» »

Nezaposljivost zaradi tehnoloskega napredka

Nezaposljivost zaradi tehnoloskega napredka

Temo vidijo: vsi
1 2
3
4

Semafor ::

Cifix63 je izjavil:

Vsi, ki ste ali pa še boste sodelovali pri kreiranju planov kapitalistov za prihodnost (kot je zelo lepo navedena ravno ta poanta "prestrukturiranja" podjetja v naslovnem članku) - se zavedajte, da boste če ne takoj ko bo proces končan in bo želja po še večjem profitu še bolj ponorela, pa pač nekaj pozneje - postali nepotreben/nekoristen del za lastnika in nato zavrženi...kot vsi ostali.


Umreš od zamašenih žil zaradi debelosti, v temu sistemu po katerem hrepeniš pa od lakote.

Pa smešno kako so vas korporacije napumpale da je kriv kapitalizem.

Cifix63 je izjavil:

Neke vrste kontrola bi morala biti nad tem, da prejeti denar ni porabljen za alkohol, cigarete ampak za osnovne potrebščine (hrana, oblačila, šolske potrebščine za otroke,..).


Najboljša kontrola bi bila če bi morali trdo delati za prejem sociale- pobirat smeti ob avtocesti, kopati jarke za odvodevanje, pometati ulice...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Semafor ()

jype ::

Semafor je izjavil:

Pa smešno kako so vas korporacije napumpale da je kriv kapitalizem.
Tebe so napumpale, potem pa zamašile.

vostok_1 ::

Morate razumet, da ko zaradi avtomatizacije so ljudje prisiljeni v iznajdbo bullshit delovnih mest, je njihova finančna prihodnost izredno nepredvidljiva.
Lahko si wellness svetovalec, ampak vprašanje kako zanesljiv bo tvoj prihodek.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

poweroff ::

Moj bratranec dela kot operater in serviser robota... tako da, starih poklicev ne bo več, bodo pa novi.

Invictus je izjavil:

XLapse je izjavil:


nikakor ne, to so poklici katerih AI ne more zamenjat, v nobenem primeru. Od kolega stari je sodnik in ni šans da bi to lahko AI delal

To so že naredili v ZDA.

Umetni sodnik je naredil manj napaka kot pravi...

Žal ne najdem linka...

To je sicer stara zadeva. Jure Leskovec je to ene 2 leti nazaj predaval na Pravni fakulteti... Ampak so pa znani tudi primeri, ko se je to zelo zelo slabo obneslo. Jeseni bom v našem laboratoriju organiziral predavanje ravno na to temo... bomo posneli.
sudo poweroff

tikitoki ::

Semafor je izjavil:

Glugy je izjavil:

Treba bi bilo uvest UTD ki bi že sam po sebi omogočal dostojno in kvalitetno življenje, tisti ki so pa višje kvalificirani in delajo pa normalno da si zaslužijo nekaj več od te civilizacijske osnove.


Tako ja. Temelj naše civilizadije mora biti da se zasužnji pametne da plačajo lenuhe in butlje da lahko živijo dostojno in kvalitetno.

Sedaj bo suženjstvo moralno ker jih bomo dali v suženjstvo na podlagi IQ in ne rase.


Nisi dojel dela o AI in robotih?

HappyPills ::

Kapitalizem rabi potrošnjo, da preživi in zato se bo družba prilagodila ali pa se bo čisto zamenjal sistem. Brez viharjev bo težko.

tikitoki ::

Se strinjam, trenutni sistem ne nevzdrzen in je samo vprasanje casa.

Mr.B ::

HappyPills je izjavil:

Kapitalizem rabi potrošnjo, da preživi in zato se bo družba prilagodila ali pa se bo čisto zamenjal sistem. Brez viharjev bo težko.

Problem so ljudje, ki mislijo da bodo delali 45 let isto, drugače bom pa doma na riti sedel.
Tisti ki smo / so v It-ju, vejo da ali imaš fotel v JU ali pa se boš vsako leto izobraževal in to kljub temu da imaš Dr iz informatike-podobne smeri. In to tudi pri 45 letu ali 50 letu... ali 55 letu
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

HappyPills je izjavil:

Kapitalizem rabi potrošnjo, da preživi in zato se bo družba prilagodila ali pa se bo čisto zamenjal sistem. Brez viharjev bo težko.
To je res, za potrosnjo pa rabis nizji sloj, ki ima za trosit torej vir dohodka oz. delo, ker ce pa tega ni, niti bogati kapitalizem in proizvodnja ne funkcionira, niti pobranih davkov ne bo.
Lahko neka firma naredi avtomatizacijo in poveca output za 10x ampak ta visek je treba tudi prodat.
Vse to je en zacaran, ampak sklenjen krog. No nevem ce je glih krog, ker v nedogled to ne funkcionira oz. funkcionira dokler stevilo potrosnikov in potrosnja narasca.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mr.B ::

m0LN4r je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Kapitalizem rabi potrošnjo, da preživi in zato se bo družba prilagodila ali pa se bo čisto zamenjal sistem. Brez viharjev bo težko.
To je res, za potrosnjo pa rabis nizji sloj, ki ima za trosit torej vir dohodka oz. delo, ker ce pa tega ni, niti bogati kapitalizem in proizvodnja ne funkcionira, niti pobranih davkov ne bo.
Lahko neka firma naredi avtomatizacijo in poveca output za 10x ampak ta visek je treba tudi prodat.
Vse to je en zacaran, ampak sklenjen krog. No nevem ce je glih krog, ker v nedogled to ne funkcionira oz. funkcionira dokler stevilo potrosnikov in potrosnja narasca.

