» »

Amazon.com in carina?

Amazon.com in carina?

eXtr3me0 ::

Pozdravljeni !
Danes sem opazil, da je amazon.com (us based) popolnoma poenostavil poštnine v slo.
namreč, sem pred naročilom za grafično kartico, ki je kar od 100-150 e ceneje kot pri nas ( z postnino vred )
https://www.amazon.com/gp/product/B07VD...
Items: EUR 709,78
Shipping & handling: EUR 28,81
Total before tax: EUR 738,59
Estimated tax to be collected: EUR 0,00
Order total: EUR 738,59

Sem pa v zadregi, ker nisem prepričan kako je z davkom.
Je ta cena 738,59 popolnoma zadnja ali me čaka še prelepa bela kuverta v kateri se skriva čudežna številka 22% ? ( bo treba plačati davke pri uvozu ?)

Hvala vsem !

bedarija ::

"Pošiljke z blagom v vrednosti do vključno 22 evrov (brez poštnine) so ob uvozu oproščene plačila vseh dajatev. Za pošiljke, vredne od 22 do vključno 150 evrov, se obračuna samo DDV. Za pošiljke, katerih skupna vrednost blaga presega 150 evrov, se poleg DDV plača tudi carina. Pri uvozu alkoholnih in tobačnih izdelkov ter parfumov in toaletnih vod navedene oprostitve ne veljajo."

"Primer izračuna dajatev, če je posameznik za nakup prenosnega računalnika iz tretje države (npr. ZDA) skupaj s poštnino odštel 500 EUR:

500 EUR * 0 % carine + 500 EUR * 22 % DDV = 110 EUR"

https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogod...

nejcek74 ::

? kaj je tukaj poenostavljenega?
Poenostavljeno je, kadar ti zraven pise se:
Local Taxes and Duties: 123.45 EUR
V tem primeru ti Amazon ze vracuna uvozne dajatve, placilo le teh pa izvede dostavna sluzba.

eXtr3me0 ::

kaj je poenostavljeno ? da ni poštnina 150 e za pol kg paket.

Master_Yoda ::

nejcek74 je izjavil:

? kaj je tukaj poenostavljenega?
Poenostavljeno je, kadar ti zraven pise se:
Local Taxes and Duties: 123.45 EUR
V tem primeru ti Amazon ze vracuna uvozne dajatve, placilo le teh pa izvede dostavna sluzba.



Kolikor jaz vem v primeru da ti Amazon izracuna uvozne dajatve, ti jih kar pokasira (in dostavi na ustrezen racun drzavi) in paket dobis avtomatsko na dom brez kakrsnekoli zajebancije glede tega.
Dovie'andi se tovya sagain.

nejcek74 ::

Master_Yoda je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

? kaj je tukaj poenostavljenega?
Poenostavljeno je, kadar ti zraven pise se:
Local Taxes and Duties: 123.45 EUR
V tem primeru ti Amazon ze vracuna uvozne dajatve, placilo le teh pa izvede dostavna sluzba.

Kolikor jaz vem v primeru da ti Amazon izracuna uvozne dajatve, ti jih kar pokasira (in dostavi na ustrezen racun drzavi) in paket dobis avtomatsko na dom brez kakrsnekoli zajebancije glede tega.

Da, saj to je napisano, da poenostavljen nakup pomeni, da vse stroške placas ob stisku gumba "buy*. To kar pa omenja OP, pa je klasičen nakup, kjer je skupna vsota neznana, ker bos placal DDV, carino in se manipulativne stroške uvoznika.

tikitoki ::

Sem videl to opcijo za par izdelkov in so bili dodatni stroski enormni. izdelek je stal 150 EUR. Oni so pa naracunali 122 EUR uvoznih dajatev in stroskov. Sem bil kar sokiran, ker sem dobil obcutek, da z naracunami stroski nekaj ni bilo vredu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311600 (3344) opeter
»

kitajska roba in carina/davek (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9124422 (7789) hotlips
»

www.aliexpress.com

Oddelek: Kaj kupiti
256083 (1152) darkolord

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093526 (70391) Tilen
»

Plačilo carine za obutev iz kitajske

Oddelek: Loža
169046 (8318) d0ndian

Več podobnih tem