» »

A1 priklop

A1 priklop

Laki_lai k ::

Imam eno vprašanje glede priklopa a1.Torej šel bi na a1 kombo M preko telekomovega optičnega omrežja pa me zanima koliko se plača sam priklop?Sem bil enkrat v a1 poslovalnici pa je rekel da čisto nič potem pa sem še klical še isti dan pa je rekel da se ne plača nič razen priklopa 12 evrov.Je kdo v kratkem delal priklop na 1a in mi lahko da točen podatek.Izgleda da je tako ko ti študentje delajo v poslovalnici in na klicni liniji ki so končali npr kuharsko šolo.
Hvala že vnaprej.
lp

M-XXXX ::

11 ali 12€ je

noob96 ::

Priključnija v omrežje je 11,99€, kot nek administrativni strošek. Če pa je potrebno recimo dokončati izgradnjo optične doze pa to opravi GVO, na stroške A1, ti nimaš nič s tem

Han ::

Priključnina je zavedena na prvi položnici in znaša 12 eur.

Laki_lai k ::

Ok.Hvala vsem za odgovore.Grem jutri podpisat pogodbo potem pa čakat 2-3 mesce za priklop.

Han ::

A tak naval imajo? Mene so na začetku leta priklopili v dveh tednih.

noob96 ::

Če je doza zgraejna traja 10-20 dni, če pa ni zgrajena pa traja odvisno od tega kako daleč jeoptika napeljana....ali je pred objekt, na cesti...?

Laki_lai k ::

Han je izjavil:

A tak naval imajo? Mene so na začetku leta priklopili v dveh tednih.

Tako so rekli da baje je nekje od 2-3 mesece.Najbrź ni toliko kriv naval ampak bolj komunikacija na relaciji telekom -a1

noob96 je izjavil:

Če je doza zgraejna traja 10-20 dni, če pa ni zgrajena pa traja odvisno od tega kako daleč jeoptika napeljana....ali je pred objekt, na cesti...?

Do hiše ni speljana.So pa takrat ko so delali optiko odpirali tudi jašek ki je tik ob steni naše hiše.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Ja, TELEkomovci si vzamejo čas. V firmi je trajalo cel mesec, da so aktivirali obstoječo bakreno parico v omarici pred stavbo... ;((

Saso_C ::

KSZ.
1. Preklop v sredo, do danes storitve ne delujejo!
Doslej imeli 2 leti optiko preko T2, v sredo (na dan preklopa) lučka na T2 modemu sveti rdeče, si mislim, Telekomovec je že preklopil na drug priključek. Pride A1 z modemom, pravi, da ga je Telekom že obvestil, da so preklopili, poskusi vključiti prvi modem. Nič. Drugi modem, nič. Kliče Telekom, pravi, da nimajo kaj narediti. A1 prijavi napako. Tole sedaj traja že tretji dan. Ne dela nič.

2. Na telefon dobivam prazne SMSe iz A1 (verjetno status napake!?)

3. moj.a1.si ne deluje. Napake ne znajo odpraviti! Baje se bo samodejno uredilo v nekaj dneh.

4. Kličem na HD, tehnična pomoč, pred mano 8 klicev! Čakam 30 min, si samo zabeležijo moje težave. Za to res ne bi bilo treba čakati "tehnika" pol ure. Me kliče "glavni tehnik" zveče po osmi uri, ne more urediti nič. Čiči pa čaki.

Zaenkrat slabo kaže.

quadro933 ::

Pri meni je GVO pri preklopu iz Telekoma na A1 zamešal kable in vtaknil moj kabel v napačno vtičnico. so rekli da bo trajalo tri dni za odpravo napake. Nato je tehnik iz A1 uporabil svojo vezo in zrihtal, do GVO - jevci prišli v roku pol ure na centralo in preklopili.

