» »

Izdelek z napako

Izdelek z napako

Zinkolina ::

Zdravo!

Ker je vas kar nekaj tukaj ki veste marsikaj imam eno vprašanje.

Kupil sem izdelek z napako...elektronski,na baterije pri nas v Sloveniji.

Problem je,da se izdelek ne prižge ko se vstavijo baterije.

Kupil sem ga pred 10. Dnevi novega z garancijo.


Ker gre izdelek v prihodnje nazaj v trgovino,me zanima če lahko zahtevam da mi tam zamenjajo izdelek z novim?
Saj ne mislim čakati na servis 1 mesec ali še več da dobim izdrlek iz servisa.


Lahko kdo svetuje kaj naj naredim?

smacker ::

Lahko. Jasno povej, da uveljavljaš stvarno napako in ne garancije. Zahtevaš lahko drug izdelek ali vračilo kupnine.

St235 ::

Da, če uveljavljaš stvarno napako (NE GARRANCIJO)pri prodajalcu, lahko zahtevaš menjavo (ali popravilo, ali vračilo gotovine).

Prodajalec ima 8 dni časa da se orpedeli do tvoje zahteve.

V prvih šestih mesecih se šteje, da je imel izdelek napako že ob prodaji.

Zinkolina ::

Hvala vam.

Se pravi pripišem na papir da uveljavljam stvarno napako in morajo poslati nov izdelek?
Izdelek bom poslal po pošti,je ok če priložim ta papir kar zahtevam ali bi moral iti osebno?

Sem prvič v tej situaciji zato ne vem nič.

Še enkrat hvala

Lp

Han ::

Če si kupil na daljavo (v spletni trgovini), lahko v 14. dneh odstopiš od pogodbe in izdelek vrneš tudi brez tehtnega razloga. V tem primeru dobiš povrnjeno kupnino.

Zinkolina ::

In v kolikšnem času moraš potem dobiti nov izdelek?

rabelj5 ::

dobiš povrnjeno kupnino in ne novega izdelka, če z njo kupiš nov izdelek je to ločen nakup

Zinkolina ::

Uveljvil bi stvarno napako in zamenjavo izdelka z novim enakim delujočim.

Torej kako dolgo traja postopek da dobim nov izdelek?
Verjetno prodajalec ne pošlje takoj novega ko dobi pokvarjenega nazaj ali kako je to?
Verjetno še preverja če res ne deluje,če ni poškodovan ali sem ga morda sam pokvaril itd.

Ve kdo postopek?

rabelj5 ::

sem mislil da sprašuješ za možnost nakupa preko spleta in vračila v 14 dneh

St235 ::

Zinkolina je izjavil:

Uveljvil bi stvarno napako in zamenjavo izdelka z novim enakim delujočim.

Torej kako dolgo traja postopek da dobim nov izdelek?
Verjetno prodajalec ne pošlje takoj novega ko dobi pokvarjenega nazaj ali kako je to?
Verjetno še preverja če res ne deluje,če ni poškodovan ali sem ga morda sam pokvaril itd.

Ve kdo postopek?


V 8 dneh morajo odločiti o stvarni napaki.

dxx ::

Sam sem bil v podobni situaciji. Sinu sem kupil avto na daljinca, prevozil je 1 meter in crknil. Nesel nazaj v trgovino in so brez težav zamenjali takoj.

Phantomeye ::

Han je izjavil:

Če si kupil na daljavo (v spletni trgovini), lahko v 14. dneh odstopiš od pogodbe in izdelek vrneš tudi brez tehtnega razloga. V tem primeru dobiš povrnjeno kupnino.


ja ... ni tok simple ... so določene omejitve.


pri sklicevanju na stvarno mors bit kr vztrajen večino časa. sploh ce gre za drazji izdelek. bo trgovc na vsak nacin hotu poslat na garancijo.

Zinkolina ::

Glede na to da imam po zakonu možnost da mi zamenjajo izdelek z novim ali vrnejo kupnino je to to.

Ali nov izdelek ali kupnina.

Hvala

St235 ::

Pod pogojem, da gre za stvarno napako.

DePalmo ::

Kar pa ugotavlja servis in ne trgovec, zato da dobiš novo stvar takoj na mestu je bolj izjema kot pravilo.

bedarija ::

sem pri mimovrste uveljavljal stvarno napako brez problema in je trgovec torej mimovrste odločala o njen in ne servis. so pa potem izdelek poslali na servis in ga prodajali pod odprta embalaža.

Zinkolina ::

Sem pisal mail v trgovino že včeraj,ampak ne odgovorijo. Sem napisal kaj uveljavljam,nov izdelek ali vračilo kupnine.

Upam da se bo dalo lepo rešit problem.
Verjetno je bolje za oba da jaz dobim nov delujoči izdelek,prodajalec pa ima denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zinkolina ()

mambli ::

Cenejše izdelke se isto ne popravlja, ampak se samo menjajo.

Zinkolina ::

Izdelek je bil 400+e

St235 ::

DePalmo je izjavil:

Kar pa ugotavlja servis in ne trgovec, zato da dobiš novo stvar takoj na mestu je bolj izjema kot pravilo.


Kupec rešuje to s prodajalcem, ki tudi na koncu odloča o obstoju napake. S kom se pri tem posvetujejo (vedežavlke, servisi...) je njihova stvar. Kot že rečeno imajo za to 8 dni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija, 45 dni, nov izdelek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
22639322 (14847) Furbo
»

garancija - iphone

Oddelek: Pomoč in nasveti
234609 (3758) St235
»

Pritožba na zavrnitev stvarne napake (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519214 (6398) BlaY0
»

45 dnevni garancijski rok, ista napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
486590 (5133) Seljak
»

Okvara nove TV Panasonic Plazme - postopek

Oddelek: Zvok in slika
216093 (4521) vrossi46

Več podobnih tem