uporabnega na to temo, ker bi jaz za 70% vožnje po mestu vsekakor svetoval električni avtomobil ali vsaj hibrid (SUV s takim motorjem v to ceno težko stlačiš). Če imaš manj kot tri otroke bi svetoval kar najmanjši možen avtomobil, ki ima zadaj dva isofixa, ter privajanje otrok na to, da uporabljajo avtobus ali kolo. Žena najbrž terja udobje, ker se ne zaveda, da bodo avtomobili z motorji na notranje izgorevanje prepovedani, preden boste avto lahko prodali.

SUV1 ::

jype je izjavil:

Od mene boš težko slišal kaj uporabnega na to temo, ker bi jaz za 70% vožnje po mestu vsekakor svetoval električni avtomobil ali vsaj hibrid (SUV s takim motorjem v to ceno težko stlačiš). Če imaš manj kot tri otroke bi svetoval kar najmanjši možen avtomobil, ki ima zadaj dva isofixa, ter privajanje otrok na to, da uporabljajo avtobus ali kolo. Žena najbrž terja udobje, ker se ne zaveda, da bodo avtomobili z motorji na notranje izgorevanje prepovedani, preden boste avto lahko prodali.



Hvala za odgovor

jype ::

Morda še podatki:

Phase-out of fossil fuel vehicles @ Wikipedia

Roki se bodo krajšali, ne daljšali.

SUV1 ::

Pozabil sem napisati da trenutno vozim golf V, 1.4, FSI,bencin, 90 km.
In se eno vprašanje kateri od teh avtov je najbolj zvočno izoliran -zvočna zatesnjenost (čim bolj tiha voznja) in seveda udobje notranjost, kvaliteta materialov.
Kateri od nastetih SUV-ov ima najnižje stroške vzdrževanja? Prosim za natančne podatke. Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SUV1 ()

Leprechaun ::

Sam imam Mazdo CX 5, 2015 2.2 150km in sem resnično zadovoljen. Bom pa to v kratkem prodajal in nabavil identično, saj mi je novi model vizualno lepši. Kar malce škoda, ima šele 87 000km. Servisi so ugodni, menjava olja, filtra... 140€.
*************************************************************

krucymucy ::

VW Tiguan?
Niso pa ti SUV-i nekaj vecji kot tvoj golf, visji ja.
Za take denarje dobis ze dve leti starega passata B8, karavana seveda.

Machete ::

Za po mestu je med SUV edina smotrna izbira X7 ali Q8. Mogoče kak escalade, če ga lahko uvoziš. Vse oatalo med suvi za po mestu je stran vržen denar.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Urbano#Desno ::

Machete je izjavil:

Za po mestu je med SUV edina smotrna izbira X7 ali Q8. Mogoče kak escalade, če ga lahko uvoziš. Vse oatalo med suvi za po mestu je stran vržen denar.

Pozabljaš na kralja mestnih ulic



Obvezno z V8 supercharged :D

Cruz ::

Urbano#Desno je izjavil:

Machete je izjavil:

Za po mestu je med SUV edina smotrna izbira X7 ali Q8. Mogoče kak escalade, če ga lahko uvoziš. Vse oatalo med suvi za po mestu je stran vržen denar.

Pozabljaš na kralja mestnih ulic



Obvezno z V8 supercharged :D
Tukaj moraš obvezno biti blond ženska, drugače nima istega efekta.

Drugače pa z xc90 tudi ne šparajo po Ljubljani. 8-)

@OP Kot ti je @krucymucy povedal, omenjeni SUV-i niso toliko večji od Golfa, tako da premisli in pojdi(te) na testno vožnjo. Od omenjenih bi jaz izbral Mazdo CX5. Mazde se res dobro vozijo.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

KAVINSKY ::

SUV1 je izjavil:

planu sva imela SUV


Poanta teh vozil je, da greš lahko po kakšnem kolovozu in parkiraš na travniku za športne aktivnosti (Sport Utility V). Ti v bistvu ne rabiš SUVa. Kot so napisali, omenjeni avti niso niti toliko večji znotraj od Golfa. Styling pa naredi svoje.

