» »

Zaviranje apetita

Zaviranje apetita

uporabnik832 ::

Obstaja kakšna stvar, ki zavira apetit?
Pogosto delam dolge popoldanske in nočne delovnike in bi se rad izognil nezdravim prigrizkom.

Od čajev naj bi zaviral apetit zeleni čaj a hkrati je ta čaj poživilo in težko spiš.Obstaja kakšen naraven pripravek ali čaj ki zavira apetit?

FormerUser ::

Tudi če piješ navadno vodo, denimo 3 litre na dan, boš manj lačen. Ali pa morda žvečilni gumi brez sladkorja, tudi to nekaterim pomaga da manj prigrizujejo.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Ne. Kaj si lačen al zasvojen? Če si lačen lahko ješ več take hrane ki ne nabija krvnega sladkorja aka nizko glikemična hrana, in tako bo manj nihanj, manj napadov lakote/požrešnosti.

Če si pa zasvojen ti pa ni drugega kot striktna samokontrola.

Miha 333 ::

Meni pomaga, če pijem gazirano vodo, najraje Radensko Classic.

jype ::

uporabnik832 je izjavil:

Obstaja kakšna stvar, ki zavira apetit?
Ja, nažreš se ko pujs in potem nekaj časa nisi več lačen.

Miha 333 ::

jype je izjavil:

uporabnik832 je izjavil:

Obstaja kakšna stvar, ki zavira apetit?
Ja, nažreš se ko pujs in potem nekaj časa nisi več lačen.

Ne drži vedno ali pri vseh. Jaz sem vedno lačen, tudi po še tako obilni porciji. Sposoben sem požreti 10 kratnik normalne količine hrane. Rešuje me edino samokontrola.

kingsix ::

Ja to pa zato ker ješ crap. Če poješ kaj zares hranilnega nisi lačen kar en čas. Jaz npr jem 2x na dan..
Cca 14ih in cca 19ih.. Ne vem.. Ne gledam skoz na uro ampak nekje tam-tam večinoma. Se pa zgodi, da sem tudi zjutraj kdaj lačen... Odvisno od aktivnosti itd.

TheBlueOne ::

Praviloma premalo spanja ali premalo beljakovin ali pa prevec OH/Sladkorja.

Poskusi s polnovredno hrano, vec beljakovin in vec spanja.

hendriks ::

Obrok naj bo razdeljen na 1/3 zelenjave, 1/3 zdravih maščob in 1/3 beljakovin. OH-je lahko mirno daš na minimum. Po kakšnem mesecu ti bosta zadostovala 2 obroka dnevno. Če si fizično precej aktiven, samo povečaš delež maščob.

fikus_ ::

Odgovor na tvoje vprašanje je vreden milijone € ali $!

FTad ::

Pa saj je vseeno, kdaj in koliko jes. Vazno je, da je calory input manjsi ali enak calory outputu, pa nimas tezav

Master_Yoda ::

FTad je izjavil:

Pa saj je vseeno, kdaj in koliko jes. Vazno je, da je calory input manjsi ali enak calory outputu, pa nimas tezav


Contradictory much ?

Jej polnozrnate stvari, stvari z veliko vlakninami, zelenjavo ipd. Bo dalje obcutek sitosti, ampak seveda ni tako dober okus kot bel kruh, etc., ki ti da dober fix takoj, cez pol ure pa si lacen, napram polnozrnati/nepredelani hrani ki se sprosca pocasneje ampak bolj konstantno.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

TehDucky ::

@OP in @hendriks
Sem probal LCHF dieto z veliko maščobami. Za spremenit način življenja je super, namesto *izdelek, ki vsebuje sladkor* vzameš eno pest mandljev, lešnikov, makadamije, kar ti paše in si sit za 2h, ne za 20min, ko rabiš še z eno pol litrsko kokakolo zalit.
Hkrati sta bila tudi pri meni 2 obroka običajno dovolj, zjutraj zajtrk večji kot običajno, kakšna jajca pa salama/sir, popoldne za kosilo/večerjo pa nekaj kar nima ogromno OH. Če manjka si spet na oreščkih, ali pa odrežeš kos sira.

Takrat sem se res dobro počutil in tako malo pojedel pa tako sit bil ves čas, kar je bilo pri takratnih 100kg+ res pravo presenečenje.

Sedaj zaradi bolezni ne morem več jesti toliko maščobe, tako da sem na normalni prehrani, vseeno jajca za zajtrk ostajajo.