Zakaj ne, ce se kitajci postavijo na noge, boš še veselo štampal, da jih boš lahko proda tudi največki jajc.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Jaz se bojim, da nas bodo kitajsi povozili v vseh smereh, razen ekofasizma ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mr.B ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz se bojim, da nas bodo kitajsi povozili v vseh smereh, razen ekofasizma ne.

Od karameričani ne dumpajo svinarije na kitajsko, poizkusajo to v indijo in podobne države. Samo hitro kupi grafično in proce, ker bodo Kitajci zaradi ekologije omejili rudarjene redkih kovin. Potem pa jamraj.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nsa_ag3nt ::

stara mama je izjavil:

feryz je izjavil:

stara mama je izjavil:

Če bi bile razlike večje, bi se problem hitro rešil sam od sebe in večina lenuhov bi čudežno izginila.
Pa UTD gor al pa dol, če tam ne bo zadostnih razlik med delavci in zabušanti, se ne bo čist nič spremenilo.
Torej raja še manj, zgornji še več? In bi bil rešen problem?

Govorim o srednjih. Govorim recimo o meni kot delavcu in sosedu Francu kot lenuhu.
Jaz se jebem za 600/700 na mesec vsak dan, on pa riga, prdi in pije pivo na balkonu na račun sociale (se pravi nas vseh). In s tem je povrhu še nagrajen z vsemi možnimi olajšavami pri otrokih.

Če misliš da je to to potem ponavljaj za njim kar počne, ne samo jambrati.
Polna socialna pomoč znaša 392 eur.

feryz je izjavil:

V gospodarstvu, pa takole.
Ko smo v osemdesetih in devetdesetih nekje, dobivali prve CNC stroje, je vsak stroj fasal dva inženirja za upravljanje in dva črnca, enega za manipulacijo z materialom in enega za nastavljanje, servis orodja in podobno.
Danes se na CNC stroj postavi delavca, zahtevane izobrazbe seveda ni, mora pa znati angleško, Windowse, Office, AutoCAD (ali drugi CAD), namenski program za prenos in programiranje CNC, vse o orodjih in še malo o mrežah. Vsaj kolikor morajo znati uporabniki. Nato mora še delati na stroju.
Pritožiti ali zaradi tega zahtevati avtomatsko višjo plačo ne more, ima pa vso pravico odkorakati in si najti bolj primerno (lahkotno) delo.

Evo iz RL, plača cnc operaterja (info iz druge roke):

firma A (Kovis Brezina), plača okoli 1000 bruto, 3 izmene, v prvi izmeni delaš še soboto, dobiš že narejen program, groba obdelava ulitkov, prestavljaš kose v dvojno vertikalno stružnico (z dvigalom, kos ima 100 kg) in vtisneš saržo/serijsko & natisneš listek, ki mora biti na vsakem kosu.Tu se ljudje menjavajo vsakih nekaj mesecev.
Po enem tednu si na avtopilotu.

Firma B (Stilles Sevnica): plača minimalc + 20-30% stimulacije (1064 - 1153 bruto), rezkanje v lesni izdustriji, 2 izmeni, v prvi izmeni delaš še soboto, vse delaš sam, iz načrta moraš pobrati mere, narediti program v cam-u (woodcraft ?) za g kodo, pozicioniranje surovca, izbrati orodja, hitrosti...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

@agent
To so res mizerne place, naj uganem to so slovenska podjetja?

Ja nic treba bo se prekvalificirati v inzenirja robotov, programerja ali vzdrzevalca robotov. Ostali poklici so obsolete.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

vostok_1 ::

1. Vsak se ne more prekvalificirati.
2. Vsak ni za high-end dela
3. Kitajci in ostali svet delajo še mnogo huje že več desetletji.
4. Nam se to zdi vse pod nivojem.

Nihče ne vidi zagate v kateri smo se znašli?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

1. Vsak se ne more prekvalificirati.
2. Vsak ni za high-end dela
3. Kitajci in ostali svet delajo še mnogo huje že več desetletji.
4. Nam se to zdi vse pod nivojem.

Nihče ne vidi zagate v kateri smo se znašli?

Kaj je zate high end delo. JA ne misliš vse kar sidi na fotelčku...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

vostok_1 ::

Ne vem. Vsi nekaj obljubljajo, da bomo delali samo high end dela. Kopali jarke v prahu in 35C pa bodo delali...roboti? (bioroboti?)
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nsa_ag3nt ::

Za to imaš bager.


Čez 20 let ga bo namesto človeka upravljal računalnik.

