» »

Se je kdo vozil v cliotu l.2001-2004

Se je kdo vozil v cliotu l.2001-2004

1
2
»

DePalmo ::

Ganon je izjavil:

DePalmo je izjavil:

Govora je o Cliotu, ne Golfu. Ne mešaj teh dveh avtov!


Primerjava je več kot na mestu, ker govoriš o "gajbicah". O tvojem besedičenju okoli kvalitete pa raje ne bom izgubljal besed. In, ja, imamo desetletja izkušenj z njihovimi avtomobili.

Še zadnjič ti odgovorim, nato si misli svoje.

Če se že primerja Cliota, primerjaj s Polotom. Sta isti razred in po velikosti tam tam. Golf je razred večji. In če že imaš toliko izkušenj jih lahko tudi deliš, jaz sem delil svoje in podal svoje mnenje.

zobnik ::

Zanimivo razmišljanje nekaterih, kot recimo da cliota lahko skoraj vsak šranfa doma, ampak večina ga ne zna.
Na svojem menjam amortizerje, ležaje, zavore, končnike, polosovine, roke....kar se tiče motorja, boljš da je orginal, za nastavit ventile to znam.

Kot drugo pa večina ne išče pravega vzroka za utrujenost, ampak takoj začne pisat o neudobnem avtu, starem zastarelem.
Vzroki so pomojem čisto drugje, kot premalo spanja pred vožnjo, premalo ustavljanja med vožnjo, da se mal spočiješ, premalo zdrave hrane in preveč hitre nezdrave, premalo tekočine itd.
Klima ti ne nuca, če greš zgodaj na pot in se vrneš pozno, takrat se ozračje ohladi, kaj pa takrat ko se gibaš sredi dneva na prostem pri žgočem soncu to je lahko največji problem, da so potem pri vožnji težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

IL_DIAVOLO ::

Seveda ga ne znamo, ker se nam ne da ubadat s tem.

KAVINSKY ::

Torej je Clio 2 brez klime odličen avto, vsi ki kupujejo Passate iz Nemčije so v zmoti. Je treba le dovolj dobro spat. Master troll :))

zobnik ::

jp dokaz je passat ki je na AC v bližini Naklega zapeljal iz avtoceste, voznik zaspal:

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

slott ::

OP...ena ideja tkole mimo grede, mogoce bi ti pomagalo ce si sedez podlozis z necim mehkim oz vec sloji npr. kaksno spominsko peno in podobno...

Raptor F16 ::

slott je izjavil:

OP...ena ideja tkole mimo grede, mogoce bi ti pomagalo ce si sedez podlozis z necim mehkim oz vec sloji npr. kaksno spominsko peno in podobno...


Dobijo se podstavki in podloge za sedeže ampak ne koristijo dosti.

Sedež menjat za ergonomskega, pa za tako kanto ni smiselno.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

DePalmo ::

Avto ki ni namenjen za dolge relacije je zelo dober razlog zakaj si po dolgi vožnji utrujen. Tisti ki trdi drugače, sklepam da še ni vozil večjega avta na dolge relacije. Naj proba enkrat, bo videl opazno razliko.

Klima ima delni vpliv in ni glavni razlog. Jaz imam klimo večinoma ugasnjeno in imam raje malo odprto okno, če se pa temperature dvignejo nad 30, potem pa zalaufam klimo.

nsa_ag3nt ::

Danes si imel klimo ?
Je soparno za znoreti, kot da leži slo sredi džungle nekje na ekvatorju.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

TheBlueOne ::

zobnik je izjavil:

Se samo meni zdi, da sem po kaki daljši vožni (recimo isti dan 3-4 ure, vsaj 2x/teden) s tem avtom utrujen, klime sicer nimam, ampak me ne moti... na vožnjo grem spočit. Ko sem vozil ibizo l.2003 je bla udobna vožnja.
Če se je kdo vozil s tem avtom in kasneje menjal avto za kaj boljšega kakšna je vaše mnenje, ste sedaj bolj spočiti.


Verjetno vse lahko preguras ampak ne mores mimo dejstva, da je v primerjavi z vecino novejsih ali morda samo vecjih avtov Clio zelo utrujajoc na daljse razdalje.

Sem imel nekaj casa nadometnega Clia, pozimi, drugace vozim C klaso. V glavnem ni mi bil ravno problem, da me je utrudil, morda me je bolj utrudilo pomanjkanje avtomatskega menjalnika in tempomata. Kar je bil problem je, da moras biti s to jajcno 100% pri stvari, posebej pozimi. Torej ko gres domov in si ze utrujen z neko limuzino brez vecje bolecine prijadras domov, s Cliom pa se primerjalno kar namucis.

Mimogrede, sem z njim sel tudi iz ceste. Sem bil dosti pocasnejsi kot obicajno ampak ocitno ne dovolj. Ko me je v ovinku nekdo prisilil na bankino v slabih razmerah je Clio samo odletel. Lahko sem ga drzal zravnanega, tako da sem ga parkiral paralelno ob cesto ampak lahko pozabis, da ga ohranis na voziscu. Takrat mi je bilo jasno zakaj stare tete z njimi vozijo 60kmh.

nsa_ag3nt ::

Večji mercedesi/bmw (če ni 4*4) so ravno pozimi ob kakem sneženju bolj za gledati..(zadnji pogon, tudi elektronika ne more mimo fizike).
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

TheBlueOne ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Večji mercedesi/bmw (če ni 4*4) so ravno pozimi ob kakem sneženju bolj za gledati..(zadnji pogon, tudi elektronika ne more mimo fizike).


Ne zleti iz ceste, samo je pa res, da ne starta v klancu, tudi ce je zelo mali klanec. :)

zobnik ::

Če te je v cliotu iz ceste vrglo al si mel slabe gume al pa luft v končniku, zglobu, amortizerju.

krucymucy ::

TheBlueOne je izjavil:

Mimogrede, sem z njim sel tudi iz ceste. Sem bil dosti pocasnejsi kot obicajno ampak ocitno ne dovolj. Ko me je v ovinku nekdo prisilil na bankino v slabih razmerah je Clio samo odletel. Lahko sem ga drzal zravnanega, tako da sem ga parkiral paralelno ob cesto ampak lahko pozabis, da ga ohranis na voziscu. Takrat mi je bilo jasno zakaj stare tete z njimi vozijo 60kmh.

Fino, ampak mene v nekaj letih ni nihce prehitel, ce odstejem tiste ki prehitevajo cez naselja.
Clio ima odlicno lego na cesti. Pozimi oz. v snegu je sploh fun z dobrimi gumami.
Se vedno bi ga imel.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni avto za 2k€ +- 500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9115084 (11632) krneki0001
»

cene avtomobilov ponorele? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10317462 (13619) Map
»

Rada bi kupila avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14327086 (20742) hojnikb
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26141466 (31573) matobeli
»

Kateri avto do 2500€ (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
46687090 (71233) AapocalypseE

Več podobnih tem