Pa na šiht sm si nesu 1L steklenico, pa si zadam, da vsak dan spijem celo vode, pred šihtom pa spijem že 0.5L vode doma.

Kile so brez ekstra športanja sedaj na 90kg, ampak še daleč od postave, ki si jo želim.

FTad ::

Master_Yoda je izjavil:

FTad je izjavil:

Pa saj je vseeno, kdaj in koliko jes. Vazno je, da je calory input manjsi ali enak calory outputu, pa nimas tezav


Contradictory much ?



Zakaj ze? Ce bo jedel 10x na dan, pa bo pojedel za vsega skupaj 1000kcal hrane, pri telovadbi jih bo pa pokuril 1001, potem se ne bo zredil

Master_Yoda ::

Jaz sem razumel "koliko jes" kolicinsko - kar pa je obratno od tega da bo calory input manjsi. Ce bo pojedel en kosckek banane 10 krat na dan se seveda ne bo zredil.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

TehDucky ::

FTad je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

FTad je izjavil:

Pa saj je vseeno, kdaj in koliko jes. Vazno je, da je calory input manjsi ali enak calory outputu, pa nimas tezav


Contradictory much ?



Zakaj ze? Ce bo jedel 10x na dan, pa bo pojedel za vsega skupaj 1000kcal hrane, pri telovadbi jih bo pa pokuril 1001, potem se ne bo zredil


Uf, kje so pa tistih 2000kcal+ za preživetje?

stara mama ::

uporabnik832 je izjavil:

Obstaja kakšna stvar, ki zavira apetit?

Ja, nekateri jo uporabljajo (zlorabljajo) že dolga leta. (ampak se sam ne strinjam z njeno uporabo!)

uporabnik832 je izjavil:

Pogosto delam dolge popoldanske in nočne delovnike in bi se rad izognil nezdravim prigrizkom.
Od čajev naj bi zaviral apetit zeleni čaj a hkrati je ta čaj poživilo in težko spiš.Obstaja kakšen naraven pripravek ali čaj ki zavira apetit?

Če se hočeš izognit nezdravim prigrizkom, jih pa zamenjaj za zdrave! Beljakovinske ploščice, domača zelenjava na zalogi za napade v želodcu, Donat Mg za pomirjanje želodčne kisline, itd itd... Mene tudi ovseni kosmiči za zajtrk nasitijo za lep cajt. Pest arašidov za vsaj dve uri.
Čaj pa pusti zraven, pač čimveč takih stvari, da zamotiš želodec takrat, ko ne rabiš jest.

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

Pa velikokrat jes, ko dejansko niis lacen, ampak ti je dolgcas. Predno posezes po necem se vprasaj ali si res lacen ali samo bored.
Dovie'andi se tovya sagain.

FTad ::

TehDucky je izjavil:

FTad je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

FTad je izjavil:

Pa saj je vseeno, kdaj in koliko jes. Vazno je, da je calory input manjsi ali enak calory outputu, pa nimas tezav


Contradictory much ?



Zakaj ze? Ce bo jedel 10x na dan, pa bo pojedel za vsega skupaj 1000kcal hrane, pri telovadbi jih bo pa pokuril 1001, potem se ne bo zredil


Uf, kje so pa tistih 2000kcal+ za preživetje?


Pa kaj si se zdaj zapicil v to cifro? Sem podal pac primer. Isto velja, ce bi pojedel 10kcal in jih pokuril prav tako toliko

IL_DIAVOLO ::

Jej bolj hranljivo hrano in se ne naziraj s prigrizki iz avtomata, raje pojej sadje, ki je ravno tako sladko in dobro. Ce pa si malo lacen, pa tudi dobro. Ne rabi hrana pri usesih ven strlet, da funkcioniras.

Blum ::

Poskusi s 5-HTP kapsulami. Prej poglej malo po internetu, če ti bi ustrezalo.

dexterboy ::

Dejte nehati posiljevati ljudi s to svinsko mastjo kot dieto... đizs.
Počasi postajate podobni Veganom. Majke mi.
Na koncu bo vojna na tem svetu ker se bodo pobijali ljudje različnih dietnih frakcij.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Meizu ::

uporabnik832 je izjavil:

Obstaja kakšna stvar, ki zavira apetit?
Pogosto delam dolge popoldanske in nočne delovnike in bi se rad izognil nezdravim prigrizkom.