Vzdrževalec robotov je vsekakor futureproof poklic.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

vostok_1 ::

Si ti bil kdaj na gradbišču?
Bagre poznamo že desetletja pa še vedno moraš imeti par robosancev na terenu.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Semafor ::

vostok_1 je izjavil:

Vsi nekaj obljubljajo, da bomo delali samo high end dela.


Sem že napisal. V osnovni šoli boš naredil IQ test in če boš dovolj visoko te bojo poslali v suženjstvo, tiste pod mejo pa na UTD.

Mr.B ::

Semafor je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Vsi nekaj obljubljajo, da bomo delali samo high end dela.


Sem že napisal. V osnovni šoli boš naredil IQ test in če boš dovolj visoko te bojo poslali v suženjstvo, tiste pod mejo pa na UTD.

Seveda, kot da ta metoda funkcionira danes, z socialno nesposobnimi geniji.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

vostok_1 je izjavil:

Si ti bil kdaj na gradbišču?
Bagre poznamo že desetletja pa še vedno moraš imeti par robosancev na terenu.

Bosanci so na terenu zato, ker so tudi gradbeniki sami precej butasti.

V Jugoslaviji je bilo vprašanje med gradbeniki, ali kupiti bager, ali uvoziti 20-30 Bosancev. Vedno so se odločali za drugo. Pač bager je bilo težje uvoziti od Bosancev. Mentaliteta (in dostikrat tudi znanje) je žal ostala v tistih časih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

HappyPills ::

Pri trenutnem tempu nam ostane 2 opciji. Ali bomo po hitrem postopku začeli kolonizirati druge planete, kar je malo verjetno ali pa bo prišlo do uravnave sistem na zemlji skozi vojno, bolezni, manj verjetni umetno urovnavanje populacije. Nič hudega za ene 2 generaciji je še lufta, naši vnuki ga bodo pa nasankal.

m0LN4r ::

vostok_1 je izjavil:

Si ti bil kdaj na gradbišču?
Bagre poznamo že desetletja pa še vedno moraš imeti par robosancev na terenu.

:))robosancev;(( made my day, je ze kdo nardil meme na to ?

Invictus je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Si ti bil kdaj na gradbišču?
Bagre poznamo že desetletja pa še vedno moraš imeti par robosancev na terenu.

Bosanci so na terenu zato, ker so tudi gradbeniki sami precej butasti.

V Jugoslaviji je bilo vprašanje med gradbeniki, ali kupiti bager, ali uvoziti 20-30 Bosancev. Vedno so se odločali za drugo. Pač bager je bilo težje uvoziti od Bosancev. Mentaliteta (in dostikrat tudi znanje) je žal ostala v tistih časih.

To je zato, ker bager lahko samo koplje. Bosanc pa je vecnamenski stroj. Vleci kabel, vleci cigu, primi ono, zagaj ono, rezi tamo, kopaj tam, kopaj ovamo...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

https://damijan.org/2019/07/08/povecanj...

Evo, en članek, ki paše v temo...

m0LN4r je izjavil:


To je zato, ker bager lahko samo koplje. Bosanc pa je vecnamenski stroj. Vleci kabel, vleci cigu, primi ono, zagaj ono, rezi tamo, kopaj tam, kopaj ovamo...

Ne, fora je v tem, da je 20 Bosancev cenejših kot 1 bager ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

m0LN4r ::

Tudi tudi. Pa sej Invictus ti si tudi gori, za 20 ur se dobi 400eur cistega netto preko basis (wannabe studentsko). 1300 bruto pa se dobi v tretjem letu skor bilokerega troletnega solanja, med solanjem.
V sloveniji pa kaj od cistilke, zdravstvene sestre, pa vse do programerja in arhitekta si delodajalci upajo ponuditi minimalno in zahtevati izkusnje, izobrazbo pa se gratis vescino po zelji.
Minimalna placa v sloveniji je smeh ljudem v oci, ljudje krozijo okoli 700-1000, ce si pri 1000 si ze v boljsi polovici.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

Bager je _veliko_ cenejši od kupa Bosancev. Nekateri pač opisujete svet pač tako kot ga vidite s svojimi primitivnimi možgani, ne pa kot takšnega kot je, ego na vrhuncu, pamet na nuli.
Bager je tako poceni, da se nihče ne sekira, če tričetrt šihta stoji na miru, bo tudi v dveh urah naredil ogromno. Za kup Bosancev to nekako ne drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TheBlueOne ::

Bager niti njegov nadomestek niso nek primer, ki nagovarja problematiko nezaposljivosti. Je sicer lahko nek primer ampak se ne bi smel uporabljati kot neka prispodoba. Posebej ne gre predvidevati, da resitev ze prispodobe v povecanem smislu resuje problematiko.

Gradnikov optimizacije procesov je ogromno. Niso samo roboti, AI, stroji itn. ampak kombinacija vsega, kar zna nadomestiti ljudi in nudit povecano produktivnost in moznost kopiranja in s tem multipliciranja outputa brez zaposlovanja vedno tezje in tezko zaposljivih.