Poglej raje za kakšnega novega Golfa, Megana, Focusa, Octavio.

EDIT; oziroma navadna Corola:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KAVINSKY ()

pegasus ::

KAVINSKY je izjavil:

Poanta teh vozil je, da greš lahko po kakšnem kolovozu in parkiraš na travniku za športne aktivnosti
Vse, kar za to rabiš, je osnovna Subaru Impreza.

gruntfürmich ::

Najprej moraš pogledat kaj sploh bi imel, mere, ceno, pogon 4 kolesa itd.

Jst imam qashqaja 2013 pred faceliftom, 1.6 bencin atmosfer, potegne absolutno nikamor, gume 18' so bile poleg so 130€ najcenejše in za 200€ kvalitetne, 16' sem dokupil platišča pa so premium gume 100€.
Servisi in drugo čisto nič dražji, poraba je sorazmerna z motorjem in težo, torej pri mojem avtu zanemarljivo večja.

Jst bi tudi suvje razdelil v skupine, recimo buđet: Nissan, reno, mitsubisši..., višje: Vw, mazda, honda, morda toyota, ekzote: Jeep...
In potem v sklopu teh postavk pričakuj stroške lastništva...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

jype je izjavil:

Od mene boš težko slišal kaj uporabnega na to temo


:) Na katero temo pa podaš kakšno uporabno informacijo ? Jaz je še nisem videl.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

bauci ::

Nisan x-trail zelo drago vzdrževanje. Imel novega letnik 2012 2.0 dizel. Redni servis od 350€ do 500€. Redni servis pri 240.000 km, poleg običajnih zadev filtri, olje še menjava jermena in enega diska in zavorne ploščice cena 1.762,68€. Samo menjava olja je bila 147,60€ - 8 litrov. Avot je bil služben zato se je servisiral pri uradnem servisu. Zelo udoben a drag avto.

HotBurek ::

Suzuki Jimny





root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

anketar ::

vitara al pa s-cross allgrip

Machete ::

Nikar vitare in jimniya, če ne misliš dejansko hodit na jago po vlakah.
Za mesto se kupi šminko, toliko da si pač visoko (x3 npr.)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

KAVINSKY ::

Machete je izjavil:

Nikar vitare in jimniya, če ne misliš dejansko hodit na jago po vlakah.
Za mesto se kupi šminko, toliko da si pač visoko (x3 npr.)


Jimniy je prava izbira za šminkarje, dobiš več pogledov kot z vsakim Q ali X modelom :))

Brez sramu ga lahko parkiraš med G-wagone in Lexuse na igrišču za golf, med tem ko skočiš odmaševati odtok na WC :))

RockyS ::

Poglej še Peugeot 3008 SUV, ki ni nic kaj vecji od golfa. Ce pa zelis resnicno nekaj večjega pa 5008 SUV.

tomaz- ::

ja, pa budget je 17000...... Daj še meni kakega 3008 ali 5008 SUV

Webmojster ::

anketar je izjavil:

vitara al pa s-cross allgrip


S-cross allgrip (torej 4wd) za Ljubljano? :))

jype ::

Webmojster je izjavil:

S-cross allgrip (torej 4wd) za Ljubljano? :))
Asfalta je samo 99.9997%.

IL_DIAVOLO ::

Ne rabiš suv-ja. Ti rabiš enoprostorca.

Vzami Berlingota, verjami mi, to je top avto za mlade družine.

anketar ::

jype je izjavil:

Webmojster je izjavil:

S-cross allgrip (torej 4wd) za Ljubljano? :))
Asfalta je samo 99.9997%.


ja, bemfla v snegu sploh pelat ne bo upu lahka z allgripom kroge delaš okol njega

jype ::

V Ljubljani je sneg na cestah kakih 6 ur na leto.

anketar ::

za teh 6 ur bo lahka flexu druge s ''poceni'' japoncem

tony1 ::

Urbano#Desno je izjavil:

Machete je izjavil:

Za po mestu je med SUV edina smotrna izbira X7 ali Q8. Mogoče kak escalade, če ga lahko uvoziš. Vse oatalo med suvi za po mestu je stran vržen denar.