Od čajev naj bi zaviral apetit zeleni čaj a hkrati je ta čaj poživilo in težko spiš.Obstaja kakšen naraven pripravek ali čaj ki zavira apetit?


Pij zadostno kolicino vode. Dalec najboljsi optmizator apetita.

737 ::

Pretirano lakoto poleg neprimerne prehrane povzročajo podzavedni strah in nepredelana čustva. Kdor predela le-te, se mu telo postavi nazaj v ravnovesje samo. Nezainteresiranost za zdravo prehrano ima seveda tudi izvor v psihi, je eno od samouničevalnih ravnanj.

Ko smo siti, se sprostijo hormoni, ki nas pomirijo in pripeljejo do dobrega počutja. Kdor s tem kompenzira svoj podzavedni strah, se bo pogosteje prenajedal in zredil.

Ne drži, da bomo s telovadbo pokurili odvečne kalorije, jih je mnogo preveč. Z rekreacijo poskušamo le pokuriti jezo in frustracije, preden nam povečajo tek.

Pretirano pitje vode ni priporočljivo, ker s tem po nepotrebnem odplavljamo iz telesa minerale.

Cr00k ::

dexterboy je izjavil:

Dejte nehati posiljevati ljudi s to svinsko mastjo kot dieto... đizs.
Počasi postajate podobni Veganom. Majke mi.
Na koncu bo vojna na tem svetu ker se bodo pobijali ljudje različnih dietnih frakcij.


Kdo pa posiljuje? Berem thread, pa razen en ni omenil lchf, pa se to bolj svojo izkusnjo... to meni ni posiljevanje in niti podobnost veganom ko mrtve prasice po LJ vlacijo.

5 htp so pa beljakovine, ne mast :)

IL_DIAVOLO ::

737 je izjavil:

Pretirano lakoto poleg neprimerne prehrane povzročajo podzavedni strah in nepredelana čustva. Kdor predela le-te, se mu telo postavi nazaj v ravnovesje samo. Nezainteresiranost za zdravo prehrano ima seveda tudi izvor v psihi, je eno od samouničevalnih ravnanj.

Ko smo siti, se sprostijo hormoni, ki nas pomirijo in pripeljejo do dobrega počutja. Kdor s tem kompenzira svoj podzavedni strah, se bo pogosteje prenajedal in zredil.

Ne drži, da bomo s telovadbo pokurili odvečne kalorije, jih je mnogo preveč. Z rekreacijo poskušamo le pokuriti jezo in frustracije, preden nam povečajo tek.

Pretirano pitje vode ni priporočljivo, ker s tem po nepotrebnem odplavljamo iz telesa minerale.


Kaj jih je mnogo prevec? Saj pa telo ze po defaulti kuri kalorije.

Evolve ::

Človek ma težave z apetitom vi pa turite dieto.. WTF :)):))

Pretirano lakoto poleg neprimerne prehrane povzročajo podzavedni strah in nepredelana čustva. Kdor predela le-te, se mu telo postavi nazaj v ravnovesje samo. Nezainteresiranost za zdravo prehrano ima seveda tudi izvor v psihi, je eno od samouničevalnih ravnanj.

Ko smo siti, se sprostijo hormoni, ki nas pomirijo in pripeljejo do dobrega počutja. Kdor s tem kompenzira svoj podzavedni strah, se bo pogosteje prenajedal in zredil.

Ne drži, da bomo s telovadbo pokurili odvečne kalorije, jih je mnogo preveč. Z rekreacijo poskušamo le pokuriti jezo in frustracije, preden nam povečajo tek.

Pretirano pitje vode ni priporočljivo, ker s tem po nepotrebnem odplavljamo iz telesa minerale.


s čem se pa ti drogiraš?

Cr00k ::

Ja najbrz ima tezave zaradi napacnega nacina prehranjevanja in predlagajo spremembe... sicer pa lahko OP pricne izvajati tudi kaksen intermitten fasting. Deluje na vseh rezimih prehranjevanja, pa se koristi so...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pridobiti na teži? velik problem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14615380 (12083) m0LN4r
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436299 (30744) johan05
»

T5 fatburner (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5917429 (15410) Apache90
»

Kako se ne prenajedati?

Oddelek: Loža
464522 (3381) Matija82
»

Vplivi na debelost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7713891 (12556) thramos

Več podobnih tem