Utk ::

Sej problem niso low iq fizični delavci, ti bojo zmeraj potrebni, še zmeraj je ogromno narave, ki jo je treba v red spravit. Problem so low iq nefizični delavci, ki danes sedijo v pisarnah in delajo neke nepomembne posle, predvsem, čeprav ne samo, ženske, mislijo pa da so "nad" tistimi prvimi. Čeprav že danes plače kažejo, da v bistvu ni res, in nek zidar komot zasluži več kot nek referent za prijavo mešanja megle.

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

Problem, ki ga pa jaz vidim glede na OPjev uvodni post in malo nizje na asociacijo z priziganjem svetilk je, da razmisljamo v smeri, pa saj se bo od samega sebe uredilo, ampak po obcutku so spremembe veliko hitrejse, kot se lahko populacija prilagaja.
Nekoc so take v narekovajih _revolucije_ potekale pocasneje in se je vzporedno ustvarilo nova delovna mesta oz. se je kader prekvalificiral itd.
Vecji problem je narascajoca hitrost robotizacije in velikost le tega.

Da karikiram, prizigalec svetilk je bil eden in ko so svetilke zamenjali za zarnice, je sel delati nekaj drugega "enostavnega"

Iz danes na jutri pa imas lahko na cesti 1000 - 100.000 ljudi, ki lahko padejo iz delovnih mest in so okoli 40-50 let kaj bomo s takim stevilom nezaposlenih? Prekvalificakija pri tej starosti in izobrazbi je nerealna resitev, kakor tudi instantno ustvariti novih nekaj tisoc delovnih mest tudi ni.

Konkreten primer Audi odpusti nekaj tisoc delavcev, VW odpusti nekaj tisoc, Ford, Opel, BMW nekaj tisoc, to so ljudje ki so 20+ let sestavljali avte. Kam jih bos dal?

Kar hocem povedati, da avtomatizacija sama po sebi ni problem, problem je, da se vse to prehitro odvija. Nekoc v davnih casih so se spremembe dogajale iz generacije v generacijo. Zdaj pa se v eni generaciji zgodi nekaj "manjsih" revolucij.

PS:
Kar pa mene osebno moti je pa avtomatizacija v npr. gostintvu, prehrambeni industriji, prodaji itd. Sem sicer redni online konsumer, veliko sranja kupim na internetu, ampak po eni strani vedno manj.
Enostavno so stvari, ki jih brez tega, da si jih v zivo pogledam vec ne kupim. In ja vem, da si lahko na internetu narocim 5 izdelkov in 4 vrnem, ki mi niso vsec, ampak pac nisem tip cloveka, ki se stem zajebava.

Vedno vec mi pomeni lokalno kupljeno, cloveski odnos, pogled iz oci v oci in seveda dobro svetovanje. Grem v Bauhaus (vsaj tu je tako), se ne spoznam na dolocene stvari, grem do svetovalca, mu povem kaj in kako bi rad naredil in mi pomaga, da najdem kaj rabim. Drugace bi se pa lovil, iskal, zapravljal cas na internetu itd. Nimam nic proti, ce so za take stvari zaposleni ljudje, ki imajo to znanje namesto mene. Tako kot potem jaz njemu pomagam, ce ima probleme z zabavno tehniko, IT, blabla.

Ja pa tisti avtomaticni terminali za narocati v gostilni so mi za bruhat. Imam rajsi old school sistem in grem v restavracijo, kjer me clovek postreze in to prijazno.
Starejsi ko postajam, vec dam na cloveski odnos in sem za to tudi pripravljen malo vec placati. Tam kjer imam enkrat dobro izkusnjo z osebjem, me sigurno veckrat vidijo.

Hitre blagajne. Dokler niso res hitre, so totalno brezveze. Nonstop, ampak faking nonstop se mi dogaja, da na hitri blagajni porabim vec casa, kot ce bi se cisto normalno postavil na najkrajso blagajno.
Razlogi so pa predvem taki, da na hitre blagajne silijo ljudje, ki potem nimajo pojma kaj tam delajo ali so prestari ali premladi, rabijo odobritev za alkohol ali imajo prevec izdelkov ali si vzamejo prevec casa in izdelke zacnejo sortirati po vreckah. Vglavnem vec ne grem na hitro blagajno, ce ni prazna.


Aaj to je ravno problem kot pravis... Kam bos z tisocimi ki so 20 let sestavljali avte...

Jaz bi se pa vprasal kaj za vraga so 20 let delali popoldan ko so bli fraj in zakaj niso sli v korak s casom...

Taki pomisleki kot jih imas so opravicljivi ce zgubis siht par let pred penzijo ne pri 45tih
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

@Utk Ne pravim, da ne bodo potrebni, pravim da jih bo vedno vec nezaposlenih, ker je njihovih delovnih mest na podrocjih, ki zaposlujejo najvec vedno manj. Navedel sem tudi primere, delam na tem podrocju in ti povem, da njihova delovna mesta izginjajo. Imas tudi kar dosti predvidenj v to smer, poglej nezaposlenost v povezavi z avtomatizacijo in AI.

Njihova delovna mesta se nadomesca, ker jih je najlazje nadomestiti in ker predstavljajo velik del stroska, ce se lahko tako izrazim.

Moje delo je bilo ravno projekti na tem podrocju. Lepo povedano optimizacija ampak ima minuse. Ko se me delavci videli na kaksni liniji so zbledeli... To je realnost in tu je ogromno ljudi.