Laki_lai k ::

Da dopolnim potek do sedaj.Pogodbo z a1 sem sklenil 25.7.V petek 30.8 so prišli gvo-jevi in mi povlekli optiko po stanovanju od omarice do željene lokacije modema(približno 15-17 metrov kabla).Nato so odšli in rekli da se vidimo 2.9 ampak jih takrat ni bilo in so prišli en dan pozneje.Nato so privarili te kable še v obcestnem jašku ki je od hiše oddaljen dobrih 7 metrov(direkt preko ceste).Sedaj pa ponovno čakanje da gvo posreduje naprej in pridejo tehniki od a1 ki morajo prit iz Maribora(nevem a res ni smotrno da bi bili tehniki v Murski Soboti?).
Kako dolgo ste čakali da so prišli tehniki za priklop?

z3ro ::

Laki_lai k je izjavil:


Kako dolgo ste čakali da so prišli tehniki za priklop?

Približno 3-4 dni, je pa šlo za Telekom, ne A1.

Laki_lai k ::

z3ro je izjavil:

Laki_lai k je izjavil:


Kako dolgo ste čakali da so prišli tehniki za priklop?

Približno 3-4 dni, je pa šlo za Telekom, ne A1.

Ja pri telekomu gre to hitreje ker se gre za njihovega naročnika.Tu pa je najbrž malce zategovanja ker bo a1 preko njihovega omrežja.

quadro933 ::

Ni čist res. Jst sm čakal 7 dni. Za Telekom bi čakal pa tri tedne, vsaj tako so mi rekli. So pa potem pri GVO malce zamešal kable na centrali, pa ni delalo. Nato je tehnik A1 uporabil vezo pri GVO in bilo je urejeno v eni uri.

Bratranec je čakal pri Telemachu 3 mesece???
lp

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Fora je, da ima Telekom kronološko razvrščene stranke. Poleg tega se pa seveda še zajebava konkurenco, ker zakaj pa ne. Da ne omenjam arogance.

Tudi v primeru napak, gre tehnik najprej na lokacijo A, nato na lokacijo B, ki je na drugem koncu rajona, nato se vrača na lokacijo C, ki je sosednja od lokacije A... Pač je stranka B prej prijavila napako, kot stranka C...

Tako delajo tudi podizvajalci, pa GVO, pa vsi. Zato traja dolgo za znoret, so hudo neučinkoviti, potrata denarja in časa je enormna. Recimo, ko so delali pri nas, so selili stroje iz ene lokacije na drugo. Namesto, da bi šli po vrsti, naredili eno ulico in nato šli v drugo. Pač, budale, da večjih ni. Denarja ko solate, zato se pa lahko dela, kot se dela. Narejeno pa tako slabo, da se vse poseda, ker so zasipali z izkopanim materialom, namesto, da bi se držali dobrih gradbenih praks. Samo, da je čim ceneje. Banda.

Evolve ::

Kako dolgo ste čakali da so prišli tehniki za priklop?


po podpisu pogodbe 2 dni, pa nismo lihk iz mesta :)

Laki_lai k ::

Da še dopolnim svojo "prigodo".Kot sem rekel so gvo-jevci svoje delo opravili 3.9 tehniki od a1 pa pridejo naredit priklop 16.9.Tako da upam da bom 16 lahko dopolnil in zaključil to "odo o a1".

Da še informativno vprašam glede kabla od modema do računalnika in do tv komunikatorja.Najbrž so za to povezavo utp cat 5 ali 6 kabli ali se motim?Ker dvomim da bi obstajali optični kabli za to povezavo?

Zgodovina sprememb…

Han ::

Od modema do "škatel" gre UTP kabel.

sol2424 ::

Zanimiva tema. Evo še moja izkušnja, ki je izjemno slaba.

