» »

Bo Slovenija sploh še kdaj imela višji standard življenja?

Bo Slovenija sploh še kdaj imela višji standard življenja?

1 2 3
4
»

Arto ::

todman74 je izjavil:

Si ti mogoče njegov odvetnik?

Oprosti, ampak tole je forum, ne pa 1 na 1 msn klepet.

TESKAn ::

Po tej tvoji logiki te moti zgolj razlika....torej, če ima povprečen delavec za trakom 600€ neto, oziroma še manj, bi bil ti zadovoljen že, če bi se temu "revežu" znižala plača za kakšnih 200€....potem bi bila razlika v plači že zate bolj sprejemljivih 400€...bi to rad?

Jaz bi rad, da bo moje delo pošteno nagrajeno. Ne tako, da bodo delavcem nižali plače, ker me ne brigajo količniki med njimi, ampak tako, da ljudem plačaš glede na to, kako opravijo delo, kako zahtevno je to delo, koliko znanja mora imet človek, da opravlja tako delo.

Ti povsem verjamem, ampak to se dogaja na vseh ravneh.....ne vem sicer kje ti delaš, ampak pri nas so nekateri s poklicno šolo zelo "zbrihtani", sploh za enega dobiš občutek, da bi ti z lahkoto sestavil motor za avto......firmi je prišparal veliko denarja, ko jim je popravljal stroje in z ostalimi praktičnimi rešitvami, pa so ga dolgo držali na minimalcu, šele, ko so zvedeli, da se spravlja stran, so mu zvišali plačo.

V prejšnji firmi, kjer sem delal, pa smo imeli enega zelo sposobnega inženirja....tip se je z vsemi dobro razumel, sploh s "proizvodnjo", kjer se je naučil osnov, sčasoma pa nas je itak vse presegel....tukaj pa se je ustavilo pri denarju, zahteval je par fičnikov več, vodstvo mu kajpak ni odobrilo, pa jo je zbrisal v konkurenčno firmo, pa še precej dela je s sabo pobral. Vodilni pa spet "bomo pa druzga dobil".

Potemtakem se razumeva. Sposobne ljudi pošteno plačat, pa bomo imeli napredek in višji standard.
Ko pa že omenjaš inovacije...v naši skupini smo nehali z njimi. Narediš inovacijo, jo prijaviš, potem ti jo pa zavrnejo, ker je to "itak tvoje delo". Pa čeprav si zadevo naredil v svojem prostem času in se je izkazala za uporabno.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

todman74 ::

TESKAn je izjavil:

Potemtakem se razumeva. Sposobne ljudi pošteno plačat, pa bomo imeli napredek in višji standard.
Ko pa že omenjaš inovacije...v naši skupini smo nehali z njimi. Narediš inovacijo, jo prijaviš, potem ti jo pa zavrnejo, ker je to "itak tvoje delo". Pa čeprav si zadevo naredil v svojem prostem času in se je izkazala za uporabno.


Imam občutek, da je v vaši firmi isto kot pri nas....vsem (ali pa vsaj večini) je vse vseeno.
Naprimer...ko sem enkrat nekaj spregledal, sem zarobantil proti nadrejenemu, da bi lahko tudi tista dva pod "mano", kaj opazila in me opozorila, pa sem dobil odgovor, da onadva nista za to, ampak jaz, ker sem temu primerno več plačan....ko sem opozarjal na pomankljive, napačne "tehnološke risbe", sem dobil nazaj "kaj se sekiraš, saj če bo kaj narobe, ne boš ti kriv".In ko je prišlo do reklamacij, so se pa itak vsi samo nekaj "zgovarjali"....potem pa se čudijo, zakaj komaj držimo glavo nad vodo.

V glavnem, mentaliteta je bila v prejšnjem podjetju, kjer sem delal, na bistveno višjem nivoju, da ne rečem za tovarno, v kateri sem bil poizkusno vmes, katere lastniki so bili Nemci.....to pa je čist drug pojem....delavke, ki so bile na minimalcu, so imele relativno visoko delovno moralo, vse, oziroma vsi so mogli it na izobraževanje v DE, kontrola kakovosti....pri nastavitvah-vizualno, potem še "robotsko", nazadnje so pa še trije cel "šiht" razbijal povsem dobre, ne tako poceni izdelke, da ja ne bi prišlo slučajno do kakšne napake v procesu. Pa še nekaj mi je bilo zanimivo.....na oko, tri do štirikrat več žensk zaposlenih kot moških, kar ne bi bilo nič nenavadnega, če ne bi bil tudi vodstven kader skoraj v celoti "nežnejšega" spola....baje zahteva lastnika. Ampak denar jim pa ni šel iz rok...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22157219 (43349) bbf
»

Napitnine - komu, koliko, za kaj, zakaj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15623476 (17389) perci
»

V Foxconnovi tovarni zaradi nemirov ustavljena proizvodnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
8622452 (18900) Utk
»

Sedmerica ameriških IT-velikanov bo tožena zaradi dogovarjanja o plačah

Oddelek: Novice / Tožbe
4617829 (15224) Invictus
»

Delovne navade v Avstriji (Nemciji, Italiji) vs. delovne navade v Sloveniji (produkti

Oddelek: Loža
386237 (5017) dukenukem

Več podobnih tem