MasterTade ::

Folk ima druge hobije pa družine. Res komaj čakajo da pridejo po šihtu domov pa grejo za komp drkat programiranje, ki jih po možnosti še zanima ne
Mors omnia aequat

TheBlueOne ::

MasterTade je izjavil:

Folk ima druge hobije pa družine. Res komaj čakajo da pridejo po šihtu domov pa grejo za komp drkat programiranje, ki jih po možnosti še zanima ne


To ni ta skupina. Verjetno se ne gibljes v njihovih krogih. Programiranje je zanje ZF.

MasterTade ::

Komentar je bil namenjen postu višje ampak si me prehitel
Mors omnia aequat

Utk ::

Če si jih ti vrgel z neke linije, ne pomeni da so nezaposljivi ali pa zdaj nezaposleni. Je problem, ni pa nerešljiv. Obstaja veliko manj brezvezenega dela kot se tudi danes že dela.

Mato989 ::

MasterTade je izjavil:

Folk ima druge hobije pa družine. Res komaj čakajo da pridejo po šihtu domov pa grejo za komp drkat programiranje, ki jih po možnosti še zanima ne


Torej bodo meli ful casa za hobije.. Tako so se namrec odlocili... Medtem pa eni programiramo delamo certifikate za programiranje cncjev itd... Samo pol ne jamramo kot oni ki majo brezvezne hobije

TheBlueOne je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Folk ima druge hobije pa družine. Res komaj čakajo da pridejo po šihtu domov pa grejo za komp drkat programiranje, ki jih po možnosti še zanima ne


To ni ta skupina. Verjetno se ne gibljes v njihovih krogih. Programiranje je zanje ZF.


Kako ne jaz sem leta 2014 delal na cncju v fabriki hkrati pa programiral in se ucil naprej... Moji nesposobni sodelavci pa so pac pili in lenuharli kdo jim je kriv da so nekoristni ko jih bodo vrgli... Jaz sem medtem 2x menjal siht na bolje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

MasterTade ::

Mato989 je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Folk ima druge hobije pa družine. Res komaj čakajo da pridejo po šihtu domov pa grejo za komp drkat programiranje, ki jih po možnosti še zanima ne


Torej bodo meli ful casa za hobije.. Tako so se namrec odlocili... Medtem pa eni programiramo delamo certifikate za programiranje cncjev itd... Samo pol ne jamramo kot oni ki majo brezvezne hobije



Upam da trolaš.
Mors omnia aequat

Mato989 ::

MasterTade je izjavil:

Mato989 je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Folk ima druge hobije pa družine. Res komaj čakajo da pridejo po šihtu domov pa grejo za komp drkat programiranje, ki jih po možnosti še zanima ne


Torej bodo meli ful casa za hobije.. Tako so se namrec odlocili... Medtem pa eni programiramo delamo certifikate za programiranje cncjev itd... Samo pol ne jamramo kot oni ki majo brezvezne hobije



Upam da trolaš.


Ja napisal sem malo trolovsko ampak point je da ce nocejo ostajat v koraku s casom za casa aktivnega udejstvovanja v delovni sili je to njihova krivda ne krivda ai in nas ki ostajamo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Kako ne jaz sem leta 2014 delal na cncju v fabriki hkrati pa programiral in se ucil naprej... Moji nesposobni sodelavci pa so pac pili in lenuharli kdo jim je kriv da so nekoristni ko jih bodo vrgli... Jaz sem medtem 2x menjal siht na bolje


In? Ni povsod tako in ljudje o katerih govorim v 100 letih ne naucis CNC programiranja. Ne vem kje delate, da so okoli vas sami sposobni, ki so zgolj leni?

Me pa nekaj zanima, ce sem se recimo jaz bolj znasel kot ti in morda bolj stratesko porabil cas in uspel ali to pomeni, da se potem tudi ti nimas kaj za pritozevati?

Ce se je kdo bolj znasel kot jaz in recimo da ne najdem sluzbe to pomeni, da tudi jaz ne bi smel dobiti nadomestila, ker je nekdo bil bolj predan?

Ali je samo relacija za vse pod tabo sveta, da so lenuhi, ti pa samo kdaj nimas srece?


Kaksna logika je to? Kaj vse gledas skozi perspektivo, da si ti super, tisti pod tabo leni, nad tabo pa lopovi?

Zgodovina sprememb…

MasterTade ::

Nihče ne pravi da je kdorkoli česa kriv. Ampak nihče se ni dolžan tako prilagajat razvoju tehnologije, niti niso vsi tega sposobni iz x razlogov. In ja, če so ljudje nekega dne zadovoljni s svojo situacijo, jim ne moreš očitat, da se niso pripravljali za 20 let vnaprej
Mors omnia aequat

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Kako ne jaz sem leta 2014 delal na cncju v fabriki hkrati pa programiral in se ucil naprej... Moji nesposobni sodelavci pa so pac pili in lenuharli kdo jim je kriv da so nekoristni ko jih bodo vrgli... Jaz sem medtem 2x menjal siht na bolje


In? Ni povsod tako in ljudje o katerih govorim v 100 letih ne naucis CNC programiranja. Ne vem kje delate, da so okoli vas sami sposobni, ki so zgolj leni?