Pozabljaš na kralja mestnih ulic



Obvezno z V8 supercharged :D


Ah, ne, za prave kmetavze je obvezen dizel, ker je populacije na zemlji že tako preveč 8-)

KAVINSKY je izjavil:

Machete je izjavil:

Nikar vitare in jimniya, če ne misliš dejansko hodit na jago po vlakah.
Za mesto se kupi šminko, toliko da si pač visoko (x3 npr.)


Jimniy je prava izbira za šminkarje, dobiš več pogledov kot z vsakim Q ali X modelom :))

Brez sramu ga lahko parkiraš med G-wagone in Lexuse na igrišču za golf, med tem ko skočiš odmaševati odtok na WC :))


Če si malo hekerja (tj. odtrgaš dol S značko in daš gor mečkino zvezdo), ti še nerodno ni treba biti... Vsi bodo mislili, da gre za G klaso. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Darko! ::

Večinoma kupujejo SUV-e ljudje z manjvrednostnim kompleksom.

Pravi dedci, če že rabijo tak avto, kupijo Foresterja :)

WhiteAngel ::

Hm... pozabil si Hyundai Tucson? Meni najbolj všečen poleg Mazde.

Osebno pa, ko sva z ženo kupovala družinski avto, sem raje sedana vzel in mi ni žal. Če bi SUVja, bi moral nujno imeti awd, ker te krave ne gredo nikamor, ko zapade sneg in je malo brega, če ni 4x4. Pa še gume so drage ko pes. Vsaj x2 v primerjavi z golfom.

dexterboy ::

Tale tema me je pa nasmejala :))
Za po mestu rabiš kartico, ne avto.
Letno urbano! Pa še vidiš svet okoli sebe...
Kaj pa je narobe z Golfom?
Zdravimo komplekse? Pa nočem biti žaljiv.
Za napisane potrebe je SUV owerkill...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

profii ::

A je kaj narobe s trenutnim avtom? Nagaja?

V kolikor ne, raje prihrani ta denar, mogoče ga kam vloži... Če nimaš rešenega stanovanjskega problema mogoče to.... Za fjakat po Lj je pol leta dovolj bicikel, drugega pol leta pa star golf...

mailer ::

Suvi so za ljudi, ki se vozijo izključno po asvaltu pa bi radi izgledali kul ker majo "terenca". 95% suvov nikoli ne bo videlo več kot par metrov makadama pri prenovi kakšne ceste. Stran vržen denar, kjer plačaš 5k€ več samo zato ker se imenuje "suv". Kupi terenca ali pa klasično obliko avtomobila tistih 5k€ pa nameni za nekaj kar ti bo dejansko koristilo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Riff ::

Peugeot 2008 ma kolegica je zelo zadovolna bencinar mala poraba ima letnik 2016

Peugeot 2008 @ Wikipedia

Konlov ::

Ne reče se SUV. V Moravčah me je prodajalec podučil, da se reče Es Ju Vi:))

Pac-Man ::

Večji avto je karavan/enoprostorec.

SUV je višji avto, prostora v kabini je pri teh malih nekje na nivoju Golfa.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Tomy ::

sam imam jeep cherokee,letnik 2002

pegasus ::

Naj vam bo Luzana za zgled: https://lenews.ch/2019/11/15/petition-t...

Cervantes ::

Imam Jimnyja, lotta fun! Zelo mi je zabavno plezat po pobočjih na našem hribu!
Za kaj bolj relacijskega je pa tu še Forester, ane.
Love both!

Badwolff ::

Na slotechu si vprašal za nasvet? Ah, ja...

Imam crv, diesel 1.6, 2wd
Težav zaenkrat nimam, vozi se lepo.
Poraba med 6 in 7.5, odvisno od voznje/relacij
Gume so sicer drage, nikar ne vzami preveč širokih. Stroški so enkrat na 4,5 let.
Servis je okrog 200 se mi zdi
Zavarovanje si oglej na njihovi strani, cca 1000.
Cestnine in registracija 170.
Drugih stroškov nisem imel.
Potegne čist dobro za družinsko vožnjo, po snegu nisem opazil nekih problemov, ampak ne vem kakih divjih snežnih voženj tko al tko nimam.