Novo naselje, optično omrežje potegnjeno po ulici. Naročil optiko pri A1.
6.12.2020 naročim paket.
16.12.2020 Pride GVO, ki javi A1, da so svoje opravli.
6.1. imam naročen priklop A1. Ker mi je vse skupaj malo čudno, glede na to, da vem da gostujejo na telekomovih kablih pokličem na A1 in vprašam, če bi moral GVO še kaj uredit. Seveda bi mogel, optiči priključek pripeljat v hišo in nardit dozo. Tega seveda niso nardili.
Ker imam znanca na GVO ga pokličem za pomoč. Znanec mi pove, da so ugotovili, da so vsi rovi po celi dolžini ulice zakopani in jih morejo uredit in na novo vpeljat kabel. Shit. Ok. Dobim direkten kontakt od nekoga na GVO, ki ureja ta firtl. Vse skupaj traja do 14.2.2021, da to uredijo vključno s priklopom doze v hiši.
Kličem na A1, da je vse urejeno da naj pridejo čimprej priklopit, ker vse skupaj traja že nenormalno dolgo. Če dva dni me kličejo z nasmeškom na obrazu da imam priklop 3.3.
Čakaj malo, še 3 tedne bom čakal zato da se nekdo pripelje in prinese modem? Aha po dolgi debati ugotovimo kdo je krivec - Telekom. Naše optično omrežje je namreč GPON (pardon če se nisem prav izrazil) in potrebujem še ONT škatlico od Telekoma. Ker delam od doma težim da se pohitri postopek. Ok, pridemo prilopit 23.2.
23.2. pride A1 tehnik, Telekomovca od nikoder.
Danes je 3.3. Med 11 in 13h bi moral prit telekomov tehnik. Guess what? Nikogar ni bilo.
Zatežim na A1, ja verjetno bo v prihodnjih dneh. Dodelimo nov termin.
V času, v katerem smo, ko bi morala biti izgradnja in investiranje v omrežja glavna prioriteta ponudnikov komunikacijskih storitev. Mi pa čakamo po 3 mesce na priklop.
Zanima me kaj bi blo če bi šlo za priklop podjetja?

Tak da...A1 v tej zgodbi ni popolnoma nič kriv ampak gre za popolno nesposobnot Telekoma in GVO-ja. Me zanima, kdaj bi šele prišli priklopit stvari, če ne bi poznal nekoga na GVO.

Rage post, sorry ampak, take zgodbe je fajn širit.
Hvala K.... da zivimo v casu poceni mobilnih podatkov....

Jebi se Telekom! Jebi se GVO!

jukoz ::

sol2424 je izjavil:


Zanima me kaj bi blo če bi šlo za priklop podjetja?


Čist isto.

sol2424 je izjavil:


Tak da...A1 v tej zgodbi ni popolnoma nič kriv ampak gre za popolno nesposobnot Telekoma in GVO-ja. Me zanima, kdaj bi šele prišli priklopit stvari, če ne bi poznal nekoga na GVO.

Rage post, sorry ampak, take zgodbe je fajn širit.
Hvala K.... da zivimo v casu poceni mobilnih podatkov....

Jebi se Telekom! Jebi se GVO!


Seveda je kriv A1, kdo pa drug. Pri kom si naročil storitev. Pri Telekomu?
Potem je A1 kriv, ti s telekomom in GVOjem nimaš nič.

Nehajte kriviti telekom za organizacijsko nesposobnost A1/Telemach/T-2 in vseh ostalih.

Delam s strankami, ki so pri svašta ponudnikih. Telekom je še najmanj gnil, ker je večina omrežja njihovega.

Za privat pa - te zanima kako A1 rešuje težavo na pol delujočega optičnega modema (če ga izklopiš iz napajanja traja en dan da se sinhronizira)?

Je ne. Lastnik kablov je nek lokalni ponudnik v naselju, pritožbe in prošnje na A1 ali lokalca gredo skozi okno. Vedno je na koncu nekdo drug kriv.
Na koncu pa plačujem A1 in me briga kako so zmenjeni lokalno.

Najboljše pri vsem je pa, da bomo očitni prešli iz A1 na Telesmeh. Kar bo pa sploh sama sreča in veselje =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1880562961 (18) permit
»

RUNE Rural optika na vašem naslovu (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Omrežja in internet
1116210394 (2065) starfotr
»

Ali se napeljava optike plača

Oddelek: Pomoč in nasveti
218679 (3876) SaXsIm
»

Optika v notranjost hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6620323 (10710) ToniT
»

kako se prklopit na optiko ki jo napeljuje givo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344889 (2395) w0mbat

Več podobnih tem