Me pa nekaj zanima, ce sem se recimo jaz bolj znasel kot ti in morda bolj stratesko porabil cas in uspel ali to pomeni, da se potem tudi ti nimas kaj za pritozevati?

Ce se je kdo bolj znasel kot jaz in recimo da ne najdem sluzbe to pomeni, da tudi jaz ne bi smel dobiti nadomestila, ker je nekdo bil bolj predan?

Ali je samo relacija za vse pod tabo sveta, da so lenuhi, ti pa samo kdaj nimas srece?


Kaksna logika je to?


Ne to ni logika za vse ki so kao pod mano ampak za vse ki se jim ne ljubi potrudit in osvajat novih znanj tekom 50 let lajfa... Tam pri 55tih postane tvoja teorija opravicljiva ce pa mi reces da nek 42 letnik ki od 22tega sestavlja avte da ni zaposljiv pa samo vprasam kaj je delal na sebi teh 20 let da ne zna nic razen karoserije skup zlagat...

MasterTade je izjavil:

Nihče ne pravi da je kdorkoli česa kriv. Ampak nihče se ni dolžan tako prilagajat razvoju tehnologije, niti niso vsi tega sposobni iz x razlogov. In ja, če so ljudje nekega dne zadovoljni s svojo situacijo, jim ne moreš očitat, da se niso pripravljali za 20 let vnaprej


Seveda ce so zadovoljni jim ne morem ocitat ampak naj oni ne ocitajo drugim da so zgubili siht ki pa hocejo it naprej in izboljsevat procese ali
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

@Mato, mislim, da nisi sposoben razumeti, da ta delovna mesta izginjajo in da to postaja problem. Dobijo jih pac, ce lahko recem najboljsi od najslabsih ampak del postaja obsojen na nezaposljivost.

Ti pac po lastnih izkusnjah sodis, da z iznajdljivostjo gre ampak ti povem, da nisi v njihovi skupini ze ker se znas pisno izrazat. Tvoja skupina ne samo da je zaposljiva ampak je deficit.

Te pa opozarjam, da je mozno tvojo logiko uporabit proti tebi, ce je kdo bolj uspel in bos morda kdaj imel manj srece. Bo tisti, ki mu gre boljse pac povedal kako je videl primer, ki mu je uspelo in da si samo len ker nisi to in to...

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

@Mato, mislim, da nisi sposoben razumeti, da ta delovna mesta izginjajo in da to postaja problem. Dobijo jih pac, ce lahko recem najboljsi od najslabsih ampak del postaja obsojen na nezaposljivost.

Ti pac po lastnih izkusnjah sodis, da z iznajdljivostjo gre ampak ti povem, da nisi v njihovi skupini ze ker se znas pisno izrazat. Tvoja skupina ne samo da je zaposljiva ampak je deficit.

Te pa opozarjam, da je mozno tvojo logiko uporabit proti tebi, ce je kdo bolj uspel in bos morda kdaj imel manj srece. Bo tisti, ki mu gre boljse pac povedal kako je videl primer, ki mu je uspelo in da si samo len ker nisi to in to...


Ja ampak ce bo nekdo imel siht jaz pa ne bom sam kriv... Razen ce si invalid ipd...

Ce si zdrav, star manj kot 50 let in kao nezaposljiv klicem bullshit in lenobo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

V vseh primerih? Tudi ce gre za ljudi ko so se v enem letu komaj naucili delati za tekocim trakom?

IQ pod 85 ima ca 15% ljudi, preberi si malo o tem, kako se z njimi dela, potem ti bo malo bolj jasno da govoris o skupini, ki je niti priblizno ne poznas.

Praviloma potrebujejo pomoc, da se sploh vkljucijo v druzbo, sploh ce se jim ne da dela. Alkohol, droge itn. so stalnica ce v primeru da niso integrirane ne dobijo lepo mero pomoci, ki je draga.

Ti si mislis, da so vsi sposobbi tega kar si ti, ko potrebujes izgovor, da z njimi ravnas grdo in jih potem lahko odmislis.

Semafor ::

Mato989 je izjavil:


Ce si zdrav, star manj kot 50 let in kao nezaposljiv klicem bullshit in lenobo


Na kadrovski radi vzamejo tujce preko agencij. Z njimi ne moreš tekmovati.

Mato989 ::

Semafor je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ce si zdrav, star manj kot 50 let in kao nezaposljiv klicem bullshit in lenobo


Na kadrovski radi vzamejo tujce preko agencij. Z njimi ne moreš tekmovati.


Ce z njimi ne bi mogli tekmovat bi vsi bili brezposelni

TheBlueOne je izjavil:

V vseh primerih? Tudi ce gre za ljudi ko so se v enem letu komaj naucili delati za tekocim trakom?

IQ pod 85 ima ca 15% ljudi, preberi si malo o tem, kako se z njimi dela, potem ti bo malo bolj jasno da govoris o skupini, ki je niti priblizno ne poznas.