SUV1 ::

Hvala vam vsem za odgovore.
Berem vaše odgovore in razmisljam

SUV1 ::

dexterboy je izjavil:

Tale tema me je pa nasmejala :))
Za po mestu rabiš kartico, ne avto.
Letno urbano! Pa še vidiš svet okoli sebe...
Kaj pa je narobe z Golfom?
Zdravimo komplekse? Pa nočem biti žaljiv.
Za napisane potrebe je SUV owerkill...



Z golfom ni nič narobe. Moj prvi avto. 3 vrat.Vozim ga ze od 2008. Zelo sem zadovoljen. Ampak enostavno je prišel čas (druzinica) za nov večji avto. In sva pač z zeno razmisljala o nakupu SUV-a.
Bi lahko komentiral z številkami eur, zakaj bi bil SUV owerkill. (dokaz)

Hvala za odgovor

SUV1 ::

Suvi so za ljudi, ki se vozijo izključno po asvaltu pa bi radi izgledali kul ker majo "terenca". 95% suvov nikoli ne bo videlo več kot par metrov makadama pri prenovi kakšne ceste. Stran vržen denar, kjer plačaš 5k€ več samo zato ker se imenuje "suv". Kupi terenca ali pa klasično obliko avtomobila tistih 5k€ pa nameni za nekaj kar ti bo dejansko koristilo.



Zivjo, cenim in spoštujem tvoj odgovor

Bi mi prosim lahko obrazložil z dokazi "stran vržen denar"

Hvala za odgovor

WizzardOfOZ ::

Cervantes je izjavil:

Imam Jimnyja, lotta fun! Zelo mi je zabavno plezat po pobočjih na našem hribu!
Za kaj bolj relacijskega je pa tu še Forester, ane.
Love both!


Sem imel 4 foresterje, pa sem sedaj na XV. Novejši, manjša poraba in "pleza" odlično.

TOP ::

Pa daj no suv1, nobeden se ne bo vozu, namesto tebe in kupu. pejdi v avto hišo sposodi, si enega suva, kateri se ti dopade in se mal pelji in boš videl, če je to, kar iščeš.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Cervantes ::

TOP je izjavil:

Pa daj no SUV1,nobeden se ne bo vozu,namesto tebe in kupu.Pejdi v avto hišo sposodi,si enega Suva,kateri se ti dopade in se mal pelji in boš videl,če je to,kar iščeš.

Od l.91 sem imel same Subaruje. Najprej Leone, potem dva Legacyja, trenutno Forester. Nikoli nobenih problemov. XV je super, ampak zame predrag. Tako da (upam) da mi bo Forester služil še do zadnje penzije :)).

WizzardOfOZ ::

sej forester je odličen avto. Jaz sem z njimi ogromno prevozil. Celo v severno afriko sem šel z enim izmed njih. Imel je samo 290.000 kilometrov, ko je bil v puščavi. Brez problema je pa premagoval sipine v puščavah Maroka.

Si na subaru forumu prijavljen?

Zgodovina sprememb…

KAVINSKY ::

SUV1 je izjavil:

Bi mi prosim lahko obrazložil z dokazi "stran vržen denar"


Enostavno: primerjaj novega Polota in T-crossa z isto opremo (R-line). Avta imata isto šasijo, isti prostor v kabini in pritljažniku (ajde, par litrov gor/dol ne igra vloge). Boš za malo višje podvozje in izgled res doplačal 6 jurjev?

Zakaj bi plačeval 17 jurjev za 3-5 let star avto, če lahko za isto ceno ali manj dobiš NOVO limuzino. Še posebej, če vam bo avto večino časa stal pred blokom.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dacia Duster 1.5 dCi AWD vs. VW T-Roc 2.0 TDI 4Motion (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11924755 (3341) BCSman
»

Nakup SUV / Crossover (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7611142 (8941) TheBlueOne
»

Nakup avta 4x4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6812538 (9451) krneki0001
»

Mesečni stroški suva vs ostalo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12219465 (15823) sebas4
»

Avtomobili s trpežnim podvozjem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27567036 (59485) krneki0001

Več podobnih tem