» »

Kako se obnese vodni komplet: Cool-Cases Basic Set

Kako se obnese vodni komplet: Cool-Cases Basic Set

WhiteWolf ::

http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....

1. Zanima me, kako se kaj obnese ta komplet za hlajenje! Je pa kar deag (41 tisoc)!

2. Premisljujem pa tudi, da bi si naredil vodno hlajenje sam. Imam ohisje Chieftec cs601 al neki takega, tako, da bi odstranil spodnjo kletko, zgornje hocem obdrzati in me zanima, kateri radiator se mi splaca iskati na odpadu, glede na to, da hocem eno kletko obdrzati (mi ventilator hladi disk)!

Potem bi vzel blok od Morphlinga, ali Eddyja, premisljujem pa tudi o ZUalmanovem bloku! Crpalka bi bila od Maxijet al kaj je ze,..

Ce bi si setavil vodno sam, se mi zdi da bi prisel nekje okoli polovico ceneje kot ce kar kupim ta KIT! Si slucajno kdo lasti zgoraj omenjeni komplet? Kako se mu obnese? Radiator se mi zdi majhen.

burkiburke ::

WhiteWolf živ,
teh kompletov ne bo več v prodaji oz. ne bo BalckIce Pro radiatorjev v kompletu kaj so predragi. Vmes bodo kompleti Value in je razlika v radiatorju Noise Isolator Glacial in vent je Titan (ne pa Enermax). Cena kompleta Cool Cases Value je 34.890 Sit, pomeni razlika je skoraj 6K in se sigurno bolj splača. Komplet drugače ima zelo dobre hladilne lasnosti. Če misliš hladiti več stvari (NB, GPU...) bi bilo priporočljivo poiskati večji radiator...

Jaz imam en radiator od starega Kadeta D in zelo dobro hladi ter je relativno majhen. Poglej mal to temo Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov.

Hydor črpalke so odlične za vodna hlajenja in ih dobiš po ugodni ceni.
lp, Burki

WhiteWolf ::

Hm, sem tudi jaz pogruntal, da je ta zadeva mal predraga! Bom naredil malce drugace:

1. Radiator bom sel iskat na odpad (torej maximalno 3 tisoc)! Samo se ne vem katerega naj iscem, da bom dovlj dober in ne premali, ne prevelik. Bom malo pogledal po katalogu.
2. Vodni blok se ne vem katerega bi (Od mprphlinga, Eddyja ali pa morada Zalmana(10k)! Torej nekje 10 tisoc! Po vsej verjetnosti bo kar Zalama, ker je le industrijsko narejen! Koliko je kaj slabsi ta blok od Morphovega ali Eddyjevaga?
3. Za crpalka se tudi ne vem katera je dobra in hkrati tiha! Kaj je bolje vzeti: 1. Hydor Seltz L20Pro ali 2.Hydor Seltz L30, centrifugalna črpalka, retail! Ni mi problem tistih dveh jurjev v razliki, zanima me, ce ta crpalka ki je mocnejsa tudi dosti bolj glasna?
Haldil pa bom samo procesor in chipset!
4. Ostanejo se cevi in vent,.. to je se nekaj drobiza!

Vse skupaj torej ceneje in tudi boljse bo hladilo! (10+8+5=23 tisoc)! Racunam na nekako taksno ceno, kaksenga jurja ali dva se morda zraven.

Nic po izpitu, grem na lov za radiaotrjem,...

frenk ::

mal narobe si računal:

radiator 3k
blok zalman 10k
hydor l30 8k
cevi, členi in objemke 2-3k
2xventilator 120 4k


poj pa rabš nardit še karoserijo za povezat venta in radiator, vse skupej pa spravt v kišto in to ti bo vzel največ časa

WhiteWolf ::

No, saj priblizno sem racunal,...

Ve kdo, kateri radiator je kaj podoben temulu, ki gi ima Morph v drugi kisti? Ne tisti, ki je od lade.


Nekaj takega bi bilo idealno zame, ker hocem eno kletko obdrzat!

WhiteWolf ::

Hm, tale katoalog radiatorjev je tud men zlo pomagal!

Tako, da sem poiskal nekaj primernih radiatorjev (viso so bakreni/medenina)!
Zdaj še sam po odpadih skačem in iščem radiatorje v temle vrstnem redu!

1. OPEL KADET E (181x167x36)
2. OPEL CORSA B(182x156)
3. OPEL KADET D(178x135x35)
4.FORD FIESTA II(185*146)

Hehehe, homaj cakam, da se ta izit mine in upam da ga naredim (ce ne se ustrelim), potem pa veselo na vodno hlajenje!

|KoRn| ::

Jaz tudi iscem radiator od kadeta, pa hudic, ko smo slovenci skrt narod, za 15-20 let stare radiatorje hocjo nekateri prav nesramno veliko presernov ... kje si se to videl, veselo na odpad ... tam jih pa ni :|

WhiteWolf... ce bos mel kej srece pri iskanju, se priporocam :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
46569027 (37096) lufy
»

Vodno hlajenje!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32221130 (12260) Dr_M
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353019 (2430) MasterMiG
»

Kako bi zmontiral vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
391486 (1042) _spirit_
»

Vodni komplet - Kit kerega se v SLO splača kupit

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181393 (973) T0RN4D0

Več podobnih tem