Praviloma potrebujejo pomoc, da se sploh vkljucijo v druzbo, sploh ce se jim ne da dela. Alkohol, droge itn. so stalnica ce v primeru da niso integrirane ne dobijo lepo mero pomoci, ki je draga.

Ti si mislis, da so vsi sposobbi tega kar si ti, ko potrebujes izgovor, da z njimi ravnas grdo in jih potem lahko odmislis.



Poglej cel cas jeze teh spodnjih 15 postov... Ko so prisli konji bi se enako vprasali, ko so prisli avti tzdi pa pol revolucija industrijska pa pol smartphoni pa internet pa tako naprej..

Najboljse kar lahko naredimo je to da se cimbolj spodbuja te ljudi da se ne razplodijo in tako manjsamo nizek iq ceprav relativno bo vedno bottom 15 postov ampak bodo bolj prilagodljivi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

m0LN4r ::

Mato989 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Problem, ki ga pa jaz vidim glede na OPjev uvodni post in malo nizje na asociacijo z priziganjem svetilk je, da razmisljamo v smeri, pa saj se bo od samega sebe uredilo, ampak po obcutku so spremembe veliko hitrejse, kot se lahko populacija prilagaja.
Nekoc so take v narekovajih _revolucije_ potekale pocasneje in se je vzporedno ustvarilo nova delovna mesta oz. se je kader prekvalificiral itd.
Vecji problem je narascajoca hitrost robotizacije in velikost le tega.

Da karikiram, prizigalec svetilk je bil eden in ko so svetilke zamenjali za zarnice, je sel delati nekaj drugega "enostavnega"

Iz danes na jutri pa imas lahko na cesti 1000 - 100.000 ljudi, ki lahko padejo iz delovnih mest in so okoli 40-50 let kaj bomo s takim stevilom nezaposlenih? Prekvalificakija pri tej starosti in izobrazbi je nerealna resitev, kakor tudi instantno ustvariti novih nekaj tisoc delovnih mest tudi ni.

Konkreten primer Audi odpusti nekaj tisoc delavcev, VW odpusti nekaj tisoc, Ford, Opel, BMW nekaj tisoc, to so ljudje ki so 20+ let sestavljali avte. Kam jih bos dal?

Kar hocem povedati, da avtomatizacija sama po sebi ni problem, problem je, da se vse to prehitro odvija. Nekoc v davnih casih so se spremembe dogajale iz generacije v generacijo. Zdaj pa se v eni generaciji zgodi nekaj "manjsih" revolucij.

PS:
Kar pa mene osebno moti je pa avtomatizacija v npr. gostintvu, prehrambeni industriji, prodaji itd. Sem sicer redni online konsumer, veliko sranja kupim na internetu, ampak po eni strani vedno manj.
Enostavno so stvari, ki jih brez tega, da si jih v zivo pogledam vec ne kupim. In ja vem, da si lahko na internetu narocim 5 izdelkov in 4 vrnem, ki mi niso vsec, ampak pac nisem tip cloveka, ki se stem zajebava.

Vedno vec mi pomeni lokalno kupljeno, cloveski odnos, pogled iz oci v oci in seveda dobro svetovanje. Grem v Bauhaus (vsaj tu je tako), se ne spoznam na dolocene stvari, grem do svetovalca, mu povem kaj in kako bi rad naredil in mi pomaga, da najdem kaj rabim. Drugace bi se pa lovil, iskal, zapravljal cas na internetu itd. Nimam nic proti, ce so za take stvari zaposleni ljudje, ki imajo to znanje namesto mene. Tako kot potem jaz njemu pomagam, ce ima probleme z zabavno tehniko, IT, blabla.

Ja pa tisti avtomaticni terminali za narocati v gostilni so mi za bruhat. Imam rajsi old school sistem in grem v restavracijo, kjer me clovek postreze in to prijazno.
Starejsi ko postajam, vec dam na cloveski odnos in sem za to tudi pripravljen malo vec placati. Tam kjer imam enkrat dobro izkusnjo z osebjem, me sigurno veckrat vidijo.

Hitre blagajne. Dokler niso res hitre, so totalno brezveze. Nonstop, ampak faking nonstop se mi dogaja, da na hitri blagajni porabim vec casa, kot ce bi se cisto normalno postavil na najkrajso blagajno.
Razlogi so pa predvem taki, da na hitre blagajne silijo ljudje, ki potem nimajo pojma kaj tam delajo ali so prestari ali premladi, rabijo odobritev za alkohol ali imajo prevec izdelkov ali si vzamejo prevec casa in izdelke zacnejo sortirati po vreckah. Vglavnem vec ne grem na hitro blagajno, ce ni prazna.


Aaj to je ravno problem kot pravis... Kam bos z tisocimi ki so 20 let sestavljali avte...

Jaz bi se pa vprasal kaj za vraga so 20 let delali popoldan ko so bli fraj in zakaj niso sli v korak s casom...

Taki pomisleki kot jih imas so opravicljivi ce zgubis siht par let pred penzijo ne pri 45tih

Nevem prosti cas je relativen, ce si 10ur brutto na delovnem mestu v treh razlicnih smenah, se v prostem casu posvetis opravkom, druzini in mogoce ustvaris kaj doma, zidas, popravljas in vzdrzujes, ter seveda pocivas, ker jaz nevem drugace kako zdrzis tako zivljenje.

Kaj pa ti delas, ko dva tedna oddelas 6 dni nocne smene, gres ob pol dveh zjutraj na siht in prides domov ob enajstih dopoldan, nato dva tedna od popldanske smene in potem dva tedna normalne, doma te pa cakata dva otroka in hisna opravila?
Kok mislis, da imas dejansko casa in energije za nevem kaj ? Ne resno, zanima me bolj konkreten predlog?
Gledam soseda in clovek nima casa glih med tednom za nicesar, ko ga srecam dopoldan po nocni smeni je zgaran kot opran macek.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TheBlueOne ::

@mato prispodobe so lahko samo tolazba, ker ne odrazajo realnosti. Zadnja ind revolucija je te ljudi zaposlila, kar ni videl narsikdo, ki je uporabljal neke prispodobe iz preteklosti. Zato je bila revolucija in ne samo sprememba kot tiste, ki jih uporabljas, da si razlozis zakaj bo vse ok.

Trenutna revolucija dela obratno, bolj radikalno in hitreje. In ponovno nima primerjav. Pozabi konje in poglej stevilke, potem pa se kaj se dogaja v industriji.

Ti se ves cas potolazis z nekim primerom, ampak dvomim, da tak nacin poda kaksen pameten odgovor.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:


Nevem prosti cas je relativen, ce si 10ur brutto na delovnem mestu v treh razlicnih smenah, se v prostem casu posvetis opravkom, druzini in mogoce ustvaris kaj doma, zidas, popravljas in vzdrzujes, ter seveda pocivas, ker jaz nevem drugace kako zdrzis tako zivljenje.

Kaj pa ti delas, ko dva tedna oddelas 6 dni nocne smene, gres ob pol dveh zjutraj na siht in prides domov ob enajstih dopoldan, nato dva tedna od popldanske smene in potem dva tedna normalne, doma te pa cakata dva otroka in hisna opravila?
Kok mislis, da imas dejansko casa in energije za nevem kaj ? Ne resno, zanima me bolj konkreten predlog?
Gledam soseda in clovek nima casa glih med tednom za nicesar, ko ga srecam dopoldan po nocni smeni je zgaran kot opran macek.


Kot je lepo videno si napisal ogromno napak ki lepo povejo da ni družba kriva ampak posameznik ki ga opisuješ:

1. zakaj dela 6 nočnih? Ko so meni na CNCju to rekli sem rekel da 1x izjemoma, potem se enostavno več nisem odzval... 5 dni po 40ur je pogodba, 6 dan nimam v pogodbi, če je podpisal tole je kriv sam.

2. Zakaj ima otroke? Ja zdaj bom napaden kot ničkolikokrat ampak bodimo realno objektivni, zakaj bi taka oseba morala imeti pravico do otrok, če je potem vsem slabše, tako otrokom ki nimajo dejansko starša kot njemu ki nima časa za gradnjo na sebi...

3. Kljub obema prejšnjima točkama ti povem da sem delal 3 in 4 izmensko smeno in sem v tem času opravil 1 letnik VIŠJE računalniške šole, se zraven naučil še marsikaj, prihranil par jurčkov od dela na črno (popravila ITja in del plače) res pa je da jaz nisem bil tak butelj da bi imel bajto in otroke v takih razmerah...

In še na koncu za tvoj kvazi konkreten primer, če tip v prostem času obnavlja bajto ga bodo pri gradbenikih radi vzeli in doučili... potem ima namreč ročne spretnosti in motoriko vsaj toliko razvito da se lahko za začetek reši NOČNIH v smislu od pol dveh do 11tih... bo delal od 4:30 do 13:00...

Tako da tvoj primer je klasičen primer jamranja kjer bi, če bi oseba mislila 2 koraka naprej imela lep lajf, namesto tega si ga 90% folka sama zakomplicira
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Semafor ::

Mato989 je izjavil:

Semafor je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ce si zdrav, star manj kot 50 let in kao nezaposljiv klicem bullshit in lenobo


Na kadrovski radi vzamejo tujce preko agencij. Z njimi ne moreš tekmovati.


Ce z njimi ne bi mogli tekmovat bi vsi bili brezposelni


Eh, spet en psevdo intelektualec ki ponavlja gesla natrenirana že od vrtca naprej.

Prebutast da bi se zavedal da je sam dobil službo, izključno ker se je ena tuja firma odločila da so avtohtoni predragi. Če se ne zavedaš niti tega, normalno da ne moreš predvideti naslednjega koraka.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Roboti so zaobvladali sortiranje v skladišču (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10314307 (10664) Mr.B
»

Roboti prihajajo: Amazon prvikrat decembra najema manj ljudi kot leto poprej

Oddelek: Novice / Ostale najave
4810244 (8041) spegli
»

Pionirska Kalifornija ne bo dovolila samovozečih avtomobilov brez voznikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7528035 (25110) [D]emon
»

43-let delovne dobe, da ali ne? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28536845 (33541) Samuel

Več podobnih tem